Kiedyś sprawa była oczywista: by oglądać telewizję, trzeba posiadać telewizor. Dziś jest to możliwe nie tylko na komputerach, ale również smartfonach i tabletach. Już wkrótce nasi Klienci na urządzeniach mobilnych obejrzą wszystkie mecze z nadchodzącego turnieju w Brazylii.

0

Ocena autora

Telewizja w telefonie

To jak bardzo na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się technologia użytkowa widać przede wszystkim po smartfonach i dostępnych na nie aplikacjach. Bo czy jeszcze dekadę temu ktoś przewidywał, że za kilka lat telewizję na żywo będziemy mogli oglądać na przenośnych urządzeniach, które bez trudu mieszczą się w kieszeniach i możemy zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie? Ja osobiście czegoś takiego się nie spodziewałem. Tymczasem dzięki aplikacji TVP Stream mamy dostęp do treści, które nie tak znowu dawno mogliśmy oglądać wyłącznie w domowym zaciszu na sporych rozmiarów wyświetlaczu, zwanym telewizorem.

Jak to działa?

TVP Stream to oficjalna aplikacja mobilna wydana przez Telewizję Polską. Jest dostępna w wersjach na tablety i smartfony. Oferuje  internetowy streaming kanałów z oferty TVP bezpośrednio na ekran naszego przenośnego urządzenia. Należy mieć jednak na uwadze, że nie jest to typowa usługa VoD (wideo na żądanie), jakich na polskim rynku wiele, bo tutaj programy emitowane są na żywo zgodnie z ramówką - dokładnie w tym samym momencie, jak ma to miejsce w przypadku telewizji naziemnej czy satelitarnej. Za to usłudze należą się duże słowa uznania, bo możliwość oglądania programów telewizyjnych na żywo to coś, co nadal dość niespotykana atrakcja.

W TVP Stream znajdziemy kanał TVP Info, pokaźną listę kanałów regionalnych (TVP Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk i kilkanaście innych), a także wybrane transmisje sportowe z kilku dyscyplin, takich jak piłka nożna, siatkówka, tenis i żużel.

W TVP Sport znajdziecie Strefę T-Mobile.

Już teraz we wszystkich taryfach JUMP! skorzystać możecie z szybkiego Internetu LTE 4G i oglądać wydarzenia sportowe dzięki TVP Sport i bez wykorzystania limitu danych. Aplikacja TVP Stream można pobrać także dzięki T-Mobile MyBox.

Strefa T-Mobile: mecze z Brazylii za darmo dla Klientów T-Mobile!

Miłośników piłki nożnej z pewnością najbardziej ucieszy jednak fakt, iż już teraz wiadomo, że z poziomu aplikacji TVP Stream będzie można oglądać na żywo spotkania z tegorocznego turnieju z Brazylii, który rozpoczyna się dosłownie lada moment. Klienci T-Mobile mają lepiej i za transfer TVP Stream w naszych nowych taryfach JUMP! nie zapłacą ani złotówki! Pozostali nasi Klienci powinni korzystać z WiFi lub swoich pakietów internetowych. Aplikacja rozpoznaje naszego Klienta i daje mu bezpośrednie wejście do Strefy T-Mobile. Kiedy nasz użytkownik korzysta z sieci WiFi zostanie poproszony o zalogowanie się.

Strefa T-Mobile w TVP Stream daje możliwość darmowego oglądania wszystkich meczów z turnieju, a także dostęp do atrakcyjnych treści, takich jak wywiady czy komentarze. Wszystko to oferować będzie Strefa T-Mobile w TVP Stream. Aby wejść do strefy możecie skorzystać z T-Mobile MyBox. W sekcji Nowości znajdziecie TVP Sport, w który powinniście wejść, aby szybko pobrać TVP Stream. Tam w sekcji Mundial znajdziecie relacje z meczów na żywo.

Jak na smartfonach za darmo oglądać mecze z Brazylii na żywo?

Wszystkie mecze turnieju możecie oglądać na swoich urządzeniach mobilnych dzięki Strefie T-Mobile w TVP Stream. Jak to zrobić? Tu wyjaśniamy to krok po kroku.

