Pakiet DVD z filmami z 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, które – zdaniem jurorów oraz nowohoryzontowej publiczności – stały się wydarzeniami ubiegłorocznego festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością. Cena boxu: 130 zł.

W  zestawie znalazł się zaskakujący, pełen czarnego humoru kryminał Bruno Dumonta - Mały Quinquin oraz nowy film Kornéla Mundruczó - nagrodzony w Cannes Biały Bóg to metaforyczna opowieść o bezpańskim psie i jego zemście na okrutnych ludziach ubrana w gatunkowy kostium.

W boxie znalazł się też Zjazd absolwentów - nagrodzony w Wenecji i we Wrocławiu (Międzynarodowy Konkurs Filmów o Sztuce) eksperyment szwedzkiej artystki Anny Odell, która w kontrowersyjnym performansie konfrontuje się ze swoimi szkolnymi oprawcami.

Nagrodzony przez jury i publiczność festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty wstrząsający Biały cień Noaza Deshe traktuje z kolei o problemie handlu ciałem albinosów w Afryce Wschodniej. Warto zwrócić uwagę na kameralny dramat poruszający problematykę przemocy w rodzinie Pod ochroną w reżyserii Argentyńczyka Diego Lermana ze wspaniałymi zdjęciami Wojciecha Staronia oraz na surrealistyczną komedię absurdu Sergia Caballero - Dystans.

W zestawie znalazł się także najnowszy film autora Wielkiej ciszy Philipa Gröninga, nagrodzony w Wenecji Specjalną Nagrodą Jury intrygujący formalnie dramat o toksycznym związku małżeńskim - Żona policjanta.

Box DVD z filmami z 14. T-Mobile Nowe Horyzonty w sprzedaży! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobre kino i szampańska zabawa do białego rana mogą iść w parze. Możecie przywitać nowy rok we wrocławskim kinie. Zobaczcie, jakie filmy zostały przygotowane na tę okazję.

W programie Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty cztery atrakcyjne, przedpremierowe zestawy filmów do wyboru oraz wyjątkowy zestaw z klasykami amerykańskiego kina.

Oprócz filmów w cenie biletu na uczestników Sylwestra czeka zabawa taneczna z DJ'em oraz bufet w przerwach między seansami: przystawki, dania na ciepło - mięsne, wegetariańskie i wegańskie, dania na zimno oraz deser. Będzie także serwowane wino, a Nowy Rok zostanie przywitany kieliszkiem szampana.

Wśród przedpremierowych propozycji znalazły się między innymi długo oczekiwane, najnowsze filmy: Martina Scorsese (Wilk z Wall Street - historia jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street z Leonardo DiCaprio w roli głównej), Jima Jarmuscha (Tylko kochankowie przeżyją - melodramat wampiryczny z Tildą Swinton i Tomem Hiddlestonem), Stephena Frearsa (Tajemnica Filomeny z rewelacyjną Judi Dench), Steve'a McQueena (Zniewolony - niezwykła odyseja człowieka sprzedanego do niewoli z Chiwetelem Ejioforem i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych) czy braci Coen (folkowy musical Co jest grane, Davis? z fantastycznymi kreacjami Oscara Isaaca, Carey Mulligan, Justina Timberlake'a i Johna Goodmana).

Warto zwrócić również uwagę na Ratując pana Banksa z Tomem Hanksem w roli Walta Disneya, trzecią część kultowego Smaku życia Cedrica Klapischa, hinduski przebój Smak curry oraz wizjonerski 47 roninów 3D z Keanu Reevesem.

W zestawie nowohoryzontowym będzie można zobaczyć dwa zwycięskie filmy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz najnowszy film Petera Greenawaya Goltzius and the Pelican Company. W zestawie "Arcydzieła amerykańskiego kina. 90. lat Warner Bros." Pokażemy z odnowionych kopii hollywoodzką klasykę: Deszczową piosenką, Buntownika bez powodu oraz kultowe arcydzieło Stanleya Kubricka Mechaniczną pomarańczę.

