World Explorer to bardzo prosta aplikacja, która daje nam dostęp do opisów ponad 350 tysięcy miejsc na całym świecie. Warto zabrać ją w podróż, by wiedzieć, jakie miejsca warto odwiedzić.

0

Ocena autora

Wyobraźcie sobie taką sytuację: wybieracie się na spontaniczne wakacje, wysiadacie z samolotu i... nie wiecie, co dalej. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje mobilne, między innymi właśnie takie jak polskie World Explorer. Po jej uruchomieniu naszym oczom ukazuje się pokaźna lista miejsc wartych odwiedzenia, skonstruowana na podstawie nasze lokalizacji. I nagle może się okazać, że jedna z głównych atrakcji wypadu znajduje się ulicę lub kilkanaście metrów od miejsca, w którym właśnie stoimy.

Bonjour! ¡buenos días! Good Morning!

Stań się poliglotą nim ruszysz na wakacje. Otwórz aplikację SuperMemo  w T-Mobile MyBox i ucz się nawet 15 razy szybciej wybranego języka. 
Korzystaj z kursów  w każdej wolnej chwili, jadąc autobusem, siedząc na ławce w parku – zawsze będą z Tobą, w telefonie.
 Wypróbuj metody SuperMemo za darmo przez 30 dni i sprawdź, jak przyjemne są rozmowy w innych językach.
Aplikacja World Explorer została uproszczona do bólu, ale dzięki temu nie musimy przebijać się przez niepotrzebne ekrany w celu znalezienia tego, co nas interesuje. Po prostu uruchamiamy program, a dosłownie po sekundzie widzimy liczącą od kilkudziesięciu do nawet kilkuset pozycji listę potencjalnie interesujących miejsc. Dla naszej wygody są one ułożone na podstawie odległości. Na samej górze widzimy atrakcje, od których dzieli nas zaledwie kilkanaście metrów, a na samym dole - te znajdujące się w odległości kilkudziesięciu kilometrów. Dzięki temu planując wycieczkę możemy w pierwszej kolejności uwzględnić te atrakcje, od których dzieli nas dosłownie rzut kamieniem. Oczywiście konkretna odległość od poszczególnych miejsc jest widoczna od razu na liście.

Na liście ciekawych miejsc w World Explorer widzimy bardzo dużo. Uwzględnione są zarówno miejsca bardzo konkretne, takie jak pomniki, zabytki, muzea, parki, lotniska, biblioteki, szkoły czy ciekawe i ważne budynki, a także nieco bardziej ogólne, jak dzielnice, ulice czy okoliczne miasteczka. Słowem, wszystko to, co dane miasto może mieć nam do zaoferowania. Gdy podczas przeglądania zasobów aplikacji natkniemy się na interesującą nas pozycję na liście, możemy nacisnąć na niej palcem i uzyskać w ten sposób pakiet najważniejszych informacji na jej temat. Baza World Explorer jest zintegrowana z internetową encyklopedią Wikipedia, z której  pochodzą wszystkie oferowane przez aplikację informacje oraz zdjęcia.

Nie szukaj Wi-Fi za granicą, wybierz Travel & Surf!
 
Travel & Surf to pakiety zapewniające bardzo atrakcyjny cenowo dostęp do Internetu mobilnego w roamingu do wykorzystania tylko w krajach Unii Europejskiej (Travel & Surf UE) lub w ponad 100 krajach na całym świecie (Travel & Surf Świat), w tym m.in. w popularnych destynacjach turystycznych, np. Egipcie, Turcji czy Tajlandii.
Dobierasz wielkość pakietu danych (od 4MB do 1GB) i okres na jaki chcesz go włączyć (od 1 dnia do 2 tygodni).
Włącz na www.travelandsurf.pl lub wyślij darmowy SMS W na 80818.

W sumie World Explorer zawiera dane i informacje na temat ponad 350 tysięcy miejsc na świecie. Do każdego z nich możemy zostać poprowadzeni bezpośrednio z poziomu aplikacji, ponieważ współpracuje ona w tym zakresie z Mapami Google. W podróży trzeba tylko dysponować dostępem do internetu mobilnego. Tak czy inaczej, warto, bo World Explorer to proste i na pierwszy rzut oka niepozorne narzędzie, które jednak może okazać się nieocenionym kompanem w trakcie zagranicznych wojaży. Z tą aplikacją na pewno nie dojdzie do sytuacji, w której nie wiemy, dokąd warto udać się podczas pobytu w obcym mieście.