Jak poruszać się po aplikacji?

Interfejs aplikacji jest wygodny i prosty w obsłudze. Został zaprojektowany w taki sposób, by odnalezienie i wybranie właściwego kanału zajmowało użytkownikowi jak najmniej czasu. W górnej części ekranu głównego znalazło się miejsce dla trzech głównych kategorii: TVP Info, TVP Regionalna i TVP Sport, z poziomu których uzyskujemy dostęp do interesujących nas treści. Pojedyncze tapnięcie na danym kanale pozwala na zapoznanie się z jego programem, natomiast podwójne uruchamia przekaz telewizyjny, odtwarzamy na żywo. I to wszystko, co trzeba wiedzieć. Korzystanie z TVP Stream jest łatwe i intuicyjne.

Jest dobrze, ale...

Czego zabrakło w aplikacji? Niestety nie uświadczymy w niej sztandarowych kanałów Telewizji Polskiej, takich jak TVP, TVP 2 czy chociażby TVP Kultura. Jako pocieszenie w tej sytuacji można uznać możliwość oglądania na żywo najważniejszych programów informacyjnych z tych kanałów, a są to m.in.: Panorama, Wiadomości oraz Teleexpress. W tym celu trzeba tylko odnotować w głowie godzinę ich emisji w telewizji - na przykład zapoznając się wcześniej z programem, który TVP Stream oczywiście jest dostępny - a następnie uruchomić aplikację w odpowiednim terminie. Jeśli jednak ktoś chciałby obejrzeć sobie Wiadomości na smartfonie lub tablecie, to dzięki TVP Stream jak najbardziej będzie miał taką możliwość.

Jak pobrać aplikację?

Aby pobrać aplikację wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści SPORT pod numer 8008. W odpowiedzi otrzymacie link do aplikacji. TVP Stream można również pobrać poprzez włączenie T-Mobile MyBox i zainstalowanie aplikacji z pozycji SPORT. Jest również możliwość pobrania jej z Google Play, AppStore lub Windows Phone Marketplace.

Tak jak wspominałem, telewizja na żywo to na smartfonach i tabletach wciąż duża rzadkość, więc tym bardziej warto docenić inicjatywę Telewizji Polskiej i zapoznać się z ofertą TVP Stream. Będąc użytkownikiem taryfy JUMP! nie zapłacicie nawet złotówki za transfer danych przy oglądaniu meczów z nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata. A jeśli jesteście w T-Mobile, to zanim zmienicie taryfę na JUMP! możecie też kibicować bez obaw o koszty, bo T-Mobile jest partnerem transmisji mobilnych TVP Sport.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

