Ustawienia preferencji, na podstawie których w mobilnym Facebooku można wyświetlać wyłącznie pożądane treści z wyłącznie pożądanych źródeł stały się dostępne dla posiadaczy urządzeń Apple już w lipcu. Teraz stają się dostępne dla Androida.

Przebudowane preferencje aktualności w mobilnej wersji Facebooka znajdziemy pod pierwszym przyciskiem od lewej strony (ikona przypominająca hamburgera), w sekcji Pomoc i ustawienia. Składają się na nie trzy funkcje:

  1. Wyświetlaj najpierw - dotyczy osób oraz stron, których treści mają dla nas najwyższy priorytet. Są one wyświetlane w pierwszej kolejności.
  1. Obserwowanie - zaznaczamy tutaj osoby oraz strony, których nie chcemy już obserwować, a zatem aktualności od nich przestaną się wyświetlać na samej górze w strumieniu aktualności.
  1. Już nie obserwujesz - dajemy kolejną szansę osobom lub stronom, które już wcześniej przestaliśmy obserwować.

Zachęcamy do eksperymentowania z ustawieniami preferencji. Warto się przekonać, czy zapanowanie nad aktualnościami na Facebooku jest w ogóle możliwe.

Fot. Fotolia

Preferencje aktualności w Facebooku dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mamy dla ciebie androidową aplikację, która dosłownie zintegruje twojego smartfona z festiwalem Nowe Horyzonty. Oczywiście jest totalnie darmowa!

11. MFF Nowe Horyzonty staruje już 21 lipca. Dla wszystkich fanów dobrego kina, którzy w kieszeni mają smartfon z Androidem, udostępniliśmy aplikację T-Mobile Nowe Horyzonty. Można ją pobrać bezpośrednio z Android Market. Jest darmowa i pozwala kontrolować wszystko, co jest związane z festiwalem z poziomu telefonu.

Aplikacja umożliwia rejestrację miejsc na konkretne seanse, pozwala zasięgnąć języka na temat poszczególnych filmów i daje możliwość stworzenia własnego kalendarza projekcji. Dodatkowo zagłosujesz w festiwalowych konkursach, oraz podzielisz się wrażeniami ze znajomymi, dzięki integracji z profilem na Facebooku.

Z aplikacją T-Mobile Nowe Horyzonty będziesz zawsze na bieżąco!

Jak zainstalować aplikację?

To banalne! Wystarczy odnaleźć ją w Android Market na swoim smartfonie, wpisując hasło T-Mobile Nowe Horyzonty. Dla leniwych mamy linka – można z niego skorzystać siedząc przed komputerem. Wystarczy zalogować się na swoje konto Google i zdalnie zainstalować aplikację na smartfonie z poziomu pecetowej przeglądarki.

Chcesz wiedzieć więcej na temat 11. MFF Nowe Horyzonty? Śledź oficjalny serwis internetowy, lub odwiedź dział Kultura na T-Mobile Trendy. O Nowych Horyzontach piszemy często, dużo i ciekawie!

<p>Jak zainstalować aplikację.</p>

Nowe Horyzonty w twoim smartfonie! Pobierz aplikację dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wideo-pogaduszki w smartfonach z Androidem zataczają coraz szersze kręgi. Skype dodało kolejne urządzenia do listy tych wspierających wideorozmowy.

Zamiast początkowych 4 (pisaliśmy o tym miesiąc temu), mamy teraz aż 17 smartfonów z Androidem na których Skype obsługuje kamerkę (lub kamerki). Co nas cieszy? Na liście wylądowały BARDZO popularne Samsungi Galaxy S i Galaxy S II, oraz ścisła czołówka oferty HTC. Co ciekawe, także smartfony bez frontowej kamerki i dwa tablety z Androidem 2.x.  W tym dostępny u nas od złotówki, Samsung Galaxy Tab.

Wideorozmowy przez Skype wspiera teraz Samsung Galaxy S II

Kompletna lista obejmuje: Acer A5, HTC Desire (Android 2.2), HTC Desire HD, HTC Evo 3D, HTC Evo 4G, HTC Flyer (tablet), HTC Incredible S, HTC Sensation, HTC Thunderbolt, LG Revolution, Samsung Droid Charge, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Tab (tablet), Sony Ericsson Xperia mini pro, Sony Ericsson Xperia PLAY, Sony Ericsson Xperia ray.

Wszystkie wymieniane urządzenia wspierają wideo-pogaduszki przez Skype, oczywiście niezależnie od platformy naszego rozmówcy. Jeśli jego Skype także obsługuje wideorozmowy, będziecie go widzieć. Nie ma znaczenia czy korzysta ze Skype dla iPhone’a, czy siedzi przed pecetem.

Drobne problemy mogą mieć tylko użytkownicy smartfonów HTC Desire i HTC Desire HD. Nie mają one kamerki nad ekranem, więc rozmawiać można tylko z wykorzystaniem oczka z tyłu urządzenia. Rozmówca widzi nas, ale my nie widzimy jego. Może to być kłopotliwe, chyba że wykorzystamy jakieś banalne rozwiązanie w stylu lusterka. Nic innego nie przychodzi nam do głowy.

Popularny HTC Desire także pozwala na wideorozmowy, ale problemem jest brak frontowej kamerki. Trochę trudno będzie porozmawiać twarzą w twarz...

Oczywiście uczulamy was na monitorowanie transferu danych, gdy z wideorozmów zamierzacie korzystać poza zasięgiem hotspotów WiFi. Dlatego częste „skajpowanie” z wideo, jest dobre tylko dla osób posiadających spore pakiety danych do wykorzystania.

Aplikację Skype 2.1 znajdziecie w Android Market. Można także użyć standardowej funkcji aktualizacji komunikatora, jeśli macie go już na swoim smartfonie.

Skype dla Androida. Wideorozmowy w kolejnych smartfonach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Interaktywne filmy wideo, które możemy oglądać pod dowolnym kątem niedawno zawitały na YouTube. Od teraz takie produkcje możecie również zobaczyć na swoich ścianach na Facebooku.

Do produkcji takich filmów używa się zestawu kamer, które rejestrują otoczenie w zakresie 360 stopni. To właśnie dzięki temu widz ma potem możliwość dowolnego sterowania widokiem i wrażenie większej immersji. Na komputerach stacjonarnych do sterowania używamy myszki, zaś na ekranach urządzeń mobilnych (na razie tylko Android) wystarczy użyć palca.

Na razie 360-stopniowe wideo dostarcza raptem kilka stron na Facebooku: Star Wars, Discovery, GoPro, LeBron James & Uninterrupted, Saturday Night Live oraz VICE. Już teraz warto je sprawdzić, bo wrażenia z oglądania otoczenia w takich filmach i możliwość interakcji zapierają dech w piersi. Na początek polecamy 360-stopniowe wideo promujące nową część sagi Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy.

Źródło: Facebook

Filmy wideo w 360 stopniach debiutują na Facebooku - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się