<p>"Szukaj przygód a nie WiFi" - tym hasłem w zabawny sposób przypominamy, że są lepsze sposoby spędzania czasu na wakacjach niż poszukiwanie Wi-Fi.</p>

Aplikacja World Explorer jest dostępna w dwóch wersjach: darmowej (zawiera wszystkie funkcje opisane w artykule) oraz płatnej (zawiera kilka dodatkowych funkcji, takich jak tryb rozszerzonej rzeczywistości). Poniższe linki prowadzą do tej pierwszej.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

World Explorer - polski przewodnik po świecie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już teraz możecie korzystać z aplikacji Polska Niezwykła powered by T-Mobile! Oferuje ona szeroki zbiór informacji turystycznych: pozwala sprawdzić prognozę pogody w wybranej lokalizacji, atrakcje turystyczne, a także obejrzeć je na zdjęciach przesyłanych przez innych użytkowników. Za trzydziestodniową subskrypcję aplikacji zapłacimy jedynie 3 zł!

Z nową aplikacją w T-Mobile – Polską Niezwykłą korzystać można z największej bazy atrakcji turystycznych w Polsce, a także z bogatego zbioru informacji na temat ponad 9 tys. opisanych miejscowości, uporządkowanych według kategorii: przyroda, rozrywka, zabytki, niezwykłe, dla dzieci oraz dla aktywnych.

Aplikacja pozwala na jej czynne współtworzenie, tzn. użytkownicy mogą dodawać swoje autorskie opisy miejsc, a nad rzetelnością ich tekstów czuwają moderatorzy, odpowiedzialni za poszczególne regiony. Dzięki temu baza informacji poszerza się średnio o 1 tys. nowych opisów miesięcznie i ok. 500 zdjęć dziennie. Takie aktywności użytkowników nagradzane są punktami, które można wymienić na nagrody rzeczowe, na zasadzie programu lojalnościowego.

Dzięki aplikacji nie będziecie musieli nosić ze sobą grubych przewodników.  

Aplikację można wypróbować w sieci T-Mobile przez pierwsze 7 dni za darmo, a jej subskrypcja kosztuje jedyne 3 zł miesięcznie. Aktywacja odbywa się poprzez wysłanie przez użytkownika bezpłatnego  SMSa o treści: PN na numer 8089, i  otrzymuje wiadomość zwrotną z linkiem do pobrania aplikacji. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W bazie Polski Niezwykłej powered by T-Mobile znajdują się również aktualne informacje na temat imprez i wydarzeń w danej lokalizacji, podzielone na kategorie: muzyka, kino, teatr, rodzinne, sport i pozostałe.

Wszystkie informacje posiadają dokładnie określone współrzędne geograficzne, a każdy użytkownik jest automatycznie lokalizowany poprzez odbiornik GPS urządzenia mobilnego, na którym posiada zainstalowaną aplikację.

Wypróbuj Polskę Niezwykłą powered by T-Mobile

Aplikację można wypróbować w sieci T-Mobile przez pierwsze 7 dni za darmo, a jej subskrypcja kosztuje jedyne 3 zł miesięcznie. Aktywacja odbywa się poprzez wysłanie przez użytkownika bezpłatnego  SMSa o treści: PN na numer 8089, i  otrzymuje wiadomość zwrotną z linkiem do pobrania aplikacji. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Aplikacja pozwoli Wam sprawdzić pogodę w miejscu do którego zmierzacie.

Dzięki temu prezentowane są mu wszystkie atrakcje i imprezy mające miejsce w jego okolicy, wraz z informacją o odległości od danego punktu. Z Polską Niezwykłą można także zaplanować sobie podróż w wybrane miejsce i przechować wskazówki w schowku z dostępem offline.

Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość śledzenia prognozy pogody na najbliższe dni dla atrakcji i wydarzeń, które interesują użytkownika.

Przed nami kolejny długi weekend, a wakacje się jeszcze nie skończyły. Pobierajcie więc Polskę Niezwykłą powered by T-Mobile i ruszajcie nad morze, w góry czy na Mazury!

Polska Niezwykła w T-Mobile – przewodnik po Polsce na smartfony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podróżnicze wskazówki na temat kilkuset krajów i kilkudziesięciu europejskich stolic - i to wszystko w jednej darmowej aplikacji, w dodatku działającej offline. Czego chcieć więcej?

