Użytkownicy telefonów z Androidem i nawigacją GPS NaviExpert mogą wybrać głosowo cel podróży lub szukanie na mapie użyteczne miejsce. Czeka na nich jeszcze wiele innych funkcji, które sprawią, że wakacyjny wyjazd będzie przyjemniejszy.

Ileż razy próbowaliście prowadzić samochód i jednocześnie wpisywać cel podróży na ekranie urządzenia do nawigacji? Pewnie się zdarzyło, bo nie było gdzie się zatrzymać, a właśnie zmieniliście cel podróży, spieszyliście się i nie chcieliście tracić czasu na postój. Łatwo zdać sobie sprawę, jakie to niebezpieczne - koncentrować się jednocześnie na drodze i na nawigacji. Może więc zainteresuje was nowa funkcja GPS NaviExpert.

Firma wprowadziła na rynek nową wersję aplikacji z niedostępną do tej pory w nawigacjach funkcją wybierania głosowego. Mogą z niej korzystać posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android. Wystarczy wypowiedzieć np.: „nawiguj Warszawa, Marszałkowska 33” czy „nawiguj Plac Bankowy”, aby uruchomić nawigację pod wskazany adres.

Można również głosowo lokalizować na mapie użyteczne miejsca (tzw. POI) takie, jak restauracje, hotele, bankomaty, stacje benzynowe itd. oraz adresy. W tym celu wystarczy głosowe polecenie z nazwą miejsca, które chcemy odnaleźć, np.: „szukaj bankomat” lub „szukaj kino”. Dodatkowo menu aplikacji zostało dostosowane do standardów Androida.

Wersja NaviExpert 6.2 umożliwia także użytkownikom integrację aplikacji z profilem na Facebooku. Dzięki tej funkcjonalności można na bieżąco publikować informacje o tym, gdzie się aktualnie znajdujemy, rekomendować interesujące miejsca lub wydarzenia. Może to być funkcja przydatna przy organizacji spotkań z przyjaciółmi.

Dla zainteresowanych przetestowaniem nowych możliwości nawigacji NaviExpert uruchamia powszechny program testowy. Wystarczy wejść w przeglądarkę internetową telefonu lub tabletu, wpisać adres getne.pl i pobrać aplikację. W trakcie instalacji otrzymamy jednorazowy, siedmiodniowy, bezpłatny dostęp do usługi.

Kolejną nowością w nawigacji NaviExpert jest to, że może ona poprowadzić nas do celu po śląsku. Lektorem w polskim systemie nawigacji mobilnej został dobrze znany z telewizyjnego programu TVN „Nauka Jazdy” licencjonowany instruktor Grzegorz Stasiak. Znakomity aktor i komik doskonale odnalazł się w roli lektora nawigacji. Stworzył zabawne komendy głosowe i ożywił je, użyczając swojego charakterystycznego głosu. Podczas jazdy można usłyszeć chociażby takie kwiatki: „Kaj Ty jedziesz pieronie” czy „Jadymy Ty zakamuflowano opcjo niemiecko”.

Nawigacja NaviExpert pomoże kierowcom ominąć nie tylko korki, ale także miejsca, w których jest reorganizacja ruchu. To zdecydowanie przyspieszy dojazd do miejsca wakacyjnego wypoczynku

NaviExpert to bardzo popularny w Polsce system mobilnej nawigacji GPS. Już ponad milion zarejestrowanych użytkowników korzysta z nawigacji, która zawsze jest pod ręką, bo w telefonie. Aplikacja zapewnia dostęp do standardowych funkcji nawigacyjnych oraz szeregu rozwiązań dostępnych wyłącznie w trybie online.

Nawigacja NaviExpert korzysta z unikalnej technologii Community Traffic®, dzięki której jej użytkownicy mogą ominąć korki. Telefony użytkowników systemu wysyłają anonimowe dane o średnich prędkościach jazdy, które są przetwarzane za pomocą zaawansowanych algorytmów. Pozwala to rozróżnić prędkość, kierunek i dany odcinek drogi, a także porę dnia. Na podstawie tych danych NaviExpert prowadzi optymalną drogą do wakacyjnego celu z pominięciem najbardziej zakorkowanych odcinków dróg, a kierowcy oszczędzają czas i paliwo.

NaviExpert aktualizuje mapy w trybie online. Dzięki temu na mapie znajdują się bieżące informacje o utrudnieniach drogowych, remontach, objazdach oraz najnowsze inwestycje drogowe. Szczegółowe lokalizacje fotoradarów, miejsc częstych kontroli drogowych oraz powiadomienia o ograniczeniach prędkości pomogą bezpiecznie i bez zbędnych niespodzianej dotrzeć do miejsca wakacyjnego wypoczynku.

