Google opublikowało świeże statystyki związane z udziałem poszczególnych wersji Androida. W górę poszybował tylko Marshmallow. Starsze wersje systemu spadły.

Google co miesiąc publikuje statystyki związane z fragmentacją Androida. Teraz przyszedł czas na podsumowanie za zeszły miesiąc.

Z informacji opublikowanych przez Google'a wynika, że do góry wspiął się tylko Marshmallow, który w kwietniu umocnił się do 7,5% (z 4,6% w marcu). Najpopularniejszą wersją Androida nadal jednak pozostaje Lollipop. Android 5.0.x i 5.1.x okupują łącznie 35,6% wszystkich aktywnych urządzeń łączących się ze Sklepem Play. Niewiele gorzej ma się Android 4.4 KitKat, który ma 33,4% rynku. Warto jednak dodać, że te wersje systemu tracą udział, jak i wszystkie inne, których tutaj nie wymieniono.

Pół roku za symboliczną złotówkę. Sprawdź!

W zestawieniu Google nadal nie ma Androida N. Ten obecnie znajduje się w fazie beta testów i musiałby pojawić się przynajmniej na co tysięcznym urządzeniu z Androidem, aby załapać się do statystyk. To prędko nie nastąpi. Nawet po jego oficjalnej premierze.

Szczegóły związane z udziałem poszczególnych wersji Androida w kwietniu możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: Google

Android w kwietniu. Do góry tylko Marshmallow, a starsze wersje w dół - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się