Jesteście fanami Geralta z Rivii? Jeżeli macie urządzenie mobilne Apple, może pobrać za darmo interaktywny komiks z jego przygodami.

Od kilku dni w App Store dostępny jest cyfrowy interaktywny komiks o przygodach wiedźmina Geralta. Ma on promować edycję rozszerzoną Wiedźmina 2: Zabójcy królów i z pewnością będzie gratką dla każdego fana bohatera Sapkowskiego.

Interaktywny komiks oznacza, że czytelnik nie może ograniczyć się do patrzenie na ekran swojego smartfonu lub tabletu. Obrazy zamieniają się w animacje, a komiks wymaga ciągłego kontaktu palca z wyświetlaczem. Całości towarzyszy klimatyczna muzyka i odgłosy adekwatne do wydarzeń. Nie jest to jednak gra.

Warto dodać, że to, co teraz można pobrać ze sklepu Apple to zaledwie początek historii, którą będą wzbogacać aktualizacje. Komiks można pobrać za darmo z App Store. Jest dostępny na iPhone’a, iPada oraz iPoda (z iOS w wersji 4.3 lub wyższej).

<p><em>Komiks o Wiedźminie na iPhone i iPada! Zobacz to!</em></p>

Wiedźmin 2: Zabójcy królów jako komiks dla iOS (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
13.01.2012

Notatniki dla iOS

Urządzenia Apple z systemem iOS są standardowo wyposażone w prostą aplikację do sporządzania notatek. Z wielu różnych nie zadowala on wielu użytkowników, na co dowodem jest ogromna masa aplikacji dla niego alternatywnych, a dostępnych w App Store. Znaleźć wśród nich można programy mniej lub bardziej rozbudowane, pozwalające na zapisywanie tylko tekstu, tekstu i zdjęć, a także i odręcznych rysunków.

Niekwestionowanym królem tego typu programów jest Evernote. Jest to serwis udostępniający usługę rozbudowanego notatnika z dostępem przez stronę www oraz aplikacje właściwie na każdy popularny system, od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne. W App Store znajdziemy także dedykowaną, uniwersalną aplikację dla iPhone'a i iPada pod tą samą nazwą.

Program umożliwia dodawanie różnego rodzaju notatek, zarówno tekstowych, jak i zdjęć. Evernote pozwala na wygodne formatowanie tekstu w notatce, dodawanie do niej zdjęć i wyświetlanie ich np. w formie pokazu slajdów. Notatki można oznaczać odpowiednimi tagami, tak, by łatwiej było je później wyszukać. Standardowo, są one bowiem ułożone chronologicznie.

Clockwork Notebook to nowoczesny notatnik łączący zarówno tekst jak i odręczne rysunki.

Niekwestionowanym królem tego typu programów jest Evernote. Jest to serwis udostępniający usługę rozbudowanego notatnika z dostępem przez stronę www oraz aplikacje właściwie na każdy popularny system, od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne. W App Store znajdziemy także dedykowaną, uniwersalną aplikację dla iPhone'a i iPada pod tą samą nazwą.

 

Ciekawym programem jest też Clockwork Notebook dla iPada. Pozwala on tworzyć zarówno notatki tekstowe, jak i te, rysowane odręcznie. Można wybrać kolor oraz grubość linii, dostępna jest także gumka do ścierania. Dodatkowo aplikacja udostępnia zestaw specjalnych naklejek, będących po prostu znakami graficznymi, można je dodać z biblioteki zdjęć iPada. W przypadku tekstu, użytkownik ma do dyspozycji cztery kroje pisma, możliwość zmiany jego koloru.

Clockwork Notebook pozwala tworzyć notatki na jednym z czterech wzorów kartek: papierze gładkim białym lub brązowym - bez nadruku, kartkach w linie lub kratkę). Każdą notatkę można zapiać w bibliotece programu lub wysłać mailem jako plik graficzny.

Moleskine to notatnik o pięknej szacie graficznej.

Swego rodzaju arcydziełem wśród notatników, bo stworzonym z dbałością o szatę graficzną, jest aplikacja Moleskine, nawiązująca do popularnych w USA tradycyjnych notatników w skórzanej oprawie z charakterystyczną gumką zamykającą taki zeszyt. Program dla iPhone'a i iPada to jakby jego elektroniczna wersja, rozbudowana o różne dodatkowe funkcje.

Moleskine dla iOS umożliwia dodawanie nie tylko tekstu ale także zdjęć czy odręcznych szkiców. Tak jak w innych tego typu programach, tak i tutaj można zmienić wielkość i kolor liter, a także kolor i grubość ołówka. Dodatkowo, do każdej notatki można dodać informacje o lokalizacji pochodzące z wbudowanego odbiornika GPS. Notatkami można podzielić się na Facebooku i Twitterze i - co oczywiste - wysłać je mailem.

Notatniki dla iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Posiadacze smartfonów i tabletów mogą wybierać spośród ponad 13 tysięcy starych i nowych komiksów.

Pod koniec kwietnia w App Store, a w maju także w Google Play pojawiła się bezpłatna aplikacja Marvel Unlimited. To marka, której nie trzeba przedstawiać żadnemu wielbicielowi komiksów.

Teraz nadarza się okazja, aby ponad 13 tysięcy zeszytów, do których co tydzień dodawane są nowe, czytać do woli. Oczywiście, jeśli komuś nie przeszkadza ich elektroniczna forma.

Ci, którzy zdecydują się na pobranie aplikacji, mogą zdecydować się na subskrypcję miesięczną za 9,99 dolara lub roczną za 59,88 dolara. W tej cenie można już czytać wszystkie dostępne komiksy ze zbioru obejmującego tytuły z ostatnich 70 lat.

Nawet jeśli ktoś woli papierowe wersje, trudno sobie wyobrazić, aby miał szansę zgromadzić tak pokaźną kolekcję. Pochłonęłaby ona fortunę...

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Komiksy Marvela na Androida i iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Symulatory farmy to dość hermetyczny gatunek gier, jednak nie da się ukryć, że ma swoich wiernych fanów. Jeśli się do nich zaliczacie, to z pewnością zainteresuje was fakt, iż w App Store i Google Play pojawił się właśnie Farming Simulator 14.

Farming Simulator 14 to gra, dzięki której poczujecie klimat wsi i wcielicie się w farmera z prawdziwego zdarzenia. Będziecie sterować traktorem, uprawiać pole, zbierać plony, a także dbać o ekonomiczny rozwój swojej farmy. Zdobyte pieniądze przeznaczycie na rozwój biznesu, który z czasem będzie przybierał coraz bardziej imponujące rozmiary. Ten kto miał już do czynienia z takim modelem rozrywki, doskonale wie, że potrafi on naprawdę wciągnąć.

Najnowsza gra farmerska od studia Giant Software jest dostępna w App Store i Google Play. Jej cena wynosi około 10 złotych. Twórcy obiecują, że do końca tego roku Farming Simulator 2014 ma pojawić się jeszcze na innych platformach mobilnych, wśród których znajdują się Windows Phone 8, Windows RT oraz Amazon Kindle. Więcej na jej temat dowiecie się, oglądając poniższy zwiastun.

Symulator farmy dla Androida i iOS już jest (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się