W sieci pojawiły się plotki, jakoby Google przygotowywało własne aplikacje na smartfony z Windows 10 Mobile. To o tyle ciekawe, że Google nigdy poważnie nie traktowało platformy Windows Phone.

Piekło zamarzło? Bardzo możliwe! Jeśli wierzyć plotkom, to Google może być w trakcie przygotowywania własnych aplikacji na smartfony z systemem Windows 10 Mobile. Wśród aplikacji wymienia się między innymi Hangouts, Muzykę Google Play, YouTube czy Google Voice.

Jest to z pewnością ciekawa informacja. Tym bardziej, że Google do tej pory omijało szerokim łukiem platformę Windows Phone i użytkownicy smartfonów z mobilnymi okienkami są pozbawieni dostępu do wielu popularnych aplikacji firmy z Mountain View.

Sony Xperia M4 Aqua za 99 zł

Jeśli to prawda, to być może więcej na ten temat usłyszymy już jutro, w trakcie konferencji Microsoftu w Nowym Jorku, gdzie gigant z Redmond ma zaprezentować nowe Lumie i przekazać informacje na temat systemu Windows 10 Mobile. Tymczasem zobaczcie, co wyciekło na temat nowych smartfonów.

Na chwilę obecną nie wiemy, czy aplikacje Google będą uniwersalne, a więc pozwolą także na uruchamianie na urządzeniach z "dużym" Windows 10 na komputery i tablety.

Źródło: phonearena

Aplikacje Google trafią na smartfony z Windows 10 Mobile? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacji na smartfony są tysiące. Każdy jednak posiada ulubioną, z której korzysta niemal codziennie i która ułatwia i umila życie. Spytaliśmy nasze koleżanki i kolegów z T-Mobile, które aplikacje oni polecają.

Smartfon bez aplikacji jest jak dom bez mebli - przekonywaliśmy o tym Was już nie raz. Tym materiałem rozpoczynamy co miesięczny cykl, w którym będziemy przedstawiać Wam aplikacje polecane przez pracowników T-Mobile. Poznajcie je. Być może zaczniecie ich używać!

Endomondo

Aplikacja idealna do biegania, jazdy na rowerze, chodzenia i innych dyscyplin. Smartfon z zainstalowaną aplikacją rejestruje prędkość, spalane kalorie i czas podczas uprawiania dowolnego sportu. W czasie biegu możemy otrzymywać wskazówki głosowe np. o tempie i dystansie po każdym przebytym kilometrze. Naszą trasę możemy obejrzeć na mapie, a na Facebooku udostępnić, chwaląc się naszymi wynikami.

Hanna Daniewska o Endomondo

Endomondo jest niezastąpione, gdy ćwiczysz, jeździsz na rowerze, biegasz czy spacerujesz. Z nią zawsze wiesz, ile kilometrów pokonałeś i ile kalorii udało się przy tym spalić. Na stronie Endomondo bez problemu sprawdzam pokonane trasy, a obraz jest „jak żywy”. Łatwa w użyciu, prosta w instalacji. Ogromna zaleta to fakt, że można ją ściągnąć na każde urządzenie bez względu na system, w jakim porusza się nasz smartfon.

POBIERZ

Pobierz z Google Play

Pobierz z AppStore

Pobierz z BlackBerry World

Pobierz z Windows Phone Marketplace

Endomondo pomoże Wam w codziennych treningach.

Pobieraj aplikacji bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

TrackID

TrackID to aplikacja do rozpoznawania muzyki. Aplikacja zidentyfikuje muzykę, która w danym momencie leci np. w radiu czy w telewizji. TrackID pozwala także na dostęp do biografii artystów. Umożliwia oglądania filmów w serwisie YouTube.

Krzysztof Tiomkin o TrackID

Często słyszę w radiu kawałki, które mi się podobają. Niestety, nigdy nie pamiętam wykonawców i tytułów utworów. Teraz pomaga mi aplikacja TrackID. Uruchamiam ją w telefonie, naciskam magiczny przycisk i przystawiam telefon do radia. Po kilku sekundach na ekranie telefonu pojawia się informacja, np. Maanam: Boskie Buenos, i okładka. Mogę pobrać utwór na telefon (kupić) albo wyświetlić teledysk utworu, korzystając z YouTube. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, a grafika przyjemna. No i wiem, co jest teraz grane…

POBIERZ

Pobierz z Google Play

 

AccuWeather

AccuWeather to aplikacja, dzięki której nigdy nie zaskoczy Was deszcz, śnieżyce i inne anomalie pogodowe. Aplikacja umożliwia sprawdzenie pogody zawsze i wszędzie. Możecie oczywiście spersonalizować AccuWeather i ustawić szczegółową prognozę dla swojej miejscowości lub regionu.

