Oczekiwany smartfon z BlackBerry 10 i klawiaturą QWERTY, charakterystyczną dla tej marki, można kupić także w wersji ekskluzywnej.

Nie raz pisaliśmy o iPhone’ach, których właściciele zamówili wersje pokrytą szlachetnymi metalami czy też drogocennymi kamieniami. Ostatnio wspominaliśmy o takim, w którym znalazł się klejnot rodowy właściciela.

Tymczasem dzięki firmie Goldgenie można już kupić drugi smartfon z nowym systemem kanadyjskiego koncernu – BlackBerry 10 – w specjalnej edycji dla tych, którzy nie szczędzą pieniędzy na elektroniczne gadżety. Obudowę pokryto 24-karatowym złotem, a cena tego cacka wynosi 2066 dolarów. W komplecie jest także drewniane pudełko do przechowywania smartfonu.

W zestawie ze złotym smartfonem jest także eleganckie pudełko

BlackBerry Q10 posiada 3,1-calowy dotykowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 720 x 720 pikseli. Jego sercem jest procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Dla użytkowników przeznaczono 16 GB pamięci wewnętrznej. Bateria ma pojemność 2100 mAh i pozwala na 10 godzin rozmów. Obudowa ma wymiary 119,6 x 66,8 x 10,35 mm, a całość waży 139 gramów.

Źródło: GSMArena

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji BlacBerry Q10!</em></p>

BlackBerry Q10 w złocie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wymyślona, zaprezentowana i zbudowana na nowo platforma dostępna jest na dwóch nowych smartfonach LTE – dotykowym BlackBerry Z10 i dysponującym fizyczną klawiaturą BlackBerry Q10.

Wczorajsza premiera platformy BlackBerry 10, choć od dawna zapowiadana i oczekiwana nie obyła się bez niespodzianek. Organizatorzy tego transmitowanego na niemal cały świat wydarzenia (platforma BlackBerry 10 została zaprezentowana równocześnie w Nowym Jorku, Toronto, Londynie, Paryżu, Dubaju i Johannesburgu) zaskoczyli zebraną publiczność w przynajmniej dwóch kwestiach.

Konferencja rozpoczęła się w myśl powiedzenia Alfreda Hitchcocka „Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”. Thorsten Heins, wchodząc na scenę i prezentując nową platormę, nie zrobił tego jako szef Research In Motion ale CEO BlackBerry, w które Research In Motion z dniem wczorajszym się zamieniło.

Nowa platforma BlackBery 10 to jak poinformował zupełnie nowe, na nowo wymyślone, zaprojektowane i zbudowane rozwiązanie, mające zapewniać użytkownikom urządzeń mobilnych zupełnie nowe możliwości.

Przedstawiamy zaprojektowaną na nowo platformę BlackBerry, otwierającą przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości pracy mobilnej — powiedział Thorsten Heins, President i CEO BlackBerry. Bardzo cieszymy się, że możemy ją zaprezentować na nowych smartfonach BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10, które wyróżniają się szybszą i wygodniejszą obsługą, nieustannie dostosowującą się do potrzeb użytkownika. Każda funkcja, gest i szczegół na platformie BlackBerry 10 ma na celu ułatwienie pracy.

Nowe BlackBerry 10 ma być platformą solidna i niezawodną, działającą jednocześnie płynnie i responsywnie. Ma wyróżniać się nowoczesnym wzornictwem i intuicyjnym interfejsem sterowanym przy użyciu gestów, który sprzyja stylowi pracy oraz ułatwia dzielenie się treściami, ucząc się i adaptując do potrzeb użytkownika. Wraz z nią zadebiutowały zupełnie nowe smartfony - dotykowy BlackBerry Z10 i dysponujący znakiem rozpoznawczym marki – fizyczną klawiaturą BlackBerry Q10.

Zupełnie nowa platforma BlackBerry 10

Główne zalety BlackBerry 10:

- BlackBerry Hub - centralne miejsce do zarządzania całą komunikacją — pocztą osobistą i służbową, wiadomościami BBM oraz aktualizacjami i powiadomieniami z mediów społecznościowych. Do BlackBerry Hub będzie można przejść z dowolnego ekranu.

