Pewien koreański projektant zaprezentował interesujący koncept smartfona przyszłości. Zobaczcie sami.

Koreańczyk Jeong Jaewan pokazał światu swoje wydanie smartfona przyszłości, który został wyposażony w giętki ekran LCD i wykorzystuje technologię Cloud Computing.

Dzięki temu UFO, czyli User Feeling Object może być używany jak zwykły smartfon lub jako mini projektor. Obraz można wyświetlać na stole lub na ścianie, a patrząc na to, ile ciekawych plików można przechowywać w chmurze, możliwe by było oglądanie filmów czy teledysków jak z rzutnika w dowolnym miejscu.

Dzięki elastycznemu ekranowi możliwe by było złożenie smartfonu.

Źródło/Fot.: Yanko Design

Smartfon i projektor w jednym - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfon może być doskonałym narzędziem ułatwiającym komunikację ze znajomymi za pośrednictwem portali społecznościowych i mikroblogów - o tym już wiemy. Co jednak w przypadku, gdy aktywnie udzielamy się na kilku portalach? Czy za każdym razem trzeba otwierać nową aplikację, by podzielić się zdjęciem lub wpisem? Na szczęście nie. W Sieci można znaleźć programy, które umożliwiają wygodny dostęp do popularnych społecznościówek z jednego miejsca.

Jednym z nich jest Seesmic z charakterystycznym szopem w logo. Dzięki tej aplikacji można przeglądać aktualizacje z Facebooka, Twittera, Google Buzz i Salesforce Chatter. A wszystko to w jednym oknie. Aby dodać nowe konto wystarczy skorzystać z opcji Konta w Menu. Powyżej listy tych aktywnych pojawi się znak "+" umieszczony na czerwonym pasku funkcyjnym. Po pomyślnym zalogowaniu, na liście pojawi się nowa pozycja. Aby później skorzystać z niej należy udać się do tego samego Menu. Każdy serwis charakteryzuje się innymi funkcjami i cechami - tutaj również występuje ten podział. I tak w przypadku Facebooka uzyskamy dostęp do aktualności, tablicy, znajomych i stron (swoich i lubianych), a Twitter pozwoli skorzystać z osi czasu, odpowiedzi, wiadomości, listów i trendów. Wśród zaawansowanych opcji konfiguracyjnych (Menu > Ustawienia) należy zwrócić uwagę na aktualizacje w tle, które będą niezastąpione dla aktywnych, ale mogą być utrapieniem dla biernych czytelników i wpływać na krótszą pracę baterii. Seesmic umożliwia szybką publikację wpisu na wybranych kontach, wraz z materiałami multimedialnymi i lokalizacją.

Pobierz Seesmic: Android, iOS

TweetDeck

TweetDeck, który od niedawna stanowi własność Twittera, jest kolejnym popularnym programem do obsługi portali społecznościowych i mikroblogów, a konkretnie: Twittera, Facebooka, Foursquare i Buzz. Aby móc z niego korzystać konieczne jest jednak posiadanie konta Twitter. W przeciwieństwie do opisywanego wcześniej Seesmica, nie trzeba przełączać się między kontami, ponieważ wszystkie aktualizacje wędrują na główny ekran aplikacji. Nie ma też problemu z odróżnieniem poszczególnych wpisów - oznaczone są różnymi kolorami. Obsługę wielu portali ułatwiają również opcję publikacji i synchronizacji wiadomości. Za jednym zamachem można dodać wiadomość na wszystkich używanych kontach, a dzięki automatycznej synchronizacji nie umknie nam żadna wiadomość - smartfon przypomni o niej powiadomieniem. Każda notka może zostać opatrzona zdjęciem i lokalizacją.

Pobierz TweetDeck: Android, iOS

HootSuite

Ostatnią, ale z pewnością nie najgorszą, aplikacją w zestawieniu wielofunkcyjnych programów społecznościowych jest HootSuite. Podobnie do konkurencji, obsługuje Facebooka, Twittera i Foursquare. Wcześniej należy jednak założyć konto na stronie producenta. Szybko jednak docenimy zalety takiego rozwiązania. Później wystarczy się zalogować na dowolnym smartfonie, tablecie lub komputerze, by uzyskać dostęp do wszystkich używanych społecznościówek. Tak, również na komputerze, gdzie witryna oferuje szeroki wachlarz usług i zupełnie nowe doświadczenia w obsłudze portali i mikroblogów. Niestety aplikacja mobilna nie została tak dopracowana, jednak dzięki niej również można łatwo opublikować nowy wpis na wszystkich obsługiwanych portalach.

