Możliwość przechowywania plików w chmurze to dostęp do nich zarówno z telefonu, jak i komputera – w dowolnym miejscu i czasie.

Nokia Lumia 800 pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 7.5 (Mango). Jego interfejs – Metro – w niczym nie przypomina dostępnych na rynku platform. Składają się na niego dwa ekrany z tzw. hubami, czyli kafelkami. Pod każdym z kafelków kryje się co innego: poczta, zdjęcia, dokumenty, gry... Dzięki temu zawartość telefonu jest uporządkowana, a jego użytkownik doskonale wie, gdzie czego szukać.

Lumia 800 korzysta  z usługi SkyDrive, którą będziecie mogli znaleźć pod jednym z takich kafelków (jeżeli wybierzecie taką opcję). To wirtualny dysk Microsoftu, czyli wiele gigabajtów w chmurze, na których możecie przechowywać swoje dokumenty takie jak chociażby pliki programu Microsoft Office, zdjęcia czy filmy, które wcześniej nakręciliście przy pomocy smartfonu, a także pliki muzyczne.

Pliki przesłane na SkyDrive widoczne będą od razu na waszym komputerze. I odwrotnie – zdjęcia, które dodacie do poszczególnych folderów z komputera, będziecie mogli od razu przeglądać na wyświetlaczu swojej Nokii. Warto dodać, że posiadacz telefonu Nokia Lumia 800 nie musi niczego konfigurować. Gdy doda swoje konto Windows Live (którego założenie trwa dosłownie chwilę i którego częścią jest SkyDrive), wszystko zostanie automatycznie skonfigurowane.

Nokia Lumia 800

Po zalogowaniu się do SkyDrive, możecie tworzyć foldery, aby porządkować zawartość waszej chmury. Domyślnie każdy nowoutworzony folder jest traktowany jako prywatny, więc nie udostępnicie przez przypadek swoich dokumentów niepożądanym osobom. Warto bowiem dodać, że będziecie mogli zdecydować, które z dziesiątek czy setek przechowywanych przez was w chmurze dokumentów będą dostępne tylko dla was, które udostępnicie publicznie, a które – jedynie określonym osobom.

Posiadacze Lumii mogą skorzystać również z usługi Windows Live SkyDrive, która umożliwi im tworzenie kopii zapasowych zawartości telefonu, tak że nawet w przypadku jego utraty, nadal będą mieli całą jego zawartość.

Podsumujmy, co w praktyce oznacza usługa SkyDrive w telefonie. Już nie musicie przesyłać swoich zdjęć czy dokumentów utworzonych na komórce mailem lub za pośrednictwem podpiętego do komputera kabla. Możecie przechowywać tysiące zdjęć i innych plików bez zapełniania pamięci swojej Nokii. Możecie ustawić też automatyczne wysyłanie zdjęć i wideo do chmury, dzięki czemu żadne wam nie umknie i do wszystkich będziecie mieli dostęp ze swojego smartfonu i komputera w dowolnym miejscu i czasie.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym testem i wideo-recenzją telefonu Nokia Lumia 800! Znajdziecie je tutaj!

Nokia Lumia 800 z wirtualnym dyskiem - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Brynio
06-09-2012 - 22:27:38
Przerzuciłem z komputera na SkyDrive wszystkie dokumenty. Dziś chciałem bezpośrednio z serwera obejrzyć krótki filmik (rozszerzenie .wmv) - niestety SkyDrive wyświetla tylko coś ala właściwości pliku. Próbowałem ściągnąć. Niby się ściągło tyle, że nigdzie w pamięci nie ma śladu pliku. Sposób3) udostępnij/ skopiuj link/ wklej do IE... IE otwiera i nagle wyświetla coś ala właściwości pliku. SUPER!!!! W SIECI KRĄŻĄ FILMY JAK WYSŁAĆ I ODEBRAĆ DOWOLNY PLIK Z SKYDRIVE, ALE TAK NAPRAWDĘ POKAZUJĄ ONE JAK OGLĄDAĆ ZDJĘCIA!!!
  (0)
Odpowiedz
didimos09
24-04-2012 - 14:38:35
Pozdrawiam wszystkich którzy korzystają z tego telefonu. Mam ten aparat od prawie dwóch miesięcy w sieci t-mobile. Telefon działa i wygląda bardzo dobrze. Jedyną wadą jest bateria która po zaktualizowaniu oprogramowania zwiększyła swoją żywotność u mnie do czterech dni. Funkcje i możliwości są ogromne oraz dostępność płatnych i darmowych programów na Marketplace może nie jest tak duży jak Android Market ale zadawalający. Duży problem mam ze słuchawkami spełniające rolę anteny dołączonymi do zestawu (wstyd dla NOKI) które znajdowały się z aparatem i myślę już o ich zamianie na coś lepszego może WH-920 (cena około 300zł wystarczą na kilka lat)?. Ogólnie polecam telefon mimo negatywnych opinii na forach pism internetowych zajmujących się recenzjami telefonów.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przed premierą nowej wersji systemu Microsoft szumnie zapowiadał, że nowy Windows Phone będzie zawierał 500 nowych funkcji. Trudno było się spodziewać, żeby koncern z Redmond rzeczywiście wprowadził tyle zmian, bo chyba byłoby to równoznaczne z całkowitą redefinicją systemu. Mimo to Windows Phone 7.5 „Mango” oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

