W ciągu czterech lat Apple sprzedał więcej iPhone’ów niż komputerów Mac w całej ich 28-letniej historii.

Z danych firmy Asymco wynika, że pod koniec zeszłego roku Apple mogło się pochwalić sprzedażą urządzeń z systemem iOS na poziomie 316 milionów. Wzięto tutaj pod uwagę iPhone’y, iPady i iPody Touch.

Oznacza to, że sprzedaż urządzeń z mobilnym OS-em w ciągu zaledwie czterech lat przegoniła ilość sprzedanych komputerów Mac.

Tak wygląda sprzedaż poszczególnych produktów Apple'a od chwili ich wprowadzenia na rynek. Widać doskonale, że iPhone i iPad to prawdziwe rynkowe hity.

Tylko w ubiegłym toku Apple sprzedał więcej smartfonów, tabletów i odtwarzaczy (156 mln) niż komputerów Mac (122 mln). Nie oznacza to wcale, że chętnych na Maki brakuje – ich sprzedaż błyskawicznie rośnie i 2011 rok był dla nich najlepszy w historii, a są obecne na rynku już 28 lat.

Źródło/Fot.: Asymco

Apple: więcej sprzedanych iPhone’ów niż Maków - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Klienci ofert Mix na liczbę doładowań oraz Mix na czas mogą rozmawiać ze wszystkimi w T-Mobile w Polsce i na świecie bez ograniczeń, a to jeszcze nie wszystkie nowości...

Dla tych, na których potrzeby najlepiej odpowiada Mix, przygotowaliśmy jego dwie odświeżone odsłony:

 • Mix na czas, czyli Taryfa Fon - to tanie telefony i umowa na czas,
 • W Mix na liczbę doładowań z taryfami Mix 25 oraz Mix 50 podpisujesz umowę na liczbę doładowań. Od Ciebie zależy jak dlugo trwa Twoja umowa. Im częściej doładowujesz swoje konto, tym szybciej wymieniasz telefon na nowy.

Entuzjaści Mixa mogą teraz skorzystać z dwóch nowych usług: 

 • Zawsze rozmawiaj to nielimitowane rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie na numery do: Austrii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Holandii, Macedonii, Niemiec, Słowacji, USA, na Węgry oraz do Wielkiej Brytanii. W ofercie bez telefonu to koszt jedynie 39 zł miesięcznie.
 • Wszędzie rozmawiaj. To oferta, dzięki której takżę za granicą możecie rozmawiać tak tanio jak w kraju. Za 9 zł możecie kupić multipakiet 30 jednostek, gdzie jednostka oznacza minutę połączenia głosowego, jeden SMS lub MMS. Z pakietu można korzystać w roamingu w Unii Europejskiej lub wykorzystać w Polsce na międzynarodowe połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y do UE.

W Mix na czas możesz także obniżać koszty aktywując pakiet 45 minut ważny przez 30 dni. Zapłacisz jedynie 20 gr za minutę, a minuty można wymieniać także na SMS-y i MMS-y. A może nie możesz żyć bez pisania SMS-ów lub lubisz dzielić się wrażeniami za pomocą MMS-ów? W pakiecie SMS-y i MMS-y za grosze te pierwsze kosztują jedynie 1 gr za sztukę, a drugie – 6 gr.

Wybrane telefony dla klientów Mix


HTC Wildfire S

Samsung Galaxy mini

Nokia C2-01

ZALETY
 • - system operacyjny Android
 • - GPS z Mapami Google
 • - aplikacja Friend Stream łącząca ze sobą aplikacje Facebook, Twitter i Flickr
 • - system operacyjny Android
 • - innowacyjna metoda wpisywania tekstu SWYPE
 • - GPS, WLAN
 • - aplikacje: Facebook, Flickr, YouTube
 • - aparat 3,2 Mpix
 • - dostęp do sklepu Ovi z aplikacjami
CENA
1 zł w Mix 50 1 zł w Mix 50 1 zł w Mix 25

W ofercie Wybrane Numerki możesz natomiast wybrać trzy osoby, bez rozmów z którymi trudno Ci się obejść, i rozmawiać z nimi za 3 gr za minutę. Posiadacze Mixa mogą także rozmawiać z grupą osób za darmo, jeżeli abonent uczynił go członkiem Sieci Rodzinnej.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, co dla wielu posiadaczy komórek jest coraz ważniejsze – internecie w komórce bez limitu i bez obaw o to, że koszty surfowania wymkną się spod kontroli. Już za 9,08 zł miesięcznie można sprawdzać pocztę, przeglądać serwisy społecznościowe i strony www.

