Biografia Jobsa pióra Waltera Isaascona jest najlepiej sprzedającą się książką w Amazonie.

Jedyna autoryzowana biografia założyciela i szefa Apple’a była oczekiwaną pozycją. Złożyły się na nią wywiady przeprowadzone z samym Jobsem, ale także z jego bliskimi i współpracownikami, a także osobami, które miały okazję go poznać. Wywiady były przeprowadzane do ostatnich dni życia wielkiego wizjonera.

Zainteresowanie zawartością książki znalazło odbicie w wynikach sprzedaży. Tylko w pierwszym tygodniu dostępności biografii w USA sprzedało się ponad 380 tysięcy kopii. Książka znajduje się obecnie na szczycie listy bestsellerów 2011 amerykańskiego sklepu Amazon. To świetny wynik jak na tak krótką dostępność w sprzedaży.

Prawa do książki Waltera Isaacsona nabył już koncern Sony. Powstanie film, którego reżyserem będzie prawdopodobnie Aaron Sorkin, odpowiedzialny za sukces The Social Network. Pojawiły się także spekulacje, że w role Jobsa wcielą się George Clooney i Noah Wyle.

Biografia Jobsa bestsellerem Amazonu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kilka biografii Steve’a Jobsa już powstało, ale w przyszłym roku zobaczymy tą jedną jedyną – autoryzowaną. Można powiedzieć, że będzie to książka o… iPhone. Między innymi.

Książkę „iSteve: The Book of Jobs” wyda w przyszłym roku amerykańskie wydawnictwo Simon & Schuster. Autorem jest Walter Isaacson.

Jak zdradził wydawca, dzieło powstaje etapami od 2009 roku. Zadebiutuje w przyszłym roku i będzie oficjalną biografią Jobsa. Nie wiadomo, jakim cudem Isaacson zdołał zdobyć poparcie szefa Apple dla swojego projektu. Jobs znany jest z dość ambiwalentnego stosunku do dziennikarzy, nie przepada też za medialnym rozgłosem. Napisano o nim już kilka książek, ale żadna nie zyskała błogosławieństwa słynnego Steve’a.

Biografia Jobsa, pióra Isaacsona ma być inna. Nie zabraknie autoryzowanych cytatów z Jobsa, wywiadów z nim samym, członkami jego rodziny, oraz ludźmi, którzy z szefem Apple pracują. Jobs jest znany ze swojego ogromnego zaangażowania. Potrafi kilkanaście godzin dziennie spędzić w siedzibie koncernu w Cupertino.

Kwestia biografii Jobsa wzbudza za oceanem spore kontrowersje, a oliwy do ognia dolewa kwestia stanu zdrowia szefa Apple. Przebywa on od stycznia na długoterminowym zwolnieniu lekarskim, którego przyczyna jest niemalże sekretem korporacyjnym. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Jobs tylko raz pojawił się publicznie. Na konferencji prasowej 2 marca, osobiście zaprezentował iPada 2.

Steve Jobs jest znany i rozpoznawany. Słynie z nietypowego ubioru. Nawet na oficjalnych konferencjach Apple pojawia się w jeansach i bluzie. Generalnie CEO koncernów informatycznych mają swój "styl". Jego konkurent - również Steve (ale) Ballmer, szef Microsoftu - także słynie ze swojego charakterystycznego swetra i niechęci do marynarek

Steve Jobs jest uważany za wyjątkowego menadżera i wcielenie amerykańskiego sukcesu. W 2009 roku został CEO od the decade, magazynu Fortune. W ubiegłym roku – Człowiekiem Roku, Financial Times. Słynny Steve słynie z dość ciętych ripost, oraz ostrych maili, które często wysyła do wyjątkowo napastliwych dziennikarzy. Dość często ląduje na celowniku branżowych karykaturzystów. W sieci znajdziecie całkiem sporo „tekstów z Jobsa”, które zwykle są fragmentami jego korespondencji z mediami.

Ciekawe, czy znajdzie się polski wydawca, którego zainteresuje biografia Jobsa.

Źródło: abcnews.go.com

Fot. Apple, Wikimedia Commons

Jobs kilkukrotnie lądował na okładce prestiżowego Time'a. Na zdjęciu szef ówczesnego Apple'a w 1982 roku, oraz Jobs prawie 30 lat później w 2010 roku. Wtedy był królem rynku pecetów, dziś stał się guru nowych technologii i ery post PC

Księga Jobsa - szef Apple będzie miał oficjalną biografię - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dziś ma miejsce polska premiera biografii Steve'a Jobsa, autorstwa Waltera Isaacsona. Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Insignis, w przekładzie Przemysława Bielińskiego i Michała Strąkowa.

