Analitycy nie pozostawiają złudzeń. Apple w tym roku musi liczyć się z mniejszą sprzedażą iPhone'ów niż w zeszłym roku. Pesymistyczne prognozy zakładają nawet sprzedaż gorszą niż w 2014 roku.

Firma z Cupertino zaliczyła historyczny spadek sprzedaży iPhone'ów w pierwszym kwartale tego roku, ale na tym nie koniec. Ming Chi Kuo - analityk KGI Securities uważa, że cały 2016 rok będzie dla Apple'a gorszy niż poprzedni. W zeszłym roku Apple sprzedało rekordową ilość iPhone'ów - 231,5 mln sztuk. Optymistyczny scenariusz na ten rok zakłada sprzedaż na poziomie 205 mln smartfonów. Natomiast pesymistyczna prognoza to 190 mln iPhone'ów, a więc mniej niż w 2014 roku, gdy Apple sprzedało 192 mln telefonów.

Zobacz smartfony Apple'a w e-sklepie

iPhone 7 podobno nie będzie zbyt atrakcyjnym smartfonem i dlatego Apple musi liczyć się ze spadkiem sprzedaży. Sytuacja ma szansę zmienić się w 2017 roku, ale firma z Cupertino musi być bardziej innowacyjna.

Warto dodać, że konkurencja Apple'a, gdzie Ming Chi Kuo wymienia: Samsunga, Oppo, Huawei czy Vivo, ma zaliczyć lepsze wyniki sprzedaży smartfonów w tym roku.

Źródło: macrumors

 

Apple w tym roku może sprzedać mniej smartfonów niż w 2014 r. - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się