W Nokii Lumii 800 z systemem Windows Phone 7.5 nie mogło naturalnie zabraknąć znanego wam dobrze pakietu Microsoft Office. Zobaczcie, jak działa w wersji mobilnej.

Posiadacze komputerów z systemem Windows dobrze znają pakiet biurowy Microsoft Office, na który składają się chociażby takie popularne programy, jak Word czy Excel, których zapewne nie raz używaliście. Użytkownicy telefonów Nokia z Windows Phone 7.5 ma pokładzie mogą w wygodny i prosty sposób korzystać z mobilnej wersji pakietu Office w swojej komórce.

Co wyróżnia Windows Phone Mango? Przyjazny dla użytkownika interfejs Metro, na który składają się dwa ekrany z tzw. hubami, czyli kafelkami. Pozwala to uporządkować zawartość telefonu, a jego użytkownik doskonale wie, gdzie powinien szukać jakich plików czy funkcjonalności. Pod jednym z takich kafelków kryje się mobilna wersja Microsoft Office, pozwalająca tworzyć i edytować dokumenty, a także przechowywać je w chmurze dzięki integracji MS Office z SkyDrie'em (wirtualnym dyskiem).

W smartfonie Nokia Lumia 800 macie możliwość korzystania z szybkich notatek OneNote, które synchronizują się przez chmurę z waszym komputerem i na odwrót. Oznacza to, że notatki czy wykresy stworzone na smartfonie znajdziecie od razu w swoim komputerze.

Możecie naturalnie także zachować pliki lokalnie w telefonie, nie udostępniając ich do chmury, jednak dzięki przechowywaniu plików w chmurze będziecie mieli do nich zawsze szybki dostęp – zarówno ze smartfonu, jak i z komputera. To pozwala na kontynuację pracy lub przyjrzenie się jej efektom także z dala od laptopa – w dowolnym miejscu i czasie.

Funkcja OneNote pozwala także tworzyć notatki głosowe, co może być funkcjonalne np. przy tworzeniu listy zakupów.

Dzięki Lumii 800 możecie przeglądać pliki Word oraz Excel, ale także tworzyć nowe przy użyciu komórki. Wystarczy kliknąć „Nowy dokument” i rozpocząć edycję. Istnieje także możliwość skorzystania z dostępnych szablonów oraz edycja już posiadanych dokumentów.

Office Mobile umożliwia także łatwe przeszukiwanie dokumentów pod kątem wybranych słów czy dodawania załączników do notatek. Załączone pliki zostaną natychmiast sformatowane dla ułatwienia czytelności. Wszystkie funkcje do tworzenia, edytowania i formatowania dokumentów umieszczone są na pasku opcji, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna.

Naturalnie wszystko zostało tak zoptymalizowane, że pliki stworzone na telefonie będą wyglądać dobrze na ekranie komputera, a te stworzone na komputerze bez problemu odczytacie na ekranie telefonu. Dzięki mobilnej wersji pakietu Microsoft Office, posiadacze telefonu Nokia Lumia 800 mają możliwość tworzenia dokumentów w najpopularniejszych obecnie programach biurowych.

Lumia 800 i mobilny Microsoft Office - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

darek1210
08-12-2012 - 22:07:56
szkoda że po tylu latach czekania , taki niewypał , nawigacja strasznie droga ( 300 zł za parę wejść, za tą cenę można kupić zewnętrzną ) , przesyłanie plików i zdjęć to tragedia itp itd .........
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Według pewnej firmy badawczej Windows Phone już w 2015 roku będzie miał udziały w rynku większe niż system Apple’a.

Firma IHS Suppli przygotował prognozę rynku systemów mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat. Zgodnie z nią Android, który w 2011 roku miał udział w rynku na poziomie ponad 47 proc., do 2015 roku poprawi go o ponad 10 proc.

Drugie miejsce, które obecnie należy do iOS-a Apple’a, przypadnie w udziale Windows Phone. Oczywiście to tylko prognozy, w których o miejscu decyduje dodatkowo jedna dziesiąta procenta, jednak najważniejszy jest sam trend zdobywania rynku przez Windows Phone.

Tabela pokazuje, jak będą się zmieniały udziały w rynku poszczególnych systemów operacyjnych.

Za popularyzację systemu Microsoftu odpowiadali dotychczas tacy producenci, jak Samsung czy HTC, teraz jednak na rynku pojawił się chociażby telefon ZTE Tania dedykowany płci pięknej no i oczywiście cały wachlarz modeli Nokia LumiaLumia 800 (która dostępna jest już dla klientów T-Mobile), Lumia 700, Lumia 900 (zaprezentowana na CES i przeznaczona na amerykański rynek) oraz Lumia 910, czyli europejski odpowiednik Lumii 900.

Według niedawnych szacunków Bloomberga, Nokia w ubiegłym roku sprzedała już 1,3 mln smartfonów z serii Lumia. Sam koncern nie potwierdza oficjalnie tych danych.