Pobierz HootSuite: Android, iOS

Fot. Android Market, AppStore.

Smartfon społecznie #3 - dwa w jednym - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nie tylko Asus ma w swoim portfolio dwie generacje urządzenia, będącego połączeniem smartfonu i tabletu. Zobaczcie konkurencję.

Zapewne kojarzycie Asusa Padfone i jego poprawionego pod względem specyfikacji następcę  - Asusa Padfone 2. Okazuje się, że na rynku amerykańskim jest podobne urządzenie, jednak mniejsze i tańsze. Jego producentem jest TransPhone International, który w komunikacie prasowym poinformował, że od 2002 roku posiada w USA patent na tego typu urządzenie. Przejdźmy do rzeczy.

TransPad Pro to smartfon z wyświetlaczem LCD TFT o przekątnej 3,5 cala i rozdzielczości 960 z 540 pikseli (16 mln kolorów). Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor MediaTek taktowany zegarem o częstotliwości taktowania 1 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM.

Użytkownik otrzymuje 4 GB pamięci wewnętrznej, które można rozszerzyć o kolejne 32 GB dzięki kartom microSD. Bateria ma pojemność 1450 mAh. Jest także 5-megapikselowy aparat główny oraz 0,3-megapikselowa przednia kamerka do wideorozmów oraz GPS, Wi-Fi, 3G, Bluetoot 2.1, USB. Całość działa pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich.

Tablet, stanowiący stację dokującą dla smartfonu, posiada 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Ma baterię o pojemności 2800 mAh. Całość waży 486 gramów (na smartfon przypada 114 gramów, a na stację dokującą – 374 gramy).

Urządzenie dostępne jest na amerykańskim rynku w przedsprzedaży w cenie 240 dolarów. TransPhone trafi na rynek w marcu przyszłego roku. Dla porządku dodajmy, że pierwsza generacja tego urządzenia nosiła po prostu nazwę TransPhone.

Źródło: Engadget, Androidheadlines, Tablet-news.com

TransPhone Pro – smartfon i tablet w jednym - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Mustafa Köprülü
02-01-2013 - 11:29:45
Bitte um Kontaktaufnahme wegen Transphone wir sitzen mit unserer Niederlassung in Deutschland für Transphone Europa. Wir suchen in Polen einen Vertriebspartner für unsere Transphone Produkte für 2013 Mustafa Köprülü Tel 0173 2629429 www.transphonegermany.com www.exotablet.com
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Samsung połączył technologie znane z cieszących się dużym uznaniem smartfonów Galaxy ze swoim coraz większym doświadczeniem w dziedzinie konstrukcji aparatów fotograficznych. Jaki jest efekt?

 • Design
  8
 • Aplikacje
  9
 • Bateria
  8
 • Łatwość obsługi
  8
 • Funkcjonalność
  10
 • Design
  4.2
 • Aplikacje
  5.8
 • Bateria
  4.6
 • Łatwość obsługi
  5.8
 • Funkcjonalność
  5.8

+ Plusy

 • wysokiej jakości aparat fotograficzny
 • dobry czas pracy na baterii
 • bogaty w funkcje system operacyjny
 • dobry wyświetlacz

- Minusy

 • tylko 8 GB pamięci wewnętrznej

Samsung Galaxy S4 Zoom na pierwszy rzut oka wygląda nieco dziwnie. Z jednej strony to typowy smartfon z serii Galaxy - takie sprawia wrażenie, gdy patrzymy na wprost na telefoniczną stronę urządzenia. Wystarczy jednak obrócić S4 Zoom by przekonać się, że z tyłu producent umieścił dość duży obiektyw. Oglądany od tej strony S4 Zoom wygląda jak typowy kompaktowy aparat fotograficzny. W sumie, trudno powiedzieć, gdzie jest rzeczywisty przód urządzenia i czy to bardziej aparat czy smartfon – Samsung zaskakuje nas wybuchowym połączeniem.

