13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18 - 28 lipca. Pokażemy 352 filmy, w tym 196 pełnometrażowych. 143 filmy będą miały swoje polskie premiery.

Festiwal w dniu 18 lipca otworzy pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Życia Adeli – Rozdział 1 i 2 (La vie d’Adèle – Chapitre 1

Festiwal zamknie polska premiera pokazywanego w konkursie głównym tegorocznego Berlinale filmu Małgorzaty Szumowskiej W imię... ze znakomitymi kreacjami Andrzeja Chyry i Mateusza Kościukiewicza - subtelne, pełne emocji stadium zakazanej miłości.

W Panoramie znalazły się dzieła mistrzów współczesnego kina autorskiego i odkrycia, filmy nagradzane na wielkich i małych festiwalach. W programie między innymi: najnowszy film Bruno Dumonta inspirowany życiem legendarnej rzeźbiarki - Camille Claudel 1915 z Juliette Binoche w roli głównej; meksykańskiHeli nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes film gościa 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty Amata Escalante; Senada (Epizoda u životu berača željeza) - obsypany nagrodami na festiwalu w Berlinie nowy obraz autora głośnej Ziemi niczyjej Danisa Tanovicia; Słomiana tarcza (Wara no tate) - thriller w reżyserii ulubieńca nowohoryzontowej publiczności Takashiego Miike; nominowany do Oscara chilijski Nie (No) Pablo Larraina z Gaelem Garcia Bernalem; nagrodzony przez jury ostatniego festiwalu w Cannes film mistrza japońskiego kina Hirokazu Koreedy Jak ojciec i syn oraz eksperymentalny film nowelowy 3x3D tria Peter Greenaway, Jean-Luc Godard i Edgar Pera. W Panoramie zobaczymy także najnowsze filmy innych osobowości światowego kina, między innymi Ulricha Seidla (ostatnia część głośnej trylogiiRaj: nadzieja) i Petera Greenawaya (Goltzius and the Pelican Company o legendarnym rytowniku, drukarzu i malarzu Hendriku Goltziusie).

Pełny program tegorocznego festiwalu został ogłoszony na stronie internetowej www.nowehoryzonty.pl.

Sprzedaż biletów na seanse filmowe na stronie internetowej festiwalu www.nowehoryzonty.pl oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty od 5 lipca o godz.12.00.

 

fot. materiały prasowe

Laureat Złotej Palmy w Cannes otworzy 13. T-Mobile Nowe Horyzonty! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty czeka mocne otwarcie. Na uroczystej gali otwierającej wrocławskie święto kina widzowie zobaczą Miłość, tegorocznego laureata Złotej Palmy na festiwalu w Cannes.

W arcydziele Michaela Hanekego niezwykłe kreacje stworzyli Jean-Louis Trintignant i Emmanuelle Riva. Kameralny film autora Pianistki i Białej wstążkidotyka wypieranych przez współczesną kulturę problemów: starości, choroby, umierania. Film będzie można zobaczyć również 21 lipca o 15.45 oraz 26 lipca o 12.45.

Drugim filmem, który zostanie pokazany w dniu otwarcia, będą Bestie z południowych krain Behna Zeitlina, sensacja festiwalu Sundance (główna nagroda) i w Cannes (Złota Kamera za najlepszy debiut). To fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni. Akcja filmu rozgrywa się na dalekiej prowincji zalanej przez powódź o apokaliptycznych rozmiarach. Film będzie można obejrzeć także 20 lipca o 12.45 oraz 21 lipca o 18.45.

Po raz pierwszy widzowie będą mogli wybrać trzeci film otwarcia - chilijski Rok tygrysa Sebastiána Lelio, autora nagrodzonej podczas 6. edycji Nowych Horyzontów Świętej rodziny. To historia Manuela, prostego człowieka, więźnia, który podczas słynnego chilijskiego trzęsienia ziemi połączonego z tsunami w lutym 2010 roku zostaje zbiegiem. W poszukiwaniu swoich bliskich, nie wiedząc, czy przeżyli, wyrusza w podróż przez świat zniszczony przez kataklizm. Czekają nas również kolejne dwa pokazy filmu: 20 lipca o 13.15 oraz 29 lipca o 10.15. Reżyser filmu Sebastián Lelio będzie gościem festiwalu.

