W dokumentacji Androida N, jak i pewnych jego plikach doszukano się informacji na temat nowego trybu, który ma pozwolić uruchamiać aplikacje w oknach. Tak jak w Windows.

Ars Technica raportuje, że Android N ma umożliwić uruchamianie aplikacji w oknach i nie chodzi tu o tryb multi-window, który umożliwia pracę z dwiema aplikacjami na podzielonym ekranie, ale coś zupełnie innego.

Będzie to rozwiązanie, które dobrze znamy z Windows czy Remix OS opartego na Androidzie. Aczkolwiek, możliwość uruchamiania aplikacji w oknach ma być zapewniona tylko w większych urządzeniach, a więc pewnie nie na smartfonach. W dokumentacji Androida N czytamy: Producenci większych urządzeń mogą wybrać tryb nieregularnego kształtu, gdzie użytkownik może zmieniać rozmiar aktywności. Jeśli producent aktywuje opcję, urządzenie zaoferuje tryb poza możliwością pracy na podzielonym ekranie.

Ponadto w pliku framework-res.apk znajdują się następujące wzmianki:

<string name="enable_freeform_support">Enable freeform windows</string>
<string name="enable_freeform_support_summary">Enable support for experimental freeform windows.</string>

Google pochwali się tym trybem zapewne w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016, gdzie na pewno poświęci sporo uwagi funkcjom w Androidzie N. System zostanie wydany latem tego roku. Obecnie można go testować przystępując do programu Android Beta Program.

Źródło: arstechnica

Android N pozwoli uruchamiać aplikacje w oknach o zmiennym rozmiarze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się