Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Planujecie wizytę u znajomych na wspólne oglądanie meczu i kibicowanie? Będziecie zamawiać w tym czasie pizze? Przydać Wam się może aplikacja Taxity!

Taxi i City, czyli Taxity. Taksówki i jedzenie z dowozem, zebrane w jednej funkcjonalnej aplikacji, która zaciekawić może wszystkich przemieszczających się po mieście kibiców.

Dzięki Taxity zamówisz taksówkę bezpośrednio z ekranu swojego smartfona. Nie musisz znać numerów telefonów do korporacji. Aplikacja pokaże dostępne w okolicy taksówki (ponad 900 korporacji w ponad 200 polskich miastach), a przy każdej z nich cenę za rozpoczęcie kursu, za przejechany kilometr (w dzień i w godzinach nocnych). Dowiesz się, czy za kurs możesz zapłacić kartą czy wyłącznie gotówką.

Taxity pokaże dostępne w okolicy taksówki.

Możesz też zamówić taksówkę online. Aplikacja oferuje Ci wybór taksówki z listy oraz wybór taksówki z mapy. Klikasz na wybraną przez siebie, np. najbliższą taksówkę, składasz zamówienie na kurs i czekasz na podstawienie auta. Możesz zamówić auto na wybraną godzinę, możesz poprosić o podstawienie auta w nietypowym miejscu.

Żeby skorzystać z tego wygodnego rozwiązania, trzeba najpierw zainstalować bezpłatną Taxity na swoim smartfonie. Aplikacja dostępna jest na platformach Android, BlackBerry, Windows Phone i iOS.

Klikasz na wybraną przez siebie, np. najbliższą taksówkę, składasz zamówienie na kurs i czekasz na podstawienie auta.

Taxity, to nie tylko taksówki. To także możliwość zamówienia jedzenia z dowozem pod wskazany adres i możliwość (której do tej pory nie oferuje żadna inna aplikacja) zapoznania się z ulotką z menu lokalu na ekranie telefonu.

Taxity, to aplikacja społecznościowa, tzn. taka którą każdy użytkownik może współtworzyć. Każdy może sam dodać nową taksówkę do bazy lub zaktualizować ceny. Wprowadzone dane są weryfikowne i dopiero po potwierdzeniu ich poprawności udostępniane wszystkim użytkownikom Taxity. Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć na www.taxity.pl oraz na Facebook’u.

Taxity - aplikacja dla mobilnego kibica! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobaczcie, co najchętniej ściągają użytkownicy urządzeń z Androidem w różnym wieku.

Wiecie, które aplikacje wy lubicie najbardziej, a czy to jest zbieżne z tym, co preferują inni użytkownicy smartfonów z Androidem? Odpowiedzi na to pytanie mogą wam udzielić wyniki badania firmy Nielsen.

Aplikacje Google'a rządzą niepodzielnie w zestawieniu

Na wykresie aplikacje zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 18-24, 25-34, 25-44 lata. We wszystkich trzech grupach na pierwszym miejscu, co nie dziwi, znalazł się Android Market. Facebook na drugiej pozycji nie powinien nikogo dziwić. Widać jednak doskonale, że pierwsze sześć miejsc należy do Google.

Użytkownicy urządzeń z zielonym robotem korzystają z Gmaila, wyszukiwarki Google’a, map oraz serwisu YouTube.

Źródło: Nielsen
Fot.: Nielsen, Dosia | Dreamstime.com

Najpopularniejsze aplikacje dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To wydarzenie dla tych wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pisaniu aplikacji na telefony komórkowe.

Kiedyś telefony komórkowe miały na pokładzie system operacyjny i przeciętnemu użytkownikowi dawały niewielkie możliwości modyfikacji. Nikt nie słyszał o aktualizacjach OS-a, za to wielu posiadaczy komórek ściągało dzwonki, tapety, gry i... kupowało kolorowe obudowy. To trochę już zamierzchły sposób na personalizację przedmiotu, który jest dla nas bardzo ważny, bo jest wszędzie tam, gdzie my.

Dzisiejsze nowoczesne smartfony nie potrzebują tandetnych „ubranek”, abyśmy czuli, że są tylko nasze. To, co kryją w sobie, sprawia, że są nam bliskie. Wszystko dzięki aplikacjom mobilnym, będącym odbiciem naszych potrzeb i zainteresowań, a także ułatwiającym nam surfowanie po sieci przy pomocy komórki.

Coraz większa rzesza programistów dostrzega ten trend, którego następstwem jest ogromne zapotrzebowanie na nowe aplikacje mobilne. Jeżeli jesteś jednym z nich i masz już pierwsze próby w tworzeniu aplikacji na smartfony za sobą lub też wszystko jeszcze przed tobą, Nokia Developer to wydarzenie, w którym koniecznie musisz wziąć udział.

Kolejne warsztaty dla developerów Windows Phone odbędą się w Warszawie w 20 stycznia 2012 r. Zapisy na nie trwają do 30 grudnia 2011, a służy do tego celu specjalny formularz rejestracyjny, który znajdziesz tutaj. W warsztatach weźmie udział maksymalnie 200 uczestników, więc nie wahaj się dłużej ze zgłoszeniem chęci udziału.

Warsztaty są bezpłatne i będą prowadzone w języku polskim. A oto agenda spotkania, z której dowiesz się, jakie tematy będą poruszane na warsztatach:

8.30 - 9.00 – Rejestracja

9.00 - 9.30 – Otwarcie i wprowadzenie do Windows Phone 7.5 dla programistów

9.30 - 10.15 – Budowanie aplikacji dla Windows Phone 7,5 w Visual studio 2010

10.15 - 10.45 – Monetyzacja i publikacja aplikacji

10.45 - 11.00 – Przerwa

11.00 - 12.30 – Wprowadzenie do Silverlight dla Windows Phone 7.5 Mango

12.30 - 13.15 – Lunch

13.15 - 14.15 – Programowanie Windows Phone 7.5 c.d

14.15 - 14.30 – Przerwa

14.30 - 15.30 – Zarządzanie stanem oraz tombstoning

15.30 - 15.45 – Przerwa

15.45 - 16.45 – Live tiles i notyfikacja push

16.45 - 17.00 – Podsumowanie dnia i zakończenie

Partnerem warsztatów jest Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych.

Warsztaty dla developerów Windows Phone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sklep z aplikacjami Microsoftu przekroczył magiczną granicę. Posiadacze telefonów z WP mogą wybierać spośród 100 tysięcy aplikacji.

Jak podaje serwis All About Windows Phone, w sklepie Microsoftu znajduje się obecnie już ponad 100 tysięcy aplikacji. Każdego dnia dodawanych jest około 313 nowych programów.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy zostało ponad 26 tysięcy aplikacji, ponad 9 tysięcy – w ciągu ostatniego miesiąca. Swoje propozycje udostępnia prawie 24 tysiące developerów.

Wykres pokazuje, ile aplikacji z danej kategorii można znaleźć w Marketplace

Zauważmy, że potrzeba było aż 14 miesięcy, aby w Marketplace znalazło się 50 tysięcy aplikacji, ale jedynie 5 kolejnych, aby podwoić tę liczbę do 100 tysięcy. Ogromny wpływ na to miało zapewne wypuszczenie na rynek telefonów z serii Nokia Lumia.

Źródło: AllAboutWindowsPhone
Fot.: AllAboutWindowsPhone, Oleksiy Mark | Dreamstime.com

100 tysięcy aplikacji dla Windows Phone! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się