TVP Stream - darmowa telewizja w Twojej kieszeni - opinie i komentarze (29)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Krystyna 449
28-10-2015 - 20:29:23
OK świetne programy.
  (0)
Odpowiedz
dardro
10-12-2014 - 20:49:55
Witam TVP Stream Nielimitowana, darmowa transmisja danych w ramach „Strefy T‑Mobile” w aplikacji TVP Stream, dzięki której możesz oglądać za darmo i na żywo najważniejsze wydarzenia sportowe. To z oficjalnej strony T-Mobile Jednakże wszystkie transfery za oglądanie są odliczane od mojego pakietu. Dwa tygodnie temu w ramach przedłużenia umowy zmieniłem taryfę na Jump L i salonie zostałem poiformowany że oglądanie TVP Stream bedzie darmowe a nie jest , Wiec jak jest naprawde?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-12-2014 - 21:44:25
Witaj. W aplikacji TVP STREAM (w strefie T-Mobile) nielimitowana transmisja była na czas Mundialu. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
dardro
11-12-2014 - 20:11:15
Ale o tym nie ma ani słowa na oficjalnej stronie..Darmowa transmisja TVP Stream była jednym z czynników które zadecydowały o pozostaniu w T-mobile. A tak to wygląda na wprowadzanie klientów w błąd.Prosiłbym o zmianę w treści tym bardziej że jest to w zakładce WLICZONE W ABONAMENT
  (0)
Odpowiedz
Makso
02-01-2015 - 02:14:11
@ Konsultant T-Mobile - Prosżę mi wyjaśnić jaka jest prawda. Przy wyborze oferty a dokupuje numer w zakladce "Wliczone a abonament" mam też to: TVP Stream Nielimitowana, darmowa transmisja danych w ramach „Strefy T‑Mobile” w aplikacji TVP Stream, dzięki której możesz oglądać za darmo i na żywo najważniejsze wydarzenia sportowe. Stan na 2 stycznia 2015. W wypowiedzi widzę że ta informacja jest nie prawdziwa czy tak?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
02-01-2015 - 16:57:54
Witam. W chwili obecnej nie ma żadnych programów w Strefie T-Mobile na TVP Stream. Jeżeli jakieś się pojawią to będą nielimitowane i bezpłatne. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
hddd
03-11-2014 - 09:54:10
witam, również jak poprzednik we wrześniu przeniosłem numer do taryfy jump i gdy oglądam tvp sport przez aplikację tvp stream to transfer jest pobierany z pakietu a tymczasem nie powinno tak być bo była informacja że korzystanie na żywo z tvp sport nie wiąże się dodatkowymi opłatami.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
03-11-2014 - 15:36:12
Usługa pozwala na nielimitowany transfer danych w ramach stramingu w Strefie Kibica T-Mobile posiadających taryfę JUMP. Standardowe transmisje pomniejszają pakiet danych. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
hddd
03-11-2014 - 19:41:43
@ Konsultant T-Mobile - naturalnie że mam taryfę JUMP tylko jak wejść w Strefę Kibica T-Mobile ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
04-11-2014 - 09:46:25
Witam. Strefa T-Mobile jest dostępna tylko przy niektórych wideo, np. z tegorocznych Mistrzostw Świata. Wówczas po wejściu w daną kategorię pojawi się opcja Strefa kibica T-Mobile.
  (0)
Odpowiedz
hipis161
02-10-2014 - 16:57:12
Witam, przed paroma dniami zmigrowałem (w trakcie trwania umowy) z taryfy Rodzina na JUMP! XL. Oferta jest już aktywna jak i wszystkie dostępne w niej usługi natomiast przy korzystaniu z TVP stream dane są mi odejmowane z posiadanego pakietu. Czy muszę wykonać jakieś dodatkowe kroki abym mógł korzystać z TVP Stream bez pobierania danych z pakietu?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
02-10-2014 - 18:53:10
Witam Usługa TVP Stream nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. W celu wyjaśnienia opisanej sytuacji zapraszam do kontaktu z biurem obsługi abonenta pod numerem 602900000. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
hipis161
02-10-2014 - 21:18:21
@ Konsultant T-Mobile - Kontaktowałem się z BOA, dwa razy. Za pierwszym razem otrzymałem odpowiedź, że moja taryfa czyli Jump XL nie pokrywa transferu z TVP Stream (kiedy na oficjalnej stronie T-Mobile jest wyraźnie napisane, że transmisje powinny być darmowe). Przy drugim kontakcie powiedziano mi, że TVP Stream był darmowy dla Jump tylko do końca sierpnia br..
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
02-10-2014 - 21:35:19
Witam Niestety szczegóły odnośnie TVP stream znajdują się w regulaminie promocji z której skorzystałeś. W ofertach migracyjnych niezależnie od wybranej taryfy nielimitowana transmisja danych dotyczyła transmisji TVP: Strefa T-Mobile, Tour de Pologne oraz Tenisa. Promocja była ważna do 31.08.2014r. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
beatka nick
17-09-2014 - 21:02:44
wyslalam sms dostalam 2 smsy kazdy platny po 18.45 zl i nie moge sie zalogowac na mecz siatkowki !!!!!!!
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
17-09-2014 - 21:12:57
Witaj. Bardzo mi przykro, ale serwis TVP Stream nie prowadzi transmisji z mistrzostw Świata w siatkówce. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Kuba1222
29-06-2014 - 00:53:25
