Apple otrzymał patent na tablet, do którego można dołączyć stację dokującą z klawiaturą. Pracuje nad podobnym?

Ostatnio do sieci wypłynął patent, który jest już w posiadaniu Apple. Na grafice poniżej widać tablet, do którego można, dzięki specjalnym zaczepom, przymocować stację dokującą z klawiaturą.

Podobne rozwiązanie zaoferowało już kilku producentów, jednak dotyczy ono tabletów hybrydowych z Androidem i Windowsem. Gdyby Apple zdecydował się na wypuszczenie na rynek iPada z doczepianą klawiaturą, ucieszyliby się z pewnością wielbiciele iOS.

Urządzenie takie ma dwie podstawowe zalety: jest wygodniejsze w obsłudze dla tych, którzy, korzystając z internetu, często muszą coś pisać, a także przedłuża czas pracy tabletu na jednym ładowaniu baterii – dzięki dodatkowej baterii znajdującej się w stacji dokującej.

Czy staranie się o patent oznacza, że Apple pracuje nad takim urządzeniem?

Będzie iPad ze stacją dokującą? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wczoraj, wieczorem naszego czasu, miała miejsce premiera jednego z najbardziej oczekiwanych w tym roku urządzeń mobilnych. Apple zaprezentowało nowego iPada.

Przed oficjalną prezentacją najnowszej odsłony iPada internet aż huczał od plotek, przecieków i spekulacji na jego temat. Kilka z nich się potwierdziło, inne nie. Zamiast oczekiwanej rewolucji, jest ewolucja, ale iPad zmienił się znacząco.

Najnowsze dziecko Apple wygląda niemal identycznie jak iPad 2. Jest od niego tylko nieznacznie grubszy. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Apple A5X zintegrowany z czterordzeniowym układem graficznym. Według deklaracji to GPU jest 4 razy szybsze niż układ graficzny zastosowany w chipsecie Tegra 3.

Całość, jak poinformowało Apple została zaprojektowana pod kątem współpracy z nowym wyświetlaczem. Na pokład iPada, zgodnie z oczekiwaniami trafił ekran Retina. Oferuje on nowemu tabletowi Apple rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli przy zachowanej przekątnej, wynoszącej 9,7 cala.

Na pokład iPada trafił również 5-megapikselowy aparat cyfrowy iSight z możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD 1080p oraz przednia kamera FaceTime Camera, identyczna z tą montowaną w iPhonie 4S.

Nowy iPad.

Nowy iPad dostał także łączność LTE (wersje z 3G zostaną oczywiście w ofercie, a na ich pokład trafi układ ze wsparciem dla standardu HSPA+ 42 Mb/s) oraz Bluetooth 4.0.

Inna nowość to zaimplementowana możliwość dyktowania tekstu. Funkcjonalność ta wspierana jest dla języków obsługiwanych przez Siri.

Największym zaskoczeniem dla wielu osób jest nazwa nowego iPada. Nowy tablet Apple, wbrew spekulacjom, nie nazywa się iPad 3, ani iPad HD, ani też iPad 2S. Nazwano go po prostu iPad, a podczas prezentacji ani razu nie padła inna nazwa niż „The new iPad”.

Już teraz chcielibyśmy poinformować, że nowy iPad będzie w naszej ofercie od 23 marca br.

Źródło/fot. Apple

Nowy iPad już jest! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wprawdzie Apple nie potwierdził, że pracuje nad mniejszym bratem kultowego iPada, ale analitycy już wróżą, ile osób skusi się na takie urządzenie.

Amazon z powodzeniem sprzedaje swojego 7-calowego Kindle Fire, a w planach ma także smartfon. Google wypuścił w końcu długo oczekiwany tablet Nexus 7. Stąd nie brakuje plotek, że także Apple pracuje nad czymś mniejszym od trzech dotychczasowych generacji iPada.

Urządzenie funkcjonuje w mediach pod roboczą nazwą iPad mini i ponoć ma zostać wprowadzone na rynek w okolicach października. Moment o tyle dobry, że czas kupowania prezentów gwiazdkowych to okres największych żniw dla producentów.

Gener Munster, analityk firmy Piper Jaffray, prognozuje, że w IV kwartale tego roku Apple może sprzedać nawet 4-6 milionów iPadów mini. To około 10 proc. ogólnej sprzedaży iPadów, jednak i tak liczba ta stanowi 30 proc. sprzedaży tabletów pracujących pod kontrolą Androida.

Chociaż tylu producentów oferuje tablety z zielonym robotem na pokładzie, to jednak iPad nadal jest liderem tego rynku, mając w USA udziały na poziomie około 60 proc.

Źródło: BusinessInsider

<p><em>Zapraszamy Was do obejrzenia naszej wideo-recenzji iPada mini!</em></p>

iPad mini będzie hitem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

JBL OnBeat Mini to stacja dokująca wyposażona w system audio, przeznaczona dla użytkowników iPhone'a 5, bo współpracująca z nowym złączem Lightning.

W modelu JBL OneBeat Mini złącze Lightning zainstalowano w tak szerokim gnieździe, że można w nim zadokować nie tylko iPhone’a 5, iPoda Touch 5. generacji czy iPoda Nano 7. generacji, ale również iPada.

Jednak i użytkownicy starszych modeli smartfonów Apple’a nie powinni się martwić, że znaleźli się w ogonie technologicznego peletonu. Oni także mogą się zaopatrzyć w OnBeat Mini, tyle tylko, że stacja odtworzy muzykę z ich sprzętu nie przez dok i złącze Lightning, ale za pośrednictwem USB i przewodu ze złączem starego typu. Natomiast chcąc słuchać muzyki z innych przenośnych urządzeń, mamy jeszcze do dyspozycji 3,5 mm wejście stereo.

Zadokowane urządzenia stacja może ładować tylko wtedy, gdy jest podłączona do sieci, ale już muzykę może odtwarzać bezprzewodowo, do pięciu godzin, dzięki wbudowanemu akumulatorowi.

Cena JBL OnBeat Mini została ustanowiona na poziomie 669 zł

JBL OnBeat Mini – stacja dokująca z głośnikami do iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się