Franz i Bruno zaprzyjaźniają się podczas brutalnego werbunku do mafii. Następnie Bruno przybywa do Monachium, gdzie Franz i jego prostytuująca się dziewczyna Joanna dają mu schronienie. We troje wiodą życie wśród występku i namiętności, ale i podejrzeń, czy Bruno nie zamierza zlikwidować kolegi.

W rolę Franza – którą odgrywać będzie także w późniejszych filmach – wcielił się sam Fassbinder. Prócz towarzyszących mu Ulliego Lommela i Hanny Schygulli w filmie pojawiają się też Irm Hermann, Ingrid Caven czy Kurt Raab – odegrają oni znaczące role w kolejnych dziełach reżysera. Pierwszy pełnometrażowy film niemieckiego mistrza zdradza już wiele cech jego stylu. Odnajdziemy więc zabawy z gatunkami filmowymi (tu z kryminałem), zainteresowanie proletariatem czy wielokątami uczuciowymi, wewnątrz których buzuje żądza, ale i toczy się walka o władzę. Ascetyczna gra aktorów oraz wysmakowane czarno-białe zdjęcia Dietricha Lohmanna tworzą zaś brechtowski dystans między widzem a bohaterami. Fassbinder zadedykował ten film Claude’owi Chabrolowi, Ericowi Rohmerowi i Jean-Marie Straubowi, ale widoczne są tu także inspiracje francuskimi klasykami, takimi jak Alphaville Godarta, Jules i Jim Truffauta czySamuraj Melville’a.

Seans

 • 26 lipca, godz. 13:00 - Kino NH 4

Obsada: Ulli Lommel, Hanna Schygulla, Katrin Schaake, Peter Moland, Kurt Raab, Rainer Werner Fassbinder, Irm Hermann, Ingrid Caven

Nagrody: Berlin International Film Festival 1969 – Best Cinematography, Best Performance by an Ensemble

Reżyser:

Rainer Werner Fassbinder

Człowiek-legenda i człowiek-dynamit. Urodzony w 1945 roku, a zmarły w 1982, był jedną z najważniejszych postaci tzw. nowego kina niemieckiego. Obdarzony niespożytą kreatywną energią, wspomaganą ponadto przez używki, wyreżyserował 40 pełnometrażowych filmów, dwa telewizyjne seriale i 24 sztuki teatralne. Szokował w życiu i sztuce: atakował niemieckie społeczeństwo, opowiadał o gejach i outsiderach, samemu nie kryjąc się ze swoim homoseksualizmem i libertyńskimi upodobaniami. Do jego bardziej znanych dzieł należą: Strach zżerać duszę (1974), Małżeństwo Marii Braun (1979) i Querelle(1982). Zmarł na zawał serca spowodowany śmiertelną interakcją między kokainą a tabletkami nasennymi.

Wybrana filmografia

 • 1969 Miłość jest zimniejsza niż śmierć / Liebe ist kälter als der Tod / Love Is Colder Than Death
 • 1969 Dzieciorób / Katzelmacher
 • 1973 Świat na drucie / Welt am Draht / World on a Wire
 • 1974 Strach zżerać duszę / Angst essen Seele auf / Fear Eats the Soul
 • 1981 Lili Marleen
 • 1982 Querelle

"Miłość jest zimniejsza niż śmierć" - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Klienci ofert Mix na liczbę doładowań oraz Mix na czas mogą rozmawiać ze wszystkimi w T-Mobile w Polsce i na świecie bez ograniczeń, a to jeszcze nie wszystkie nowości...

Dla tych, na których potrzeby najlepiej odpowiada Mix, przygotowaliśmy jego dwie odświeżone odsłony:

 • Mix na czas, czyli Taryfa Fon - to tanie telefony i umowa na czas,
 • W Mix na liczbę doładowań z taryfami Mix 25 oraz Mix 50 podpisujesz umowę na liczbę doładowań. Od Ciebie zależy jak dlugo trwa Twoja umowa. Im częściej doładowujesz swoje konto, tym szybciej wymieniasz telefon na nowy.

Entuzjaści Mixa mogą teraz skorzystać z dwóch nowych usług: 

 • Zawsze rozmawiaj to nielimitowane rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie na numery do: Austrii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Holandii, Macedonii, Niemiec, Słowacji, USA, na Węgry oraz do Wielkiej Brytanii. W ofercie bez telefonu to koszt jedynie 39 zł miesięcznie.
 • Wszędzie rozmawiaj. To oferta, dzięki której takżę za granicą możecie rozmawiać tak tanio jak w kraju. Za 9 zł możecie kupić multipakiet 30 jednostek, gdzie jednostka oznacza minutę połączenia głosowego, jeden SMS lub MMS. Z pakietu można korzystać w roamingu w Unii Europejskiej lub wykorzystać w Polsce na międzynarodowe połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y do UE.

W Mix na czas możesz także obniżać koszty aktywując pakiet 45 minut ważny przez 30 dni. Zapłacisz jedynie 20 gr za minutę, a minuty można wymieniać także na SMS-y i MMS-y. A może nie możesz żyć bez pisania SMS-ów lub lubisz dzielić się wrażeniami za pomocą MMS-ów? W pakiecie SMS-y i MMS-y za grosze te pierwsze kosztują jedynie 1 gr za sztukę, a drugie – 6 gr.

