Za 4 lata użytkownikami urządzeń mobilnych będzie 70 proc. globalnej populacji, czyli niemal 5,5 mld osób.

Według prognoz Cisco inteligentne urządzenia mobilne będą do 2020 roku stanowiły 72 proc. wszystkich urządzeń mobilnych. Dodajmy, że w 2015 roku odsetek ten wynosił 36 proc.

Urządzenia te i połączenia między nimi będą w roku 2020 generować 98 proc. ruchu w sieciach mobilnych. Dominujące będą tutaj dane ze smartfonów, które odpowiadać będą za 81 proc. ruchu w sieciach mobilnych w roku 2020.

Popularność urządzeń przenośnych, w tym smartfonów i phabletów, rośnie w takim tempie, że za 4 lata więcej ludzi będzie miało telefon komórkowy (5,4 mld) niż dostęp do bieżącej wody (3,5 mld) i elektryczności (5,3 mld).

Szybki Internet domowy LTE taniej o 50 proc. Sprawdź!

Wzrost liczby użytkowników urządzeń mobilnych oraz rosnąca popularność treści wideo o dostępność sieci 4G przyczynią się do 8-krotnego wzrostu globalnego ruchu w sieciach mobilnych w ciągu najbliższych pięciu lat.

W 2018 roku po raz pierwszy w historii udział połączeń 4G w ogólnej liczbie połączeń mobilnych będzie większy niż udział połączeń 2G. E 2020 roku po raz pierwszy będzie większy niż udział połączeń 3G. Za 4 lata ruch 4G stanowił będzie 70 proc. całego ruchu w sieciach mobilnych, a połączenia 4G będą generować miesięcznie 6 razy więcej ruchu niż pozostałe połączenia.

Najważniejsze trendy w Polsce wg badania Cisco Mobile VNI Forecast:

  • 6-krotny wzrost ruchu w sieciach mobilnych w latach 2015-2020;

  • Użytkownicy mobilni będą w roku 2020 stanowić 89 proc. populacji;

  • Ruch wideo będzie w roku 2020 stanowić 77 proc. ruchu w polskich sieciach mobilnych (w porównaniu z 58 proc. na koniec roku 2015);

  • Do roku 2020 smartfony będą odpowiadać za 76 proc. całkowitego ruchu w polskich sieciach mobilnych;

  • Ruch 4G wzrośnie w ciągu najbliższych pięciu lat 14-krotnie i w roku 2020 stanowić będzie 80 proc. całkowitego ruchu w polskich sieciach mobilnych;

  • Aplikacje chmurowe będą w roku 2020 generować 92 proc. całkowitego ruchu w polskich sieciach mobilnych, w porównaniu z 83 proc. w roku 2015;

  • Ruch generowany przez połączenia M2M wzrośnie w ciągu najbliższych pięciu lat 21-krotnie i w roku 2020 stanowić będzie 6 proc. całkowitego ruchu w polskich sieciach mobilnych.

  • Do roku 2020 będzie w Polsce 3,1 mln urządzeń typu wearable, z czego 10 proc. z wbudowaną łącznością komórkową.

Źródło: Cisco
Fot. Fotolia

2020: więcej ludzi z telefonem niż dostępem do bieżącej wody - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Pół roku za symboliczną złotówkę. Przenieś numer do T-Mobile!

Wszystko dlatego, że przeglądarka Chrome dla Androida będzie wspierała beacony. Co to takiego i do czego może służyć?

Google oficjalnie zapowiedział, że aktualizacja przeglądarki Chrome na Androida, nad którą obecnie trwają prace, umożliwi automatyczną komunikację smartfona z beaconami. Obecnie jest ona możliwa tylko wówczas, gdy użytkownik zainstaluje aplikację nadawcy wiadomości za pośrednictwem beaconów. A czym one właściwie są?

To pojęcie doskonale znane osobom, zainteresowanym nowoczesnymi rozwiązaniami marketingowymi. Beacony są bowiem niewielkimi nadajnikami, które wysyłają sygnał radiowy i komunikują się z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth.

