Publikacja wyników finansowych za ostatni kwartał była dla Apple okazją do pochwalenia się różnymi ciekawymi liczbami na temat usług firmy. Dowiedzieliśmy się na przykład, że w App Store znajduje się już ponad 700 tysięcy aplikacji.

O najnowszych wynikach finansowych Apple już pisaliśmy. Przy okazji ich publikacji firma pochwaliła się też, że w jej wirtualnym sklepiku App Store znajduje się już ponad 700 tysięcy aplikacji. Jeszcze w lipcu tego roku było ich tam 650 tysięcy, a więc pod tym względem nadal mamy do czynienia z bardzo dynamicznym przyrostem.

Wśród tych 700 tysięcy aplikacji znajduje się aż 275 tys. takich, które zostały stworzone specjalnie z myślą o iPadzie. Twórcy aplikacji znajdujących się w App Store otrzymali już od Apple łączne wynagrodzenie w wysokości 6,5 miliarda dolarów, co stanowi 70% zysków ze sprzedaży wszystkich aplikacji.

Oprócz tego, dowiedzieliśmy się, że iCloud, czyli usługa umożliwiająca przechowywanie treści w tzw. "chmurze", ma obecnie ponad 190 milionów użytkowników. Dla porównania, jeszcze trzy miesiące temu liczba ta oscylowała w okolicach 150 milionów.

Źródło/Fot. Apple

W App Store jest już ponad 700 tysięcy aplikacji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sklep z aplikacjami Google’a może się pochwalić całkiem sporą liczbą aktywnych aplikacji, z których większość jest darmowa.

Ten rok zdecydowanie dobrze zaczął się dla posiadaczy urządzeń z Androidem - mogą wybierać spośród 400 tysięcy aplikacji. Próg 200 tysięcy aplikacji Android Market osiągnął w kwietniu ubiegłego roku, a 300 tysięcy – w sierpniu.

Na tę oszałamiającą liczbę składają się głównie darmowe aplikacje, które stanowią aż 68 proc. wszystkich produktów ze sklepu Google’a. Ich odsetek wyraźnie rośnie, bo w kwietniu 2011 r. aplikacje, które można było pobrać za darmo, stanowiły 60 proc. wszystkich.

Wyraźnie widać, że liczba darmowych aplikacji w Android Market wciąż rośnie, szybciej niż tych, za które użytkownicy muszą zapłacić

Android Market to drugi sklep w sieci pod względem liczby aktywnych aplikacji. Pierwsze miejsce należy do App Store, które w połowie grudnia także mogło się poszczycić okrągłą sumką.

Źródło: Distimo
Fot.: Distimo, Seeni Vasagam | Dreamstime.com

400 tysięcy aplikacji w Android Market - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dwa najpopularniejsze systemy mobilne idą łeb w łeb, jeśli chodzi o liczbę aplikacji.

Przy okazji publikacji wyników finansowych Apple pochwalił się także, że w App Store jest już 700 tysięcy aplikacji. A tymczasem także posiadacze urządzeń z Androidem mogą cieszyć się taką liczbą aplikacji mobilnych.

Pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, w której w obydwu sklepach liczba aplikacji jest jednakowa. Przypomnijmy, że sklep Google Play to połączenie powołanego do życia w październiku 2008 roku Android Marketu i powstałego w listopadzie 2011 roku Google Music. Liczbę 200 tysięcy aplikacji osiągnął w maju ubiegłego roku, 400 tysięcy – w styczniu tego roku, a teraz dostępnych jest już ponad 700 tysięcy programów, z czego większość - bezpłatna.

Coraz mniej popularne są aplikacje płatne, za to rośnie zainteresowanie developerów programami, które użytkownik pobiera za darmo, a płatności następują potem za określone przedmioty, usługi czy przywileje.

App Store powstał wcześniej niż sklep Google’a – w lipcu 2008 roku. Na liczbę 200 tysięcy aplikacji pracował do kwietnia 2010 roku, na 400 tysięcy – do maja ubiegłego roku.

Dwóch największych rywali goni także Windows Phone Store (dawniej Windows Phone Marketplace), w którym jest już ponad 125 tysięcy aplikacji.

Fot.: 123RF

700 tysięcy aplikacji dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Listonic właśnie opublikował całkowicie przebudowaną wersję swojej oficjalnej aplikacji mobilnej Wygodna lista zakupów - właściciele iPhone'ów znajdą ją w App Store.

Nowy Listonic dla iPhone'a ma całkowicie zmieniony design i jako jeden z pierwszych polskich programów został w pełni dostosowany do nowego, płaskiego wyglądu iOS 7. Listonic uprościł korzystanie z aplikacji, przekonstruował ją i dostosował do najnowszych trendów.

Spośród najważniejszych usprawnień, wprowadzonych do aplikacji Listonic, należy wymienić zoptymalizowane mechanizmy synchronizacji list oraz współdzielenia między użytkownikami - obecnie są one zdecydowanie szybsze i mniej awaryjne. Wprowadzono również nowe opcje, jak współdzielenie listy za pomocą maila lub wiadomości SMS, dodawanie notatek do list, czy kopiowanie jedynie części przedmiotów z listy.

Jedną z największych zmian, ułatwiających użytkowanie listy, jest wprowadzenie możliwości łatwego kasowania kupionych przedmiotów, dzięki czemu użytkownicy mogą cały czas korzystać z jednej listy.

Nową odsłoną aplikacji Listonic chce zdobyć zachodnie rynki. W ciągu pół roku zamierza pozyskać w USA 200 tys. aktywnych użytkowników, którzy staną się podstawą do dalszego rozwoju programu. W oparciu o sposoby posługiwania się aplikacją przez przyszłych zachodnich użytkowników, zostaną podjęte decyzje dotyczące rozbudowy obecnych lub dodania nowych funkcji, by jak najlepiej dopasować produkt do potrzeb amerykańskiego rynku.

Nowy Listonic już w App Store - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się