BlackBerry Z10 to pierwszy w pełni dotykowy telefon sygnowany przez kanadyjską firmę, kojarzoną dotychczas głównie ze znakomitej jakości telefonami QWERTY. Rezygnując z fizycznej klawiatury, będącej swoistym znakiem firmowym BlackBerry, producent zdecydował się na radykalny krok, który okazał się dobrą decyzją.
Model BlackBerry Z10 szybko zdobył ogromną popularność i jest ceniony ze względu na swoją elegancką poliwęglanową obudowę, dobrej jakości wyświetlacz o znakomitych kątach widzenia, aparat z 8-megapikselową matrycą, wygodną obsługę za pomocą gestów, bogactwo funkcjonalnych preinstalowanych aplikacji, a przede wszystkim sprawne, płynne i szybkie działanie. O tym, że BlackBerry Z10 spełnia wszelkie standardy kwalifikujące ten model do kategorii nowoczesnych smartfonów decyduje również fakt, że model ten wyposażony jest zarówno w obsługę 3G, jak i wsparcie dla 4G, a także w obsługę modułu NFC.

Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, ciekawostki i porady dotyczące BlackBerry Z10, a także najświeższe wiadomości na temat aktualizacji systemu oraz najnowszych aplikacji i gier dostępnych na BlackBerry 10.