Aplikacja została uzupełniona o o strony gatunków muzycznych, książeczki z informacjami o artystach, a także o recenzje playlist i albumów autorstwa redaktorów serwisu WiMP. Udostępnia także użytkownikom radio oparte na podobieństwie utworów i artystów.

Cechą szczególną, która wyróżnia WiMP na tle innych serwisów streamingowych, jest jego rozbudowana polska strona redakcyjna. Redaktorzy wybierają i polecają utwory, albumy oraz artystów, równocześnie tworząc ciekawe i inspirujące playlisty z różnych gatunków muzycznych. Nowa wersja mobilnej aplikacji dla Androida zawiera strony gatunków, ułatwiające dostęp do najświeższych piosenek polskich, indie, rockowych, popowych, hiphopowych czy jazzowych.

Dzięki współpracy z Echonest, WiMP wprowadza dwie nowe funkcje pozwalające użytkownikom na uzyskanie łatwego dostępu do muzyki odpowiadającej osobistym preferencjom. W trakcie słuchania piosenki, użytkownik może skorzystać z opcji radia, by odkryć utwory podobne do obecnie słuchanego. Podobna możliwość występuje na stronach artystów, gdzie można posłuchać radia, którego playlista składa się z utworów podobnych wykonawców.

Nowy przycisk odtwarzania na ikonie artysty pozwoli także użytkownikom zapoznać się z najpopularniejszymi utworami danego wykonawcy.

Redaktorzy WiMP pracują dzień i noc tworząc najciekawsze playlisty i listy albumów. Począwszy od playlist artystów, przez najgorętsze lokalne wydarzenia, na przeglądowych zbiorach muzyki legendarnych artystów oraz wytwórni kończąc. Korzystając z nowej aplikacji WiMP dla Androida, użytkownicy uzyskują łatwy dostęp do całego katalogu tych playlist i zbiorów albumów.

WiMP w nowej wersji aplikacji wprowadza także niezwykle pożyteczną funkcję, dla użytkowników zmieniających telefony. - Wielu użytkowników przechowuje setki czy nawet tysiące utworów w trybie offline tak aby wygodnie słuchać muzyki w podróży bez konieczności używania połączenia sieciowego. Nowa, zautomatyzowana funkcja, pozwala na przechowywanie historii trybu offline i przywrócenie odtwarzanych wcześniej piosenek na innym urządzeniu – stwierdza Kasia Rogalska, Local Editor Manager WiMP.

Dodatkowo, WiMP wprowadził możliwość wyboru karty SD do przechowywania zawartości w trybie offline, co pozwoli pominąć ograniczenia w ilości utworów narzucane przez pamięć wewnętrzną telefonów.

Długo wyczekiwana opcja w postaci przenikania się utworów została także wprowadzona w nowej wersji mobilnej aplikacji WiMP. Od teraz, użytkownicy mogą osobiście zdecydować przez jak długi czas następujące po sobie piosenki mają się nakładać na siebie. Funkcja łagodnej pauzy i wznowienia, sprawia że zatrzymywanie, a także wznawianie odtwarzanych piosenek jest teraz płynniejsze i przyjemniejsze dla ucha.

Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 20 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską.

Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 370 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

WiMP wprowadza ulepszoną wersję aplikacji dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W Gogle Play pojawiła się najnowsza wersja aplikacji serwisu Allegro, przeznaczona dla platformy Android.

Aplikacja przeznaczona do obsługi serwisu aukcyjnego Allegro, a przeznaczona dla platformy Android pojawiła się w lipcu 2010 r. Od tego momentu, według danych grupy Allegro zebrała grupę ponad 444 tysięcy użytkowników. W sklepie z aplikacjami Google Play debiutuje właśnie najnowsza jej wersja. Największe nowości jakie się w niej pojawiły to widżet na ekran smartfonu oraz ulepszona wyszukiwarka ofert.

Nowa wersja aplikacji Allegro dla platformy Android.

Widżet „Moje Allegro” ma za zadanie umożliwić jeszcze szybszy dostęp do serwisu. Przy jego pomocy można na bieżąco śledzić obserwowane, licytowane i sprzedawane przedmioty bezpośrednio na pulpicie swojego telefonu. Częstotliwość odświeżania informacji o zmianach można dostosować do swoich potrzeb. Może on wynosić od 1 minuty do 24 godzin.

Zmiany dotknęły także wyszukiwarkę ofert. Kupujący mogę teraz dokładnie określić zakres poszukiwań, przedziały cenowe, lokalizację, oraz kategorię poszukiwanego przedmiotu. Wprowadzono także listę kategorii, w której wyświetlane są znalezione przez wyszukiwarkę produkty. Można je także filtrować wg stanu oraz formy sprzedaży.

Źródło/fot. Allegro

Allegro - nowa wersja aplikacji dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wśród nowości znajdują się strony albumów i playlist, opisy poszczególnych gatunków oraz stacje radiowe oparte na twórczości poszczególnych artystów czy piosenkach.

Dzięki współpracy z Echo Nest, firmą specjalizującą się w dostarczaniu informacji na temat muzyki, WiMP wprowadza dwie nowe funkcje pozwalające użytkownikom na uzyskanie łatwego dostępu do dużej ilości muzyki odpowiadającej ich osobistym preferencjom. W trakcie słuchania piosenki, użytkownik może skorzystać z opcji radia, by odkryć utwory zbliżone do odsłuchiwanego w danym momencie. Podobna możliwość występuje na stronach artystów, na których można posłuchać radia, którego playlista składa się z utworów podobnych wykonawców.

