"Zgaduj-zgadula, w której ręce złota kula?" Albo jak w tytułowej grze: co to za rebus?

7

Ocena autora

Zgadywanki należą do najpopularniejszych gier w Google Play. Widzieliśmy już niejedną ich odsłonę, a quizy polegające na odgadywaniu logotypów czy bazujące na motywie Familiady (Quiz 96%) przyciągają miliony graczy. "Zgadnij co to jest?" to kolejna gra twórców wspomnianego wcześniej Quizu 96%. W nowym tytule nie będziemy jednak odgadywać myśli ankietowanych osób, a łączyć dwa obrazki, tworząc przysłowie lub popularne frazy i słowa. Tak, nie mylicie się, to zwykłe rebusy, więc co może być w nich tak wciągającego?. Zaskakująco wiele za sprawą sprytnie skonfigurowanych par prostych obrazków.

Łącznie jest już ponad 550 zagadek do naszej dyspozycji, a z niemal każdą aktualizacją pojawiają się kolejne (w ciągu niespełna miesiąca pojawiło się ponad 60 nowych grafik). W trakcie gry natrafiliśmy na naprawdę przedziwne połączenia. Było "Zakopane", co powinniśmy wpisać po zobaczeniu górala pod ziemią, a pranie wiszące na doprawionych rogach ma sugerować odpowiedź "suszyć komuś głowę". Najpierw trzeba jednak przebrnąć przez pierwsze etapy, na których gra jest do znudzenia banalna, ale pozwala się wprawić, bo nie wymaga zbytniego zaangażowania szarych komórek. Poziom trudności stale się podnosi, ale brakuje nieco rozróżnienia na łatwy, średni czy trudny, bo rośnie w prawdziwie ślimaczym tempie.

Znalezienie odpowiedzi jest też o tyle ułatwione, że otrzymujemy do dyspozycji wszystkie litery wymagane do wpisania, a nie - jak właśnie we wspomnianym Quiz 96% - całą klawiaturę. Dzięki temu, nawet w trudniejszych zagadkach możemy zasugerować się literami niezbędnymi do ułożenia frazy. Dla zmyłki jest też kilka dodatkowych liter, których wcale nie musimy używać, więc rozwiązanie wcale nie jest podane 'na tacy'.

Gorąca wyprzedaż w T-Mobile!

Uzupełnienie odpowiedzi wymaga wybierania liter w odpowiedniej kolejności, uzupełniając puste pola. Jeśli nie będziemy mieli pomysłu na prawidłowe ich ułożenie, możemy skorzystać z koła - czy raczej pytajnika - ratunkowego, ale trzeba liczyć się z wydatkiem 10 wirtualnych monet za każdą podpowiedź. Walutę będziemy zdobywać z każdą odgadniętą zagadką, ale możemy także nabyć cały ich pakiet (max ok. 15 zł za 900 monet).

Autorzy reanimowali rebusy, pokazując jak różnie można interpretować proste obrazki. I trzeba przyznać, że zrobili to naprawdę dobrze. Grafiki są proste, frazy - już niekoniecznie. Jeśli ją zainstalujesz na pewno zostaniesz na przynajmniej kilka poziomów.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Zgadnij, co to jest? - drugie życie rebusów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Oto nasze cotygodniowe zestawienie, w którym prezentujemy Wam najciekawsze darmowe gry na Androida. Mamy kolejne 5 interesujących mobilnych tytułów. Sprawdźcie je w wolnej chwili.

Angry Birds Star Wars

Jeżeli nie znasz "Engry Byrdów", to prawdopodobnie do tej pory nie interesowały cię gry mobilne lub trzymasz się cały czas kilku ulubionych. Cóż, pora to zmienić. Angry Birds podbiło świat (prawie dosłownie) parę lat temu i od tej pory wyszło zza cyfrowej kurtyny - dziś można kupić gadżety związane z tytułem w niemal każdym sklepie. Nie dziwi więc, że jedna z najbardziej dochodowych serii doczekała się kilku kontynuacji.

W przypadku tego tytułu firma Rovio zabiera gracza w podróż po świecie Star Wars. Przed nim kilkadziesiąt plansz, na których ponownie trzeba będzie zniszczyć przeciwników, korzystając z najrozmaitszych umiejętności. Gwiezdne Wojny zostały w tej części Angry Birds mocniej zaakcentowane właśnie poprzez ten feature. Zdolności poszczególnych bohaterów są związane z filmowymi hitami, dlatego mogą oni np. użyć pchnięcia mocy, by zniszczyć zabudowania wroga.

Zagraj na smartfonie z oferty T-Mobile. Sprawdź ceny!

Ptaki mogą levelować, co oznacza, że graczom tym bardziej będzie zależało na zdobywaniu jak największej ilości punktów. Twórcy pokusili się takę o puszczenie oka w stronę fanów słynnych filmów - nie zdradzając szczegółów, powiem tylko, że najwytrwalsi zobaczą Sokoła Millenium. Będzie można oprócz tego przejść trening pod okiem Mistrza Yody, który pokieruje graczem przez 40 misji na słynnej Dagobah!