Ważący 204 gramy S4 Zoom nie należy do lekkich urządzeń, ale nic nie ma za darmo. Żaden smartfon nie może pochwalić się takim obiektywem, z 10-krotnym analogowym zoomem i 16-megapikselową matrycą. Co najważniejsze, urządzenie dobrze leży w dłoni, choć wymaga od nas przyzwyczajenia - trzymając w ręku smartfon spodziewamy się płaskiej tylnej obudowy, a tu niespodzianka - wspomniany obiektyw, a z drugiej strony wystający mocno grip aparatu.

Takie ukształtowanie Galaxy S4 Zoom nie sprawia jednak dyskomfortu podczas prowadzenia rozmów. Urządzenie jest jednak w sumie dość grube i trzeba o tym pamiętać, nosząc je w kieszeni.

Od swojej „smartfonowej” strony S4 Zoom może pochwalić się 4,3-calowym ekranem typu SAMOLED o rozdzielczości 960x540 pikseli. Pod wyświetlaczem znajdziemy fizyczny przycisk home i dwa dotykowe po bokach. Jak w każdym smartfonie - w Galaxy S4 Zoom nie mogło zabraknąć gniazda mini jack, micro USB i regulatorów głośności. Główny przycisk włączania umieszczono na samej górze prawego boku, dzięki czemu jest wygodnie dostępny. Na dole tego boku znajdziemy spust migawki – duży, zupełnie jak w aparatach kompaktowych.

S4 Zoom jest tak skonstruowany, że używanie aparatu jest najwygodniejsze w pozycji poziomej. Warto jeszcze dodać, że na dolnej krawędzi telefonu Samsung zainstalował pokrywę, która umożliwia dostęp do wymienialnej baterii telefonu; w tym miejscu znajduje się również gniazdo micro SIM.

Gniazdo kart microSD producent umieścił w innym miejscu, bo na lewym boku – możemy w nim umieścić kartę o pojemności do 64 GB, co zresztą jest dobrym pomysłem, bo sam Galaxy S4 Zoom ma jedynie 8 GB pamięci zewnętrznej. To z pewnością za mało, by przechować dużą liczbę zdjęć. W środku urządzenia siedzi dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 Ghz, któremu towarzyszy 1,5 GB pamięci RAM.

Galaxy S4 Zoom to również aparat pełną gębą. 16-megapikelowa matryca, ksenonowy flash i dziesięciokrotny zoom optyczny (ogniskowa obiektywu to 24-240 mm). Wyposażono go w optyczną stabilizację obrazu, która zapewnia ostre zdjęcia nawet gdy zatrzęsie się nam ręka. Nie dziwi więc, że S4 Zoom kładzie na łopatki w dziedzinie jakości zdjęć niemal wszystkie smartfony dostępne na rynku. Urządzenie oferuje bogate funkcje ustawień, łącznie z ręczną regulacją czasu naświetlania i przesłony. Aparat świetnie sprawuje się jednak w trybach automatycznych, oferując również bogaty zestaw predefiniowanych do danych sytuacji ustawień i efektów, których działanie możemy podejrzeć w trybie rzeczywistym. Zoom możemy zaś wygodnie kontrolować pierścieniem obiektywu, który w smartfonowej sytuacji służy zresztą za szybki sposób na dostęp do różnych ustawień telefonu. Galaxy S4 Zoom nagrywa również wideo w trybie Full HD.

Warto dodać, że dzięki zastosowaniu pojemnej baterii S4 Zoom nie odstaje od zwykłych smartfonów w dziedzinie czasu pracy na baterii. Byliśmy wręcz zaskoczeni, że potrafi wytrzymać dzień bez ładowania podczas typowego użycia. Musimy jeszcze wspomnieć dla porządku o typowym dla smartfonów wyposażeniu tego urządzenia, a więc lokalizacji A-GPS, łączności Wi-Fi i Bluetooth 4.0. A system operacyjny? To znany dobrze Android 4.2 z nakładką TouchWiz - pracuje stabilnie, jest całkiem prosty w obsłudze i oferuje bogate możliwości dostosowania do swoich preferencji.

