Recenzje

TripAdvisor - City Guide. Rusz w drogę!

TripAdvisor - City Guide. Rusz w drogę!

Chociaż mamy już prawie połowę sierpnia, to z pewnością wielu z Was wybiera się jeszcze na wyjazdy wakacyjne. Wszystkim tym, którzy planują udać się na wycieczkę do jednego z zagranicznych miast, prezentujemy aplikacje TripAdvisor - City Guide.

0

Ocena autora

Co to jest?

Dzięki tej aplikacji zwiedzanie zagranicznego miasta będzie bardzo prostą sprawą. W szybki i łatwy sposób możemy wyszukać restauracje i bary, hotele, kluby nocne czy galerie handlowe. Wyszukiwanie jest bardzo intuicyjne. Po kliknięciu w daną kategorię aplikacja wyszuka dla nas miejsca według kryterium ich popularności (ranking powstaje na podstawie głosów i ocen użytkowników) bądź, co bardzo wygodne, pod kątem naszego obecnego położenia. Szczegółowe wyszukiwanie pozwala nam też przeglądać miejsca w konkretnych dzielnicach miasta.

Dzięki aplikacji poznamy zaplanowane szlaki turystyczne, dzięki którym uda nam się sprawnie zwiedzić miasto.

Dane miejsce posiada swoją zakładkę, na której znajdziemy dokładny adres, zdjęcie, pozycję na mapie oraz oceny i opinie użytkowników. To niewątpliwa pomoc w podjęciu decyzji, gdzie pójść na dobry obiad, a gdzie na wieczorną zabawę.

Oczywiście, nie zapomniano także o zwiedzeniu i atrakcjach turystycznych. W aplikacji znajdziemy opracowane już szlaki. Trip Advisor – City Guide krok po kroku może oprowadzać nas po najciekawszych zabytkach. Warto dodać, że aplikacja wyróżnia się czytelnym interfejsem i bardzo prostą nawigacją, z którą każdy powinien sobie poradzić.

Każde miejsce jest dokładnie opisanie. Znajdziemy też jego oceny, które pozostawili inni użytkownicy aplikacji.

Dla kogo jest TripAdvisor - City Guide?

Przede wszystkim dla turystów. Przewodniki Trip Advisor – City Guide udowadnia, że do podróżowania po zagranicznym mieście nie są nam niezbędne mapa i gruby przewodnik. Wszystko możemy „upchnąć” do naszego mobilnego urządzenia.
Aplikacja jest przydatna także dla samych mieszkańców danego miasta. Pozwala przecież znaleźć restauracje i puby, kluby oraz sklepy.

Jak pobrać TripAdvisor - City Guide?

Przewodniki są darmowe. Znajdziemy je na Google Play (Android - zobacz), AppStore (iOS - zobacz) oraz Windows Phone Marketplace (Windows Phone - zobacz). Na stronie dewelopera w Google Play znajdziemy aż 82 przewodniki po konkretnych miastach, więc jest ogromna szansa, że znajdziemy tam coś dla siebie.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

TripAdvisor - City Guide. Rusz w drogę! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
01.09.2010

W drogę!

Wiatr we włosach, samochód pędzący w stronę horyzontu. Bez oglądania się za siebie... Za co kochamy filmy drogi?

Czy nie marzyliście kiedyś, by ruszyć przed siebie i jechać, jechać, jechać... bez patrzenia wstecz? Być może to właśnie dlatego tak kochamy filmy drogi. Jest w nich coś kuszącego, a czasem po prostu przypominającego nam o nie zawsze możliwych do zrealizowania pragnieniach. Mają w sobie pociągającą nas dynamikę. Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd tych najbardziej kultowych filmów drogi

Ucieczka od społeczeństwa

Co mają ze sobą wspólnego filmy drogi? Choć ich czołowe postaci nie zawsze są ścigani, to jednak praktycznie wszystkie posiadają motyw ucieczki. Przed czym więc uciekają nasi ulubieni bohaterowie, nawet jeśli nie podąża za nimi fizycznie ktoś, kto chciałby ich schwytać?

„La Strada” to po włosku wędrówka, jednak słowo to bardziej kojarzy się z arcydziełem Felliniego. W filmie tym cyrkowiec Zampano porywa Gelsominę (która jest lekko upośledzona). To historia tragicznej i brutalnej miłości. Oboje w tej wędrówce uświadamiają sobie potrzebę miłości. David Lynch również poważnie podszedł do problemu życiowej drogi w „Zagubionej autostradzie” – tutaj bohaterem jest utalentowany muzyk, którego kariera i życie osobiste kwitną. W pewnym momencie wszystko załamuje się, gdy początkowo podejrzewa żonę o zdradę, by potem zostać oskarżonym o jej zabójstwo. Tutaj tytułowa autostrada to metafora, bo jej bohater zjechał z drogi szybkiego ruchu i nie wie jak na nią powrócić. Okazuje się, że dla niektórych życie jest drogą, a nasze problemy zaczynają się, gdy zjeżdżając z niej na chwilę nie mamy potem pomysłu, jak na nią wrócić. Reżyser niejednokrotnie odnosił się do tego motywu w następnych produkcjach.