Aneta Cichecka o AccuWeather

To prawdopodobnie jedna z najczęściej używanych aplikacji. Ja zawsze zaczynam od niej dzień, bez wyglądania przez okno można stwierdzić, czego się spodziewać po pogodzie każdego dnia, w każdym miejscu w Polsce, godzina po godzinie. Korzystam z niej, aby zaplanować nadchodzący tydzień, dowiadywać się o nadchodzących burzach lub warunkach mogących mieć wpływ na zmianę moich planów. Pozwala ona sprawdzić prognozę pogody na najbliższe dni.

POBIERZ

Pobierz z Google Play

Pobierz z AppStore

Pobierz z BlackBerry World

Pobierz z Windows Phone Marketplace

AccuWeather pozwoli Wam zaplanować kolejny dzień bez obawy, że zaskoczy Was deszcz i nagłe ochłodzenie.

Dzięki aplikacji Instagram zdjęcia na Waszym smartfonie nabiorą dodatkowego charakteru.

Instagram

To aplikacja dla wielbicieli używania smartfonu jako aparatu fotograficznego. Instagram pozwala poprawiać wykonane przez nas zdjęcia, a następnie udostępnić je na Facebooku, Twitterze czy w innych serwisach, a także w sieci Instagram, która w ciągu dwóch lat zebrała ponad 15 milionów użytkowników.

Martyna Weigl o Instagramie

W swoim iPhonie najczęściej używam aplikacji Instagram. Ma ona też swoje wersje na Androida. Służy przede wszystkim do modyfikacji zdjęć i dzielenia się nimi ze znajomymi. Pozwala nadać zdjęciu indywidualny charakter. Posiada filtry, które zmieniają wygląd zdjęcia, na przykład na taki, jakby było wykonane przed kilkudziesięciu laty. Aplikacja umożliwia także zmianę kolorystyki czy zabawę z nieostrością. Dodając rozmaite ramki, można modyfikować stylistykę fotografii. Instagram to fajna zabawa dla wszystkich tych, którzy chcą dodać swoim zdjęciom coś od siebie.

POBIERZ

Pobierz z Google Play

Pobierz z AppStore

 

mobileMPK

Każdy z nas korzysta z komunikacji miejskiej. A nie raz na pewno zdarzyło się tak, że autobus uciekł nam sprzed nosa i na kolejny musieliśmy czekać dobre 10 minut. Aplikacja mobileMPK rozwiąże ten problem. Po jej zainstalowaniu będziecie mieli na Waszych smartfonach stały dostęp do aktualizowanych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Aplikacja pozwoli Wam także zaplanować trasę uwzględniającą przesiadki, a także dodać najczęściej używane przez Was linie do ulubionych.

Piotr Rudzki o mobileMPK

W swoim telefonie mam zainstalowanych kilka aplikacji – głównie do obsługi konta bankowego czy użytkowych, np. latarkę. Najczęściej jednak korzystam z aplikacji MobileMPK. To niezwykle użyteczny program, który zawiera rozkłady jazdy komunikacji miejskiej z około 40 miast Polski. Aktualizowany jest na bieżąco. Rozkłady możemy sprawdzać według linii oraz przystanków. Aplikacja zaznacza również, za ile minut odjeżdża najwcześniejszy autobus, tramwaj czy pociąg. Użyteczną funkcjonalnością jest mapa – pokazuje dokładnie naszą lokalizację i najbliższe przystanki. Po najechaniu kursorem na wybrany punkt możemy sprawdzić, jakie linie z niego kursują i zaplanować podróż.

POBIERZ

Pobierz z Google Play

 

Google Sky Map

Aplikacja Google Sky Map umożliwi zapoznanie się z mapą nieba na Waszym smartfonie. Każdy może mieć dostęp do aktualnego położenia gwiazd, konstelacji, planet. Google Sky Map korzysta z GPS, dzięki czemu po uruchomieniu aplikacji od razu otrzymamy mapę nieba w miejscy, w którym znajdujemy się w danej chwili.

Paweł Brzozowski o Google Sky Map

Polecam Google Sky Map. To aplikacja, która jest czymś więcej niż prostą mapą nieba. Dzięki niej, nie ruszając się z fotela, można zobaczyć gwiazdy i planety ukryte dla oczu za warstwą chmur albo niewidoczne z powodu świecącego za dnia słońca. Można np. sprawdzić, gdzie właśnie znajduje się Wenus, Księżyc lub jakaś gwiezdna konstelacja. Wystarczy skierować smartfon w dowolnym kierunku, niekoniecznie w niebo. Kierując go do środka Ziemi, zobaczymy to, co oglądają na niebie mieszkańcy antypodów. Google Sky Map świetnie sprawdza się w gwiaździste noce – pozwala poznać nazwy obserwowanych obiektów i powiązać je w gwiazdozbiory.

