Smartfony kojarzące u nas głównie z biznesem w najnowszej reklamie Research In Motion zyskują nowe oblicze.

Ostatnio prezentowaliśmy wam reklamę najnowszego flagowego smartfonu SamsungaGalaxy S III. Twórca skupił się na najważniejszych momentach w naszym życiu. Inną taktykę przyjął producent BlackBerry.

Podzielił ludzi na dwie grupy – tych, którym wystarcza to, co mają i tych, którzy czerpią z życia pełnymi garściami, wciąż poszukują. Do drugiej grupy należą naturalnie posiadacze i potencjalni posiadacze kanadyjskich smartfonów.

<p><em>Zobacz nowy klip BlackBerry!</em></p>

BlackBerry dla kochających życie (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

BlackBerry wyposaża środowisko deweloperów, skupionych wokół nowej platformy w zaktualizowane narzędzia do budowy i modyfikowania aplikacji.

Światowa premiera platformy BlackBerry 10 i dwóch nowych smartfonów BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 już za nami. Jak wiadomo, każda nawet najlepsza platforma smartfonowa nie może obyć się bez wsparcia deweloperów tworzących oprogramowanie i aplikacje dla nowego systemu. Już w premiery nowej platformy, dla BlackBerry 10 było dostępnych 70 000 aplikacji, co jest liczbą wyjątkową w przypadku platform mobilnych pierwszej generacji i dowodzi wsparcia oraz zaangażowania ze strony deweloperów. Z ankiety przeprowadzonej niedawno przez Vision Mobile wynika dodatkowo, że 38% deweloperów uważa BlackBerry za swoją główną platformę.

Na drugiej już, dorocznej imprezie dla deweloperów BlackBerry Jam Europe firma BlackBerry udostępniła aktualizacje przeznaczone specjalnie dla tej, skupionej wokół niej i prężnie działającej społeczności. Dostała ona do ręki zaktualizowane narzędzia do budowy i modyfikowania aplikacji.

BlackBerry Q10 

Nowe środowisko BlackBerry 10.1 SDK przeznaczone dla smartfonów BlackBerry 10 z fizyczną klawiaturą QWERTY umożliwią między innymi optymalizację wyświetlania aplikacji na ekranie smartfonu o rozdzielczości 720 x 720 pikseli oraz nowy symulator smartfonu. Ponadto aplikacje macierzyste na nową platformę (zbudowane przy użyciu środowiska Cascades) mają wbudowaną możliwość automatycznego dostosowywania się do ekranów o różnych rozdzielczościach.

Deweloperzy mogą także dodawać już smartfon BlackBerry Q10 jako urządzenie docelowe w portalu BlackBerry World, co umożliwi im opublikowanie swojej aplikacji wraz z premierą tego modelu planowaną na kwiecień tego roku.

BlackBerry Z10 z limitowanej serii przeznaczonej dla deweloperów. Powstanie ich tylko 12 000 egzemplarzy

Deweloperzy otrzymali także wsparcie w postaci produkcji limitowanej serii 12 000 smartfonów przeznaczonych wyłącznie dla tych z nich, którzy przygotowali aplikacje na czas premiery platformy. Deweloperzy zakwalifikowani uprzednio do korzystania z urządzenia testowego BlackBerry Dev Alpha A lub B, którzy zgłosili aplikację w BlackBerry World, mogą wystąpić o zamianę urządzenia testowego na czerwony model BlackBerry Z10 z limitowanej serii.

Źródło/fot. BlackBerry

BlackBerry Jam Europe - aktualizacje dla deweloperów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra wiadomość dla fanów smartfonów kanadyjskiego koncernu. Smarton z BlackBerry 10 i dotykowym ekranem już u nas.

Firma BlackBerry ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego smartfonu BlackBerry Z10. To wyjątkowy smartfon w ofercie kanadyjskiego koncernu, ponieważ działa pod kontrolą zaprojektowanej zupełnie od nowa platformy BlackBerry 10. Jego styczniowa prezentacja zbiegła się zaś ze zmianami w firmie – począwszy od zmiany nazwy z Research In Motion na BlackBerry (co pomoże potencjalnym klientom na łatwiejszą identyfikację marki). Wszystko po to, aby móc skutecznie walczyć z największymi rywalami na rynku smartfonów.

