Które wersje Androida są najpopularniejsze na rynku? Czy Ice Cream Sandwich zapobiegnie defragmentacji?

Obserwatorzy rynku wciąż narzekają na defragmentację systemu Google’a. Agencja reklamowa Chitika postanowiła sprawdzić, które wersje mają najwięcej użytkowników.

Do rekonesansu posłużyły dane na temat tego, na jakich wersjach systemu wyświetlają się reklamy klientów wspomnianej agencji. Na tej podstawie powstał wykres, na którym wyraźnie widać, że jest jeden zdecydowany lider, czyli Gingerbread.

Urządzenia z tą wersją posiada 67 proc. użytkowników. Kolejne 28 proc. ma Froyo. Co ciekawe, przedstawiona niemal rok temu wersja Honeycomb dedykowana tabletom, zdobyła zaledwie 1 proc. rynku.

Android 4.0, czyli Ice Cream Sandwich, jest póki co trudny do ujęcia na jakimkolwiek wykresie. Póki co ma go jedynie Samsung Galaxy Nexus. Wiadomo już jednak, który smartfon zyska przywilej bycia tym drugim. Będzie to Huawei Honor.

Źródło: bgr.com
Fot. Chitika, Stock3ds | Dreamstime.com

Android – które wersje popularne? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobaczcie, co najchętniej ściągają użytkownicy urządzeń z Androidem w różnym wieku.

Wiecie, które aplikacje wy lubicie najbardziej, a czy to jest zbieżne z tym, co preferują inni użytkownicy smartfonów z Androidem? Odpowiedzi na to pytanie mogą wam udzielić wyniki badania firmy Nielsen.

Aplikacje Google'a rządzą niepodzielnie w zestawieniu

Na wykresie aplikacje zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 18-24, 25-34, 25-44 lata. We wszystkich trzech grupach na pierwszym miejscu, co nie dziwi, znalazł się Android Market. Facebook na drugiej pozycji nie powinien nikogo dziwić. Widać jednak doskonale, że pierwsze sześć miejsc należy do Google.

Użytkownicy urządzeń z zielonym robotem korzystają z Gmaila, wyszukiwarki Google’a, map oraz serwisu YouTube.

Źródło: Nielsen
Fot.: Nielsen, Dosia | Dreamstime.com

Najpopularniejsze aplikacje dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Która godzina? Na to pytanie coraz częściej odpowiadamy po zerknięciu na ekran telefonu, a nie na tarczę zegarka. Programy dla Androida prezentujące aktualną godzinę mogą być zarówno prostymi ekranowymi dodatkami, jak i zaawansowanymi aplikacjami, dzięki którym zawsze będziemy „na czasie”.

W sklepie Google Play zegarki stanowią jedne z najbardziej zróżnicowanych aplikacji – od prostych „czasomierzy”, przez stylistyczne perełki, na zaawansowanych budzikach kończąc. Wybór powinien być uzależniony od naszych oczekiwań – jeśli interesuje nas wyłącznie przejrzysty zegarek, pobieranie kilku-megabajtowej aplikacji mija się z celem, jednak taki prosty program może być niewystarczający dla osób oczekujących rozbicia na strefy czasowe lub precyzyjnego wskazania czasu.

Zacznijmy jednak od upewnienia się, że mamy ustawioną aktualną godzinę w telefonie. Posłużymy się w tym celu programem ClockSync, który umożliwia sprawdzenie odchyleń wskazań względem zegara atomowego. To przesunięcie, czyli tak zwany offset, można później zlikwidować, klikając w opcję menu „Synchronize”. W ustawieniach aplikacji można również włączyć wykrywanie strefy czasowej oraz automatyczną jej aktualizację po określonym interwale czasowym.

Retro Clock Widget jest - jak sama nazwa wskazuje - imitacją starego zegara, w którym cyfry nadrukowane były na dwuczęściowe tabliczki i opadały jedna na drugą przy każdej kolejnej zmianie minuty i godziny. Tutaj co prawda zabrakło efektownego przejścia między cyframi, ale sam zegar prezentuje się schludnie i oferuje zarówno możliwość wyświetlenia godziny, jak i daty.

Do ciekawych widżetów wyświetlających aktualną godzinę, które mają przede wszystkim dobrze się prezentować na ekranie, można zaliczyć jeszcze Digi Clock, Simple Clock Widget czy Minimalistic Text. Pierwszy to tylko prosty zegarek cyfrowy – nic dodać, nic ująć. Drugi jest nieco bardziej nietypowy – aktualną godzinę i datę prezentuje w ciekawej formie (różne rozmiary czcionki i nieregularny układ) na przeźroczystym tle. Ten ostatni zdobył jednak serca wielu użytkowników swoją oryginalnością – zamiast cyfr lub tarczy zegarka, aktualna godzina i data prezentowana jest w formie tekstowej. Możliwość ustawienia kroju czcionki oraz kierunek wyświetlania tekstu, to atuty aplikacji, którą pobrało już ponad milion użytkowników.