Pobierz aplikację T-Mobile Nowe Horyzonty wprost do Twojego telefonu z Google Play, AppStore lub Windows Marketplace. Aplikacja pozwoli Ci śledzić wiadomości w trakcie i po festiwalu, czytać opisy i oglądać trailery filmów festiwalowych.

Fot. Kadr z filmu Miłość (reż. Michael Haneke)

The Year of the Tiger / El año del tigre (reż. Sebastián Lelio)

Trzy filmy na otwarcie 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ci, którym czas na to pozwolił, zjawili się we Wrocławiu już w czwartek, kiedy miała miejsce gala otwarcia. Zobaczcie, jak się bawili.

Weekend to moment, kiedy do Wrocławia zawita więcej osób. Gala otwarcia za nami i w filmie poniżej możecie zobaczyć, jakie wrażenie zrobił pokazany podczas niej film prosto z Cannes.

Uczestnicy Festiwalu korzystają nie tylko z papierowych programów, ale także z aplikacji, która jest kompendium wiedzy na temat wydarzeń TNH, a także umożliwia rezerwację miejsc na poszczególne seanse. Zobaczcie film:

T-Mobile Nowe Horyzonty 2014 – gala otwarcia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Stało się. Uchylono festiwalowe bramy i wdarły się przez nie hordy spragnionych filmów kinofilów, dziennikarzy, dygnitarzy i wszystkich tych, którzy na T-Mobile Nowych Horyzontach są, bo nie wypada nie być. Organizowana przez Romana Gutka impreza to bowiem nie tylko mekka dla każdego rozkochanego w wielkim ekranie widza - to wydarzenie kulturalne na skalę nie tyle krajową, co już europejską.

I znowu Wrocław poddał się nieskończonej fali różu - koloru, który jest znakiem rozpoznawalnym festiwalu, odkąd patronat nad nim sprawuje T-Mobile. I znowu puby - zwłaszcza te współpracujące z Nowymi Horyzontami - do rana będą huczeć od dyskusji na temat festiwalowych objawień i rozczarowań. Znów miejskie chodniki w tradycyjnie upalnym Wrocławiu zapełnią się charakterystycznymi plakietkami i wyjątkowo w tym roku oryginalnymi torbo-workami. Wszystko po to, by mogła trwać totalna, jedenastodniowa celebracja kina.

Pierwszy kontakt z programem jakiegokolwiek festiwalu filmowego zawsze charakteryzuje się mniejszą lub większą ekscytacją. Kiedy jednak nowohoryzontowicz zapoznaje się z kalendarzem projekcji, towarzyszą mu także strach i żal. Strach - że nie zdąży nawet w pełni ogarnąć listy tytułów. Żal - że decydując się na jeden z filmów w danym bloku godzinowym, zamknie sobie drogę do kilku innych, równie kuszących pokazów. A już prawdziwy dramat następuje podczas wyboru projekcji na seans późnowieczorny! Nie dość, że grają wtedy niemal same hity, to jeszcze kuszą seansem na wrocławskim Rynku, a na dodatek w Arsenale gra w tym czasie niesamowita kapela. Zaprawdę, gdyby dać widzom Nowych Horyzontów możliwość klonowania się raz w roku na określony czas, ich wybór padłby zapewne na te dwa tygodnie na przełomie lipca i sierpnia.

Ale to właśnie z tych mniejszych i większych dylematów, z uświadamiania sobie ile w świecie kina jest dobra, które czeka, by je poznać, z poczucia kinofilskiej wspólnoty składa się niepowtarzalna atmosfera T-Mobile Nowe Horyzonty. Atmosfera, którą przez kolejnych 10 dni będą starał się oddać w wystukanych na klawiaturze słowach.

Więcej informacji o festiwalu na stronie nowehoryzonty.pl

Fot. Fotolia

Z pamiętnika kinofila - otwarcie 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się