Research In Motion nie może na razie używać nazwy BBX, którą określano nowy system operacyjny koncernu.

BlackBerry 10 – taką nazwę nosił będzie system operacyjny nowej generacji, wykorzystywany przez Research In Motion. Dlaczego nie BBX?

W listopadzie firma Basis International z Nowego Meksyku pozwała kanadyjski koncern, twierdząc, że nazwa BBX jest jej własnością i nie zgadza się, aby ktokolwiek ją wykorzystywał. Problem miał być początkowo rozwiązany poza drogą sądową, lecz w końcu musiał trafić na wokandę.

Sąd federalny w amerykańskim mieście Albuquerque wydał decyzję korzystną dla Basis International. Na razie dotyczy ona jedynie konferencji DevCon w Singapurze, która odbywa się dziś i jutro. RIM określa swój nowy system BlackBerry 10. Zamierza się jednak odwoływać od niekorzystnej dla siebie decyzji sądu.

Źródło: Reuters

BlackBerry 10 zamiast BBX - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wymyślona, zaprezentowana i zbudowana na nowo platforma dostępna jest na dwóch nowych smartfonach LTE – dotykowym BlackBerry Z10 i dysponującym fizyczną klawiaturą BlackBerry Q10.

Wczorajsza premiera platformy BlackBerry 10, choć od dawna zapowiadana i oczekiwana nie obyła się bez niespodzianek. Organizatorzy tego transmitowanego na niemal cały świat wydarzenia (platforma BlackBerry 10 została zaprezentowana równocześnie w Nowym Jorku, Toronto, Londynie, Paryżu, Dubaju i Johannesburgu) zaskoczyli zebraną publiczność w przynajmniej dwóch kwestiach.

Konferencja rozpoczęła się w myśl powiedzenia Alfreda Hitchcocka „Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”. Thorsten Heins, wchodząc na scenę i prezentując nową platormę, nie zrobił tego jako szef Research In Motion ale CEO BlackBerry, w które Research In Motion z dniem wczorajszym się zamieniło.

Nowa platforma BlackBery 10 to jak poinformował zupełnie nowe, na nowo wymyślone, zaprojektowane i zbudowane rozwiązanie, mające zapewniać użytkownikom urządzeń mobilnych zupełnie nowe możliwości.

Przedstawiamy zaprojektowaną na nowo platformę BlackBerry, otwierającą przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości pracy mobilnej — powiedział Thorsten Heins, President i CEO BlackBerry. Bardzo cieszymy się, że możemy ją zaprezentować na nowych smartfonach BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10, które wyróżniają się szybszą i wygodniejszą obsługą, nieustannie dostosowującą się do potrzeb użytkownika. Każda funkcja, gest i szczegół na platformie BlackBerry 10 ma na celu ułatwienie pracy.

Nowe BlackBerry 10 ma być platformą solidna i niezawodną, działającą jednocześnie płynnie i responsywnie. Ma wyróżniać się nowoczesnym wzornictwem i intuicyjnym interfejsem sterowanym przy użyciu gestów, który sprzyja stylowi pracy oraz ułatwia dzielenie się treściami, ucząc się i adaptując do potrzeb użytkownika. Wraz z nią zadebiutowały zupełnie nowe smartfony - dotykowy BlackBerry Z10 i dysponujący znakiem rozpoznawczym marki – fizyczną klawiaturą BlackBerry Q10.

Zupełnie nowa platforma BlackBerry 10

Główne zalety BlackBerry 10:

- BlackBerry Hub - centralne miejsce do zarządzania całą komunikacją — pocztą osobistą i służbową, wiadomościami BBM oraz aktualizacjami i powiadomieniami z mediów społecznościowych. Do BlackBerry Hub będzie można przejść z dowolnego ekranu.

- BlackBerry Flow umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy funkcjami i aplikacjami, co ma ułatwiać i przyspieszać wykonywanie różnych zadań.

- Klawiatura BB 10 dostosowuje się do potrzeb użytkownika — uczy się używanych przez niego słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je, umożliwiając szybsze i bardziej bezbłędne pisanie.

- Nowy komunikator BlackBerry Messenger umożliwia natychmiastowe udostępnianie informacji. Nowości BBM w BlackBerry 10 to także funkcje połączeń głosowych, czatu wideo, a także możliwość dzielenia ekranu z rozmówcą korzystającym z BlackBerry 10.

- Technologia BlackBerry Balance zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych.