NaviExpert to także bogata baza interesujących punktów, tzw. POI. To jedyna nawigacja, w której poza danymi tekstowymi np. restauracji można znaleźć informację o przedziale cenowym serwowanych dań, rodzaju kuchni, typie lokalu oraz menu. Lokalizacje atrakcji turystycznych oraz opisy ciekawych miejsc spełniają rolę mobilnego przewodnika. Aktualny repertuar kin, kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych to także informacje, które z pewnością przydadzą się podczas urlopu.

Wakacje już się zaczęły, więc czas pomyśleć o wygodnej i funkcjonalnej nawigacji, która nie tylko poprowadzi do celu, ale także pomoże napisać scenariusz wakacyjnego lenistwa.

Wybierz trasę głosem w nowej wersji nawigacji NaviExpert - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

asia22
09-09-2011 - 23:10:32
a ja korzystam z darmowej nawigacji w HTC, polecam!
  (0)
Odpowiedz
Darek
20-07-2011 - 16:15:36
korzystam z tej opcji i jestem zadowolony
  (0)
Odpowiedz
margo84
20-07-2011 - 16:11:28
Komentarz po śląsku to ciekawa opcja ;)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

NaviExpert zaprezentował nowe rozwiązanie, dzięki któremu poruszanie się po drogach zakorkowanych miast będzie nieco mniej uciążliwe. Nie wymyślił co prawda rewolucyjnego rozwiązania, którym mogłoby być przeniesienie wszystkich samochodów w powietrze, ale wykorzystał swój własny system Community Traffic w nowej usłudze korkosfera.

Użytkownicy NaviExperta znają już ten system - to dzięki niemu program potrafi wskazać szybszą trasę z pominięciem korków i utrudnień na drodze. Jest on oparty na informacjach zbieranych od kilkuset tysięcy użytkowników tej nawigacji. Teraz producent oprogramowania opublikował darmową usługę, dostępną zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i telefonu.

Web planner korkosfera.pl pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju oraz wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków i utrudnień. Jeszcze przed rozpoczęciem podróży, przy komputerze, możemy wejść na stronę korkosfera.pl i sprawdzić, jak prezentuje się bieżąca sytuacja na naszej trasie do pracy i zaplanować najszybszą drogę dojazdu. Wizualny sposób demonstracji korków i utrudnień jest bardziej przejrzysty i pomoże kierowcom efektywniej planować każdą podróż samochodem. Docelowo będzie można także importować wybrane punkty na naszej drodze do telefonu oraz nawigować zgodnie z założonym w komputerze planem. Na stronie korkosfera.pl pojawiają się również aktualizowane na bieżąco przez społeczność NaviExpert dane na temat remontów, a także aktualne lokalizacje fotoradarów. Posiadacze telefonów komórkowych mogą korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub zaufać nawigacji NaviExpert, która prowadzi, omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, utrudnienia i ostrzeże przed fotoradarem.- tak opisuje nową usługę Andrzej Jaszkiewicz, prezes NaviExpert.

Korkosfera dostępna jest przez stronę internetową korkosfera.pl, a użytkownicy Androida mogą pobierać jej mobilną wersję na swoje smartfony.

Siódma odsłona NaviExperta została już wyposażona w nową usługę, więc jej użytkownicy nie muszą zaopatrywać się w kolejny program.

źródło: NaviExpert

NaviExpert odkorkuje miasta - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Henryk
25-09-2011 - 17:11:33
a ja nie musiałem pobierać :). Był zainstalowany na moim Smasungu :)... jeszcze w ERZe. Dzięki
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

aviExpert T-Mobile edition korzysta z najaktualniejszych danych traffic na rynku. Potwierdzają to testy serwisów poświęconych korkom, przeprowadzone przez najstarszy polski tygodnik motoryzacyjny - Motor.

Dziennikarze tygodnika Motor oceniali dostępne funkcjonalności serwisów poświęconych korkom oraz to, czy udostępniane przez nie informacje odpowiadają rzeczywistej sytuacji na drodze. Korkosfera.pl zdeklasowała konkurencję - serwisy TomTom, korkowo.pl, omijamykorki.pl (Targeo), emapę oraz Google. Zwycięstwo było bezapelacyjne – NaviExpert zdobył aż 13 punktów, podczas gdy serwis TomTom, który zajął drugie miejsce – tylko 9.

