Już wcześniej sygnalizowaliśmy, że Apple znów idealnie trafił w oczekiwania swoich klientów. Rekordowo wielu z nich ustawiło się w piątek pod salonami koncernu.

Apple poinformował oficjalnie, że w pierwszy weekend, czyli od piątku 19 września do niedzieli 21 września sprzedał w sumie 10 milionów swoich nowych smartfonów. Jednocześnie szef koncernu z Cupertino powiedział, że sprzedałoby się więcej iPhone'ów, gdyby tylko były dostępne w salonach.

Dodajmy, że sprzedaż w miniony piątek ruszyła jedynie w 10 krajach. W ubiegłym roku w pierwszy weekend w 11 krajach Apple sprzedał 9 milionów iPhone'a 5s i iPhone'a 5c. Wówczas sprzedaż dotyczyła także tak dużego rynku, jakim są Chiny. Tym razem rozpoczęcie sprzedaży smartfonów w Chinach zostało opóźnione z powodów regulacyjnych.

26 września nowe iPhone'y będą dostępne w kolejnych 20 krajach, jednak na tej liście nie ma nadal Polski.

Źródło: Reuters

10 mln iPhone'ów w pierwszy weekend! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

A pewna firma badawcza prognozuje, że ostatni kwartał tego roku będzie najlepszym w historii pod względem sprzedaży smartfonu z jabłkiem.

Firma IHS Suppli przewiduje, że iPhone 5 będzie ogromnym sukcesem firmy Apple. Uważa, że w tym roku koncern sprzeda 149 milionów swoich smartfonów, co stanowi wzrost o 60 proc. – z 93 milionów w 2011 roku.

Nie bez wpływu na ten wynik pozostanie oczywiście sprzedaż niedawno zaprezentowanego iPhone’a 5, na którego czekało wielu klientów Apple’a, którzy nie byli usatysfakcjonowani wprowadzeniem na rynek iPhone’a 4S, czyli smartfonu, który był nieco poprawioną wersją poprzednika. IHS Suppli uważa, że dzięki sprzedaży iPhone’a 5 czwarty kwartał tego roku będzie najlepszym kwartałem dla Apple w historii pod względem sprzedaży smartfonu.

Wykres IHS Stuppli pokazuje wzrost zainteresowania klientów iPhonem od pierwszego roku jego wprowadzenia na rynek

Daniel Gleeson, analityk IHS, uważa, że na sprzedaż smartfonu wpłyną duże zmiany wprowadzone przez Apple, czyli większy ekran (wcześniejsze modele miały ekrany o przekątnej 3,5 cala, podczas gdy ten ma 4 cale), łączność 4G, cieńsza obudowa.

Tymczasem o dobrym przyjęciu iPhone’a 5 świadczy chociażby to, że w przedsprzedaży wszystkie dostępne egzemplarze rozeszły się w ciągu godziny.

Źródło: isuppli.com

Apple sprzeda w tym roku 150 mln iPhone’ów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Apple może być z siebie dumne. Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku dało jej się sprzedać ponad 50 milionów egzemplarzy swoich smartfonów.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiły się plotki, jakoby Apple zamierzało wprowadzić ograniczenia na zamówienia iPhone'a 5. Miało się to wiązać z mniejszym niż zakładano popytem na najnowszy smartfon tego producenta. Zaowocowało to, co prawda nieznacznym obniżeniem cen akcji Apple, jednak obawy co do kondycji koncernu z Cupertino wydają się być całkowicie nieuzasadnione.

iPhone 5 - w czwartym kwartale 2012 r. znalazł aż 35 milionów nowych właścicieli.

Według informacji jakie ujawnił jeden z analityków Apple, firmie udało się bowiem sprzedać aż 52 miliony nowych iPhone'ów, i to tylko w ostatnim, czwartym kwartale ubiegłego roku. W tej sumie oczywiście największy udział miał najnowszy iPhone 5, sprzedany w 35 milionach sztuk. Drugi wynik – 9,5 miliona egzemplarzy, odnotował iPhone 4S. iPhone 4 znalazł 7,3 milona nowych nabywców.

Wynik 52 milionów sprzedanych iPhone'ów to wzrost aż o 93% w stosunku do trzeciego kwartału 2012 r., będący bezpośrednim następstwem premiery nowego smartfonu.

Źródło: GSMArena

fot. Apple

<p><em>Obejrzyjcie naszą wideo-recenzję iPhone 5!</em></p>

Apple sprzedało 52 miliony iPhone'ów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Apple zapowiadał chęć pobicia własnego rekordu sprzedaży smartfonów w pierwszy weekend ich dostępności w sklepie. Udało się. Wiemy także, kiedy smartfony będą dostępne na naszym rynku.

W weekend otwarcia Apple udało się sprzedać 13 milionów sztuk iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus. Telefony dostępne były w 12 krajach: Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Hongkongu, Japonii, Nowej Zelandii, Puerto Rico, Singapurze, Wielkiej Brytanii i USA.

Przypomnijmy, że iPhone 6 i iPhone 6 Plus sprzedały się w pierwszy weekend w ilości 10 milionów sztuk, zaś iPhone 5s i 5c – 9 milionów sztuk.

Podając tę informację, Apple jednocześnie potwierdził datę premiery w kolejnych 40 krajach. Już 9 października iPhone 6s i iPhone 6s Plus będzie można kupić nie tylko w Polsce, ale także w Andorze, Austrii, Belgii, Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Grenlandii, na Węgrzech, Islandii, w Irlandii, na Wyspie Man, we Włoszech, na Łotwie, w Lichtensteinie, na Litwie, w Luksemburgu, na Malediwach, w Meksyku, Monako, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcacii i na Tajwanie.

10 października smartfony trafią na kolejne rynki. Do końca roku będzie je można kupić w 130 krajach świata.

 

13 mln iPhone'ow w pierwszy weekend i polska data premiery - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

AdamN
28-09-2015 - 21:18:51
To kiedy będzie dostępny u was w ofercie? 9 października mogę się przejść do waszego salonu? :)
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
03-10-2015 - 18:35:21
Witam Nie jestem w stanie zapewnić, że telefon będzie dostępny w konkretnym punkcie, natomiast na naszej stronie www.t-mobile.pl jest już możliwość zamówienia iPhona 6S. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się