- Time Shift - funkcja fotograficzna, przeznaczona do robienia zdjęć grupowych. Na podstawie wykonywanych seryjnie zdjęć inteligentnie dopasowuje kadry wykonane w różnym czasie tak, aby na finalnym zdjęciu uchwycić uśmiech, zapobiegając jednoczesnie zamykaniu oczu.

- Story Maker umożliwia tworzenie filmów HD przy użyciu kolekcji zdjęć i wideo, a także muzyki i efektów. Film taki można natychmiast udostępnić.

- Nowa, szybka przeglądarka BlackBerry 10 ma stanowić wzór obsługi standardu HTML5 w smartfonach. Funkcje takie jak przewijanie i powiększanie obrazu mają przebiegać płynnie i błyskawicznie. W przeglądarce zawarto także obsługę wielu kart, przeglądanie prywatne, tryb czytnika i ułatwiającą udostępnianie materiałów integrację z platformą BB 10.

- BlackBerry Remember to z kolei narzędzie integrujące m.in. notatki i zadania. Pomagać ma także w porządkowaniu informacji i przypisywaniu ich projektów czy pomysłów. Skorzystać można tu także z synchronizacji zadań z Outlookiem czy kontem Evernote.

- Dedykowana przedsiębiorstwom technologia BlackBerry Safeguard chroni informacje użytkownika i jego firmy.

- Z platformą BlackBerry 10 zintegrowano także obsługę protokołu Microsoft Exchange ActiveSync, bezpieczny dostęp do firmowej poczty, aplikacji i danych za zaporą sieciową oraz wiele innych funkcji zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie.

- Zupełnie nowy jest teraz także sklep BlackBerry World, który oferuje 70 000 aplikacji dla BlackBerry 10 i obszerny katalog muzyki i wideo. Większość filmów ma pojawiać się w tym sklepie już w dniu jego premiery na DVD.

- W nowych smartfonach z BlackBerry 10 standardowo instalowane będą aplikacje takie jak Facebook, Twitter, LinkedIn i Foursquare. Użytkownicy BB 10 będą mieć też dostęp do aplikacji oferowanych przez tak znane marki jak Disney, Cisco, Foursquare, Skype i Rovio.

Nowy Dyrektor Kreatywny BlackBerry - Alicia Keys

Końcowym akordem prezentacji nowej platfotmy BlackBerry 10 była prezentacja nowego Dyrektora Kreatywnego BlackBerry. W tej roli znakomicie odnalazła się Alicia Keys, której zadania polegały będą między innymi na udziale w, promującym markę biznesowym tournée.

 

Źródło/fot. BlackBerry

BlackBerry 10 – całkiem nowa platforma - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Platforma BlackBerry 10 mimo szerokiego otwarcia na użytkowników prywatnych ma dużo do zaoferowania także jej biznesowym odbiorcom.

Smartfony BlackBerry do niedawna jeszcze kojarzono niemal wyłącznie z biznesem i zastosowaniami profesjonalnymi. Kanadyjski producent od dłuższego czasu oferuje jednak modele, które zaprojektowano również pod kątem użytku stricte prywatnego. Zmianę filozofii, zapoczątkowaną przez BlackBerry OS 7 wyraźnie widać również w najnowszej platformie BlackBerry 10. Szerokie otwarcie firmy na użytkowników indywidualnych nie oznacza jednak, że zrezygnowano w niej z funkcji biznesowych. Wprost przeciwnie, w BlackBerry 10 znalazło się ich całkiem sporo.

Podstawowym rozwiązaniem nowej platformy jest oczywiście BlackBerry Enterprise Service. BES 10 różni się jednak od poprzednio stosowanych rozwiązań. Jest efektem nowego podejścia BlackBerry do mobilnych rozwiązań biznesowych (EMM). Produkt ten łączy w sobie charakterystyczny dla tego producenta, wysoki poziom zabezpieczeń z funkcjami zarządzania urządzeniami i aplikacjami na nich zainstalowanymi. Zapewnia on bezpieczny dostęp do firmowych danych i poczty elektronicznej oraz zabezpieczoną łączność z aplikacjami i danymi znajdującymi się za zaporą sieciową. Ukłonem w stronę użytkowników wcześniejszej wersji BES jest wykorzystanie tego samego modelu zabezpieczeń i łączności, do którego klienci biznesowi z pewnością już przywykli.

