Google opublikował swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2011 roku. Pomimo wzrostu przychodu o ponad 25% w porównaniu do ubiegłego roku, inwestorzy wyprzedają akcje. Z raportu można jednak dowiedzieć się kilku ciekawych informacji o jednym z głównych przedsięwzięć internetowego giganta – o Androidzie.

Obecnie na rynku jest już ponad 250 milionów urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android (czyli tylko 60 milionów mniej niż wynosi populacja Stanów Zjednoczonych). Codziennie przybywa jednak ponad 700 000 smartfonów i tabletów – tyle urządzeń aktywowanych jest każdego dnia, co tylko potwierdza słowa wiceprezesa Google, Andy’ego Rubina, z grudnia 2011. Użytkownicy systemu pobrali ponad 11 miliardów pozycji z drugiego co do wielkości sklepu z aplikacjami – Android Market. Dla porównania, system Apple dostępny był na podobnej liczbie urządzeń po trzecim kwartale, a posiadacze iUrządzeń pobrali 18 miliardów aplikacji.

Inne wyniki również potwierdzają potęgę Google, który ponownie zanotował wzrost przychodów. Niestety, inwestorzy spodziewali się znacznie lepszych wyników, co wkrótce pokazali w swoich akcjach, a raczej ich braku – gwałtowna wyprzedaż zmniejszyła wartość akcji aż o 10%.

Fot. źródło: androidandme.com, Flickr by Robert Scoble's

250 milionów Androidów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pół miliona nowych urządzeń z Androidem trafia codziennie do rąk użytkowników. Może to najwyższy czas, aby dołączyć do fanów zielonego robota od Google?

Codziennie użytkownicy aktywują 500 tysięcy nowych urządzeń z Androidem na pokładzie. Należy podkreślić słowo NOWYCH, ponieważ mówimy o pierwszym uruchomieniu, kiedy istnienie urządzenia zostaje odnotowane przez Google. Ogromna większość z nich, to oczywiście smartfony, ale coraz popularniejsze są także tablety. Takie jak Motorola XOOM - już dostępna w naszej ofercie.

Motorola XOOM, to pierwszy tablet z nową edycją Androida specjalnie dedykowaną dla urządzeń tego typu.

Dane udostępnił szef działu Androida w Google, Andy Rubin. Ostatnio pochwalił się wynikami w grudniu ubiegłego roku, kiedy dzienny pułap aktywacji przekroczył 300 tysięcy. Co ważne, te pół miliona wciąż nie jest dla Androida żadną barierą. Android z dnia na dzień zyskuje na popularności i sami jesteśmy ciekawi, jaką liczbę poda Rubin na gwiazdkę.

Odnosząc suche liczby do faktów z naszego życia... Przy tym tempie aktywacji całą aglomerację warszawką (2,6 mln ludzi), można by w tydzień roboczy uzbroić w nowe smartfony z systemem od Google. Warto dodać, że popularyzacja Androida jest możliwa nie tylko dzięki ogromnej ilości modeli smartfonów z tym OS-em. Coraz częściej, Android schodzi w dół drabiny cenowej i atakuje rynek należący do tej pory do komórek ze średniej półki (tzw. feature phones).

Takim urządzeniem jest choćby T-Mobile move. Smartfon dostępny jest za złotówkę zarówno w ofercie Mix, jak i w abonamencie: od 60 złotych miesięcznie dla nowych i od 40 złotych dla obecnych klientów.

(u góry) T-Mobile move, smartfon z naszej oferty o wyjątkowo korzystnym stosunku ceny do możliwości. Na takiego Androida stać dosłownie każdego. (na dole) Android Market, to dom dla kilkuset tysięcy aplikacji na urządzenia z OS-em do Google. Duża część gier i programów jest darmowa

Ekspansję Androida nakręca znakomity stosunek możliwości do ceny, który z dnia na dzień jest coraz lepszy. Wydaje nam się, że ten system operacyjny jest na dobrej drodze do miliona aktywacji dziennie. Można powiedzieć, że Android z perspektywy Google, był strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Google

Fot. Google, Motorola

Android na fali! Pół miliona aktywacji dziennie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podczas konferencji Motoroli Eric Schmidt zdradził kilka liczb dotyczących Androida. Ten ostatni, jak zwykle, ma się dobrze.

5 września, oprócz długo oczekiwanej konferencji Nokii, na której zostały zaprezentowane nowe smartfony Lumia z Windows Phone 8, odbyła się w Nowym Jorku także konferencja Motoroli. Swoje pięć minut miał na niej były CEO Google’a  - Eric Schmidt.

Jakiś czas nie mieliśmy już oficjalnych informacji o kondycji Androida. Teraz dowiedzieliśmy się, że każdego dnia na całym świecie aktywowanych jest 1,3 miliona urządzeń z Androidem. Co jest dość naturalne, przeważają w tej licznie smartfony. Dziennie jest aktywowanych 70 tysięcy tabletów z zielonym robotem.

Oznacza to, że każdego miesiąca aktywowanych jest 40 milionów urządzeń z OS-em Google’a, a na rynku jest ich już w sumie 480 milionów.

Udział poszczególnych wersji Androida w ogóle urządzeń z tym systemem.

Informacje pochodzące od Schmidta Google natychmiast uzupełnił o dane dotyczące udziału poszczególnych wersji Androida w rynku.

Udział odwiecznego lidera, czyli Androida Gingerbread, spadł w ciągu miesiąca z 60,6 do 57,5 proc. W tym czasie znacząco wzrósł udział Androida Ice Cream Sandwich, który ma już 20,9 proc. rynku (w porównaniu do 15,9 proc.). W niezłym tempie rynek zdobywa najnowsza odsłona zielonego robota - udział Jelly Bean wzrósł z 0,8 do 1,2 proc. Froyo ma 14 proc. rynku.

Źródło: TechCrunch, Google

Android: 1,3 mln aktywacji, Gingerbread traci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Instagram w wersji dla systemu Android osiągnął kolejny kamień milowy. Ze sklepiku Google Play aplikacja została pobrana już ponad 50 mln razy!

Popularność fotograficznej aplikacji Instagram nie słabnie. Z Google Play została pobrana ona już ponad 50 milionów razy, co oznacza, że korzysta z niej ponad połowa ze stumilionowej bazy użytkowników platformy. Takim wynikiem, osiągniętym w niecałe 200 dni od premiery, pochwalić mogą się tylko nieliczne aplikacje.

Początkowo Instagram był dostępny wyłącznie w wersji na urządzenia z systemem iOS (gdzie, nawiasem mówiąc, też radzi sobie bardzo dobrze), ale w kwietniu tego roku udostępniona została wersja na Androida. Popularność aplikacji szybko zauważył Mark Zuckerberg, szef portalu społecznościowego Facebook, który w kwietniu tego roku zakupił Instagram za okrągły miliard dolarów.

Instagram jest dostępny za darmo w Google Play.

Instagram na Androida - 50 mln pobrań! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się