Zajrzyj do e-sklepu i sprawdź ceny smartfonów!

Łatwo można sobie wyobrazić, do czego da się wykorzystać takie rozwiązanie. Wysyłanie istotnych informacji pasażerom na lotniskach, opisów eksponatów zwiedzającym w galeriach czy muzeach, ale także - reklam klientom centrów handlowych. Ci ostatni mogą otrzymać wprost na swojego smartfona kod rabatowy czy informacje o promocjach, gdy tylko znajdą się w pobliżu sklepu czy punktu usługowego.

Teraz trzeba spełnić dwa warunki – świadomie zainstalować aplikację takiego punktu oraz mieć włączony Bluetooth w telefonie. Po aktualizacji Chrome wystarczy już tylko to ostatnie. Bluetooth w smartfonie ma zresztą włączone coraz więcej osób ze względu na parowanie smartwatchy i opasek fitness z telefonem.

Czy nasze smartfony zaleją reklamy? Może się tak przez chwilę zdarzyć, a potem na pewno pojawi się rozwiązanie, które będzie temu zapobiegać lub pozwoli selekcjonować przekaz.

Fot. Fotolia

 

 

Nasze smartfony zaleją reklamy? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Samsung Galaxy S5 Neo - sprawdź ceny!

Nie każdy smartfon ma możliwość blokowania niechcianych połączeń, ale nawet jeśli ma, to i tak warto ściągnąć przydatną aplikację „Calls Blacklist – Call Blocker”. Oczywiście znajdziemy ją do pobrania za darmo w Google Play.

Zdarza się, że mamy wśród znajomych natrętną osobę, wścibskiego szefa, albo jacyś telemarketerzy zbyt często do nas wydzwaniają. Niektóre sytuacje zmuszają nas do blokowania takich połączeń. Calls Blacklist to prosta aplikacja, która nam w tym pomoże. Ja działa?

W menu głównym znajdują numery i kontakty, które już zablokowaliśmy oraz okrągły przycisk z plusem, za pomocą którego dodamy nowe osoby do zablokowania. Wybieramy go.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

W następnym menu po prostu wybieramy jeden z kontaktów, zaznaczamy i zatwierdzamy, lub przechodzimy do zakładki „MANUALLY”, żeby dodać konkretny numer (którego nie mamy w kontaktach).

W menu głównym w zakładce „SCHEDULE” możemy nawet ustawić godziny, w których blokada ma być aktywna, a po wykupieniu aplikacji w wersji PRO – dni tygodnia.

 

Bardzo istotna jest też zakładka „LOG”, gdzie znajduje się historia połączeń kontaktów i numerów, które próbowały się do nas dodzwonić. W ustawieniach możemy włączyć lub wyłączyć powiadomienia informujące nas o próbie kontaktu.

Zablokowane numery podczas dzwonienia do nas usłyszą jedynie komunikat o tym, że abonent aktualnie jest zajęty i że należy spróbować połączyć się później. Oczywiście dopóki dana osoba będzie na naszej czarnej liście, to jej próby spełzną na niczym.

Fot. Fotolia, wł.

Blokowanie niechcianych połączeń i kontaktów (z wykorzystaniem aplikacji Calls blacklist) - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Nikk
12-05-2020 - 17:50:19
Czy osoba z czarnej listy przy próbie wysłania wiadomości dostaje jakieś powiadomienie, ze jej sms nie doszedł do odbiorcy? Czy wysyła i mysli, ze wszystko jest ok?
  (0)
Odpowiedz
Krzysiek_PoProstu
17-02-2016 - 07:15:35
A będzie kiedyś możliwość na Java? Nie wszyscy mają android. W sposób taki, że wysyłasz SMS o jakieś treści i na jakiś numer, przychodzi link do pobrania aplikacji i instaluje się na Javie
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-02-2016 - 10:19:47
Ciężko nam powiedzieć. To nie aplikacja T-Mobile, tylko taka, którą chcieliśmy Wam pokazać. Ta akurat jest na Androida właśnie. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Superszybki Internet domowy LTE o 50 proc. taniej!
Podziel się