0

Ocena autora

Tym tekstem rozpoczynamy na T-Mobile Trendy specjalny cykl artykułów dotyczących aplikacji podróżniczych. Za oknami coraz cieplej, rozpoczęła się majówka, a wakacje tuż za pasem, więc takie mobilne przewodniki mogą się przydać!

Triposo

Podróżniczych aplikacji na smartfony jest naprawdę bardzo dużo, ale tą zdecydowanie najbardziej wartą naszej uwagi jest Triposo. Właśnie dlatego to właśnie od niej rozpoczynamy nasz podróżniczy cykl. Triposo można znaleźć w App Store i Google Play, a więc skorzystają z niej zarówno użytkownicy iPhone'ów jak i smartfonów z Androidem. Co więcej, aplikacja jest darmowa, co generalnie może dziwić, biorąc pod uwagę ogrom informacji, które oferuje.

Triposo na tle innych aplikacji wyróżnia się chociażby tym, że nie jest przewodnikiem po jednym konkretnym mieście czy kraju, ale niemalże po całym świecie. Lista miejsc, po których może nas poprowadzić w poszukiwaniu przygód, jest naprawdę imponująca. Od Afganistanu i Grenlandii, przez Francję, Niemcy czy Stany Zjednoczone, po Polskę i jej wschodnich sąsiadów. Lista krajów liczy kilkaset pozycji! Oprócz tego aplikacja dostarcza jeszcze aktualnych i bardzo dokładnych przewodników po najważniejszych miastach, głównie europejskich stolicach. Warszawy oczywiście nie mogło zabraknąć.

Gdy mamy dostęp do internetu, możemy swobodnie przeglądać wszystko to, co Triposo ma do zaoferowania, a zatem podróżnicze informacje o wszystkich najważniejszych zakątkach świata. Jeśli jednak przygotowujemy się do konkretnej podróży, to przewodniki po konkretnych miejscach i dokładne mapy możemy zapisać sobie w pamięci smartfonu, tak by mieć do nich również dostęp offline. Jest to bardzo wygodnie i świetnie przemyślane rozwiązane. Przykładowo, jeśli przeglądamy akurat przewodnik po Warszawie i tapniemy palcem na znajdujący się w górnej części ekranu zielony przycisk Download, aplikacja zapyta nas, czy pobrać informacje i mapy dotyczące tylko samej Warszawy, czy też może chcemy rozszerzyć ten zasięg o Mazowsze lub całą Polskę. Oczywiście na przewodniki w wersji offline trzeba zarezerwować nieco wolnego miejsca w pamięci urządzenia. W przypadku całej Polski jest to 180 MB, czyli zdecydowanie do przełknięcia.

Aplikacja posiada bardzo ładnie zaprojektowany, a do tego czytelny i intuicyjny interfejs. Na głównej stronie danego przewodnika widzimy sugerowane miejsca do odwiedzenia oraz ich duże zdjęcia. Po przejściu do konkretnej pozycji otrzymujemy szczegółowe informacje na jej temat. Dodatkowo każdy przewodnik jest podzielony na osobne kategorie, ułatwiające nawigację: zabytki, punkty gastronomiczne, hotele, koncerty, imprezy, wystawy, muzea, kościoły, kawiarnie itd. Możemy także zapoznać się z listą aktualnych wydarzeń oraz przejrzeć ogólne informacje i wskazówki związane z danym miastem czy krajem.

Podsumowując, Triposo to po prostu rewelacyjna aplikacja podróżnicza, w dodatku dostępna za darmo. W tekście opisaliśmy jej ogólną wersję, dotyczącą wielu miejsc na Ziemi, ale w sklepikach z aplikacjami można znaleźć także osobne przewodniki do konkretnych krajów czy miast, na przykład dla Polski. Nic dodać, nic ująć - wychodźcie z domów i zwiedzajcie!Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Triposo - mobilny przewodnik po świecie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli ze swojej zagranicznej podróży chcesz wyciągnąć najwięcej jak się tylko da, koniecznie zabierz w nią ze sobą odpowiedni przewodnik z serii Lonely Planet.

Na początek trochę historii. Lonely Planet to istniejące już od kilkudziesięciu lat wydawnictwo, które zajmuje się tworzeniem i wydawaniem przewodników turystycznych po całym świecie. To swego rodzaju biblia osób podróżujących po rozmaitych zakątkach Ziemi. Wraz z rozwojem rynku mobilnego wydawnictwo postanowiło udostępniać swoje zasoby również w formie aplikacji oraz specjalnych e-wydań. Mobilne Lonely Planet znacznie odciąży nasz plecak, nie tracąc nic na atrakcyjności.

