Sezon wakacyjny nie przeszkodził kibicom piłkarskim w obecności na stadionach swoich ulubionych drużyn. W pierwszych 6. kolejkach tego sezony na trybunach zameldowało się ponad 400 tys. widzów, co jest wzrostem do analogicznego okresu sprzed roku aż o 126 tys.!

Obecnie średnia w sezonie to ponad 9 tysięcy widzów na mecz. Największa frekwencja - 26 007 kibiców - była obecna w Warszawie na zremisowanym 1:1 meczu Legii z Wisłą Kraków w 4. kolejce. Z kolei w 6. kolejce po raz pierwszy w sezonie przekroczona została granica średniej frekwencji na poziomie 10 tysięcy kibiców na mecz

Rośnie nie tylko sumaryczna frekwencja w całych rozgrywkach. Aż 12 klubów Ekstraklasy może się pochwalić większym zapełnieniem stadionów niż przed rokiem, kiedy 6 pierwszych kolejek sezonu przyciągnęło na trybuny w sumie 308 tysięcy widzów (dziś: 434 802 widzów). Ze wzrostów frekwencji mogą się cieszyć między innymi Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Cracovia, Legia Warszawa i beniaminkowie (w porównaniu do średniej frekwencji z całego sezonu I Ligi).

Kluby dbają o kibiców

Kibicie licznie przybywają na stadiony również z powodu lepszych warunków, jakie dają im kluby. Prowadzone są liczne akcje promocyjne i marketingowe. Przykłady skutecznych akcji to między innymi „14 Powodów Do Dumy” Ruchu Chorzów, czy „Na stulecie – pełny stadion” Legii Warszawa. 

Po odnowieniu wyglądu stadionu przy Cichej i rozpoczęciu kampanii przypominającej kibicom 14 tytułów mistrzowskich, Ruch Chorzów pobił rekord sprzedaży karnetów, a średnia frekwencja w pierwszych 6. kolejkach wzrosła o blisko tysiąc widzów. Z kolei wicemistrzowie Polski starają się zapełnić stadion na setną rocznice powstania klubu. Dowodem, że akcja prowadzona razem z kibicami przynosi efekty, jest blisko 4 tysiące więcej widzów na meczu z Koroną Kielce w porównaniu do meczu rozgrywanego w tej samej kolejce w 2014 roku.

 

Wakacje sprzyjają piłce. Ponad 400 tysięcy fanów na stadionach! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sklep z aplikacjami Google’a może się pochwalić całkiem sporą liczbą aktywnych aplikacji, z których większość jest darmowa.

Ten rok zdecydowanie dobrze zaczął się dla posiadaczy urządzeń z Androidem - mogą wybierać spośród 400 tysięcy aplikacji. Próg 200 tysięcy aplikacji Android Market osiągnął w kwietniu ubiegłego roku, a 300 tysięcy – w sierpniu.

Na tę oszałamiającą liczbę składają się głównie darmowe aplikacje, które stanowią aż 68 proc. wszystkich produktów ze sklepu Google’a. Ich odsetek wyraźnie rośnie, bo w kwietniu 2011 r. aplikacje, które można było pobrać za darmo, stanowiły 60 proc. wszystkich.

Wyraźnie widać, że liczba darmowych aplikacji w Android Market wciąż rośnie, szybciej niż tych, za które użytkownicy muszą zapłacić

Android Market to drugi sklep w sieci pod względem liczby aktywnych aplikacji. Pierwsze miejsce należy do App Store, które w połowie grudnia także mogło się poszczycić okrągłą sumką.

Źródło: Distimo
Fot.: Distimo, Seeni Vasagam | Dreamstime.com

400 tysięcy aplikacji w Android Market - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Publikacja wyników finansowych za ostatni kwartał była dla Apple okazją do pochwalenia się różnymi ciekawymi liczbami na temat usług firmy. Dowiedzieliśmy się na przykład, że w App Store znajduje się już ponad 700 tysięcy aplikacji.

O najnowszych wynikach finansowych Apple już pisaliśmy. Przy okazji ich publikacji firma pochwaliła się też, że w jej wirtualnym sklepiku App Store znajduje się już ponad 700 tysięcy aplikacji. Jeszcze w lipcu tego roku było ich tam 650 tysięcy, a więc pod tym względem nadal mamy do czynienia z bardzo dynamicznym przyrostem.

Wśród tych 700 tysięcy aplikacji znajduje się aż 275 tys. takich, które zostały stworzone specjalnie z myślą o iPadzie. Twórcy aplikacji znajdujących się w App Store otrzymali już od Apple łączne wynagrodzenie w wysokości 6,5 miliarda dolarów, co stanowi 70% zysków ze sprzedaży wszystkich aplikacji.

Oprócz tego, dowiedzieliśmy się, że iCloud, czyli usługa umożliwiająca przechowywanie treści w tzw. "chmurze", ma obecnie ponad 190 milionów użytkowników. Dla porównania, jeszcze trzy miesiące temu liczba ta oscylowała w okolicach 150 milionów.

Źródło/Fot. Apple

W App Store jest już ponad 700 tysięcy aplikacji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Padł rekord tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy! Na trybunach zjawiło się 101 601 kibiców! Taki doskonałą frekwencję zapewniły pojedynki Lecha z Legią oraz derby Krakowa.

Numerem jeden było oczywiście mecz pomiędzy Lechem, a Legią. Na stadionie w Poznaniu zasiadło 41 545 kibiców. Nie zawiedli również fani w Krakowie. Na derby przyszło 23 307 widzów.
Dobra forma Lechii Gdańsk sprawia, że kibice wracają także na PGE Arenę. Mecz Lechii z Górnikiem zobaczyło     12 493 kibiców. 

-> 25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Derby Krakowa, Lech kontra Legia

Warto zauważyć, że dopiero po raz trzeci od powstania Ekstraklasy frekwencja w ciągu jednej kolejki przekroczyła 100 tysięcy widzów. Po raz pierwszy miało to miejsce w sezonie 2012/2013 (5. kolejka i 102 786 fanów) oraz w sezonie 2011/12. Wtedy podczas 12. kolejki na trybunach zasiadło 110 062 kibiców. 

Na koniec jeszcze trochę liczb 

TOP 5 średniej frekwencji 2014/2015 – Kluby

LECH POZNAŃ – 17 270 widzów na mecz

LEGIA WARSZAWA – 15 776

LECHIA GDAŃSK – 13 217

WISŁA KRAKÓW – 12 952

ŚLĄSK WROCŁAW – 11 412

Fot. Jan Graczynski / East News

Ponad 100 tysięcy kibiców na trybunach! Rekordowa kolejka! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się