Echo Nest dostarcza informacje na temat treści muzycznych zarówno deweloperom aplikacji, jak i fanom. Wykorzystywana przez firmę technologia pozwala na odsłuch muzyki oraz odczytywanie informacji na jej temat wszędzie, gdzie tylko jest dostęp do Internetu. W swojej bazie firma dysponuje trylionem danych dotyczących ponad 30 milionów utworów muzycznych.

Cechą szczególną, która wyróżnia WiMP na tle innych serwisów streamingowych, jest jego rozbudowana polska strona redakcyjna. Lokalni redaktorzy WiMP wybierają i polecają utwory, albumy oraz artystów, równocześnie tworząc ciekawe i inspirujące playlisty z różnych gatunków muzycznych. Nowa wersja mobilnej aplikacji dla iOS zawiera strony gatunków, ułatwiające dostęp do najświeższych piosenek polskich, indie, rockowych, popowych, hiphopowych czy jazzowych.

Redaktorzy WiMP pracują dzień i noc tworząc najciekawsze playlisty i listy albumów. Począwszy od playlist artystów, przez najgorętsze lokalne wydarzenia, na przeglądowych zbiorach muzyki legendarnych artystów oraz wytwórni kończąc. W nowej aplikacji WiMP dla iOS, użytkownicy uzyskują łatwy dostęp do całego katalogu tych playlist i zbiorów albumów na swoich urządzeniach mobilnych.

WiMP wprowadza nową wersję aplikacji dla iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W pierwszej dziesiątce znalazły się aż dwa albumy wyprodukowane w Polsce: debiutancka płyta Artura Rojka oraz debiut zespołu The Dumplings.

Pierwsze miejsce debiutanckiego solowego albumu Artura Rojka nie może nikogo dziwić. Polski artysta, kompozytor i wokalista, połączył klasyczne, melodyjne teksty z nowatorskimi brzmieniami. Dźwiękowe wyrafinowanie, muzyczna erudycja, wysoka jakość produkcji oraz esencja najlepszych trendów panujących na rynkach muzyki alternatywnej całej Europy dały albumowi „Składam się z ciągłych powtórzeń” zasłużone pierwsze miejsce. Tuż za Arturem Rojkiem uplasował się Michael Jackson i jego drugi, nostalgiczny, pośmiertny album „XSCAPE”. Znalazło się na nim aż aż osiem nieznanych wcześniej piosenek, które powstały w najbardziej kreatywnym okresie twórczości króla popu.

Trzecie miejsce to Indila i „Mini World”. Znów nostalgicznie ale i nowocześnie. Debiutancki album francuskiej piosenkarki o pełnym dramatyzmu ale i bardzo dziewczęcym wokalu przyciągnął wielu słuchaczy, co widać po wynikach najczęściej słuchanych płyt w WiMP HiFi. Tuż za Indilą znalazł się George Michael z elegancką, wyrafinowaną, wręcz sterylną „Symphoniką” (Deluxe Version). Płyta jest podsumowaniem trasy, która odbyła się w latach 2011-2012 z towarzyszeniem symfoników. Album świetnie nagrany i zagrany. Stonowany, spokojny ale momentami mocno roztańczony.

George Michael, Symphonica

Piąte, zasłużone miejsce na liście TOP 25 WiMP HiFi, zajął Pharrell Williams i „G I R L”. Nazywany perfekcyjnie popowym, lekkim i koktajlowym, najnowszy album amerykańskiego muzyka, artysty i producenta dotyczy kobiet i wokół kobiet się obraca. Wystąpili na niej nie mniej znani znajomi Pharella - Justin Timberlake w “Brand New”, Miley Cyrus w “Come Get It Bae”. Alicia Keys w “Know Who You Are”. Szóste miejsce zajęli debiutanci z Polski, nieletni zadymiarze nowoczesnego popu, odkrycie Internetu i koncertowe objawienie: The Dumplings z „No Bad Days”. Na siódme trafił Daft Punk z „Random Access Memories”, ósme - Damon Albarn i „Everyday Robots”, kolejne niestrudzony Jack White i „Lazaretto”. Pierwszą dziesiątkę zamyka Tori Amos i „Unrepentant Geraldines”

Wszystkie albumy z zestawienia Top 25 WiMP HiFi można odsłuchać w jakości HiFi. Aby poznać różnicę między jakością Premium a bezstratną serwis muzyczny WiMP rozpoczął kampanię HiFitest. Pod adresem www.hifitest.pl można przetestować swój sprzęt oraz słuch a także wygrać 30-dniowe konto WiMP HiFi.

Michael Jackson, Xscape

Poniżej kompletne zestawienie TOP 25 WiMP HiFi za okres od 28.03 do 01.07.2014

1. Artur Rojek; Składam się z ciągłych powtórzeń,
2. Michael Jackson; XSCAPE,
3. Indila; Mini World,
4. George Michael; Symphonica (Deluxe Version),
5. Pharrell Williams; G I R L,
6. The Dumplings; No Bad Days,
7. Daft Punk; Random Access Memories,
8. Damon Albarn; Everyday Robots,
9. Jack White; Lazaretto,
10. Tori Amos; Unrepentant Geraldines,
11. London Grammar; If You Wait,
12. Howard Shore; The Hobbit - The Desolation Of Smaug,
13. Lykke Li; I Never Learn,
14. KRÓL; Nielot,
15. Dawid Podsiadlo; Comfort and Happiness,
16. Xxanaxx; TRIANGLES,
17. Arctic Monkeys; AM,
18. Lana Del Rey; Ultraviolence,
19. Todd Terje; It's Album Time,
20. Avicii; True,
21. Bednarek; Jestem…,
22. Imagine Dragons; Night Visions,
23. Katy Perry; PRISM,
24. Adam Strug & Stanisław Soyka; Strug. Leśmian. Soyka,
25. Paolo Nutini; Caustic Love.

WiMP HiFi: czego słuchają użytkownicy? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się