Urządzenia mobilne Apple to bez wątpienia jedne z najbardziej popularnych kieszonkowych konsol gier. Nie ma właściwie tygodnia, by w App Store nie pojawiły się kolejne ciekawe tytuły, którym warto poświęcić uwagę. Oto trzy najciekawsze gry dla iPhone'a i iPada, w które grałem w ostatnich tygodniach.

Assassin's Creed Identity (4,99 €)

Fani serii konsolowych gier o asasynie mogą teraz cieszyć się jego przygodami także na iPhonie i iPadzie. W Assassin's Creed Indentity gracz wciela się w postać tytułowego zabójcy, działającego m.in. w miastach Italii, gdzieś w epoce oświecenia. Bohater musi likwidować swoje cele po cichu, tak by - o ile to możliwe - nie zwrócić na siebie uwagi miejskich strażników, którzy patrolują ulice. Musi się więc skradać, ukrywać (np. w wozach z sianem czy pośród nieświadomych jego misji mieszkańców), a także wspinać po ścianach na dachy budynków. 

Jak w każdej grze typu action RPG w kolejnych misjach zdobywa punkty doświadczenia i pieniądze. Dzięki tym pierwszym zdobywa nowe umiejętności, a dzięki drugim kupować nowe bronie.

 

The Mesh

The Mesh to z kolei gra logiczna, w któej należy przesuwać po heksagonalnej planszy żetony o różnej wartości liczbowej, tak by w skutek prostych działań matematycznych (dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia) uzyskać odpowiedni wynik. Na planszy znaleźć też można inne żetony o specjalnym przeznaczeniu, pozwalające np. na kilkukrotne wykonywanie tych samych obliczeń. Są też takie, których poruszenie powoduje zmniejszenie pól dostępnych na planszy. Podobnie, jak w przypadku wspomnianej wyżej gry Stack, także pojawia się element zmniejszającej się powierzchni. W The Mesh chodzi o powierzchnię planszy, a dokładnie liczbę pól. Jeśli jest ich za mało by przesuwać po niej żetony z liczbami, gra się kończy. 

 

Stack (za darmo)

Po przygodach asasyna czas na coś z zupełnie innej beczki, czyli proste gry zręcznościowe i logiczne, które jednak wciągają równie mocno, jak duże produkcje z rozbudowaną fabułą i grafiką. Bez wątpienia taką właśnie grą jest Stack, w której zadaniem gracza, jest układanie tytułowego stosu z przesuwających się nad nim kolejnych elementów. Stuknięcie w ekran powoduje upuszczenie takiego elementu na stos. Ważne, by zrobić to w odpowiednim momencie, tak by żadna jego część nie wystawała po bokach. Tego typu odstające elementy zostają odcięte, a więc powierzchnia wierzchołka stosu ulega zmniejszeniu. Czym wyżej, tym szybciej przesuwają się nad stosem kolejne elementy i tym trudniej upuścić je tak, by dokładnie pasowały - stos robi się coraz węższy. Koniec gry następuje po tym, kiedy kolejny element  

 

W co grać na iPhonie i iPadzie cz. 2 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Assassin’s Creed Identity to pierwszy mobilny reprezentant znanej i lubianej serii, który pod względem mechaniki rozgrywki ma nawiązywać do swojego konsolowego odpowiednika.

Na smartfonach i tabletach pojawiały się już gry z serii Assassin’s Creed, ale niestety nie miały one zbyt wiele wspólnego z odsłonami znanymi z konsol i komputerów. Najnowsza część pod tytułem Identity ma jednak szansę to zmienić, ponieważ jej twórcy zapowiedzieli, iż jej mechanika rozgrywki na urządzeniach mobilnych będzie zbliżona do tego, co będzie można uświadczyć w "pełnoprawnych" odpowiednikach z większych sprzętów.  

W mobilnym wydaniu gry Assassin’s Creed Identity akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby, a do naszych głównych zadań należeć będą eksploracja obszernego, trójwymiarowego świata i wykonywanie cichych egzekucji - czyli to, do czego seria przyzwyczaiła nas już na komputerach i konsolach. Zamiast kampanii fabularnej otrzymamy tu jednak zestaw losowo generowanych misji, ale nie można się temu dziwić - wszak Assassin’s Creed to jedna z najbardziej rozbudowanych gier w branży, i chyba wciąż zbyt rozbudowana, by w 100% "pomieścić się" na smartfonach i tabletach.

Tak czy inaczej, gracze mają powody do radości, bo mobilny Assassin’s Creed zaczyna coraz bardziej przypominać wersję konsolowo-komputerową. Premiery Identity w App Store i Google Play spodziewamy się dosłownie na dniach. Gra ma zostać wydana w modelu free-2-play, czyli będzie darmowa i wyposażona w system mikropłatności.

Nadchodzi mobilny Assassin’s Creed - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wciel się w pirata i żegluj po Karaibach! Zobaczcie jak wygląda najnowsza odsłona kultowej Assassin's Creed Pirates!

Gra dostępna jest w Google Play i AppStore, zaś jej akcja toczy się w XVIII wieku. Wcielamy się w postać Alonzo Batilli, poszukujemy skarbów i walczymy m.in. z Templariuszami. Zobaczcie naszą krótką zajawkę tej gry!

-> Pobieraj aplikacje i gry! Ich koszty dodaj do rachunku! 

Assassin's Creed Pirates. Zobacz na wideo! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się