Aktywowalem taryfę JUMP na kartę i chciałem oglądać mecze ale po jakiś 5 minutach przyszedł sms ze wykorzystałem transfer danych jak to zrobić żeby nie pobieralo z pakietu danych ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
29-06-2014 - 11:14:26
Musiałbyś przejść na abonament. Tylko promocja z taryfą JUMP dostępna dla Klientów abonamentowych (przedłużenie lub nowa aktywacja) daje możliwość streamingu mundialu bez wykorzystywania transferu danych. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
loghman
26-06-2014 - 19:12:53
czy pobierana jest opłata ? jezeli tak to jaka
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
26-06-2014 - 20:46:05
Witam. Nie pobieramy żadnych opłat z tytułu samego korzystania z aplikacji TVP Stream. Połączenie z internetem rozliczamy z pakietu internetowego w przypadku taryf innych niż JUMP. W taryfach JUMP transfer danych jest nielimitowany (nie rozlicza się z posiadanego pakietu danych). Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
MojaSprawa
26-06-2014 - 09:14:54
Witam, Mam pytanie odnośnie procedur przetwarzania danych osobowych klientów przez T-Mobile Polska. W jaki sposób operator zabezpiecza kserokopie dokumentów tożsamości (np. dowodów osobistych) swoich abonentów, wykonywane w procesie zawarcia umowy? Czy kopia dokumentu jest oznaczana np. datą wykonania i pieczątką pracownika/salonu, albo marką "T-Mobile", czy w najlepszym wypadku jedynie "przekreślana"? Jaką mogę mieć pewność, że w kilka dni, tygodni po podpisaniu umowy z T-Mobile Polska, nie okaże się, że nieuczciwy pracownik wykorzystał moje dane w celu np. wyłudzenia kredytu w banku/parabanku, albo umowy u konkurencji?
  (0)
Odpowiedz
Kubaaaaa
23-06-2014 - 19:35:33
Witam, Nie moge sie zalogowac do aplikacji TVP Stream, po otrzymaniu i wpisaniu hasła wyskakuje błąd. Prosze o pomoc :)
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
24-06-2014 - 15:39:24
Witam. Sugeruję podać numer telefonu w formie (przykład: 48600600600). Jeżeli logowanie się nie powiedzie, proszę zweryfikować poprawność logowania na naszej stronie www.t-mobile.pl. W razie braku poprawy ostatecznie proszę jeszcze raz wysłać sms o treści A na numer 6677 (sms płatny zgodnie z cennikiem), aby ponownie zresetować hasło. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
arturroo
16-06-2014 - 21:31:18
Czyli co tylko t mobile może korzystać ? Jestem w sieci Orange i byłem nawet skłonny zapłacić za obejrzenie sobie meczu a tu lipa nie mogę nawet wysłać sms nie mowie juz o obejrzeniu czegokolwiek. Dla mnie PORAŻKA.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-06-2014 - 23:33:37
@arturroo. T-Mobile jest wyłącznym partnerem transmisji mobilnych TVP Sport. By skutecznie zalogować się do strefy T-Mobile w sekcji Mundial TVP Stream wystarczy kupić starter T-Mobile. Wtedy wysyłasz SMS, podajesz nr telefonu z karty T-Mobile oraz hasło, które otrzymasz. Nasi Klienci mają lepiej :)
  (0)
Odpowiedz
owsiaklg
14-06-2014 - 21:52:49
Ja też mam problem mam taryfę jump l pobrałem aplikację następnie wysyłam sms o treści A na 6677 kod przychodzi ale wpisując w pole mam komunikat ze hasło albo numer jest zły !!! a jest dobry ,próbowałem kilkakrotnie
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
01-07-2015 - 11:41:27
Witam. Spróbuj raz jeszcze wysłać smsa, wpisać numer (z prefiksem 48 bez plusa) i pobranym hasłem (duże, małe litery) - jeśli w dalszym ciągu się nie powiedzie zadzwoń do Biura Obsługi. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
fatherOlo
13-06-2014 - 23:38:26
Lipa. Z telefonu nie mogłem się zalogować, wyświetla się błąd logowania (próbowałem kilka razy). Z tabletu z blueconnectem nie mogę wysłać smsa (ale skoro w telefonie nie można się zalogować to może i dobrze). Na własnym wi-fi i google chrome w tablecie po wejściu w transmisję na stronie tvp też kicha, bo zaloguj się do t-mobile. Czyli na tablecie nawet bez usług operatorskich ( samo wi-fi) nie obejrzysz sobie bezpłatnych mistrzostw, bo ktoś sobie tak wymyślił. Kup sobie telewizor albo komputer i obejrzyj za darmo, bo mistrzostwa się skończą... Dodam, że od lat jestem klientem t-mobile, a konsultant mi mówi, że to tylko dla tych co podpisali umowę w ostatnim tygodniu. Dla mnie to granda...
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-06-2014 - 23:28:59
@fatherOlo. Jeśli w telefonie lub tablecie masz kartę SIM T-Mobile to aplikacja TVP Stream zaloguje Cię automatycznie. Nie musisz robić nic więcej, Po prostu wchodzisz do sekcji Mundial, wybierasz "Wszystkie" lub "Strefę T-Mobile" i albo oglądasz mecz na żywo, albo przeglądasz inne materiały wideo. Logowanie jest konieczne tylko przy połączeniu w sieci WiFi, bo wtedy aplikacja nie rozpoznaje czy jesteś klientem T-Mobile. Dlatego niezbędne jest wysłanie SMS, podanie Twojego numeru telefonu i odebranego hasła. Takie zalogowanie ważne jest 24h.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Piłka nożna Statystyki - pod tą niezbyt oryginalną nazwą w Google Play kryje się niezwykle użyteczna i ciekawa aplikacja. Oczywiście przede wszystkim z perspektywy kibica piłki nożnej.

