Wśród nowości znajdują się strony albumów i playlist, opisy poszczególnych gatunków oraz stacje radiowe oparte na twórczości poszczególnych artystów czy piosenkach.

Dzięki współpracy z Echo Nest, firmą specjalizującą się w dostarczaniu informacji na temat muzyki, WiMP wprowadza dwie nowe funkcje pozwalające użytkownikom na uzyskanie łatwego dostępu do dużej ilości muzyki odpowiadającej ich osobistym preferencjom. W trakcie słuchania piosenki, użytkownik może skorzystać z opcji radia, by odkryć utwory zbliżone do odsłuchiwanego w danym momencie. Podobna możliwość występuje na stronach artystów, na których można posłuchać radia, którego playlista składa się z utworów podobnych wykonawców.

Echo Nest dostarcza informacje na temat treści muzycznych zarówno deweloperom aplikacji, jak i fanom. Wykorzystywana przez firmę technologia pozwala na odsłuch muzyki oraz odczytywanie informacji na jej temat wszędzie, gdzie tylko jest dostęp do Internetu. W swojej bazie firma dysponuje trylionem danych dotyczących ponad 30 milionów utworów muzycznych.

Cechą szczególną, która wyróżnia WiMP na tle innych serwisów streamingowych, jest jego rozbudowana polska strona redakcyjna. Lokalni redaktorzy WiMP wybierają i polecają utwory, albumy oraz artystów, równocześnie tworząc ciekawe i inspirujące playlisty z różnych gatunków muzycznych. Nowa wersja mobilnej aplikacji dla iOS zawiera strony gatunków, ułatwiające dostęp do najświeższych piosenek polskich, indie, rockowych, popowych, hiphopowych czy jazzowych.

Redaktorzy WiMP pracują dzień i noc tworząc najciekawsze playlisty i listy albumów. Począwszy od playlist artystów, przez najgorętsze lokalne wydarzenia, na przeglądowych zbiorach muzyki legendarnych artystów oraz wytwórni kończąc. W nowej aplikacji WiMP dla iOS, użytkownicy uzyskują łatwy dostęp do całego katalogu tych playlist i zbiorów albumów na swoich urządzeniach mobilnych.

WiMP wprowadza nową wersję aplikacji dla iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
13.01.2012

Notatniki dla iOS

Urządzenia Apple z systemem iOS są standardowo wyposażone w prostą aplikację do sporządzania notatek. Z wielu różnych nie zadowala on wielu użytkowników, na co dowodem jest ogromna masa aplikacji dla niego alternatywnych, a dostępnych w App Store. Znaleźć wśród nich można programy mniej lub bardziej rozbudowane, pozwalające na zapisywanie tylko tekstu, tekstu i zdjęć, a także i odręcznych rysunków.

Niekwestionowanym królem tego typu programów jest Evernote. Jest to serwis udostępniający usługę rozbudowanego notatnika z dostępem przez stronę www oraz aplikacje właściwie na każdy popularny system, od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne. W App Store znajdziemy także dedykowaną, uniwersalną aplikację dla iPhone'a i iPada pod tą samą nazwą.

Program umożliwia dodawanie różnego rodzaju notatek, zarówno tekstowych, jak i zdjęć. Evernote pozwala na wygodne formatowanie tekstu w notatce, dodawanie do niej zdjęć i wyświetlanie ich np. w formie pokazu slajdów. Notatki można oznaczać odpowiednimi tagami, tak, by łatwiej było je później wyszukać. Standardowo, są one bowiem ułożone chronologicznie.

Clockwork Notebook to nowoczesny notatnik łączący zarówno tekst jak i odręczne rysunki.

Niekwestionowanym królem tego typu programów jest Evernote. Jest to serwis udostępniający usługę rozbudowanego notatnika z dostępem przez stronę www oraz aplikacje właściwie na każdy popularny system, od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne. W App Store znajdziemy także dedykowaną, uniwersalną aplikację dla iPhone'a i iPada pod tą samą nazwą.

