Smartfony (i tablety) z Androidem zbliżają się do naprawdę kosmicznego poziomu aktywacji. Być może jeszcze przed gwiazdką padnie rekord – miliona nowych urządzeń, rejestrowanych każdego dnia.

Jak poinformował Andy Rubin, szef projektu Android w ramach Google, liczba rejestrowanych nowych urządzeń z Androidem przekroczyła granicę 900 tysięcy aktywacji.

Wskaźnik aktywacji to papierek lakmusowy sprzedaży nowych urządzeń, ponieważ pierwsze uruchomienie smartfonu lub tabletu jest odnotowywane przez Google. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, iż co sekundę na całym świecie sprzedaje się już ponad 10 Androidów. Ostatnio podczas targów MWC 2012 (luty), Google chwaliło się wskaźnikiem aktywacji na poziomie 850 tysięcy. Android wciąż jest na fali wzrostowej.

Andy Rubin

Andy Rubin rzucił te dane mimochodem, dementując spekulacje o swoich planach rozstania z Google. W 2005 roku trafił pod skrzydła giganta, po tym jak Google przejęło jego startup – firmę Android Inc. Stąd też Andy Rubin jest często nazywany „Ojcem Androida”. Nieoficjalnie mówi się, że pracował nad systemem na długo przed tym zanim ówczesnym rynkiem komórek zainteresowało się Google. Obecnie Rubin pełni funkcję Senior Vice President of Mobile, czyli nadzoruje prace nad kolejnymi edycjami popularnego OS-u.

Jak ujawnił na Twitterze, nie planuje opuszczać Google.

Fot. Google, Twitter, Flickr

Andy Rubin ogłasza, że nie opuszcza Google.

Android. Już 900 tysięcy aktywacji dziennie! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

gung
21-06-2012 - 14:30:06
4 na NeoV dostępną
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Musicie przyznać, że to imponująca liczba, a szef koncernu Google pochwalił się także innymi danymi.

Larry Page podsumował swój pierwszy rok na stanowisku CEO Google’a. Przy okazji podał kilka statystyk dotyczących usług firmy.

Dowiedzieliśmy się, ze każdego dnia aktywowanych jest na całym świecie 850 tysięcy smartfonów i tabletów z Androidem. W tej liczbie ma swój udział aż 55 producentów i ponad 300 operatorów. Pod koniec grudnia było to 700 urządzeń aktywowanych dziennie, tak więc widać rosnące zainteresowanie Androidem.

Jak ostatnio pisaliśmy, na rynku nadal rządzi wersja Gingerbread, a na znaczący udział ostatniego Androida – Ice Cream Sandwich – musimy jeszcze poczekać.

Warto wspomnieć także o innych liczbach, którymi pochwalił się Larry Page. Google+ ma ponad 100 mln aktywnych użytkowników, z Gmaila korzysta ponad 250 mln internautów. Z YouTube każdego miesiąca korzysta ponad 800 mln użytkowników, a co sekundę w serwisie pojawia się ponad godzina nowych materiałów wideo.

Tłumacz Google’a umożliwia tłumaczenie pomiędzy dwoma dowolnymi z 64 języków, co przekłada się na 4032 kombinacji. Eksperymentalne samochody koncernu, które nie potrzebują kierowcy, aby jechać, przejechały już ponad 320 tysięcy kilometrów.

Źródło: Google

850 tysięcy Androidów dziennie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podczas konferencji Motoroli Eric Schmidt zdradził kilka liczb dotyczących Androida. Ten ostatni, jak zwykle, ma się dobrze.

5 września, oprócz długo oczekiwanej konferencji Nokii, na której zostały zaprezentowane nowe smartfony Lumia z Windows Phone 8, odbyła się w Nowym Jorku także konferencja Motoroli. Swoje pięć minut miał na niej były CEO Google’a  - Eric Schmidt.

Jakiś czas nie mieliśmy już oficjalnych informacji o kondycji Androida. Teraz dowiedzieliśmy się, że każdego dnia na całym świecie aktywowanych jest 1,3 miliona urządzeń z Androidem. Co jest dość naturalne, przeważają w tej licznie smartfony. Dziennie jest aktywowanych 70 tysięcy tabletów z zielonym robotem.

Oznacza to, że każdego miesiąca aktywowanych jest 40 milionów urządzeń z OS-em Google’a, a na rynku jest ich już w sumie 480 milionów.

Udział poszczególnych wersji Androida w ogóle urządzeń z tym systemem.

Informacje pochodzące od Schmidta Google natychmiast uzupełnił o dane dotyczące udziału poszczególnych wersji Androida w rynku.

Udział odwiecznego lidera, czyli Androida Gingerbread, spadł w ciągu miesiąca z 60,6 do 57,5 proc. W tym czasie znacząco wzrósł udział Androida Ice Cream Sandwich, który ma już 20,9 proc. rynku (w porównaniu do 15,9 proc.). W niezłym tempie rynek zdobywa najnowsza odsłona zielonego robota - udział Jelly Bean wzrósł z 0,8 do 1,2 proc. Froyo ma 14 proc. rynku.

Źródło: TechCrunch, Google

Android: 1,3 mln aktywacji, Gingerbread traci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Android umacnia swoją pozycję lidera w kategorii mobilnych systemów operacyjnych. Na świecie działa już ponad pół miliarda urządzeń korzystających z tego systemu.

Google może mieć powody dla zadowolenia, bo ich system operacyjny zatacza coraz szersze kręgi. Android rozwija się w szalonym tempie i pobija kolejne rekordy popularności.

Google poinformowało właśnie, że na całym świecie aktywowanych zostało już ponad 500 milionów urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Zielony robocik jest niekwestionowanym liderem na rynku mobilnych systemów.

Android to najpopularniejszy mobilny OS na świecie. Liczba urządzeń, na których system został aktywowany, przekroczyła już barierę 500 milionów.

Przy okazji Hugo Bara, jeden z przedstawicieli firmy, na swoim profilu w Google+ potwierdził, że każdego dnia na świecie aktywowanych jest ok. 1,3 miliona nowych urządzeń z Androidem.

Wygląda więc na to, że Android jeszcze przez długo pozostanie liderem na rynku mobilnych OS-ów. Ciekawe co na to Apple ze swoim iOS 6?

Fot.: Google

Na świecie jest już ponad pół miliarda urządzeń z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się