Bonjour! ¡buenos días! Good Morning!

Stań się poliglotą nim ruszysz na wakacje. Otwórz aplikację SuperMemo w T-Mobile MyBox i ucz się nawet 15 razy szybciej wybranego języka. 
Korzystaj z kursów  w każdej wolnej chwili, jadąc autobusem, siedząc na ławce w parku – zawsze będą z Tobą, w telefonie.
 Wypróbuj metody SuperMemo za darmo przez 30 dni i sprawdź, jak przyjemne są rozmowy w innych językach.

Poszczególne przewodniki są wyposażone w dokładną mapę danego rejonu. Dzięki temu zarówno najważniejsze informacje podróżnicze, jak i wskazówki na temat tego jak do nich dotrzeć, mamy zawsze pod ręką i nie musimy lawirować wzrokiem, by to wszystko jakoś sensownie ogarnąć. Oprócz map aplikacje Lonely Planet są wyposażone w ważne i przydatne z punktu widzenia turysty informacje na temat danego miejsca na Ziemi. Zabytki, miejsca warte odwiedzenia, kluby, sklepy, restauracje, hotele, punkty komunikacyjne, a nawet gotowe scenariusze wycieczek - wszystko to mają nam do zaoferowania przewodniki Lonely Planet. Co istotne, wszystkie informacje dostarczane do aplikacji, wliczając w to np. takie szczegóły jak ceny za usługi, są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu możemy mieć pewność co do ich wiarygodności. To właśnie jedna z oczywistych przewag aplikacji mobilnych nad klasycznymi wydaniami papierowymi.

Informacje i wskazówki na temat danego rejonu świata to najważniejszy element przewodników Lonely Planet, ale oprócz nich zawierają one jeszcze kilka innych przydatnych funkcji. Spośród nich warto wymienić m.in. wbudowany widget pogodowy, dzięki któremu możemy szybko i wygodnie sprawdzać prognozę pogody w czasie wakacji, oraz notatnik, w którym możemy zapisywać wspomnienia z podróży lub przydatne w jej trakcie informacje. Całość dopełniają piękne fotografie odwiedzanych przez nas miejsc, które możemy dowolnie oglądać, przybliżając i oddalając kadr przy pomocy dobrze znanych użytkownikom smartfonów gestów.

Nie szukaj Wi-Fi za granicą, wybierz Travel & Surf!
 
Travel & Surf to pakiety zapewniające bardzo atrakcyjny cenowo dostęp do Internetu mobilnego w roamingu bez obaw o koszty. Albo do wykorzystania tylko w krajach Unii Europejskiej (Travel & Surf UE), albo w ponad 100 krajach na całym świecie (Travel & Surf Świat), w tym m.in. w popularnych destynacjach turystycznych, np. Egipcie, Turcji czy Tajlandii.
Dobierasz wielkość pakietu danych (od 4MB do 1GB) i okres na jaki chcesz go włączyć (od 1 dnia do 2 tygodni).
Włącz na www.travelandsurf.pl lub wyślij darmowy SMS W na 80818.

W opinii wielu ludzi Lonely Planet wydaje najlepsze przewodniki turystyczne na świecie. Zostały one docenione między innymi dlatego, że są kierowane do specyficznej grupy turystów - tych, którzy swoje podróże lubią planować na własną rękę, a od biur podróży, w których wszystko jest dopięte na ostatni guzik i pozbawione szaleństwa, trzymają się raczej z daleka. Jeśli więc potrzebujecie praktycznych informacji na temat danego miejsca na świecie i jesteście gotowi na wakacyjną przygodę, koniecznie sprawdźcie przewodniki z serii Lonely Planet.

W App Store można znaleźć zarówno pojedyncze aplikacje Lonely Planet, skupiające się na konkretnych rejonach świata, a także aplikację Lonely Planet Traveller, z poziomu której możemy kupować pojedyncze wydania magazynu. Wpiszcie frazę "Lonely Planet" w wyszukiwarce sklepu i zobaczcie, co można w nim znaleźć.

<p>"Szukaj przygód a nie WiFi" - tym hasłem w zabawny sposób przypominamy, że są lepsze sposoby spędzania czasu na wakacjach niż poszukiwanie Wi-Fi.</p>

Lonely Planet - najlepsze przewodniki po świecie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się