Wielozadaniowość

Jedną z głównych bolączek użytkowników tego systemu i zarazem elementem drwin fanów konkurencyjnych platform, jest brak prawdziwego multitaskingu (wielozadaniowość). Do tej pory występował on tylko w ograniczonej formie (niektóre aplikacje potrafiły wykonywać różne operacje pomimo ich zamknięcia). Teraz fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia z wygodnym interfejsem zapewniającym łatwą obsługę i wsparcie przycisku „wstecz”.

Social Hub?

Wygląda na to, że Microsoft pozazdrościł Samsungowi jego Social Huba, który integruje książkę telefoniczną z facebookiem. Mango wprowadza jednak znacznie bardziej rozbudowaną wersję tego rozwiązania, oferując obsługę wiadomości SMS, Windows Live Messenger i czatu Facebooka z poziomu jednej aplikacji. Ponadto konta z Twittera i LinkedIn będzie można przypisać do kontaktów w telefonie, a ulepszone wykrywanie twarzy umożliwi wygodne oznaczanie osób na zdjęciach. Kontakty będzie można również grupować, dzięki czemu wysyłanie wiadomości SMS i  e-mail do określonej grupy osób będzie ograniczać się do kilku kliknięć.

Fani kafelkowego systemu uzyskają wielozadaniowość z prawdziwego zdarzenia.

Local Scout

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych. Efektem wyszukiwania określonych produktów będzie prezentacja ofert sklepów znajdujących się w naszym sąsiedztwie.

Office Hub

Owocowa odsłona nowych kafelków ma również pozwolić na połączenie z usługami Office 365 i SkyDrive. Oznacza to, że użytkownicy uzyskają dostęp do dokumentów i plików zapisanych w chmurze obliczeniowej.

Windows Phone dla Polaków

Polskich fanów systemu na pewno ucieszy fakt udostępnienia dla nich sklepu z aplikacjami, w którym będzie można kupować gry i programy. Nabycie płatnych pozycji będzie możliwe tylko za pośrednictwem karty płatniczej – opcja doliczenia kosztów do rachunku telefonicznego nie pojawi się. Marketplace to bardzo dynamicznie rozwijający się sklep, w którym już teraz jest ponad 20 000 aplikacji. Stanowi to zaledwie 1% tego, co znajdziemy w konkurencyjnym Android Market i 0,5% zawartości AppStore. Trudno jednak porównywać wszystkie te sklepy, bo czas ich istnienia jest diametralnie różny.
Otwarcie Marketplace to nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców nadwiślańskiego kraju. Microsoft udostępni również polskie menu, w którym wszystkie opcje zostaną przetłumaczone na nasz rodzimy język. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że polski język trafi tylko do nowych urządzeń.

Local Scout to nowa usługa geolokalizacyjna, która umożliwia wygodne wyszukiwanie pobliskich firm, restauracji, sklepów czy stacji benzynowych.

Bing, Bing, Bing

Nowy Bing umożliwi wyszukiwanie głosowe i obsługę kodów kreskowych, a usługa Bing Audio rozpozna utwór, który właśnie słyszymy w telewizji czy radiu (ma działać podobnie do popularnych aplikacji: Shazam i SoundHound). Kolejną ciekawostką jest Bing Vision, który potrafi rozpoznawać książki tylko na podstawie zrobionego zdjęcia.