 

Ciekawym programem jest też Clockwork Notebook dla iPada. Pozwala on tworzyć zarówno notatki tekstowe, jak i te, rysowane odręcznie. Można wybrać kolor oraz grubość linii, dostępna jest także gumka do ścierania. Dodatkowo aplikacja udostępnia zestaw specjalnych naklejek, będących po prostu znakami graficznymi, można je dodać z biblioteki zdjęć iPada. W przypadku tekstu, użytkownik ma do dyspozycji cztery kroje pisma, możliwość zmiany jego koloru.

Clockwork Notebook pozwala tworzyć notatki na jednym z czterech wzorów kartek: papierze gładkim białym lub brązowym - bez nadruku, kartkach w linie lub kratkę). Każdą notatkę można zapiać w bibliotece programu lub wysłać mailem jako plik graficzny.

Moleskine to notatnik o pięknej szacie graficznej.

Swego rodzaju arcydziełem wśród notatników, bo stworzonym z dbałością o szatę graficzną, jest aplikacja Moleskine, nawiązująca do popularnych w USA tradycyjnych notatników w skórzanej oprawie z charakterystyczną gumką zamykającą taki zeszyt. Program dla iPhone'a i iPada to jakby jego elektroniczna wersja, rozbudowana o różne dodatkowe funkcje.

Moleskine dla iOS umożliwia dodawanie nie tylko tekstu ale także zdjęć czy odręcznych szkiców. Tak jak w innych tego typu programach, tak i tutaj można zmienić wielkość i kolor liter, a także kolor i grubość ołówka. Dodatkowo, do każdej notatki można dodać informacje o lokalizacji pochodzące z wbudowanego odbiornika GPS. Notatkami można podzielić się na Facebooku i Twitterze i - co oczywiste - wysłać je mailem.

Notatniki dla iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Użytkownicy poczty Google’a na urządzeniach mobilnych doczekali się aktualizacji aplikacji. Co nowego wniosła?

Mamy dobre wieści dla tych, którzy korzystają z klienta pocztowego Google’a na swoich smartfonach i tabletach. Pojawiły się aktualizacje aplikacji dla Androida i iOS.

W przypadku wersji na system Google’a dodano funkcję dostosowania tekstu do ekranu smartfonu lub tabletu, a gest przesunięcia palcem po wyświetlaczu sprawia, że wiadomość w łatwy sposób można usunąć lub dodać do archiwum. Gmail 4.2.1 oferuje także możliwość dodawania zdjęć i filmów bezpośrednio z poziomu programu, a miniatury zdjęć są teraz większe. Załączone do wiadomości zdjęcia obejrzymy w formie galerii. Aplikację można pobrać za darmo z Google Play.

Gmail dla iOS

W przypadku Gmaila 2.0 dla iOS użytkownicy mogą cieszyć się nowym, bardziej czytelnym interfejsem oraz wsparciem dla wielu kont. Są także podpowiedzi wyszukiwania w czasie rzeczywistym, możliwość odpowiadania na zaproszenia z Google+ z poziomu poczty i obsługa wpisów ze społecznościówki Google’a, a także nowy ekran powitalny. Aplikację można pobrać za darmo z App Store.

Aktualizacje Gmaila dla Androida i iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jakich nowości powinni spodziewać się użytkownicy oficjalnej aplikacji Facebooka na iPhone'ach i iPadach?

W App Store pojawiła się właśnie kolejna duża aktualizacja oficjalnej aplikacji najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie. Facebook w wersji 8.0 przynosi ze sobą zmiany, które już na pierwszy rzut oka zobaczą użytkownicy iPadów. Ale nie tylko z myślą o nich powstała ta aktualizacja.

Facebook 8.0 dla iPhone'a i iPada to przede wszystkim: uproszczone opcje związane z udzielaniem dostępu do albumów ze zdjęciami, udoskonalona niezawodność i poprawiona wydajność aplikacji, a także - o czym wspominaliśmy już wcześniej - odświeżony widok na iPadzie, który umożliwia łatwiejsze udostępnianie wpisów i dzielenie się treściami.

W interfejsie pojawiło się wiele uproszczeń, dzięki którym korzystanie z Facebooka jest jeszcze szybsze. Sama aplikacja działa zaś płynniej i lepiej reaguje na polecenia użytkownika.

Oficjalna aplikacja Facebooka dla iOS jest dostępna za darmo w App Store.

Facebook dla iOS zaktualizowany do wersji 8.0 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się