Smak curry

Zestaw 1 - Sala 1

20.30 - 23.15 - Wilk z Wall Street, reżyseria: Martin Scorsese, USA 2013

23.15 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em, powitanie Nowego Roku - toast winem musującym

1.15 - 3.00 - Smak curry, reżyseria: Ritesh Batra, Indie, Francja, Niemcy 2013

3.00 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em

4.00 - 6.05 - Ratując pana Banksa, reżyseria: John Lee Hancock, Australia, USA, Wielka Brytania 2013

Zestaw 2 - Sala 9

21.00 - 23.00 - 47 roninów 3D, reżyseria: Carl Rinsch, USA 2013

23.00 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em, powitanie Nowego Roku - toast winem musującym

1.00 - 3.15 - Zniewolony, reżyseria: Steve McQueen, USA 2013

3.10 - 4.15 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em

4.15 - 6.00 - Co jest grane, Davis?, reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen, USA 2013

Zestaw 3 - Sala 8

21.30 - 22.18 - Tajemnica Filomeny, reżyseria: Stephen Frears, Wielka Brytania 2013

23.20 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em, powitanie Nowego Roku - toast winem musującym

1.00 - 3.05 - Tylko kochankowie przeżyją, reżyseria: Jim Jarmusch, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, USA 2013

3.05 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em

4.15 - 6.15 - Smak życia 3, czyli chińskie puzzle, reżyseria: Cedric Klapisch, Francja 2013

Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków

Zestaw 4 - Sala 5

Przeboje MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

21.00 - 23.10 - Goltzius and the Pelican Company, reżyseria: Peter Greenaway, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Chorwacja 2012

23.10 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em, powitanie Nowego Roku - toast winem musującym

1.15 - 3.00 - Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków, reżyseria: Alexey Fedorchenko, Rosja 2012

3.00 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em

4.00 - Chore ptaki umierają łatwo, reżyseria: Nicholas Fackler, Gabon, USA 2012

Zestaw 5 - Sala 4

Arcydzieła amerykańskiego kina. 90. lat Warner Bros.

21.15 - 23.05 - Buntownik bez powodu, reżyseria: Nicholas Ray, USA 1955

23.05 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em, powitanie Nowego Roku - toast winem musującym

1.30 - 3.10 - Deszczowa piosenka, reżyseria: Stanley Donen, Gene Kelly, USA 1952

3.10 - bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i winem, zabawa taneczna z DJ'em

4.15 - 6.30 - Mechaniczna pomarańcza, reżyseria: Stanley Kubrick, Wielka Brytania, USA 1971

Cena za osobę to 150 zł. Bilety do nabycia w kasach kina oraz online na www.kinonh.pl. Rezerwacja telefoniczne pod numerem: (71) 78 66 566

Sylwester odbędzie się w kinie przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 we Wrocławiu.

Spędź Filmowego Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Filmy greckich twórców są coraz częściej obecne na światowych festiwalach i święcą na nich zasłużone triumfy.

Wydarzeniem 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty będzie przegląd nowego kina Grecji. We Wrocławiu zobaczymy wybór kilkunastu greckich filmów. W programie znajdą się słynne już dzieła autorstwa najbardziej rozpoznawalnych nazwisk "nowej fali kina greckiego", czyli Kieł Giorgiosa Lanthimosa i Attenberg Athiny Rachel Tsangari, którzy kilka lat temu zachwycili błyskotliwymi portretami społecznych outsiderów. Nie zabraknie pokazów premierowych najnowszych filmów.

Tegoroczny przegląd przełamuje stereotypy, które towarzyszą mówieniu o współczesnym kinie greckim. Jest ono o wiele bardziej zróżnicowane, nie kończy się na fenomenie dwójki wspomnianych artystów, których kino powstawało w duchu metaforycznej, surrealistycznej, pełnej czarnego humoru twórczości Buñuela. Zdarzają się filmowcy, którzy udanie naśladują styl choćby Lanthimosa, jak Alexandros Avranas, autor nagrodzonej Srebrnym Lwem w Wenecji Miss Violence.