0

Ocena autora

Dla każdego prawdziwego kibica piłki nożnej wertowanie stron internetowych w poszukiwaniu informacji na temat swoich ulubionych drużyn nie jest problemem. Ale po się męczyć, skoro dużą część z tych informacji można mieć zawsze pod ręką w formie aplikacji mobilnej?

Piłka nożna Statystyki - aplikacja nie czaruje może swoją nazwą, ale nadrabia to funkcjonalnością. Otrzymujemy tu dostęp do statystyk dotyczących ponad 150 światowych i europejskich lig - w tym oczywiście również z naszej T-Mobile Ekstraklasy. A mówiąc o statystykach mam na myśli nie tylko terminarze i wyniki meczów, ale również szereg mniej lub bardziej szczegółowych informacji na temat całych drużyn i pojedynczych zawodników. W przypadku każdej z lig otrzymujemy oczywiście aktualną tabelę, wyniki wszystkich poprzednich meczów z obecnego sezonu, a także terminarz tych zaplanowanych na przyszłe tygodnie.

Aplikacja Piłka nożna Statystyki pozwoli Wam być na bieżąco z T-Mobile Ekstraklasą.

Znalazło się także miejsce dla szczegółowych porównań spotykających się ze sobą drużyn, uwzględniających miejsce w tabeli, stosunek goli, formę w ostatnich meczach, a także wykaz wszystkich wcześniejszych meczów - zarówno tych w obrębie ligi, jak i tych rozgrywanych pomiędzy porównywanymi drużynami. Dzięki bogactwu dostępnych danych i statystyk, aplikacja sprawdzi się nie tylko w przypadku zadeklarowanych kibiców piłki nożnej, ale również osób próbujących szczęścia w zakładach bukmacherskich.

Ogólne informacje na temat lig to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania ta aplikacja. Jej mocną stroną są też szczegółowe informacje na temat pojedynczych piłkarzy. Wśród tych informacji znalazły się zarówno te podstawowe, jak np. ilość zdobytych goli, asyst i kartek, jak i te nieco bardziej szczegółowe, jak np. spotkania rozpoczętych w pierwszym składzie czy ilość meczy, w których trener postanowił zdjąć danego zawodnika z boiska. Dodatkowo, kliknięcie w imię i nazwisko danego gracza skutkuje wyświetleniem jeszcze większej liczby danych na jego temat, takich jak zdjęcie, data i miejsce urodzenia, wzrost i waga, czy pozycja na boisku.