A co w przypadku, gdy żaden zegarek nie spełnia naszych oczekiwań? Może lepiej zrobić swój własny widżet? Make Your Clock został stworzony właśnie w tym celu. Zegar, pogoda, a nawet informacje o stanie baterii i pamięci telefonu mogą zostać dostosowane niemal pod każdym kątem – wielkość czcionki, kolory, odcienie i przeźroczystość można szybko skonfigurować w opcjach aplikacji przy pomocy suwaków i wybieraków. Dzięki temu można mieć pewność, że dostępny w ośmiu rozmiarach widżet będzie idealnie pasował do każdego pulpitu.

Podczas wyboru zegarka warto również zainteresować się produktem polskich programistów – Caynax. Choć został stworzony z myślą o wiecznie zaspanych, budzik oferuje także kilka ciekawych szablonów graficznych o różnych rozmiarach.

Która godzina? Zegarki dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Outlook jest bez wątpienia najpopularniejszym programem do obsługi poczty na komputerach stacjonarnych. Jego mobilna wersja została zbudowana na nowo, oferując stylistykę znaną z systemu Windows Phone. Co oferuje użytkownikom Androida?

0

Ocena autora

Outlook jest bez wątpienia najpopularniejszym programem do obsługi poczty na komputerach stacjonarnych. Marka była do tego stopnia rozpoznawalna, że jej właściciel – Microsoft – zdecydował się na przemianowanie swojej usługi poczty elektronicznej, co zaowocowało możliwością założenia konta w domenie outlook.com i publikacją mobilnych aplikacji do jej obsługi. Jednak aż do tej pory wersja przeznaczona dla systemu Android daleka była od standardów, do których przyzwyczaili nas producenci innych programów. Teraz to się zmieniło.

Nowy Outlook dla Androida został całkowicie przebudowany, więc nie doświadczymy już czarnego tła, szarych przycisków i nieintuicyjnego interfejsu, który wręcz zniechęcał do używania aplikacji. Teraz program w wersji „Modern” trafił pod strzechy Google Play, oferując zupełnie inną jakość. Tuż po jego uruchomieniu zostaniemy poproszeni o wpisanie nazwy użytkownika i hasła. W kolejnym kroku ustawiamy nick, krańcowy okres synchronizacji (np. jeden dzień, tydzień, miesiąc), liczbę transmitowanych kilobajtów (pobieranie tylko nagłówków lub od 1 do 100 kB danych) i metodę synchronizacji – Push, ręcznie lub co określony interwał czasowy (15, 30, 60 minut). Idąc dalej, należy określić, które elementy mają podlegać synchronizacji, zaznaczając odpowiednio kontakty i/lub kalendarz.

Po krótkiej konfiguracji zostanie wyświetlone główne okno programu z listą wiadomości. Na chwilę przenosi ono użytkownika w świat „Modern UI”, czyli stylistykę Windows Phone. Przypominają o tym przyciski tworzenia, odświeżania i wyszukiwania wiadomości, które znajdziemy na dolnej listwie, a także inne elementy interfejsu. W centralnej części okna prezentowane są wiadomości w formie „drzewka”, które można rozwijać aby uzyskać podgląd pozostałych wiadomości. Gestem można wysunąć lewy panel boczny, który daje dostęp do wiadomości odebranych, nadanych, roboczych, wysłanych i usuniętych. Aby utworzyć nową wiadomość należy kliknąć w dany przycisk, a później określić odbiorcę i temat. Tego pierwszego można wybrać z listy – należy w tym celu kliknąć w przycisk oznaczony symbolem plusa i wybrać kontakt. Można także dodawać załączniki do wiadomości, klikając w „spinacz” i wybierając dowolny plik (przy pomocy wybranego menedżera plików lub tego dostępnego w aplikacji).

Program sprawia wrażenie przeniesionego w całości z innego systemu, bo nawet okno ustawień zostało napisane na nowo. Tam znajdziemy opcje konfiguracyjne podzielone na grupy. I tak, w tych ogólnych można wyłączyć widok konwersacji, a także skonfigurować powiadomienia (dźwięk, wibracja) i miejsce pobierania załączników. Niżej znajdziemy opcje odpowiedzialne za synchronizację danych – jej częstotliwość i elementy, a nawet okres ciszy. Dzięki ostatniej opcji można wyłączyć transmisję danych w nocy, podczas weekendu lub przy niskim poziomie naładowania energii, czy będąc w roamingu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Outlook - mobilna wersja popularnego programu pocztowego - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się