Musicie przyznać, że to imponująca liczba, a szef koncernu Google pochwalił się także innymi danymi.

Larry Page podsumował swój pierwszy rok na stanowisku CEO Google’a. Przy okazji podał kilka statystyk dotyczących usług firmy.

Dowiedzieliśmy się, ze każdego dnia aktywowanych jest na całym świecie 850 tysięcy smartfonów i tabletów z Androidem. W tej liczbie ma swój udział aż 55 producentów i ponad 300 operatorów. Pod koniec grudnia było to 700 urządzeń aktywowanych dziennie, tak więc widać rosnące zainteresowanie Androidem.

Jak ostatnio pisaliśmy, na rynku nadal rządzi wersja Gingerbread, a na znaczący udział ostatniego Androida – Ice Cream Sandwich – musimy jeszcze poczekać.

Warto wspomnieć także o innych liczbach, którymi pochwalił się Larry Page. Google+ ma ponad 100 mln aktywnych użytkowników, z Gmaila korzysta ponad 250 mln internautów. Z YouTube każdego miesiąca korzysta ponad 800 mln użytkowników, a co sekundę w serwisie pojawia się ponad godzina nowych materiałów wideo.

Tłumacz Google’a umożliwia tłumaczenie pomiędzy dwoma dowolnymi z 64 języków, co przekłada się na 4032 kombinacji. Eksperymentalne samochody koncernu, które nie potrzebują kierowcy, aby jechać, przejechały już ponad 320 tysięcy kilometrów.

Źródło: Google

850 tysięcy Androidów dziennie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Sklep z aplikacjami Google’a może się pochwalić całkiem sporą liczbą aktywnych aplikacji, z których większość jest darmowa.

Ten rok zdecydowanie dobrze zaczął się dla posiadaczy urządzeń z Androidem - mogą wybierać spośród 400 tysięcy aplikacji. Próg 200 tysięcy aplikacji Android Market osiągnął w kwietniu ubiegłego roku, a 300 tysięcy – w sierpniu.

Na tę oszałamiającą liczbę składają się głównie darmowe aplikacje, które stanowią aż 68 proc. wszystkich produktów ze sklepu Google’a. Ich odsetek wyraźnie rośnie, bo w kwietniu 2011 r. aplikacje, które można było pobrać za darmo, stanowiły 60 proc. wszystkich.

Wyraźnie widać, że liczba darmowych aplikacji w Android Market wciąż rośnie, szybciej niż tych, za które użytkownicy muszą zapłacić

Android Market to drugi sklep w sieci pod względem liczby aktywnych aplikacji. Pierwsze miejsce należy do App Store, które w połowie grudnia także mogło się poszczycić okrągłą sumką.

Źródło: Distimo
Fot.: Distimo, Seeni Vasagam | Dreamstime.com

400 tysięcy aplikacji w Android Market - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony (i tablety) z Androidem zbliżają się do naprawdę kosmicznego poziomu aktywacji. Być może jeszcze przed gwiazdką padnie rekord – miliona nowych urządzeń, rejestrowanych każdego dnia.

Jak poinformował Andy Rubin, szef projektu Android w ramach Google, liczba rejestrowanych nowych urządzeń z Androidem przekroczyła granicę 900 tysięcy aktywacji.

Wskaźnik aktywacji to papierek lakmusowy sprzedaży nowych urządzeń, ponieważ pierwsze uruchomienie smartfonu lub tabletu jest odnotowywane przez Google. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, iż co sekundę na całym świecie sprzedaje się już ponad 10 Androidów. Ostatnio podczas targów MWC 2012 (luty), Google chwaliło się wskaźnikiem aktywacji na poziomie 850 tysięcy. Android wciąż jest na fali wzrostowej.

Andy Rubin

Andy Rubin rzucił te dane mimochodem, dementując spekulacje o swoich planach rozstania z Google. W 2005 roku trafił pod skrzydła giganta, po tym jak Google przejęło jego startup – firmę Android Inc. Stąd też Andy Rubin jest często nazywany „Ojcem Androida”. Nieoficjalnie mówi się, że pracował nad systemem na długo przed tym zanim ówczesnym rynkiem komórek zainteresowało się Google. Obecnie Rubin pełni funkcję Senior Vice President of Mobile, czyli nadzoruje prace nad kolejnymi edycjami popularnego OS-u.

Jak ujawnił na Twitterze, nie planuje opuszczać Google.

Fot. Google, Twitter, Flickr

Andy Rubin ogłasza, że nie opuszcza Google.

Android. Już 900 tysięcy aktywacji dziennie! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

gung
21-06-2012 - 14:30:06
4 na NeoV dostępną
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dwa najpopularniejsze systemy mobilne idą łeb w łeb, jeśli chodzi o liczbę aplikacji.

Przy okazji publikacji wyników finansowych Apple pochwalił się także, że w App Store jest już 700 tysięcy aplikacji. A tymczasem także posiadacze urządzeń z Androidem mogą cieszyć się taką liczbą aplikacji mobilnych.

Pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, w której w obydwu sklepach liczba aplikacji jest jednakowa. Przypomnijmy, że sklep Google Play to połączenie powołanego do życia w październiku 2008 roku Android Marketu i powstałego w listopadzie 2011 roku Google Music. Liczbę 200 tysięcy aplikacji osiągnął w maju ubiegłego roku, 400 tysięcy – w styczniu tego roku, a teraz dostępnych jest już ponad 700 tysięcy programów, z czego większość - bezpłatna.

Coraz mniej popularne są aplikacje płatne, za to rośnie zainteresowanie developerów programami, które użytkownik pobiera za darmo, a płatności następują potem za określone przedmioty, usługi czy przywileje.

App Store powstał wcześniej niż sklep Google’a – w lipcu 2008 roku. Na liczbę 200 tysięcy aplikacji pracował do kwietnia 2010 roku, na 400 tysięcy – do maja ubiegłego roku.

Dwóch największych rywali goni także Windows Phone Store (dawniej Windows Phone Marketplace), w którym jest już ponad 125 tysięcy aplikacji.

Fot.: 123RF

700 tysięcy aplikacji dla Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się