Mocną stroną aplikacji są szczegółowe informacje na temat piłkarzy.

Pod względem designu aplikacja wyzbywa się graficznych fajerwerków, ale dzięki temu jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Jej jedynym minusem jest w zasadzie to, iż nie posiada polskich znaków, ale akurat na to można spokojnie przymknąć oko. Poza tym jest zbiorem dużej ilości statystyk o piłce nożnej - klubach, piłkarzach i wydarzeniach. I właśnie dlatego można polecić ją każdemu kibicowi.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Piłka nożna Statystyki - piłkarskie statystyki w Twojej kieszeni - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Używamy dzisiaj wielu kont pocztowych, portali społecznościowych, dysków sieciowych i wielu innych usług internetowych, które gromadzą coraz większe ilości danych. Może być trudno nad nimi zapanować bez aplikacji integrujących możliwości części lub nawet wszystkich popularnych usług. A takie są już dostępne w Google Play.

Cloud Magic integruje w sobie informacje ze wszystkich popularnych usług internetowych. Do dyspozycji użytkownika oddano serwisy Google, Microsoft, Facebook, Twitter, Evernote, Dropbox, Box, iCloud i wielu innych. Możemy więc zalogować się do swojego konta Google, uzyskując tym samym dostęp do danych z kontaktów, kalendarza, poczty i dysku. Podobne korzyści uzyskamy po zalogowaniu do usług giganta z Redmond, z tym, że dane do swojego konta należy podawać osobno w przypadku Outlooka i Skydrive (usługi nie zostały powiązane). Pozostałe serwisy oferują znacznie węższy zakres opcji, bo skupiony wokół danej usługi, ale równie przydatny. Wszystkimi kontami można zarządzać po wybraniu odpowiedniej pozycji z menu ulokowanego w prawym, dolnym rogu ekranu. W centralnej części okna wyświetlane są wiadomości z kont pocztowych, zsynchronizowane pliki, statusy z portali społecznościowych, a także nadchodzące wydarzenia z kalendarza. Wszystkie prezentowane są w formie grup składających się z 5 pozycji, ale jeśli to za mało, kliknięciem w przycisk „Get more” można rozszerzyć podgląd do 25 pozycji. Znacznie lepszym rozwiązaniem może być jednak uruchomienie podglądu wybranej kategorii z poziomu menu umieszczonego w lewym, dolnym rogu ekranu, gdzie znajdziemy podział na: wiadomości, kontakty, pliki, aktualizacje i wydarzenia. Niestety, darmowa wersja aplikacji pozwala na uruchomienie podglądu tylko 50 pozycji, więc osoby intensywnie korzystające z aplikacji będą musiały wykupić miesięczną lub roczną subskrypcję – odpowiednio 4,99$ lub 49,99$.

Doo to program, który ma aspirację zebrać wszystkie dokumenty użytkownika w jednym miejscu. Najpierw należy jednak zarejestrować się na stronie internetowej producenta (https://doo.net). I to właśnie na niej, a nie w mobilnej aplikacji, należy określić usługi, z których będą pobierane pliki – obecnie do wyboru jest poczta e-mail, Dropbox i Dysk Google. Po wpisaniu danych logowania do poszczególnych usług, należy wybrać interesujące nas typy plików i określić przedział czasowy synchronizacji. Od tego momentu można korzystać z aplikacji na telefonie, by móc szybko przeglądać załączniki z poczty i pliki zapisane na dyskach sieciowych. Wszystkie będą dostępne z poziomu głównego okna aplikacji w postaci - przewijanej pionowo - alfabetycznej listy. Jeśli nie kojarzymy nazwy pliku, warto sięgnąć do opcji „Index”, która widnieje na lewym panelu funkcyjnym uruchamianym gestem. Dzięki zawartym tu filtrom użytkownik może odnaleźć pliki przesłane przez daną firmę w ciągu ostatniego tygodnia, miesiąca czy roku, a także te zawierające konkretne etykiety i pochodzące z danej lokalizacji. Należy przy tym mieć na uwadze, że etykiety nadawane są automatycznie wszystkim folderom i plikom w nich zgromadzonych. W ustawieniach programu można jedynie zmienić sposób synchronizacji plików, ograniczając ją do bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.