Wyrazem zainteresowania motywem bycia w podróży jest jego kolejne dzieło – „Prosta historia”. 73-letni Alvin Straight, dowiedziawszy się o chorobie brata, postanawia go odwiedzić po dziesięciu latach nieutrzymywania z nim kontaktu. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ nie może już prowadzić samochodu i jest zbyt dumny, by poprosić kogoś o podwiezienie, a do miejscowości, w której znajduje się brat, nie kursują autobusy. Wybiera się więc na ciągniku od kosiarki, co niesie za sobą splot mniej lub bardziej zaskakujących wydarzeń. Nie należy też zapominać o najbardziej znanym filmie drogi - „Znikającym punkcie”. Kowalski, który (jak się później okazuje) stracił wszystko, przyjmuje zakład, że przejedzie 2 tys. km w 15 godzin… Rusza w drogę, a my poznajemy retrospekcje z życia rajdowca…

Celem jest utracone, bądź nigdy nie zaznane szczęście. Nie zawsze je osiągają, ale przynajmniej mają odwagę do niego dążyć. Dlatego tak bardzo lubimy ten gatunek kinematografii…

Duety

Klasyka filmów drogi to „Bonnie i Clyde” czy „Thelma i Louise”. Jednak nawet gdy tytuł nie wskazuje tak dosłownie, że bohaterowie filmu to duet, bardzo często okazuje się, że tak właśnie jest. Naszym krajowym dowodem na to jest Poldek i Duduś, bohaterowie „Podróży za jeden uśmiech”. Testują oni wszelkie możliwe formy transportu i poznają wielu ludzi w drodze nad morze. Ten uroczy film pokazuje jak sobie radzić i jak determinacja zostaje nagrodzona. To dość lekkie, stare kino dla młodszych widzów. Nieco poważniej robi się w „Dziennikach motocyklowych”. Młody Ernesto Guevara podróżuje z Argentyny przez Chile, Wenezuelę i Kolumbię ze swoim przyjacielem Albertem Granadą. Zauważa, że mieszkańców tego kontynentu więcej łączy niż dzieli i że rozróżnienie na narody (choć utarte) nie jest wcale takie oczywiste. Co dalej stało się z młodym medykiem wiemy z lekcji historii.

Kolejnym duetem drogi jest Charlie i Raymond w filmie „Rain Man”. To dwie świetne role Toma Cruise'a i Dustina Hoffmana. Ten pierwszy to yuppie, który odkrywa, że jego ojciec cały swój majątek przepisał na ekskluzywny szpital psychiatryczny. Po przyjeździe do domu (Charlie chciał się wykłócać o spadek) odkrywa, że ma starszego brata chorego na autyzm (lekko upośledzony, za to piekielnie zdolny). Porywa go i obaj odbywają pościg za tym, co w życiu najważniejsze

Dokąd więc prowadzą nas bohaterowie filmów drogi? Celem jest utracone, bądź nigdy nie zaznane szczęście. Nie zawsze je osiągają, ale przynajmniej mają odwagę do niego dążyć. Dlatego tak bardzo lubimy ten gatunek kinematografii… Zresztą to tylko puenta, najciekawsze rzeczy dzieją się podczas całego procesu, a nie na końcu. Jak to w życiu.


fot. filmowe: East News

W drogę! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

MonaSerida
02-09-2010 - 18:00:52
Takich filmów jest masa :) nie sposób wymienić w jednym zestawieniu najlepszych tak, żeby ktoś nie uznał, że są braki. Ja lubię Lolitę - nie dość, że droga i ucieczka, to jeszcze strasznie ciężkie klimaty psychologiczne w tle, no i to adaptacja kawałka fajnej literatury :)
  (0)
Odpowiedz
zygi
02-09-2010 - 14:33:45
Zapomnieliście o jednym z fajnych filmów tego typu "Speed". Tam jest motyw ucieczki autokarem, wiele efektów specjalnych i ogólnie wszystko wygląda niesamowicie. Polecam dodanie tego filmu do waszego zestawienia.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na smartfonach i tabletach znajdujących się w naszej ofercie znajdziecie takie aplikacje jak Tuba FM, AccuWeather, HRS, eBay czy TripAdvisor.

Premierowe aplikacje pojawią się w różnych konfiguracjach na nowych telefonach i tabletach, które oferujemy w naszej sieci. Aplikacje są preinstalowane. Po uruchomieniu telefonu macie je od razu dostępne i gotowe do pracy. 
Wszystkie są dostępne w języku polskim.