Biografia dostępna jest w trzech formach: klasycznej, drukowanej książki, ebooka dostępnego w kilku księgarniach internetowych oraz audiobooka, dostępnego także od dzisiaj w tzw. presselingu, w serwisie Audioteka.pl (na obecną chwilę dostępnych jest pierwsze 17 rozdziałów).

Biografia dostępna jest w trzech formach: klasycznej, drukowanej książki, ebooka dostępnego w kilku księgarniach internetowych oraz audiobooka, dostępnego także od dzisiaj w tzw. presselingu, w serwisie Audioteka.pl

Walter Isaacson oparł biografię na ponad czterdziestu rozmowach z samym Jobsem oraz ogromnej liczby wywiadów z jego rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, a także rywalami i wrogami, w sumie z ponad setką osób.

Polska premiera biografii Steve'a Jobsa - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Stampler
20-11-2011 - 18:31:26
Szkoda Steve'a... naprawdę, fajny był...
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-11-2011 - 17:20:07
Stampler, my również żałujemy. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
stokrtka
19-11-2011 - 19:04:33
wielka szkoda że gościa już nie ma
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-11-2011 - 17:26:24
Stokrotko, my także żałujemy. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
wiewia
18-11-2011 - 11:34:25
"W dniu dzisiejszym" - tak sie nie pisze, nie mowi - to jest niepoprawny pleonazm. :)
  (0)
Odpowiedz
Bartek
18-11-2011 - 09:37:03
a w której księgarni jest ona dostępna w formie e-book'a??? bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę :-(
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Amerykański gigant zaprezentował dwa nowe tablety – z ekranami o przekątnej 8,9 i 7 cala. Zobaczcie specyfikacje.

Pierwszy tablet Amazonu z 7-calowy ekranem nie tylko został bardzo dobrze przyjęty przez klientów, ale także pokazał konkurentom, że warto zaproponować urządzenie z ekranem mniejszym niż iPad i w bardzo atrakcyjnej cenie, a zarabiać na usługach, a nie na jego sprzedaży. To właśnie Kindle Fire miał prawdopodobnie duży wpływ na pojawieniu się na rynku 7-calowego Nexusa 7.

Na konferencje w Santa Monica Jeff Bezos zaprezentował kilka nowych urządzeń. Omińmy tutaj czytniki e-booków i od razu przejdźmy do tabletów.

Pierwszym z nich jest Kindle Fire HD 8,9”. Jak nazwa wskazuje, tablet ma ekran o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli z 10-punktowym wielodotykiem. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP 4470 posiadający taktowany zegarem 1,5 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Są także: głośniki stereo, moduł Wi-Fi, Bluetooth oraz gniazdo HDMI oraz dwie kamery, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzanie wideorozmów. Pamięć przeznaczona dla użytkownika to 16 lub 32 GB.

Amazon Kindle Fire HD 8,9".

Tablet ma wymiary 240 x 165 x 8,8 mm i waży 567 gramów. Trafi do sprzedaży 20 listopada w cenie 299 dolarów (16 GB) lub 369 dolarów (32 GB).

Amazon przygotował także wersję Kindle Fire HD 8,9” z LTE. Specyfikacja pozostaje bez zmian. Za wersję z 32 GB pamięci trzeba będzie zapłacić 499 dolarów, a z 64 GB pamięci – 599 dolarów

Drugą, mniejszą nowością jest Kindle Fire HD 7”, którego specyfikacja różni się od wersji z 8,9-calowym ekranem zegarem 1,2 Ghz zamiast 1,5 Ghz. Tablet ma wymiary 193 x 137 x 10,3 mm i waży 395 gramów. Można będzie go kupić już 14 września w cenie 199 dolarów (16 GB) lub 249 dolarów (32 GB).

Bezos pokazał także odświeżoną wersję pierwszego tabletu Kindle Fire. Posiada ona ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460 taktowany zegarem 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamieci RAM. Dla użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej. Wymiary urządzenia to 189 x 120 x 11,5 mm, a waga – 400 gramów. 7-calowy tablet będzie kosztował 159 dolarów, czyli o 40 dolarów mniej niż wcześniej, i będzie dostępny od 14 września.

Podobno Amazowi tak sie spodobał rynek urządzeń mobilnych, że zamierza wprowadzić do sprzedaży także swój smartfon. Na razie to tylko plotki i żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji nie możemy podać.

Źródło: Amzon, BGR, CNN

Dwa nowe tablety Amazonu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się