 

Dumb Ways to Die 2: The Games

Każdy z nas przeżył w życiu chwile, które dłużyły się w nieskończoność. Dumb Ways to Die 2 oferuje coś podobnego - zadaniem gracza jest jak najdłuższe przetrwanie. Cała gra składa się z 52 misji, które są w rzeczywistości osobnymi mini-grami. Im dłużej uda się nie zginąć, tym na więcej punktów jest szansa, co z kolei przekłada się na możliwość odblokowania nowych postaci. Co najciekawsze, Dumb Ways to Die 2 pozwoli na rozgrywkę po sieci w trybie areny, a także na rywalizację globalną pod względem ilości zdobytych punktów.

Czasem brakuje po prostu zwyczajnej, prostej i niezajmującej zbytnio gry, którą bez konsekwencji można przerwać w dowolnej chwili. Takie właśnie jest Dumb Ways to Die 2. Włącz ją w trakcie dłużącej się podróży, a czas zleci bardzo szybko.

 

EA Sports UFC

Czy trzeba coś jeszcze dodawać? W tytule widnieją dwie marki, których prawie żadnemu graczowi przedstawiać nie trzeba. EA od dawna zajmuje bardzo wysoką pozycję na rynku gier wideo, podobnie jest z UFC w dziedzinie sportów walki. Jeżeli interesujesz się MMA, koniecznie musisz sprawdzić tę produkcję. Jest przepakowana akcją, do tego bardzo przyjemnie wygląda (jak na grę mobilną). Drobną uciążliwością są mikrotransakcje - nieco denerwuje ich niezbyt subtelny system zaimplementowania, jednak nie są one konieczne, aby cieszyć się grą.

Gracz zaczyna od wyboru swojego zawodnika, a możliwości jest sporo, ponieważ jest ich aż siedemdziesięciu. EA posiada prawa do wydawania gier pod marką UFC, dlatego nie będą to przypadkowo generowani ludzie, ale prawdziwe imiona i nazwiska oraz wygląd rzeczywistych fighterów. Innymi słowy, praktycznie za darmo można nieźle nakopać przeciwnikowi. I przy okazji dobrze się bawić!

Sprawdź Star Wars: Galaxy Of Heroes

Smash Hit

Niezwykle prosta gra z bardzo interesującą oprawą (szczególnie wizualną). Smash Hit to zręcznościówka polegająca na strzelaniu kulami, które tłuką wskazane szyby i inne obiekty. Problem zaczyna się wtedy, gdy okazuje się, że w grze zaimplementowano grawitację - tak więc nie wystarczy wycelować. Trzeba ocenić odległość, a to, w połączeniu z wciąż przyspieszającym tempem rozgrywki, do najłatwiejszych nie należy.

Jedynym minusem Smash Hit jest właściwie jego największy atut - grafika. Słabsze urządzenia mogą sobie nie poradzić, bo ta prosta gra wymaga wbrew pozorom całkiem sporej ilości zasobów sprzętowych. Ponadto, aby w pełni cieszyć się tym darmowym tytułem, należałoby zainstalować ją na tablecie, ponieważ ekran smartfona może okazać się zwyczajnie zbyt mały, by móc dokładnie celować.

Mimo tego, Smash Hit już niejednokrotnie uratował mnie przed dłużącą się podróżą. Nie wyrzucę go z tableta nawet pomimo faktu, że zżera baterię szybciej niż korozja stare samochody.

 

Soul Box Puzzle Heroes

Oto niezwykle ciekawa, a w dodatku polska gra w tym zestawieniu. Polega na znanej zasadzie "połącz trzy" - gracz ma za zadanie odnajdować możliwości zebrania jak największej ilości kulek tego samego koloru w jedną linię. Jednak aby nie było zbyt nudno, Soul Box zaopatrzono w ogromną, dodatkową mechanikę: wybiera się pięciu bohaterów, z których każdy reprezentuje inny kolor. Jeżeli połączy się na przykład trzy (lub więcej) czerwone kulki, postać czerwona zaatakuje wrogów - ich zniszczenie jest celem każdego poziomu.

Gracz może rozwijać swoje postacie, kupować im umiejętności, które pomogą w walce. Całość okraszona została dodatkowo mapą, po której podróżuje się wraz z postępami w grze. Soul Box to bardzo ciekawa opcja nawet na krótkie przerwy. Tym bardziej, że są dostępne także wydarzenia tymczasowe, które pojawiają się na krótki czas i oferują zazwyczaj ciekawe nagrody.

To oczywiście darmowa gra, dlatego tym bardziej cieszy brak uporczywych reklam. Wrocławski developer, TenSquareGames ma już doświadczenie w tworzeniu produkcji na urządzenia mobilne i to widać na pierwszy rzut oka.

 

AnGROid: TOP 5, czyli najlepsze gry mobilne stycznia #2 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile. Sprawdź!
Podziel się