Serwis społecznościowy Twitter zyskuje na popularności. Intensywnie korzystają z niego nie tylko politycy czy ludzie mediów, ale również polscy piłkarze. Zobaczcie co sami piszą na Twitterze i… co o nich się pisze.

Piłkarze Ekstraklasy przyjrzeli się, co na Twitterze piszą o nich kibice, a towarzyszyła im przy tym kamera Ekstraklasa.org. Co z tego wynikło? 

- „Rzeźniczak znowu się obciął. Najbardziej przereklamowany obrońca w Polsce”. Obrońca mistrzów Polski zastanawiał się z uśmiechem, cze chodzi o fryzjera czy o o boisko. Jego koledze z drużyny, Michałowi Kucharczykowi, przypadło do gustu porównanie go do Freddy'ego Krueger'a,  bohatera serii „Koszmar z ulicy Wiązów”.

-> Soccer Showdown - strzelaj i broń 

-> Twitter bardzo nietypowo. Ostrzeże przed rekinami i wystawi mandat

Trener Czesław Michniewicz napisał o Arkadiuszu Malarzu, że ten wygląda dzięki tatuażom, jakby bronił… w długim rękawie. Ten jednocześnie zaprzecza plotkom, jakoby na przedramieniu miał podobiznę Jarosława Kaczyńskiego. Nie zgadza się też z opinią, że mówi podobnie do Artura Boruca.

-> T-Mobile Ekstraklasa się podoba 

Kamil Wilczek z Piasta Gliwice zapowiada, że po zrzuceniu maski zainwestuje w „dwa kły i będzie prawdziwym wilkiem”. Jego trener w gliwickim klubie, Angel Perez Garcia, z nieukrywaną radością przyjął prośbę jednego z kibiców, by trener „został w Polsce na zawsze” i obiecał… retweet.

Więcej obejrzycie w poniższym filmie! 

Polscy piłkarze coraz aktywniejsi na Twitterze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jakiś czas temu osoby zarządzające polskimi klubami zdały sobie sprawę, jak duży wpływ na wizerunek i relacje z fanami mają media społecznościowe. Stad coraz silniejsza aktywność klubów T-Mobile Ekstraklasy w tej właśnie sferze.

Najpierw o Legii Warszawa. Stołeczny klub pochwalił się ostatnio swoimi wynikami. Wojskowych na Facebooku obserwuje już ponad 680 tys. ludzi, co czyni Legię najpopularniejszym polskim klubem w tym serwisie. Ale nie tylko nasi rodacy śledzą poczynania klubu z Łazienkowskiej na "Fejsie". Ponad 100 tys. obserwujących do obcokrajowcy.
Dlatego władze klubu z Łazienkowskiej zdecydowały się na uruchomienie anglojęzycznego kanału na Twitterze. Znajduje się on pod adresem https://twitter.com/LegiaWarsawEN i już teraz obserwuje go ponad 1000 osób.

Profil Górnika Zabrze w Google+

W mediach społecznościowych bardzo aktywny jest również Górnik. Klub z Zabrza może pochwalić się kontami na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTubie, a teraz również na Google+! Na razie profil Górnika obserwuje 150 osób, ale liczba ta będzie zapewne szybko rosnąć. Zajrzyjcie tutaj.

Anglojęzyczna Legia na Twitterze, Górnik na Google+ - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Prawie 60 dni! Tyle musieli czekać kibice T-Mobile Ekstraklasy na powrót piłkarzy na boiska. Na szczęście odliczanie dobiega końca! Na dzień dobry m.in potyczki Lechii ze Śląskiem, Legii z Jagiellonią czy Pogoni z Lechem.

Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak miało to miejsce przed rokiem, walka o miejsce w pierwszej ósemce potrwa do ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Tym bardziej, że różnica pomiędzy 14. w tabeli Koroną Kielce a zajmującym 6. miejsce Górnikiem Zabrze wynosi zaledwie 7 punktów.  W sezonie 2013/2014 przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej o miejsce premiowane grą w górnej ósemce rywalizowały 4 drużyny, a ósma w tabeli po 30. kolejce Lechia Gdańsk miała na koncie 40 punktów.

Przypomnijmy, że obecny sezon jest drugim z rzędu, w którym Ekstraklasa rozgrywa aż 296 meczów w sezonie. Po 30 kolejkach w systemie mecz i rewanż, 16 drużyn dzielonych jest na Grupę A (zespoły z miejsc 1-8) i Grupę B (zespoły z miejsc 9-16). Pierwsze cztery miejsca w każdej z grup premiowane są rozgrywaniem większej liczby meczów u siebie (4) niż na wyjeździe (3) w rundzie finałowej. Do rundy finałowej wszystkie zespoły przystępują z połową zdobytych w rundzie zasadniczej punktów.

 
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej zostanie rozegrana w formie multiligi - wszystkie mecze o tej samej porze (29 kwietnia, godz. 20.30). Runda finałowa rozpocznie się 8 maja.

Warto zwrócić uwagę, że układ par w rundzie finałowej będzie zależny od miejsc w tabeli po rundzie zasadniczej. Już w pierwszej z dodatkowych siedmiu kolejek Grupy A lider tabeli zmierzy się z drugim zespołem po rundzie zasadniczej. Do meczu pomiędzy 15. a 16. zespołem dojdzie w 35. kolejce.

Dwie ostatnie kolejki rundy finałowej również rozegrane zostaną w formie multiligi. W 36. kolejce Grupa B zagra 2 czerwca o godz. 20.30, natomiast grupa A dzień później o tej samej porze. W ostatniej, 37. kolejce, mecze Grupy B odbędą się 5 czerwca o godz. 20.30. Mecze Ekstraklasy nie będą rozgrywane 6 czerwca, ze względu na wyznaczony przez UEFA "okres ochronny" wobec odbywającego się w tym dniu finału Ligi Mistrzów. Sezon zakończy się w niedzielę, 7 czerwca - początek wszystkich meczów o godz. 18.00.

źródło: ekstraklasa.org

Koniec laby. Piłkarze wracają na boiska! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Poniżej znajdziecie zestawienie najciekawszych osób „z różnych dziedzin” wraz z ich popularniejszymi tweetami. Nie znajdziecie tu jednak celebrytów, najpopularniejszych polityków czy profili nachalnie reklamujących swoje produkty. Ne oczekujcie też, że przedstawione osoby będą tweetować wyłącznie o tym, z czym są kojarzone. Nierzadko dzielą się swoimi prywatnymi rzeczami i tym samym skracają dystans do osób, które je śledzą. Zainteresowani? Zapraszamy!

Top 10 - najciekawsze polskie profile na Twitterze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się