W pierwszej części testu dziennikarze tygodnika Motor ocenili dostępne funkcjonalności takie jak informacje o zablokowanych odcinkach, aktualne prędkości, przewidywanie sytuacji na drodze, możliwość wyznaczania trasy oraz aplikacje na smartfony. Najbardziej kompleksowa okazała się korkosfera.pl, umożliwiająca skorzystanie ze wszystkich ocenianych funkcjonalności. Dziennikarze tygodnika sprawdzili również, czy informacje z ocenianych serwisów odpowiadają rzeczywistej sytuacji na drodze. Do porównania wytypowano skrzyżowania w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. I tu korkosfera.pl była zdecydowanym prymusem, najtrafniej pokazując bieżącą sytuację na drodze.

aviExpert T-Mobile edition korzysta z najaktualniejszych danych traffic na rynku! Zawsze dotrzesz do celu! 

 - Serwis korkosfera.pl pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju, a także wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków iutrudnień– mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes NaviExpert. – Posiadacze telefonów komórkowych mogą też korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub zaufać nawigacji NaviExpert T-Mobile edition, która prowadzi omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, remonty i inne utrudnienia oraz ostrzega przed fotoradarami- dodaje Andrzej Jaszkiewicz.

Zarówno korkosfera.pl jak i NaviExpert T-Mobile edition korzystają z dynamicznych danych o natężeniu ruchu drogowego aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Mapy tworzone są w oparciu o średnie prędkości poruszających się po Polsce samochodów, pochodzące od użytkowników NaviExpert oraz z profesjonalnego monitoringu floty AutoGuard i Finder. Prędkości pojazdów na określonych odcinkach są przedstawiane na mapie za pomocą kolorów. korkosfera.pl to również stale uaktualniana baza fotoradarów i remontów.

Najlepszy traffic w NaviExpert T-Mobile edition! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dla posiadaczy smartfonów droga na ferie zimowe może być prostsza dzięki T-Mobile MyBox, który oferuje nawigację NaviExpert T-Mobile w specjalnej cenie.

0

Ocena autora

Czy można dojechać na ferie bez korków i straconych nerwów? Z aplikacją mobilną NaviExpert, dostępną w ramach T-Mobile MyBox, to możliwe. Najnowsze mapy, aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o korkach i utrudnieniach na drodze, a wreszcie dane na temat fotoradarów, kontroli drogowych czy niebezpiecznych miejsc –  według szacunków NaviExpert pozwala na skrócenie czasu podróży nawet o 26 procent.

Dzięki wykorzystaniu informacji o natężeniu ruchu drogowego, NaviExpert informuje o potencjalnych utrudnieniach w ruchu komunikacyjnym. Informacje na temat prędkości, z jaką poruszają się pojazdy na danej trasie są gromadzone i analizowane na bieżąco – wprost od kierowców wyposażonych w aplikację. Jeśli na jakimś odcinku NaviExpert wykryje korek bądź niższą prędkość – nawigacja zasugeruje ominięcie tego odcinka i wyznaczy trasę alternatywną. Aplikacja uwzględni także aktualne remonty, roboty drogowe i nowe inwestycje, zawsze rekomendując optymalną trasę. 

Dzięki funkcji Ostrzeżeń CB aplikacja w czasie rzeczywistym informuje kierowcę zarówno o wypadkach i niebezpiecznych miejscach, jak i fotoradarach i kontrolach drogowych, pozwalając na uniknięcie nieprzyjemnych i często kosztownych niespodzianek na trasie.

Aby pobrać i bezpłatnie przetestować NaviExpert w T-Mobile MyBox wystarczy wysyłać darmowego SMS-a o treści NEBOX pod numer 8089. Pierwsze 30 dni korzystania z NaviExpert jest bezpłatne. W taryfach z T-Mobile MyBox NaviExpert T-Mobile  dostępny jest bez dodatkowych opłat. Z aplikacji można korzystać także niezależnie od wybranej taryfy za jedyne 7,90 zł miesięcznie – 3 razy taniej niż w przypadku zakupu miesięcznego abonamentu na korzystanie z NaviExpert poza T-Mobile. 

Płatności za dostęp do aplikacji dostępnych w T-Mobile MyBox są doliczane do comiesięcznego rachunku, który otrzymuje abonent T-Mobile lub są pobierane ze środków, którymi użytkownicy mix i pre-paid doładowali swoje konta. Nie ma zatem konieczności płacenia kartą kredytową. Wszystkie aplikacje dostępne są w pełnych wersjach, bez reklam oraz bez dodatkowych opłat za każdą z nich z osobna. 

Podczas długiej drogi na ferie przydadzą się także inne aplikacje dostępne w T-Mobile MyBox - m.in. oferujący szeroki wybór seriali i filmów iplex, GameBox z ponad 150 najnowszymi grami mobilnymi, biblioteka audiobooków Audioteki, muzyka ze Sklepu MP3 czy multimedialny kurs języka angielskiego SuperMemo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Prosto i bez przeszkód na ferie z NaviExpert w T-Mobile MyBox - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się