Samsung Galaxy S4 Zoom to bardzo interesująca propozycja dla osób robiących dużo zdjęć telefonem. Jeśli zależy nam na ich jakości, koniecznie musimy spróbować pracy ze smartfonem Samsunga. Duża, 16-megapikselowa matryca, dziesięciokrotny optyczny zoom i stabilizacja obrazu sprawiają, że S4 Zoom z powodzeniem zastąpi typowy aparat kompaktowy. A oprócz tego będzie nam dobrze służył jako nowoczesny, pełnoprawny smartfon.

Co znajdziecie w pudełku?

 • telefon,
 • akumulator,
 • ładowarka + kabel USB,
 • smycz,
 • dokumentacja
Informacje ogólne  
Producent Samsung
Model Galaxy S4 Zoom (C105)
System GSM 850/900/1800/1900 UMTS 850/900/1900/2100
Pamięć zewnętrzna microSD
Pamięć wewnętrzna 8 GB
Standardowy akumulator Li-Ion 2330 mAh
Wymiary [mm] 125,5x63,5x15,4
Waga [g] 208
UMTS tak
System operacyjny Android 4.2 Jelly Bean
Procesor Dual Core 1,5 GHz

Samsung Galaxy S4 Zoom - aparat i smartfon w jednym - opinie i komentarze (9)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
Gorylwzoo
24-04-2016 - 11:24:59
Mam go prawie 3latka nigdy nie był serwisowany. Dla mnie jest to bardziej aparat z dodatkiem telefonu bardzo dobrej jakości telefonu taki mały kombajny. Nie jest to moj pierwszy samsung i gdyby nie ten model to niechciał bym zadnego samsunga. Wiekszosc tanich modeli to badziewie imitujace flagowe modele czyli eSki. Jeśli miał bym zmienić na inny to tylko galaxy k zoom Zaden inny nie wchodzi w gre. Moj "kombajn" spadał nie raz i nic sie nie dzieje wiadomo slady uzytkowania widac golym okiem i nie jest telefonem idealnym bo niema takiego ma swoje wady jest ich troche ale sa to wady obudowy. Jest tez wada ktorej niepowinno byc to zabrudzenie obiektywu od srodka. Osoba ktorym sie to ujawnia na gwarancji powinni miec to wyczyszczone gratis w servisie. Ale zaden smartfon niema takiego zoomA jak ten i nastepca 10krotny wali niezle foty i cala reszte smartfonikow na kolana jak dlamnie bo kazdy ma swoje podejscie do danego temtu uzytkownikow pozdrawiam. Kozacki kozak. Tak jest to dziwny smartfon i nie musi sie podobac ale dla mnie to ideal jak cala reszta dziwnych rzeczy jakie posiadam.
  (0)
Odpowiedz
stokrotka 28811
22-09-2014 - 18:49:14
mam takie pytanie czy ten model wejdzie do oferty miź ?????
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
22-09-2014 - 21:43:09
Witaj. Niestety nie posiadamy takich informacji, śledź aktualne oferty na stronie www.t-mobile.pl.
  (0)
Odpowiedz
cloudear
17-05-2014 - 01:42:04
Ocena: 9/10
Dla mnie jest najlepszy.
  (0)
Odpowiedz
APRIL77
29-03-2014 - 18:14:02
Ocena: 10/10
JEDNYM SŁOWEM - JEST SUPER. MAM GO JUŻ PÓŁ ROKU. POLECAM
  (0)
Odpowiedz
fuj fuj
18-03-2014 - 11:14:16
Samsung..
  (0)
Odpowiedz
stavlos
22-02-2014 - 11:16:01
Ocena: 7/10
Może i fajny mi tez się podobał do puki aparat dostał trochę kurzu i popsuło się wysuwanie, a wcześniej mocno się zawiesił. Lepiej go nie używać tam gdzie jest choć trochę brudno
  (0)
Odpowiedz
kapral.tofik
20-04-2014 - 13:19:31
@stavlos - jak usunac filmik instruktarzowy ... cały czas sie włacza zamiast, tapety blokady ?
  (0)
Odpowiedz
ania
19-12-2013 - 14:55:09
drugi smartfon typowo fotograficzny
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się