- BlackBerry Flow umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy funkcjami i aplikacjami, co ma ułatwiać i przyspieszać wykonywanie różnych zadań.

- Klawiatura BB 10 dostosowuje się do potrzeb użytkownika — uczy się używanych przez niego słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je, umożliwiając szybsze i bardziej bezbłędne pisanie.

- Nowy komunikator BlackBerry Messenger umożliwia natychmiastowe udostępnianie informacji. Nowości BBM w BlackBerry 10 to także funkcje połączeń głosowych, czatu wideo, a także możliwość dzielenia ekranu z rozmówcą korzystającym z BlackBerry 10.

- Technologia BlackBerry Balance zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych.

- Time Shift - funkcja fotograficzna, przeznaczona do robienia zdjęć grupowych. Na podstawie wykonywanych seryjnie zdjęć inteligentnie dopasowuje kadry wykonane w różnym czasie tak, aby na finalnym zdjęciu uchwycić uśmiech, zapobiegając jednoczesnie zamykaniu oczu.

- Story Maker umożliwia tworzenie filmów HD przy użyciu kolekcji zdjęć i wideo, a także muzyki i efektów. Film taki można natychmiast udostępnić.

- Nowa, szybka przeglądarka BlackBerry 10 ma stanowić wzór obsługi standardu HTML5 w smartfonach. Funkcje takie jak przewijanie i powiększanie obrazu mają przebiegać płynnie i błyskawicznie. W przeglądarce zawarto także obsługę wielu kart, przeglądanie prywatne, tryb czytnika i ułatwiającą udostępnianie materiałów integrację z platformą BB 10.

- BlackBerry Remember to z kolei narzędzie integrujące m.in. notatki i zadania. Pomagać ma także w porządkowaniu informacji i przypisywaniu ich projektów czy pomysłów. Skorzystać można tu także z synchronizacji zadań z Outlookiem czy kontem Evernote.

- Dedykowana przedsiębiorstwom technologia BlackBerry Safeguard chroni informacje użytkownika i jego firmy.

- Z platformą BlackBerry 10 zintegrowano także obsługę protokołu Microsoft Exchange ActiveSync, bezpieczny dostęp do firmowej poczty, aplikacji i danych za zaporą sieciową oraz wiele innych funkcji zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie.

- Zupełnie nowy jest teraz także sklep BlackBerry World, który oferuje 70 000 aplikacji dla BlackBerry 10 i obszerny katalog muzyki i wideo. Większość filmów ma pojawiać się w tym sklepie już w dniu jego premiery na DVD.

- W nowych smartfonach z BlackBerry 10 standardowo instalowane będą aplikacje takie jak Facebook, Twitter, LinkedIn i Foursquare. Użytkownicy BB 10 będą mieć też dostęp do aplikacji oferowanych przez tak znane marki jak Disney, Cisco, Foursquare, Skype i Rovio.

Nowy Dyrektor Kreatywny BlackBerry - Alicia Keys

Końcowym akordem prezentacji nowej platfotmy BlackBerry 10 była prezentacja nowego Dyrektora Kreatywnego BlackBerry. W tej roli znakomicie odnalazła się Alicia Keys, której zadania polegały będą między innymi na udziale w, promującym markę biznesowym tournée.

 

Źródło/fot. BlackBerry

BlackBerry 10 – całkiem nowa platforma - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Poprzez model BlackBerry Z10 kanadyjski producent rzuca wyzwanie innym topowym smartfonom. Chcecie przekonać się, czy to się uda? BlackBerry Z10 wchodzi właśnie do naszej oferty!

Smartfon BlackBerry Z10 został zaprojektowany przez producenta w zasadzie od nowa. Klawiatura QWERTY znika na rzecz dotykowego ekranu, który po raz pierwszy w historii kanadyjskiej marki posiada rozdzielczość HD. Liczy 4,2 cale i posiada rozdzielczość 1280 x 768 pikseli (16 mln kolorów, 365 ppi).

