28.05.2013
Jak przenieść kontakty z Androida do BlackBerry?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli zmieniacie wasz smartfon z Androidem na BlackBerry to pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, aby korzystać z niego dokładnie tak jak z poprzedniego jest przeniesienie kontaktów.

Telefony BlackBerry cieszą się bardzo dobrą opinią. Przez wielu postrzegane są jako idealne urządzenia do prowadzenia biznesu i obsługi służbowych spraw.

Dla tego wiele osób chętnie "przerzuca" się ze swojego dotychczasowego smartfona na model marki BlackBerry.

W pierwszych krokach z nowym telefonem warto przede wszystkim skopiować na niego nasze dotychczasowe kontakty.

W tym poradniku pokazujemy jak to zrobić w sytuacji, kiedy z telefonu z Androidem przechodzimy do używania np. modelu BlackBerry Bold 9900 lub BlackBerry Curve 9320.

Do przeniesienia kontaktów ze smartfonu z systemem Android do pamięci BlackBerry z systemem BlackBerry OS 7 nie będzie potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Najprostsza i najszybsza metoda ich przenoszenia wykorzystywać będzie wyłącznie kartę SIM.

Uruchamiamy smartfon z Androidem. W naszym przypadku będzie to Sony Xperia L.

Z menu aplikacji wybieramy kontakty.

Otwieramy menu, z którego wybieramy opcję Kopia zapasowa kontaktów. W innych modelach telefonów, w zależności wersji systemu Android i interfejsu użytkownika może to wyglądać nieco inaczej.

Z kolejnego menu wybieramy Utwórz kopię zapasową w Karta SIM.

Wybieramy kontakty, które mają zostać zapisane na karcie SIM.

W kolejnym kroku należy wybrać czy zaznaczone kontakty dodajemy do książki adresowej znajdującej się na karcie SIM czy też chcemy je wszystkie zastąpić kontaktami pochodzącymi z naszego smartfonu z Androidem. Na potrzeby poradnika wybraliśmy opcję Zastąp wszystkie kontakty.

Naciskamy OK. Po chwili na karcie SIM zostaną zapisane wszystkie kontakty znajdujące się w pamięci smartfonu z Androidem.

Kolejnym krokiem do przeniesienia kontaktów z systemu Android do BlackBerry jest wyjęcie karty SIM ze starego urządzenia i przełożenie jej do nowego smartfonu. Po jego uruchomieniu z głównego menu wybieramy Kontakty.

Naciskamy klawisz Opcje oznaczony logo BlackBerry i wybieramy Książka telefoniczna na karcie SIM. Po wyświetleniu kontaktów znajdujących się na karcie SIM, a przed chwilą skopiowanych z pamięci smartfonu z Androidem, ponownie naciskamy klawisz Opcje i z listy wybieramy pozycję Kopiuj wszystko do listy kontaktów.

Po chwili wszystkie kontakty zostaną zapisane w pamięci smartfonu BlackBerry.

 

Metoda ta jest jedną z najprostszych i najmniej czasochłonnych sposobów na przenoszenie kontaktów z pamięci smartdonu z systemem Android do pamięci BlackBerry. Może się jednak zdarzyć, że pamięć karty SIM nie będzie miała wystarczającej pojemności, aby zapisać wszystkie kontakty znajdujące się w pamięci naszego starego smartfonu z Androidem.

Inną opcją jest skorzystanie z oprogramowania dedykowanego dla konkretnego modelu. Aplikacje różnych producentów różnią się jednak znacznie między sobą. Różni je między innymi sposób eksportu kontaktów i formaty ich zapisu. Należy także pamiętać, że nie wszystkie formaty używane przez takie oprogramowanie mogą być użyte przez aplikację przeznaczoną do obsługi smartfonów BlackBerry z poziomu komputera.

Jak przenieść kontakty z Androida do BlackBerry? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się