BlackBerry Z10

BlackBerry Z10 wyposażono w 4,2-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli (16 mln kolorów, 365 ppi). Za jego wydajność odpowiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8960 o częstotliwości taktowania z chipem graficznym Adreno 225, wspierany przez 2 GB pamięci RAM.

Dla użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD o dodatkowe 64 GB. Jest także 8-megapikselowy aparat główny z autofocusem oraz diodą LED, umożliwiający nagrywanie wideo w jakości 1080p, oraz 2-megapikselowa przednia kamerka do wideorozmów.

BlackBerry Z10 ma wymiary 130 x 65,6 x 9 mm, a całość waży 137,5 grama. Bateria ma pojemność 1800 mAh.

Ten wyjątkowy smartfon od BlackBerry pojawi się już niedługo w naszej ofercie. Bądźcie czujni!

BlackBerry Z10 wchodzi do Polski (wideo) - opinie i komentarze (8)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

none
02-05-2013 - 13:46:43
Czy ktoś z szanownego grona T-mobile mógłby odpowiedzieć, który Z10 znajduje sie w ofercie tej szanownej sieci?
  (0)
Odpowiedz
yeti
26-04-2013 - 14:51:05
proszę o odpowiedź, a nie olewanie całkiem istotnego pytania
  (0)
Odpowiedz
yeti
22-04-2013 - 21:14:16
wersja w t-mobile będzie dostępna z układem snapdragon s4, czy z TI OMAP4470? bardzo proszę o odpowiedź od T-Mobile
  (0)
Odpowiedz
FFF
05-04-2013 - 14:50:14
Dalczego nikt z T-Mobile nie odpowie?????
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
06-04-2013 - 17:28:44
FFF, jeszcze nie mamy informacji na ten temat. O wszystkich nowościach w ofercie informujemy w naszym serwisie na bieżąco. Pozdrawiamy!
  (11)
Odpowiedz
Michals
03-04-2013 - 22:49:57
Widać T-mobile nie jest zainteresowany nowościami. To może ktoś z T-mobile jest w stanie powiedzieć kiedy wprowadzą i czy .... BB Z10 i BB Q10 do sprzedaży?
  (1)
Odpowiedz
MMR
03-04-2013 - 12:35:39
Kiedy będzie informacją o dostępności BB Z10 w T-mobile?
  (0)
Odpowiedz
Michals
28-03-2013 - 16:09:42
A kiedy ten telefon wejdzie do sprzedaży w T-mobile? Play i Orange już go wprowadziły, a w T-mobile cicho...
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kanadyjski koncern zaprezentował najnowszy budżetowy smartfon. Jak się prezentuje?

BlackBerry 9720 to budżetowy smartfon z kojarzoną z urządzeniami Kanadyjczyków klawiaturą QWERTY. Pracuje pod kontrolą poprzedniej wersji systemy producenta - BlackBerry OS 7.1. Wcześniej mieliśmy do czynienia z przeciekami na jego temat, teraz mamy pełną specyfikację.

Wyposażono go w 2,8-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Nad jego wydajnością czuwa procesor 800 MHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Jest także 5-megapikselowa kamera, Wi-Fi z funkcją mobilnego hotspotu, GPS, radio FM, Bluetooth 2.1. Bateria o pojemności 1450 mAh pozwala na 7 godzin rozmów oraz do 18 dni czuwania.

Specyfikacja i brak BlackBerry OS 10 świadczy o tym, że ma to być tani smartfon dla początkujących użytkowników. Podobną strategię przyjęła Nokia, wypuszczając na rynek smartfony z Windows Phone 7, podczas gdy na dobre zadomowiła się na nim odsłona systemu z nmerem 8. Cena oraz data premiery BlackBerry 9720 nie są na razie znane.

Źródło: GSMArena

BlackBerry 9720 z klawiaturą QWERTY (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się