Podczas konferencji Motoroli Eric Schmidt zdradził kilka liczb dotyczących Androida. Ten ostatni, jak zwykle, ma się dobrze.

5 września, oprócz długo oczekiwanej konferencji Nokii, na której zostały zaprezentowane nowe smartfony Lumia z Windows Phone 8, odbyła się w Nowym Jorku także konferencja Motoroli. Swoje pięć minut miał na niej były CEO Google’a  - Eric Schmidt.

Jakiś czas nie mieliśmy już oficjalnych informacji o kondycji Androida. Teraz dowiedzieliśmy się, że każdego dnia na całym świecie aktywowanych jest 1,3 miliona urządzeń z Androidem. Co jest dość naturalne, przeważają w tej licznie smartfony. Dziennie jest aktywowanych 70 tysięcy tabletów z zielonym robotem.

Oznacza to, że każdego miesiąca aktywowanych jest 40 milionów urządzeń z OS-em Google’a, a na rynku jest ich już w sumie 480 milionów.

Udział poszczególnych wersji Androida w ogóle urządzeń z tym systemem.

Informacje pochodzące od Schmidta Google natychmiast uzupełnił o dane dotyczące udziału poszczególnych wersji Androida w rynku.

Udział odwiecznego lidera, czyli Androida Gingerbread, spadł w ciągu miesiąca z 60,6 do 57,5 proc. W tym czasie znacząco wzrósł udział Androida Ice Cream Sandwich, który ma już 20,9 proc. rynku (w porównaniu do 15,9 proc.). W niezłym tempie rynek zdobywa najnowsza odsłona zielonego robota - udział Jelly Bean wzrósł z 0,8 do 1,2 proc. Froyo ma 14 proc. rynku.

Źródło: TechCrunch, Google

Android: 1,3 mln aktywacji, Gingerbread traci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pół miliona nowych urządzeń z Androidem trafia codziennie do rąk użytkowników. Może to najwyższy czas, aby dołączyć do fanów zielonego robota od Google?

Codziennie użytkownicy aktywują 500 tysięcy nowych urządzeń z Androidem na pokładzie. Należy podkreślić słowo NOWYCH, ponieważ mówimy o pierwszym uruchomieniu, kiedy istnienie urządzenia zostaje odnotowane przez Google. Ogromna większość z nich, to oczywiście smartfony, ale coraz popularniejsze są także tablety. Takie jak Motorola XOOM - już dostępna w naszej ofercie.

Motorola XOOM, to pierwszy tablet z nową edycją Androida specjalnie dedykowaną dla urządzeń tego typu.

Dane udostępnił szef działu Androida w Google, Andy Rubin. Ostatnio pochwalił się wynikami w grudniu ubiegłego roku, kiedy dzienny pułap aktywacji przekroczył 300 tysięcy. Co ważne, te pół miliona wciąż nie jest dla Androida żadną barierą. Android z dnia na dzień zyskuje na popularności i sami jesteśmy ciekawi, jaką liczbę poda Rubin na gwiazdkę.

Odnosząc suche liczby do faktów z naszego życia... Przy tym tempie aktywacji całą aglomerację warszawką (2,6 mln ludzi), można by w tydzień roboczy uzbroić w nowe smartfony z systemem od Google. Warto dodać, że popularyzacja Androida jest możliwa nie tylko dzięki ogromnej ilości modeli smartfonów z tym OS-em. Coraz częściej, Android schodzi w dół drabiny cenowej i atakuje rynek należący do tej pory do komórek ze średniej półki (tzw. feature phones).

Takim urządzeniem jest choćby T-Mobile move. Smartfon dostępny jest za złotówkę zarówno w ofercie Mix, jak i w abonamencie: od 60 złotych miesięcznie dla nowych i od 40 złotych dla obecnych klientów.

(u góry) T-Mobile move, smartfon z naszej oferty o wyjątkowo korzystnym stosunku ceny do możliwości. Na takiego Androida stać dosłownie każdego. (na dole) Android Market, to dom dla kilkuset tysięcy aplikacji na urządzenia z OS-em do Google. Duża część gier i programów jest darmowa

Ekspansję Androida nakręca znakomity stosunek możliwości do ceny, który z dnia na dzień jest coraz lepszy. Wydaje nam się, że ten system operacyjny jest na dobrej drodze do miliona aktywacji dziennie. Można powiedzieć, że Android z perspektywy Google, był strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Google

Fot. Google, Motorola

Android na fali! Pół miliona aktywacji dziennie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

To jeden z modeli Motoroli, który trafi na rynek w tym roku. Zobaczcie specyfikację.

Motorola zapowiedziała dwa pierwsze smartfony, które na pewno trafią na rynek w tym roku – Motorola Motoluxe oraz Defy Mini. Przyjrzyjmy się pierwszemu z nich.

Model ten został wyposażony w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 854x480 pikseli oraz jednordzeniowy procesor taktowany zegarem 800 MHz. Smartfon będzie miał 512 MB pamięci operacyjnej oraz 1 GB pamięci wbudowanej.

Przyszli użytkownicy Motoroli Motoluxe mogą także liczyć na 8-megapikselowy aparat oraz drugi na przedniej części obudowy przeznaczony do wideorozmów. Jest także moduł Wi-Fi, Bluetooth, GPS.

Wymiary telefonu to 117,7 x 60,5 x 9,85 mm. Urządzenie waży 124 g i ma akumulator o pojemności 1400 mAh. Motorola Motoluxe będzie miała na pokładzie Androida 2.3 Gingerbread, a na europejski rynek trafi już w lutym.

Tutaj znajdziecie test i wideo-recenzję tego telefonu. Zapraszamy.

Fot. newtechnotebook.com

CES 2012: Motorola Motoluxe - specyfikacja - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lukasz
31-05-2012 - 17:57:34
Mam motoluxe od jednego dnia i musze przyznac,ze to juz nie jest telefon. ... Pelno funkcji, pulpitow i opcji w kazdym programie czynia ten telefon malym komputerem... Ogrom aplikacji powala..... jesli czegos nie ma to wystarczy wejsc do E-sklepu i pobrac platna /darmowa aplikacje..... jest ich tyle,ze sama lista i opis zajmuja kilka godzin... Aparat rzeczywiscie slaby przy malym oswietleniu.... Jednak reszta super....
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwis Firmy.net wypuścił na rynek swoją aplikację na urządzenia mobilne działające w systemie iOS oraz Android.

Aplikacja serwisu Firmy.net zapewnia dostęp do bazy około 1,3 miliona firm. Do tej pory korzystać mogli z niej jedynie użytkownicy Windows 8, teraz jest dostępna również na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.
     
Podczas wyszukiwania firm użytkownicy mają możliwość wyboru kryteriów, według których chcą przeglądać wyniki. Jeśli nie mamy czasu na dojazdy, możemy szukać firm zlokalizowanych najbliżej miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Natomiast jeśli najbardziej liczy się dla nas jakość świadczonych usług, aplikacja daje nam możliwość wyszukiwania firm właśnie według tego kryterium.

Możemy skorzystać z funkcji interaktywnej mapy, dzięki której odnajdziemy szukane miejsce i wyznaczymy do niego trasę dojazdu. Aplikacja zapewnia też dostęp do tysięcy kuponów rabatowych na lokalne produkty i usługi.

Aplikację Firmy.net można pobrać bezpłatnie w App Store, Google Play i Windows Phone Store.

1,3 miliona firm w twoim smartfonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się