Jeśli czekacie na Androida N m.in. ze względu na wsparcie dla Force Touch, to nie mamy dobrych wieści. Google podobno opóźniło implementację tej technologii i w Androidzie 7.0 jej nie znajdziemy.

Re/code raportuje, że Google zmieniło plany i opóźnia implementację technologii Force Touch w Androidzie N. Powody decyzji związanej z odłożeniem tego w czasie nie są znane. Możliwe jednak, że wsparcie pojawi się nieco później. Wraz z większą aktualizacją dla Androida N, na przykład w postaci wersji z numerem 7.1.

Trochę szkoda, bo w takim razie tegoroczne Nexusy pewnie nie dostaną ekranów reagujących na siłę nacisku, choć takie plotki wcześniej się pojawiały. Google nie skomentowało raportu re/code. 

Force Touch jest technologią, która pozwala na implementowanie nowych akcji w oprogramowaniu, które rozpoznawane są na podstawie siły nacisku na ekran. Obecnie niektórzy producenci smartfonów z Androidem, jak Meizu czy Huawei, implementują te rozwiązania na własną rękę. Niestety, pozostawia to wiele do życzenia i dlatego ważnym jest, aby zrobiło to Google w samym Androidzie.

Źródło: re/code

Android N podobno nie obsłuży Force Touch - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

tyuio
11-08-2016 - 17:09:42
wqewre
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się