T-Mobile daje posiadaczom Mixa to, czego nie oferuje żaden inny operator w Polsce: możliwość rozmów bez limitu z ponad 100 milionami abonentów T-Mobile w Polsce i na świecie. Do tego rozmowy w roamingu tak tanie jak w kraju – to absolutnie unikatowa oferta na polskim rynku.

Mix oferuje więcej niż myślicie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Millennial Media opublikowało raport Mobile Mix, w którym zanalizowano rynek sprzętu mobilnego w sierpniu. Wynika z niego, że cały czas w siłę rosną Android oraz iOS, zaś reszta konkurencji pozostaje daleko z tyłu.

System operacyjny stworzony przez Google posiada prawie dwukrotną przewagę nad iOSem. Android kontroluje obecnie już 54 procent mobilnego rynku (składającego się z tabletów i smartfonów), zaś iOS w sierpniu obecny był w 28 procentach mobilnych telefonów. Apple może zadowalać jedynie wiadomość, że najpopularniejszym smartfonem na rynku jest iPhone (13,06 proc). Ale radość ta nie może być pełna, gdyż w 20 z najpopularniejszych urządzeń, aż 15 działa na Androidzie.

W momencie kiedy Android i iOS zyskują na popularności, RIM słabnie. Ma w tym momencie 13 proc. udziału w rynku. Jeszcze gorzej wiedzie się Windows Phone (Microsoft) oraz Symbian (Nokia). Każdy z nich obecny jest na zaledwie 1 procencie mobilnego sprzętu.

W starciu Android vs iOS górą jest obecnie ten pierwszy.

Jest to już któryś z kolei raport, który informuje, że Android rośnie w siłę i wyprzeda iOS. W  tym miesiącu pisaliśmy już przecież o danych przedstawionych przez firmę analityczną Ovum z których wynikało, że prawie połowa z pobranych aplikacji na smartfony w 2011 r. zostanie ściągnięta na telefony z Androidem, zaś tylko jedna trzecia na urządzenia iOS. Po raz pierwszy więc użytkownicy Androida pobiorą więcej aplikacji niż użytkownicy iOS.

Androida dwa razy więcej niż iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do końca roku liczba urządzeń mobilnych z dostępem do internetu będzie większa niż liczba mieszkańców Ziemi.

Z raportu Cisco Visual Networking Index: Global Mobile Data trafiic Forecast Update, 2011-2016 wynika, że już w 2016 roku na jednego mieszkańca Ziemi będzie przypadać 1,4 internetowych urządzeń mobilnych.

Lawinowo rośnie także udział urządzeń mobilnych w ruchu w sieci. Cisco szacuje, że w latach 2011-2016 generowany przez ich użytkowników ruch wzrośnie aż 18-krotnie. W ubiegłym roku przesyłaliśmy 0,6 eksabajta danych miesięcznie, a w 2016 roku ma to być aż 10,8 eksabajtów. Z roku na rok ilość danych rośnie mniej więcej dwukrotnie.

Oczywiście nie wszystkie miejsca na ziemi generują taką samą ilość ruchu w sieci. Za ponad połowę przesyłanych danych odpowiada obecnie region Azji i Pacyfiku oraz Europy Zachodniej.

Tak wyglądają wzrosty przesyłu danych w poszczególnych częściach świata i z podziałem na poszczególne rodzaje danych wg firmy Cisco.

Urządzenia, które bierze pod uwagę Cisco w swoim raporcie, to nie tylko telefony komórkowe czy tablety, ale także konsole przenośne do gier, czytniki e-booków, cyfrowe ramki do zdjęć czy nawet mające dostęp do internetu systemy samochodowe.

52 proc. treści przesłanych w ubiegłym roku stanowiło wideo, którego udział będzie rósł także w najbliższych latach aż osiągnie poziom 70 proc. w 2016 roku. W najbliższych latach ma znacząco wzrosnąć ruch w sieci generowany przez tablety, ale to nie powinno dziwić, bo urządzenia te zostały pozytywnie przyjęte przez konsumentów i ich ilość na rynku szybko rośnie (a niepokonanym liderem jest nadal iPad).

Źródło: Cisco
Fot: Cisco, Gan Hui | Dreamstime.com

Urządzeń mobilnych więcej niż ludzi - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się