Czy RIM pójdzie śladem Nokii i przesiądzie się na inny niż do tej pory system operacyjny? Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze smartfony BlackBerry bazujące na platformie QNX.

Pierwszym urządzeniem z OS-em nowej generacji, będzie najprawdopodobniej model BlackBerry Colt, który może zadebiutować już w przyszłym roku. Mówi się o ewolucji terminali w kierunku bardziej wydajnej i efektywnej architektury. W tym celu RIM przejął w ubiegłym roku spółkę QNX Software Systems, razem z całym dobrodziejstwem inwentarza. Pierwszym krokiem było zastrzeżenie kodu źródłowego QNX OS.

RIM już w tej chwili wykorzystuje Unixową platformę QNX – bazuje na niej tablet BlackBerry PlayBook, na pokładzie którego znajdziecie system operacyjny BlackBerry Tablet OS (aktualnie 1.0.7). Mimo identycznej nazwy jak OS dla terminali BB, oba systemy mocno się od siebie różnią. Stosowany w smartfonach BlackBerry OS, bazuje na Javie i perspektywy jego dalszego rozwoju są dość ograniczone.  BlackBerry OS 7, będzie prawdopodobnie ostatnią edycją wykorzystującą obecną architekturę. Przesiadka na QNX, pozwoli wrzucić do jednego koszyka zarówno smartfony jak i tablety – identycznie jak robi to Apple (iOS), czy Google (Android).

System QNX jest już wykorzystywany w tablecie BlackBerry PlayBook. W przyszłym roku zobaczymy go w smartfonach z logo BB.

Pojawiło się kilka analiz, które wskazują na możliwość debiutu przynajmniej jednego terminalu kolejnej generacji już w pierwszym kwartale 2012 roku. Wszystko zależy od tempa prac nad migracją oprogramowania na QNX. RIM przenieść na nową platformę między innymi BlackBerry Enterprise Server (BES), swoją kompleksową, bezpieczną usługę dla biznesu.

Przykładowo, tablet PlayBook bazujący na QNX, debiutował bez natywnego klienta poczty elektronicznej. Głównym tego powodem, były wciąż trwające prace nad migracją oprogramowania i brak gotowego software w dniu premiery tabletu. Stąd opinia, iż tablet od BlackBerry potrzebuje sparowanego terminalu i usługi BlackBerry Bridge, aby osiągnąć zakładane 100% funkcjonalności.

Problem związanym z ewentualną migracją na nową platformę, będzie zapewne polityka No Legacy Device Support – czyli brak aktualizacji systemu operacyjnego, dla już obecnych na rynku urządzeń. Nie będzie to jednak nic nowego, ponieważ terminale pracujące w tej chwili pod kontrolą BlackBerry OS 6, także nie mają szans na aktualizację oprogramowania do wersji BlackBerry OS 7. W tym przypadku nie chodzi jednak o architekturę, ale o prosty fakt dużych wymagań sprzętowych nowej wersji oprogramowania.

Źródło: BGR, RIM

Fot. RIM

BlackBerry stawia na QNX - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kolejna porcja dobrych wieści dla fanów smartfonów kanadyjskiego producenta. „Tajemniczy partner” firmy złożył rekordowe zamówienie na urządzenia z najnowszym systemem BlackBerry 10.

Miło nam, że możemy przekazać kolejne dobre wieści dla miłośników smartfonów BlackBerry. Nie dość, że BlackBerry Z10 sprzedaje się w lepiej niż jakiekolwiek urządzenie tej firmy to najnowsze informacje płynące z Kanady mówią o kolejnym sukcesie tego producenta.

BlackBerry poinformowało o kolejnym rekordzie – największym zamówieniu w historii firmy. „Jeden ze stałych partnerów” producenta (BlackBerry nie ujawniło nazwy firmy) złożył zamówienie na okrągły milion smartfonów z najnowszym systemem BlackBerry 10.

Milion zamówionych urządzeń to niezwykły dowód zaufania dla platformy BlackBerry 10 – mówi Rick Constanzo, wiceprezes BlackBerry ds. sprzedaży globalnej. Konsumenci są gotowi na nowe doświadczenia, które dostarcza BlackBerry 10. Silne wsparcie partnerów, połączone ze stworzoną na nowo platformą to mocna recepta na sukces.

Źródło: BGR

fot. BlackBerry

Rekordowe zamówienie na smartfony BlackBerry - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

birkut
18-11-2013 - 12:31:37
Jestem posiadaczem z10 od miesiąca i powiem wam krótko rewelacja .przypomnę tylko że byłem posiadaczem samsunka s 3 oraz note 2 sony xperia z 1 którym nic nie można specjalnie zarzucić ,ale blackberry z10 to już inna bajka
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
18.07.2013

GG na BlackBerry 10

Posiadacze najnowszych smartfonów BlackBerry mogą już pobrać aplikację popularnego komunikatora.

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy smartfonów BlackBerry Z10 oraz BlackBerry Q10. W sklepie z aplikacjami Kanadyjczyków pojawiła się aplikacja GG.

Umożliwia ona prowadzenie rozmów tekstowych z jedną lub wieloma osobami jednocześnie, wyszukiwanie znajomych w katalogu publicznym. Pozwala także na dzielenie się plikami, wysyłanie zdjęć, przechowywanie plików na GG Dysku o pojemności 5 GB.

Nowy numer GG można założyć także z poziomu aplikacji, a także pobrać w Szachy, Tysiąc, Statki, Warcaby, Kółko i Krzyżyk, Spadalca czy Pokera.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z BlackBerry App World.

 

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

<p><em>Zobacz nasz wideotest BlackBerry Z10!</em></p>

GG na BlackBerry 10 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwszy smartfon BlackBerry z Androidem to nie lada gratka zarówno dla wielbicieli Androida, jak i kanadyjskich smartfonów z klawiaturą QWERTY. Wygląda naprawdę dobrze!

Sytuacja BlackBerry nie jest najlepsza, więc Kanadyjczycy postanowili spróbować czegoś zupełnie nowego – połączenia najpopularniejszego systemu mobilnego z lubianą przez ich klientów wygodną do pisania klawiaturą.

BlackBerry Venice to już pewniak i pojawia się w sieci na wielu zdjęciach. Teraz mamy świeżą porcję fotek od AndroidAuthority, na których widać nie tylko konstrukcję smartfona, ale także Androida w pełnej krasie.

Jeśli chodzi o specyfikację, to będziemy mieli do czynienia z 5,4-calowym wyświetlaczem, jak widać na zdjęciu, leciutko wygiętym po bokach. Procesor to prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 808 o taktiwaniu 1,8 GHz z 3 GB pamięci RAM.

Premiera BlackBerry Venice jeszcze w tym roku – prawdopodobnie w listopadzie, aby zdążyć z premierą rynkową przed gwiazdkowym szaleństwem.

Więcej zdjęć znajdziecie na AndroidAuthority.

Źródło: AA

 

BlackBerry Venice na nowych zdjęciach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się