Za pośrednictwem BES zarządzać można nie tylko smartfonami i tabletami BlackBerry (terminale pracujące pod kontrolą BB OS 7 i starszych, terminali BlackBerry 10 i terminali BlackBerry PlayBook) ale także urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida i systemu iOS. Najważniejszymi cechami tego rozwiązania są skalowalność i elastyczność. Obsługuje ono urządzenia zarówno urządzenia firmowe jak i prywatne (BYOD – Bring Yout Own Device). jego poziomu można także w ramach tego samego systemu integrować BlackBerry z urządzeniami innych marek.

Dodatkowo w przypadku włączenia do BES 10 prywatnych smartfonów BlackBerry ich użytkownicy użyć mogą technologii BlackBerry Balance, która pozwala na wygodne zabezpieczenie aplikacji i danych firmowych poprzez oddzielenie ich od materiałów osobistych. Z jej zastosowania powinni być zadowoleni zarówno pracownicy jak i pracodawcy. Pracowników ucieszy fakt, że nie będą musieli nosić ze sobą dwóch telefonów (służbowego i prywatnego), a pracodawca może być spokojny o bezpieczeństwo swoich danych - administracja serwera BES może dokładnie zdefiniować, które informacje mogą być użyte w strefie służbowej.

Dla BlackBerry Enterprise Service 10 przygotowano także firmowy sklep z aplikacjami dla smartfonów BlackBerry 10 – BlackBerry World for Work. Umożliwia on między innymi zarządzanie aplikacjami dla pracowników firmy – administratorzy BES mogą na przykład zdalnie instalować na firmowych urządzeniach wymagana aplikacje oraz publikować aplikacje polecane.

Inne wspierane przez BES 10 opcje to możliwość tworzenia indywidualnych i grupowych profili pracy, zintegrowanych z usługami Active Directory oraz internetowy serwis pozwalający pracownikom na rejestrację i konfigurowanie posiadanych przez nich urządzeń.

BES to oczywiście nie koniec rozwiązań zawartych w platformie BlackBerry 10, które służyć mogą profesjonalnym zastosowaniom. Wiele znajdujących się w niej, z pozoru stricte prywatnych funkcji zaprząc można do działań firmowych. Przykładem może być tu, oprócz tak oczywistych fabrycznych aplikacji jak organizer Remember, kalendarz, typowo biurowy pakiet Documents To Go czy pomocne w odszukaniu miejsca służbowego lunchu mapy, fabryczny komunikator BlackBerry Messenger. W BlackBerry 10 oprócz tradycyjnych wiadomości tekstowych obejmuje on także funkcje połączeń głosowych i czatu wideo. Nietrudno go sobie zatem wyobrazić w roli podręcznego narzędzia do przeprowadzania wideokonferencji ze współpracownikami.

Biznesowe zastosowanie mogą mieć także aplikacje. Można tu sięgnąć po dedykowane zastosowaniom firmowym aplikacje dostępne w sklepie BlackBerry World, ale także po aplikacje z pozoru z biznesem niezwiązane. Ciekawym przykładem jest tu debiutująca niedawno na platformie BlackBerry 10 aplikacja mytaxi, która oprócz możliwości zamówienia taksówki oferuje także firmowe konta w systemie, do których przypisać można pracowników oraz funkcję płatności za pomocą smartfonu.

fot. BlackBerry

<p><em>Zobacz nasz film o smartfonach BlackBerry w biznesie!</em></p>

BlackBerry 10. Jak ułatwia prowadzenie biznesu? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

niepelnosprawny.org
29-02-2016 - 11:43:04
przeciez to głownie dla biznesu ....
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
18.07.2013

GG na BlackBerry 10

Posiadacze najnowszych smartfonów BlackBerry mogą już pobrać aplikację popularnego komunikatora.

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy smartfonów BlackBerry Z10 oraz BlackBerry Q10. W sklepie z aplikacjami Kanadyjczyków pojawiła się aplikacja GG.

Umożliwia ona prowadzenie rozmów tekstowych z jedną lub wieloma osobami jednocześnie, wyszukiwanie znajomych w katalogu publicznym. Pozwala także na dzielenie się plikami, wysyłanie zdjęć, przechowywanie plików na GG Dysku o pojemności 5 GB.

Nowy numer GG można założyć także z poziomu aplikacji, a także pobrać w Szachy, Tysiąc, Statki, Warcaby, Kółko i Krzyżyk, Spadalca czy Pokera.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z BlackBerry App World.

 

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

<p><em>Zobacz nasz wideotest BlackBerry Z10!</em></p>

GG na BlackBerry 10 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się