Wybrane telefony dla klientów Mix


HTC Wildfire S

Samsung Galaxy mini

Nokia C2-01

ZALETY
 • - system operacyjny Android
 • - GPS z Mapami Google
 • - aplikacja Friend Stream łącząca ze sobą aplikacje Facebook, Twitter i Flickr
 • - system operacyjny Android
 • - innowacyjna metoda wpisywania tekstu SWYPE
 • - GPS, WLAN
 • - aplikacje: Facebook, Flickr, YouTube
 • - aparat 3,2 Mpix
 • - dostęp do sklepu Ovi z aplikacjami
CENA
1 zł w Mix 50 1 zł w Mix 50 1 zł w Mix 25

W ofercie Wybrane Numerki możesz natomiast wybrać trzy osoby, bez rozmów z którymi trudno Ci się obejść, i rozmawiać z nimi za 3 gr za minutę. Posiadacze Mixa mogą także rozmawiać z grupą osób za darmo, jeżeli abonent uczynił go członkiem Sieci Rodzinnej.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, co dla wielu posiadaczy komórek jest coraz ważniejsze – internecie w komórce bez limitu i bez obaw o to, że koszty surfowania wymkną się spod kontroli. Już za 9,08 zł miesięcznie można sprawdzać pocztę, przeglądać serwisy społecznościowe i strony www.

T-Mobile daje posiadaczom Mixa to, czego nie oferuje żaden inny operator w Polsce: możliwość rozmów bez limitu z ponad 100 milionami abonentów T-Mobile w Polsce i na świecie. Do tego rozmowy w roamingu tak tanie jak w kraju – to absolutnie unikatowa oferta na polskim rynku.

Mix oferuje więcej niż myślicie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do końca roku liczba urządzeń mobilnych z dostępem do internetu będzie większa niż liczba mieszkańców Ziemi.

Z raportu Cisco Visual Networking Index: Global Mobile Data trafiic Forecast Update, 2011-2016 wynika, że już w 2016 roku na jednego mieszkańca Ziemi będzie przypadać 1,4 internetowych urządzeń mobilnych.

Lawinowo rośnie także udział urządzeń mobilnych w ruchu w sieci. Cisco szacuje, że w latach 2011-2016 generowany przez ich użytkowników ruch wzrośnie aż 18-krotnie. W ubiegłym roku przesyłaliśmy 0,6 eksabajta danych miesięcznie, a w 2016 roku ma to być aż 10,8 eksabajtów. Z roku na rok ilość danych rośnie mniej więcej dwukrotnie.

Oczywiście nie wszystkie miejsca na ziemi generują taką samą ilość ruchu w sieci. Za ponad połowę przesyłanych danych odpowiada obecnie region Azji i Pacyfiku oraz Europy Zachodniej.

Tak wyglądają wzrosty przesyłu danych w poszczególnych częściach świata i z podziałem na poszczególne rodzaje danych wg firmy Cisco.

Urządzenia, które bierze pod uwagę Cisco w swoim raporcie, to nie tylko telefony komórkowe czy tablety, ale także konsole przenośne do gier, czytniki e-booków, cyfrowe ramki do zdjęć czy nawet mające dostęp do internetu systemy samochodowe.

52 proc. treści przesłanych w ubiegłym roku stanowiło wideo, którego udział będzie rósł także w najbliższych latach aż osiągnie poziom 70 proc. w 2016 roku. W najbliższych latach ma znacząco wzrosnąć ruch w sieci generowany przez tablety, ale to nie powinno dziwić, bo urządzenia te zostały pozytywnie przyjęte przez konsumentów i ich ilość na rynku szybko rośnie (a niepokonanym liderem jest nadal iPad).

Źródło: Cisco
Fot: Cisco, Gan Hui | Dreamstime.com

Urządzeń mobilnych więcej niż ludzi - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Według ostatniego raportu Banku Światowego, na świecie jest już ponad 6 miliardów aktywnych telefonów komórkowych.

W ciągu najbliższych trzech lat, liczba aktywnych numerów zrównoważy się z ziemską populacją. Jest nas 7 mld, więc tak naprawdę niewiele brakuje. W raporcie Maximizing Mobile Banku Światowego, optymistyczne prognozy zakładają nawet 8,5 mld telefonów w użyciu do 2015 roku. Oczywiście to tylko szacunki.

Infografika z raportu Maximizing Mobile. Kliknij w miniaturkę aby zobaczyć ją w powiększeniu

Jeśli chodzi o globalną penetrację usług mobilnych, 90% ludzi żyje w zasięgu sieci komórkowych. W 2003 roku było to 61%. Bank Światowy szacuje, że 75% ludzi już dziś ma własny telefon. Wskaźnika 100% osiągnąć się nie da. Niektórzy po prostu nie chcą mieć telefonu. Inni nie mogą – są zbyt młodzi lub żyją w bardzo odległych od cywilizacji zakątkach globu. Chodzi jednak o to, iż zbliżamy się do momentu gdy telefon dostępny będzie dla każdego, kto w praktyce wyrazi taką ochotę. Dzięki popularyzacji niedrogich słuchawek, nawet w najbiedniejszych krajach świata komórki stały się czymś powszechnym.

Wystarczy zerknąć na liczby. W gospodarkach rozwijających się w 2000 roku tylko 4 na 100 mieszkańców miało telefony komórkowe. Dziś ma je 72 na 100 mieszkańców. W większości krajów rozwiniętych, ten sam wskaźnik przekracza 100. Oznacza to, iż aktywnych jest więcej numerów niż liczy sobie populacja. Niektórzy mają po prostu kilka telefonów. Wskaźnik zawyża także sektor biznesowy (np.: firma kupuje telefon dla pracownika, który prywatnie już ma komórkę).

I pomyśleć, że jeszcze 12-15 lat temu komórka był luksusem...

Źródło: World Bank

Fot. Dreamstime

Komórka dla każdego. Wkrótce telefonów będzie więcej niż ludzi - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się