Od lat wystawy artystyczne stanowią dopełnienie filmowej formuły festiwalu. Organizatorzy stawiają tutaj na wszechstronność i różnorodność, czego dowodem może być poniższy tekst, który przybliży ten aspekt festiwalowej aktywności. Niech będzie on również zachętą do zwrócenia uwagi na tegoroczne wystawy i instalacje.

Pinku eiga – sztuka osobista to przedsięwzięcie, za które odpowiedzialny jest Witold Liszkowski, z którym MFF we Wrocławiu współpracował już wcześniej. Artysta przygotował multimedialny projekt, na który złożą się następujące elementy: wystawa podsumowująca trzydzieści lat pracy twórczej autora, ponadto wielkoformatowa projekcja zewnętrzna, koncert oraz wizualizacje zestawiające erotyczne filmy japońskie z obrazami autora.

Zapraszając Ane Lana wraz z wystawą Są we mnie wszystkie kobiety świata organizatorzy umożliwiają uczestnikom kontakt ze współczesną sztuką z Norwegii. Zdjęcia, które przedstawiają performera przebranego za dziesiątki kobiet skłaniają do zastanowienia nad trudną do uchwycenia istotą kobiecości.

Okazją do niesamowitej podróży w przeszłość będzie wystawa eksponatów związanych z historią wizualności Przetrzyj oczy. Przedmioty te, należące do niemieckiego reżysera Wernera Nekesa, to namacalne świadectwo ludzkiej dociekliwości w poznawaniu tajemnic naszego wizualnego postrzegania.

Kolekcja obejmuje dzieła sztuki, prezentacje eksperymentów, voyeurystyczne machiny i zabawki z cyrków i wesołych miasteczek, które uświadamiają jak działa mechanizm wzroku i w jaki sposób można go oszukiwać poddając iluzjom. Podczas festiwalu wyświetlana będzie również seria filmów Wernera Nekesa Media Magica – prezentująca prehistorię kina.

Eksplorująca relacje filmu i nowych mediów wystawa Thriller przenosi w nowy wymiar odczucie napięcia, dreszczyku emocji. Polscy artyści, wyłonieni w ramach konkursu grupy Bergamot, otrzymali szansę dotarcia do szerszej publiczności ze swymi instalacjami. Teraz zapraszają do pochylenia się na chwilę nad kolekcją archetypów ludzkich zachowań, przeprowadzenia śledztwa w sprawie przywiązanego do krzesła mężczyzny z torbą na głowie, przejścia tunelem ciemności w stronę światła, które nie jest wybawieniem, a pułapką.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wystaw, a także z profilami zaproszonych w tym roku artystów zapoznać się można na stronie internetowej www.nowehoryzonty.pl.

 

Fot. Materiały prasowe

Nadchodzą Nowe Horyzonty - Wystawy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na początku 2012 r. w 22 polskich miastach wyświetlane będzie 8 najlepszych filmów z 11 edycji MFF Nowych Horyzontów, których T-Mobile był głównym partnerem. Nie przegapcie okazji! Ruszajcie do kin!

Osiem najlepszych filmów 11. edycji MFF Nowe Horyzonty zwiedzi na początku przyszłego roku 22 polskie miasta. Będziecie więc mieli okazję obejrzeć tak wspaniałe filmy jak "Arirang", "Code Blue", "Grabarz", "Koń turyński", "Pewnego razu w Anatolii", "Nagroda", "Poza szatanem", "Z daleka widok jest piękny".

Tournee rozpocznie się 6 stycznia i trwać będzie do 22 marca 2012 r. Jaki pierwsi wyżej wymienione filmy obejrzeć będą mogli mieszkańcy Warszawy (w Kine Muranów) i Krakowa (w Kinie pod Baranami).

Pełną rozpiskę i daty wyświetlania filmów znajdziecie poniżej:

<div id="watch-description-text"> <p id="eow-description"><em>Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który podsumowuje 11 MFF Nowe Horyzonty. Zobaczcie co działo się pod koniec lipca 2011 r. we Wrocławiu!</em></p> </div>

Nowe Horyzonty Tournee 2012 nadchodzi! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W czwartej już relacji z 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty pokażemy wam to co dzieje się podczas tegorocznej Sceny Artystycznej. Myślą przewodnią jest "eksperyment". Próbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie jak w przestrzeni przygotowanej przez artystów odnajdują oraz jak ją postrzegają uczestnicy Festiwalu. Nie ważne, czy wybierzecie się na wystawę "Przerwany filmy", czy weźmiecie udział w Grze Miejskiej. T-Mobile Nowe Horyzonty to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

"Scena Artystyczna wyróżnia się w tym roku tym przede wszystkim, że wszystkie nasze działania są ze sobą zintegrowane. Niejako opakowane wspólną oprawą graficzną, którą przygotował dla nas Tomasz Płonka. Wysokiej klasy ilustrator z Wrocławia, który na potrzeby tego projektu snuje taką senną, potworną wizję końca świata. I ten koniec świata też jest pewnym takim stemplem, który charakteryzuje wszystkie nasze działania". Katarzyna Roj/kuratorka sztuki

Scena artystyczna na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na widzów 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty czekają dwie znakomite wystawy w ramach sceny artystycznej. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Już po raz trzeci we wrocławskiej galerii Dizajn BWA przy ul. Świdnickiej 2-4, odbywać się będzie wystawa Midnight Show (podtytuł Porwani). W wydarzeniu można wziąć w udział w trakcie dziewięciu festiwalowych nocy. Pierwszy seans odbywa się o północy z 24 na 25 lipca, zaś ostatni z 1 na 2 sierpnia. Każdy z pokazów trwa tylko 60 minut i za każdym razem przybiera inną formę.

Trzecia część Midnight Show rozgrywa się w całkowitej ciemności. Na seansie wzrok posłuży widzom do wpatrywania się w mrok. Siedmioro artystów i jedna grupa artystyczna (Igor Krenz, Wojciech Kucharczyk, Honorata Martin, Witek Orski, Karol Radziszewski, Anna i Adam Witkowscy, Zorka Wollny, ze specjalnym udziałem Olafa Brzeskiego) przygotowuje indywidualny pokaz w ramach niewidzialnej scenografii zaprojektowanej przez Aleksandrę Wasilkowską.

Liczba miejsc na Midnight Show III jest ograniczona. Po odbiór bezpłatnych wejściówek zapraszamy do kas Kina Nowe Horyzonty od 24 lipca. Bilety są ważne tylko w dniu wybranego pokazu.

Z kolei w galerii Awangarda BWA Wrocław przy ul. Wita Stwosza 32, już w piątek 24 lipca o godzinie 20:00 czeka wernisaż Ruchome obrazy. Ekspozycja związana jest z filmem Performer Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy poświęconemu Oskarowi Dawickiemu - polskiemu artyście zajmującym się sztuką performance, wideo, fotografią i dokumentacją oraz tworzeniem instalacji i rozmaitych obiektów. Na zwiedzanie wystawy można wybrać się w dniach 17 lipca - 23 sierpnia.

Scena artystyczna T-Mobile Nowe Horyzonty. Co się będzie działo? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się