POBIERZ

Pobierz z Google Play

<p><em>Zobacz jak wygląda aplikacja AccuWeather na smartfonach z Androidem.</em></p>

<p><em>Aplikacja Google Sky Map - obejrzyjcie gwiazdy na niebie!</em></p>

Aplikacje na co dzień #1: Endomondo, mobileMPK, TrackID i inne - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

cyc997
17-02-2013 - 08:44:08
No fajnie, fajnie, ale gdzie jest aplikacja do streamingu muzyki i dedykowany do niej pakiet danych?! Wybrałem T-mobile, przeniosłem się z innej sieci, podpisałem kontrakt na 2 lata, stawiając za pewnik, że tak wielka korporacja nie pozostanie w tyle. Po 3 miesiącach wybrałbym inną sieć i korzystał z deezera albo wimpa. Ogarnijcie się, przecież jest Spotify do "wzięcia", niewiem jakich macie speców od marketingu, ale nie przepracowywują się. Dla wielu młodych ludzi, taka usługa może zdecydować u kogo podpiszą kontrakt, ja bym nie podpisał z wami drugi raz wiedząc, że nawet nie kwapicie się do usługi dedykowanego streamingu muzyki.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mowa o grze pod tytułem The King of Fighters ’98, która - jak wskazuje na to sam tytuł - największe triumfy święciła w latach 90.

W The King of Fighters ’98 można było grać na kultowych automatach, które dziś odeszły już nieco do lamusa, ale nadal można spotkać je w niektórych miejscach Polski (np. w nadmorskich kurortach). Teraz jednak The King of Fighters ’98 zalicza wielki powrót, debiutując na smartfonach i tabletach z systemami iOS i Android.

The King of Fighters ’98 stanowi kompilację wydań serii pochodzących z okresu 1994-1997. Jest to więc jedna z najbardziej rozbudowanych i "dopakowanych" odsłon serii. Z tego powodu w grze znalazło się miejsce dla imponującej liczby grywalnych zawodników - w sumie jest ich 38.

Jeśli zaś chodzi o system rozgrywki, to gra jest typowym przedstawicielem gatunku bijatyk 2D. Pojedynki są toczone na klimatycznych arenach, a każda z dostępnych w grze postaci ma do dyspozycji unikalny styl walki i zestaw ciosów specjalnych. Autorzy smartfonowej wersji The King of Fighters ’98 przygotowali dwa systemy sterowania: klasyczny rodem z automatów (z przyciskami ekranowymi) i współczesny, opracowany specjalnie na potrzeby nowej wersji gry. Dla każdego coś miłego. Nie zapomniano także o obsłudze zewnętrznych padów.

The King of Fighters ’98 jest dostępne w App Store i Google Play. Cena gry została ustanowiona na poziomie ok. 12 złotych, przy czym należy mieć na uwadze, że za tę kwotę otrzymujemy pełną wersje gry, bez żadnych systemów mikropłatności. To się chwali!

Kultowa bijatyka z automatów trafiła na smartfony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nowa odsłona systemu operacyjnego Microsoftu będzie działała zarówno na komputerach, jak i smartfonach. Pierwszy telefon pod kontrolą Windows 10 trafi na rynek latem tego roku.

Według zapowiedzi Ifi Majida, dyrektora marketingu urządzeń mobilnych w Microsofcie, flagowa Lumia pracująca pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 ma trafić na rynek latem tego roku. Póki co nie znamy oczywiście zbyt wielu szczegółów na temat tego urządzenia, ale na nie przyjdzie jeszcze czas.

Póki co Microsoft zdradził jednak, że wraz z premierą tego smartfonu rozpocznie się proces aktualizacji systemu dla starszych urządzeń z Windows Phone. Wiemy już również, że nie wszystkie Lumie otrzymają aktualizację do Windowsa 10. Ponadto niektóre modele smartfonów nie będą w stanie zaoferować wsparcia dla wszystkich funkcji nowego systemu.

Możemy być również pewni, że mający ukazać się latem tego toku smartfon Microsoft Lumia z Windows 10 będzie reprezentował absolutnie najwyższą półkę - i to zarówno jeśli chodzi o specyfikację, jak i cenę. Fanom pozostaje poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Flagowy smartfon z Windows 10 trafi na rynek latem - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

xSchlo
28-01-2015 - 18:28:35
Będzie w ofercie T-mobile?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się