Pod maską BlackBerry Z10 znajdziemy dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8960 taktowany zegarem 1,5 GHz i wspierany przez 2 GB pamięci RAM.

Dla użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD o dodatkowe 64 GB. Jest także 8-megapikselowy aparat główny z autofocusem oraz diodą LED, umożliwiający nagrywanie wideo w jakości 1080p, oraz 2-megapikselowa przednia kamerka do wideorozmów.

Klawiatura QWERTY została zastąpione przez ekran dotykowy o rozdzielczości HD

BlackBerry Z10 dostępny jest we wszystkich taryfach biznesowych już od 1 zł netto!

BlackBerry Z10 pracuje w oparciu o platformę BlackBerry 10, która z sprawia, że smartfon zyskuje na swojej wyjątkowości. Co oferuje nowy system?

  • Całą komunikacją zarządzać możecie w jednym miejscu - BlackBerry Hub. Poprzez Hub macie dostęp do poczty osobistej i służbowej, wiadomości BlackBerry Messenger, a także aktualizacji i powiadomień z mediów społecznościowych.
  • Technologia BlackBerry Balance zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych w urządzeniach BlackBerry.
  • BlackBerry Messenger pozwala błyskawicznie udostępniać informacje najważniejszym osobom. 
  • Klawiatura w smartfonie dostosowuje się do potrzeb użytkownika - uczy się używanych przez niego słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je jednocześnie w 3 językach (w tym język polski), umożliwiając szybsze i bezbłędne pisanie.

O wyjątkowości BlackBerry Z10 świadczy też ogromne zainteresowanie tym modelem. BlackBerry poinformowało o największym zamówieniu w historii firmy. „Jeden ze stałych partnerów” producenta złożył zamówienie na okrągły milion takich smartfonów! O sukcesach BlackBerry Z10 możecie przeczytać tutaj.

BlackBerry Z10 dostępny jest we wszystkich taryfach biznesowych już od 1 zł netto!

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji BlackBerry Z10!</em> </p>

BlackBerry Z10 już w naszej sieci! - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

BB Z10
11-06-2013 - 14:35:47
Czy już wiadomo kiedy będzie dostępny dla klientów indywidualnych? Widać, że konkurencja bardziej jest na czasie - chyba to znaczy, że trzeba zmienić operatora.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
12-06-2013 - 09:25:14
Niestety na tę chwilę nie ma takich planów. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
pytający
27-05-2013 - 18:39:22
Prośba do T-mobile o odpowiedź czy Z10 w ogóle będzie dostępny dla klientów indywidualnych?
  (0)
Odpowiedz
Andrzej
14-05-2013 - 17:11:47
BlackBerry oficjalnie rozpoczęło dziś (BlackBerry Live w Orlando) udostępnianie (za pośrednictwem operatorów) oprogramowania systemowego BlackBerry w wersji 10.1 dla użytkowników modelu Z10. Kiedy można się spodziewać tej aktualizacji w T-Mobile???
  (0)
Odpowiedz
2xK
07-05-2013 - 22:48:01
Brak możliwości zakupu telefonu dla klientów indywidualnych. Żenada!!!
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
18.07.2013

GG na BlackBerry 10

Posiadacze najnowszych smartfonów BlackBerry mogą już pobrać aplikację popularnego komunikatora.

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy smartfonów BlackBerry Z10 oraz BlackBerry Q10. W sklepie z aplikacjami Kanadyjczyków pojawiła się aplikacja GG.

Umożliwia ona prowadzenie rozmów tekstowych z jedną lub wieloma osobami jednocześnie, wyszukiwanie znajomych w katalogu publicznym. Pozwala także na dzielenie się plikami, wysyłanie zdjęć, przechowywanie plików na GG Dysku o pojemności 5 GB.

Nowy numer GG można założyć także z poziomu aplikacji, a także pobrać w Szachy, Tysiąc, Statki, Warcaby, Kółko i Krzyżyk, Spadalca czy Pokera.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z BlackBerry App World.

 

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

<p><em>Zobacz nasz wideotest BlackBerry Z10!</em></p>

GG na BlackBerry 10 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się