Przy tej okazji warto przypomnieć o naszej nowej usłudze T-Mobile MyBox, która także jest preinstalowana na nowych urządzeniach z Androidem. Znajdują się w niej aplikacje, które cieszą się dużą popularnością m.in. Audioteka, Sklep MP3, NaviExpert, SuperMemo oraz iplex. Za korzystanie z audiobooków, muzyki, nawigacji, muzyki, kursów językowych czy filmów w ramach MyBox klienci wygodnie płacą jak za inne usługi, które są wyszczególnione na ich miesięcznym rachunku. Dotyczy to także klientów, którzy korzystają z naszych usług dzięki wcześniejszym doładowaniom kont typu mix i T-Mobile na kartę. Podobne najprostsze rozwiązanie kwestii płatności zastosowaliśmy także w aplikacji Neokartka.

TripAdvisor, HRS i Evernote to aplikacje, które znajdziecie na smartfonach znajdujących się w naszej ofercie!

Jakie nowe aplikacje znajdziecie na naszych telefonach?

Nowe aplikacje dostępne na naszych smartfonach i tabletach! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobacz, co warto mieć, a czego zdecydowanie nie warto instalować na swoim telefonie.

Pobieramy na swoje smartfony coraz większą liczbę aplikacji. Z badań wynika, że każdy posiadacz inteligentnego telefonu ma ich aż 12. Co nami kieruje? Rekomendacja znajomych? Zachęta ulubionego serwisu? A może nie musimy zapełniać pamięci telefonów niepotrzebnymi rzeczami, bo wystarczy zaledwie pięć aplikacji, aby zaspokoić nasze podstawowe potrzeby.

1. Facebook

Facebook to o wiele więcej niż narzędzie do komunikacji. Dzięki niemu możesz być na bieżąco nie tylko z tym, co właśnie zjedli Twoi znajomi, ale i z tym, co dzieje się w kraju i na świecie. Nie potrzebujesz żadnej newsowej aplikacji – wszystkie ważne wydarzenia na pewno natychmiast pojawią się na Facebooku. Cudowne dziecko Marka Zuckerberga może ułatwić życie również na wielu innych płaszczyznach. Przepis na dobry makowiec? Napisz status i czekaj na odzew znajomych. Inspiracje modowe? Mnóstwo. Praktyczne porady? Niejeden fanpage wprost pęka od takowych! Facebookowe strony marek umożliwiają nam nawet bezpośredni zakup produktów bez opuszczania najpopularniejszego portalu społecznościowego. 

2. Foodpanda

Kuchnia azjatycka, włoskie pasty, czy swojskie pierogi? A może wszystko naraz? Dzięki aplikacji Foodpanda możesz zamówić jedzenie z dostawą aż w 40 krajach! Smacznego!

3. MyBox

Ta aplikacja to istna skarbnica rozrywek w mobilnym świecie! Znajdziesz w niej mnóstwo dobrych filmów, audiobooków, streaming muzyki i gry, które skutecznie zabiją chwile nudy. Wybierasz się na wakacje? To świetnie, bo MyBox oferuje Ci również nawigację samochodową i kursy językowe! Co najlepsze, Klienci sieci T-Mobile szybko znajdą tę aplikację w swoich telefonach, więc w każdej chwili mogą ją włączyć i wypróbować za darmo!

4. Endomondo

Rewolucja w treningu! Aplikacja, która zmierzy Twoje wyniki w dowolnej dyscyplinie sportowej, zapisze Twoje rekordy i – jeśli chcesz- poinformuje o nich Twoich znajomych. W zdrowym ciele zdrowy duch!

5. TripAdvisor

Relaks to jedna z najważniejszych ludzkich potrzeb. Gdzie najlepiej odpocząć? TripAdvisor zna wszystkie najciekawsze miejsca na świecie i na pewno pomoże Ci coś wybrać – znajdziesz tu ponad 4 miliony miejsc do spania, zwiedzania i jedzenia. Bon voyage!

<a href="http://mybox.t-mobile.pl/pobierz?utm_source=t-mobile-trendy.pl

Czas na porządki w twoim smartfonie - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

marzens
21-01-2015 - 00:10:04
Może zaczniemy od aplikacji, które dostajemy w pakiecie od operatorów lub producentów. Nie można tego odinstalować bez naruszenia gwarancji a wiele z nich jest kompletnie przeze mnie nieużywanych. Dajcie swobodę w tej dziedzinie a z całą resztą dam sobie radę sama.
  (0)
Odpowiedz
karina.k
17-01-2015 - 19:44:58
Dla mnie Endomondo to aplikacja wszech czasów! Nic mnie tak nie motywuje do ruchu i dzięki niemu nie kisnę w domu!
  (0)
Odpowiedz
pytanie
10-01-2015 - 19:07:39
Po co tyle serwisów rozrywkowych jeśli mam zap chany telefon? Nie lepiej coś odinstalować?
  (0)
Odpowiedz
copacabana
16-01-2015 - 16:06:38
@pytanie - No właśnie chyba o to chodzi w artykule, żeby podinstalowywać wszystkie niepotrzebne aplikacje, a zostawić sobie tylko te najpotrzebniejsze. Choć wiadomo, że nie każdemu się przyda np. Endomondo, albo Trip Advisor. Ale taki Facebook to dla mnie na przykład - koniecznie musi być :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się