Źródło: mobilebusinessbriefing.com

W 2015 Windows Phone przegoni iOS? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tempo przyrostu ilości aplikacji dla systemu Microsoftu jest imponujące. To jedyna metoda, by dogonić konkurencję.

Całkiem niedawno pisaliśmy o przekroczeniu ilości 70 tysięcy aplikacji w Marketplace dla Windows Phone, a dzisiaj mamy kolejny kamień milowy. Serwis All About Windows Phone opublikowało właśnie marcowe statystyki dotyczące aplikacji mobilnych dla systemu Microsoftu.

Tempo przybywania nowych aplikacji w sklepie rośnie. Ostatnio mówiliśmy o około 250 aplikacjach dziennie, dzisiaj jest to już 340 aplikacji dziennie. Aplikacje dodaje ponad 20 tysięcy różnych wydawców.

Suma 50 tysięcy aplikacji dla smartfonów z Windows Phone została przekroczona 27 grudnia ubiegłego roku, 22 stycznia było ich już więcej niż 60 tysięcy, a 23 lutego – więcej niż 70 tysięcy.

Udział poszczególnych kategorii tematycznych aplikacji w Marketplace.

Oczywiście ponad 80 tysięcy to nie wszystkie opublikowane dotychczas aplikacje w Marketplace. Około 9,5 tysiąca zostało już usuniętych przez Microsoft lub wycofanych przez wydawców. Ponadto niektóre aplikacje są tylko na wybranych rynkach. Obecnie prowadzi rynek amerykański (69 123 aplikacje), dalej jest Wielka Brytania (65 705), Francja (62 893), Niemcy (61 372), Hiszpania (60 061), Włochy (59 665).

Wejście na rynek Nokii Lumii wyraźnie pozytywnie wpłynęło na ilość aplikacji w Marketplace. W naszej sieci dostępne są Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710. Amerykanie mają swoją Nokię Lumię 900, której oficjalna premiera będzie miała miejsce już w piątek w Nowym Jorku, a już teraz ruszyła kampania reklamowa smartfonu.

67 proc. aplikacji dla Windows Phone jest dostępnych bezpłatnie. Ich liczba od lutego wzrosła – wówczas było ich około 65 proc.

Źródło: AllAboutWindowsPhone
Fot.: AllAboutWindowsPhone, Stanalin | Dreamstime.com

80 tysięcy aplikacji dla Windows Phone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smarftony z dużym ekranem mają jedną niepodważalną zaletę - strony internetowe, zdjęcia czy filmy wyglądają na nich świetnie. Sprawdziliśmy jak w tej kwestii wypada Nokia Lumia 1320, która może pochwalić się 6-calowym ekranem!

 • Design
  8
 • Aplikacje
  9
 • Bateria
  9
 • Łatwość obsługi
  10
 • Funkcjonalność
  8
 • Design
  9.111111111
 • Aplikacje
  9.555555555
 • Bateria
  9.666666666
 • Łatwość obsługi
  9.777777777
 • Funkcjonalność
  9

+ Plusy

 • wysoka jakość wyświetlacza
 • dobrze wykonany
 • prosty w obsłudze
 • slot karty microSD

- Minusy

 • wysoka waga

Nic więc dziwnego, że dzisiaj tak wielu producentów oferuje smartfony z ogromnymi wyświetlaczami. Do tej pory brakowało ich jednak w ofercie Nokii. Lumia 1320 to 6-calowe urządzenie z systemem Windows Phone 8. Pierwsza pytanie, które przychodzi do głowy po wzięciu do dłoni takiego telefonu brzmi - czy da się go wygodnie używać na co dzień? Choć Lumia 1320 waży niemało - 220 gramów - jej rozmiary powodują, że subiektywnie nie wydaje się ciężka, bo masa Nokii rozkłada się na większej powierzchni niż w typowym smartfonie.

Lumii da się używać jedną dłonią (ale raczej taką większą), choć nie należy to do najwygodniejszych rozwiązań - zdecydowanie lepiej posiłkować się drugą dłonią. Ale kupując telefon z 6-calowym wyświetlaczem musimy się tego spodziewać. Coś za coś.

A tym czymś, co zyskujemy, jest właśnie świetny ekran LCD IPS, z doskonałymi kolorami i dobrymi kątami widzenia. Nie mieliśmy też zastrzeżeń do poziomu jasności - Lumii 1320 da się używać na zewnątrz w słoneczny dzień. Rozdzielczość HD oznacza 1280x720 pikseli - całkiem przyzwoity wynik, dzięki czemu tekst i zdjęcia są ostre.

Pod ekranem Nokia umieściła trzy dotykowe przyciski znane z innych telefonów z Windows Phone: cofnij, home oraz szukaj. Szkoda, że nie są podświetlane. Ukryto je pod tą samą taflą szkła pod którą znajduje się wyświetlacz, co nadaje frontowi Lumii elegancki, jednolity wygląd. Na prawym boku smartfonu znajdziemy, w górnej części, przyciski regulacji głośności, przycisk uruchamiania i blokady w części środkowej (przez co jest łatwo dostępny, biorąc pod uwagę wymiary urządzenia), a na dole - przycisk spustu migawki aparatu fotograficznego.