Kino greckie jednak wciąż się rozwija, pojawiają się nowe postaci i niemal za każdym razem stają się twórcami osobnymi, posługując się inną poetyką, eksperymentując z narracją i formą, jak chociażby znany nowohoryzontowej publiczności Syllas Tzoumèrkas - autor pokazywanej w głównym konkursie festiwalu Ojczyzny, którą powtórzymy podczas tegorocznej edycji.

Większość z powstających w Grecji filmów jest obrazem kraju, który nie potrafi wrócić do normalności w obliczu kryzysu gospodarczego. O kontekstach społecznych nie mówi się wprost, lecz w metaforycznym kostiumie (wyjątkiem może być świetny W domu Athanasiosa Karanikolasa, który także znalazł się w programie przeglądu). Grecja z filmów współczesnych twórców to kraj ludzi zagubionych, oderwanych od rzeczywistości, odrzucających swoją grecką tożsamość, często uciekając w szaleństwo. Taki jest chociażby głośny debiut Michalisa Konstantatosa Luton - portret trzech osób w różnym wieku: nastolatka, prawniczki po trzydziestce i pięćdziesięcioletniego ojca. Każdy z nich na pierwszy rzut oka żyje w normalnym świecie, jednak tak naprawdę to tylko okrutna iluzja.

W programie festiwalu poza wymienionymi tytułami znajdą się również między innymi świetny, kameralny dramat Chłopiec jedzący ziarno Ektorasa Lygizosa, a także znakomicie zrealizowany dokument Raw Material Christosa Karakepelisa - wstrząsający, mocny obraz zbieraczy złomu.

Nowe kino Grecji w programie 14. MFF TNH - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty zaprasza na filmowo-muzyczną noc sylwestrową.

W programie Filmowego Sylwestra znalazły się filmy prezentowane podczas 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: francuski dramat Sils Maria Oliviera Assayasa z Kristen Stewart i Juliette Binoche, szalona argentyńska komedia Dzikie historie w reżyserii Damiána Szifróna, nagrodzony w Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce szwedzki Zjazd absolwentów Anny Odell oraz filmowa adaptacja spektaklu Grzegorza Jarzyny Między nami dobrze jest na podstawie sztuki Doroty Masłowskiej.

Wśród innych propozycji znalazł się wyróżniony Nagrodą Jury i Nagrodą Publiczności na tegorocznym festiwalu Sundance Whiplash Damiena Chazelle'a z J.K. Simmonsem i Milesem Tellerem w głównych rolach. W programie również Foxcatcher Bennetta Millera, nagrodzony za reżyserię na festiwalu w Cannes. Oparta na faktach historia zapaśników, braci Marka i Davida Schultzów, obnaża okrucieństwo czające się za kulisami zawodów sportowych. Docenione przez krytyków kreacje aktorskie stworzyli tutaj Steve Carrell, Mark Ruffallo i Channing Tatum.

Oglądaj setki filmów i seriali online w Strefie T-Mobile w aplikacji Player!

W programie znalazły się również premiery: brytyjska komedia Dumni i wściekli Matthew Warchusa z Billem Nighym, wzruszająca opowieść o życiu jednego z najwybitniejszych umysłów przełomu XX i XXI wieku, kosmologa Stephena Hawkinga - Teoria wszystkiego, oraz nowy film twórców Nietykalnych - przebojowa Samba z Omarem Sy i Charlotte Gainsbourg w rolach głównych.

W przerwach między filmami na każdym piętrze kina znajdzie się bufet z ciepłym i zimnym poczęstunkiem oraz winem. Pomiędzy seansami odbędzie się zabawa taneczna prowadzona przez DJ'a.

Bilety w cenie 160 zł/os. dostępne w kasach kina oraz na www.kinonh.pl.

Filmowy Sylwester w Kinie Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się