Fot. Google Play 

Cyfrowe niebo w Twojej kieszeni, czyli agregatory chmur obliczeniowych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aparat w telefonie może służyć nie tylko do okazjonalnego pstrykania, ale także do całkiem profesjonalnego wykorzystania w domu i w pracy. Nie szukaj już skanera. Masz go w kieszeni.

0

Ocena autora

Producenci oprogramowania dostrzegli, że niewielkie „cyfrowe oczko” montowane w smartfonach jest coraz dokładniejsze i oferuje coraz lepszą jakość. Postanowili więc wykorzystać je do… skanowania. Jednak, by zwykłą fotografię przekształcić w pełnowartościowy skan potrzeba zaawansowanych algorytmów i funkcji edytorskich.

Genius Scan oferuje w tej materii prawdopodobnie najprostszy mechanizm na rynku, bo od uruchomienia aplikacji do zapisania skanu potrzeba jedynie 5 kliknięć i ok. 10 sekund. Intuicyjny interfejs, zbudowany na bazie kilku następujących po sobie kroków, połączony z przejrzystymi ikonami sprawia wrażenie, że „poradziłoby sobie z nim nawet dziecko”. Naprawdę.

Pierwszy etap to wybór gotowego zdjęcia z galerii lub pstryknięcie nowego. Klikamy więc w białą ikonę aparatu, a później szukamy zdjęcia w pamięci urządzenia lub ponownie klikamy w „aparat”, by wykonać „skan”. W kolejnym kroku program postara się automatycznie wychwycić krawędzie dokumentu, a w razie niepowodzenia tej operacji, możemy to zrobić ręcznie, korygując położenie rogów wirtualnej kartki, określając tym samym właściwy obszar roboczy. Następnie obraz przetwarzany jest przez algorytmy programu, które starają się uwydatnić czcionkę i najważniejsze elementy zdjęcia.

Efekt końcowy nie powinien wiec znacząco odbiegać od skanu, który wykonalibyśmy na stacjonarnym, „pudełkowym” urządzeniu. W razie potrzeby można jeszcze obrócić dokument lub zmienić typ przekształceń (do wyboru mamy: czarnobiały, kolorowy, bez retuszu). Ostatecznie, plik można dodać do zrobionego wcześniej dokumentu lub podzielić się nim ze znajomymi.

Co ciekawe, skan zapisany w formacie JPG lub PDF nie będzie zawierał żadnych znaków wodnych ani dodatków producenta – to rzadkość w darmowych rozwiązaniach. Twórcy programu nie oczekują za korzystanie z niego nawet jednej złotówki, o ile nie wymagamy eksportu plików do chmur danych i innych, wspierających obsługiwane formaty. Co prawda, można się przyczepić do braku możliwości szczegółowego dostosowania sposobu przetwarzania skanu, ponieważ alternatywne aplikacje oferują szeroki wachlarz funkcji w tym zakresie, podczas gdy tutaj można jedynie ustawić obraz czarnobiały lub kolorowy, ale to też stanowi poniekąd zaletę aplikacji, bo znacznie skraca czas „skanowania”.

Genius Scan ma jeszcze wiele do nadrobienia, jeśli chce konkurować z MDScan czy ScanMaster, ale z drugiej strony, jest niekwestionowanym liderem w grupie darmowych, mobilnych skanerów.

 

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Genius Scan - mobilny skaner w Twojej kieszeni - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Ana
17-07-2018 - 18:27:40
Genius scanner działał poprawnie 2 dni teraz się zawiesił i nie zapisuje dokumentów. Mam dostęp tylko do utworzonego pierwszego dokumentu. Kiedy zaznaczam kolejne strony aby sporządzić Pdf "wyrzuca mnie". Nie potrafię zrzucić zawartości sci scannera bezpośrednio na komputer.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się