Nie, dobrze przeczytaliście tytuł. Google długo kazało czekać na taką możliwość w czystym Androidzie. Funkcję dostrzeżono w Android N Developer Preview 2.

Możliwość ustawiania różnych tapet na ekranach blokady i startowym jest dostępna od dawna w wybranych nakładkach na Androida stosowanych przez partnerów Google'a, ale w "czystej" wersji najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie takiej opcji nie ma.

To ulega zmianie wraz z Android N Developer Preview 2, który udostępniono w tym tygodniu. W systemie można ustawić różne tapety na ekranach blokady i startowym, co widzicie na poniższym zrzucie ekranowym opublikowanym przez Android Police.

 

Co najciekawsze, nie jest to zmiana dotycząca samego systemu, a aplikacji Google w wersji 5.12.16.NYC.21. Jest to o tyle dobra wiadomość, że uaktualniona aplikacja Google może z czasem trafić do Sklepu Play i wniesie nowe funkcje dla tapet także na urządzeniach ze starszymi wersjami Androida, a nie tylko w Androidzie N. O tym jednak przekonamy się z czasem, bo nie jest to pewne. Google może pozostawić taką opcję jedynie dla nowej wersji systemu.

Źródło: Android Police -> http://www.androidpolice.com/2016/04/14/google-launcher-on-android-n-dev-preview-2-lets-you-set-different-wallpapers-for-homescreen-and-lockscreen/

Android N: w końcu można ustawić różne tapety na ekranie blokady i startowym - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się