A to nie wszystko

Aktualizacji doczeka się również przeglądarka internetowa. Internet Explorer w dziewiątej odsłonie ma zapewnić akcelerację sprzętową (podczas przetwarzania stron) oraz wsparcie HTML5. Kolorowe kafelki również zostaną odświeżone, a deweloperzy dostaną większe pole do popisu podczas ich projektowania. Mają być bardziej interaktywne i dopasowane do tematyki aplikacji.

Kiedy?

Nowy system Microsoftu ma ukazać się już na jesieni, a aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Windows Phone na pokładzie.

Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się telefon HTC Radar, wyposażony w najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Windows Phone - Mango. Umożliwia on oczywiście dostęp do Marketplace.

Pragniemy przypomnieć także, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, które niedługo znajdą się w naszej ofercie.

Windows Phone 7.5 „Mango” – co nowego? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

greg
22-12-2011 - 17:51:57
U autora chyba trochę kiepsko z matematyką! 20tys aplikacji / 200tys aplikacji = 10% a nie 1%. Zresztą 6 później (artykuł jest z czerwca) w Windows Marketplace jest już 45 tys. aplikacji dla tej platformy. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Marketplace dostępny przez przeglądarkę to kolejna nowa funkcja, która pojawiła się przy okazji premiery Windows Phone 7.5 Mango.

Dzięki Web Marketplace użytkownicy Windows Phone mogą przeglądać wszystkie gry i aplikacje korzystając ze specjalnej strony internetowej, bez potrzeby uruchamiania oprogramowania Zune.

Proces pobieranie aplikacji, która nas zainteresuje, jest bardzo prosty i nie wymaga skomplikowanych czynności. Wystarczy wybrać aplikację którą chcemy zainstalować oraz podać adres email, na który ma został wysłany link z plikiem instalacyjnym. Po odebraniu wiadomości email na telefonie, wystarczy kliknąć w podany odnośnik i pobrać aplikację.

Marketplace oferuje swoim użytkownikom najnowsze i najpopularniejsze aplikacje.

Trzeba jednak pamiętać, że do uruchomienia Marketplace wymagany jest identyfikator Windows Live ID, który można założyć na stronie live.com lub podczas pierwszego uruchomienia telefonu.

Marketplace przez przeglądarkę dla Windows Phone 7.5 dostępny jest w języku polskim tutaj.

Chcecie pograć w Angry Birds? Możecie znaleźć je na Marketplace.

My zaś informujemy, że w naszej ofercie jest smartfon HTC Radar, który wyposażony jest w system Windows Phone 7,5 oraz Marketplace.

Pragniemy przypomnieć, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, które niedługo pojawią się na rynku europejskim.

Windows Phone Mango z Marketplace - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Według pewnej firmy badawczej Windows Phone już w 2015 roku będzie miał udziały w rynku większe niż system Apple’a.

Firma IHS Suppli przygotował prognozę rynku systemów mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat. Zgodnie z nią Android, który w 2011 roku miał udział w rynku na poziomie ponad 47 proc., do 2015 roku poprawi go o ponad 10 proc.

Drugie miejsce, które obecnie należy do iOS-a Apple’a, przypadnie w udziale Windows Phone. Oczywiście to tylko prognozy, w których o miejscu decyduje dodatkowo jedna dziesiąta procenta, jednak najważniejszy jest sam trend zdobywania rynku przez Windows Phone.

Tabela pokazuje, jak będą się zmieniały udziały w rynku poszczególnych systemów operacyjnych.

Za popularyzację systemu Microsoftu odpowiadali dotychczas tacy producenci, jak Samsung czy HTC, teraz jednak na rynku pojawił się chociażby telefon ZTE Tania dedykowany płci pięknej no i oczywiście cały wachlarz modeli Nokia LumiaLumia 800 (która dostępna jest już dla klientów T-Mobile), Lumia 700, Lumia 900 (zaprezentowana na CES i przeznaczona na amerykański rynek) oraz Lumia 910, czyli europejski odpowiednik Lumii 900.

Według niedawnych szacunków Bloomberga, Nokia w ubiegłym roku sprzedała już 1,3 mln smartfonów z serii Lumia. Sam koncern nie potwierdza oficjalnie tych danych.

Źródło: mobilebusinessbriefing.com

W 2015 Windows Phone przegoni iOS? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się