Nokia Lumia 1320 to ciekawa propozycja dla osób szukających smartfonu z dużym ekranem. Przyjazny, bardzo sprawnie działający system, wysoka jakość budowy, świetny wyświetlacz i długi czas pracy na baterii - wszystko to zachęca do poważnego wzięcia pod uwagę fińskiej propozycji.

Warto dodać, że Lumię 1320 odblokujemy również poprzez dwukrotne stuknięcie w ekran. Na górnej krawędzi smartfonu producent umieścił gniazdo słuchawkowe minijack, na dolnej - ładowania micro USB. Tylną obudowę, którą wykonano z przyjemnego w dotyku poliwęglanu, możemy zdjąć, co pozwala uzyskać dostęp do gniazda karty microSD i SIM.

Ogólna jakość budowy Lumii 1320 jest bardzo wysoka - używając tego telefonu mamy poczucie korzystania z urządzenia z wyższej półki. Z pewnością przyda się nam możliwość obsługi telefonu w rękawiczkach - co prawda raczej tych cieńszych, ale w naszym klimacie to cenne rozwiązanie.

System Windows Phone 8 jest prosty i intuicyjny w obsłudze, cieszy też oko swoją wizualną elegancją i przejrzystością. Nokia zagospodarowała wielką przestrzeń ekranową Lumii poprzez dodanie trzeciej kolumny kafelków, przez co zyskujemy dostęp do większej liczby aplikacji i usług bez potrzeby przewijania ekranu.

Szybkość pracy systemu jest bardzo dobra, jak to zwykle bywa w urządzeniach z Windows Phone. Mapy HERE Nokii to dopracowane rozwiązanie, które sprytnie pozwala nam pobrać plan całego kraju i korzystać z niego w trybie offline za granicą. Z kolei pakiet Office pozwoli w biegu tworzyć i edytować dokumenty w popularnych formatach, takich jak doc czy xls. Dodatkowo dostajemy do dyspozycji 7 GB bezpłatnej pamięci w chmurze OneDrive.

5-megapikselowy aparat fotograficzny nie może równać z aparatami dostępnymi w najlepszych smartfonach na rynku, ale spełnia swoją rolę - zdjęcia są dobrze naświetlone, ostre i mają poprawną kolorystykę. Dobrze wygląda wideo nagrane Nokią - w jakości Full HD.

Użytkownik Lumii 1320 ma do dyspozycji 8 GB wewnętrznej pamięci - to niewiele, ale pamiętajmy o możliwości jej rozszerzenia poprze kartę microSD. Pozytywnie zaskakuje długi czas pracy na baterii - telefon nie będzie od nas wymagał codziennego ładowania, jeśli nie będziemy go bardzo intensywnie używać.

Nokia Lumia 1320 to ciekawa propozycja dla osób szukających smartfonu z dużym ekranem. Przyjazny, bardzo sprawnie działający system, wysoka jakość budowy, świetny wyświetlacz i długi czas pracy na baterii - wszystko to zachęca do poważnego wzięcia pod uwagę fińskiej propozycji.

Nokia Lumia 1320 - wielki Windows Phone - opinie i komentarze (9)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
emil-siwko
09-01-2015 - 17:46:19
Ocena: 9/10
Ja chcę mieć dotykowego fona dobrego
  (0)
Odpowiedz
jacek1950
15-09-2014 - 16:53:22
Ocena: 10/10
Mam ten telefon od miesiąca jestem bardzo zadowolony, poprzednio użytkowałem L820 nie żałuję zamiany
  (0)
Odpowiedz
dfggh
27-08-2014 - 22:41:29
Ocena: 7/10
slaby sredniak
  (0)
Odpowiedz
bolo009
29-07-2014 - 12:49:14
Ocena: 10/10
okej
  (0)
Odpowiedz
jar
03-04-2014 - 09:45:44
Ocena: 10/10
Mam taki i jest super.
  (4)
Odpowiedz
ra_serg
25-03-2014 - 20:00:15
Ocena: 10/10
Na pewno ją kupię, jak skończy się moja obecna umowa.
  (2)
Odpowiedz
mackof1982
24-03-2014 - 13:11:48
Ocena: 10/10
Moim zdaniem telefon jest smuklejszy, delikatniejsza i ładna.
  (2)
Odpowiedz
mariosinoboy
22-03-2014 - 09:49:32
Ocena: 9/10
Telefon jest genialny
  (6)
Odpowiedz
KOTKA39
19-03-2014 - 17:49:00
Ocena: 10/10
Czytając opis NOKIA Lumia 1320,uważam że jest bardzo dobry telefon dla osób,które bardzo dużo podróżują i miedzy czasie pracują.
  (5)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się