Jeszcze inteligentne zegarki nie zadomowiły się na rynku, a już powoli na horyzoncie pojawiają się bransoletki.

Na konferencji w Las Vegas Sony zaprezentował swoje nowości. Jedną z nich jest inteligentna bransoletka Sony SmartBand, która komunikuje się ze smartfonami Sony Xperia za pośrednictwem Bluetooth oraz NFC.

Przekazuje do aplikacji Lifelog w smartfonie informacje o aktywności fizycznej swojego właściciela. Potrafi zmierzyć ilość kalorii spalonych podczas chodzenia, biegu czy też jazdy na rowerze.

Bransoletki Sony są elastyczne, kolorowe i wodoodporne. Patrząc na zdjęcia i wideo, nie można im też odmówić estetycznego wyglądu. Do sprzedaży trafią wiosną. Ich cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: IGN

CES 2014: Sony zaprezentował SmartBand (wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Mike27
08-04-2014 - 21:11:27
SmartBand = Obroża Nie dosyć, że nas śledzą to jeszcze każą żyć jak oni chcą....producenci gadżetów.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ten wyjątkowo smukły phablet pojawi się w przedsprzedaży na stronie T-Mobile.pl już 21 lipca w wyjątkowym zestawie z inteligentną opaską.

T-Mobile Polska wprowadza do swojej oferty nowoczesny phablet Sony – Xperia T3. Określany mianem najcieńszego tego typu urządzenia na rynku, wyposażony został w 5,3-calowy wyświetlacz Triluminos o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Nad stabilną i płynną pracą urządzenia czuwa procesor czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,4 GHz z 1 GB pamięci RAM. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Smartfon idealnie sprawdzi się w pracy zdalnej, dzięki modułowi zapewniającemu dostęp do najnowszej i najszybszej sieci LTE. Wspiera także technologie Bluetooth 4.0 oraz NFC, a to wszystko przy wadze zaledwie 148g. 

Sony XperiaT3 jest oferowana wraz z opaską SmartBand, a tylko w ramach przedsprzedaży w sklepie internetowym T-Mobile.pl klient otrzyma dodatkowo zestaw trzech wymiennych opasek w różnych wariantach kolorystycznych.

Oferta przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych i obowiązuje do wyczerpania zapasów. Więcej szczegółów o warunkach promocji, jak i o samym urządzeniu dostępnych będzie na dedykowanej zakładce na stronie www.t-mobile.pl.

Sony Xperia T3 i SmartBand w zestawie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Świetnym uzupełnieniem smartfonów Sony będzie wodoodporna opaska SmartBand SWR10. To ciekawy gadżet, który pozwoli nam kontrolować nasz styl życia - tak, by był jak najzdrowszy.

 • Design
  8
 • Funkcjonalność
  10
 • Łatwość instalacji
  8

+ Plusy

 • wibracje powiadamiają nas o notyfikacjach w telefonie
 • codzienne raporty o naszych aktywnościach
 • pomoc w utrzymaniu zdrowego trybu życia
 • łatwa konfiguracja z telefonem

- Minusy

 • brak wyświetlacza

Opaska rejestruje nasz ruch, a inteligentna aplikacja która ją obsługuje jest w stanie przygotować nam codzienne raporty o tym jak i gdzie się poruszaliśmy. Do obsługi opaski musimy użyć dwóch aplikacji: Smart Connect służy do ustawień, a Lifelog, to aplikacja dostarczająca wspomnianych wcześniej informacji. Sparowanie opaski z telefonem Sony jest banalnie proste dzięki technologiom NFC i Smart Connect. Urządzenie jest bezobsługowe - po prostu zakładamy je na rękę jak zegarek. Jakość wykonania gumowego paska i samej opaski jest wysoka - przyjemnie nosić ten gadżet. W zestawie mamy paski dwóch wielkości. Sam kontroler opaski jest bezpiecznie zanurzony w gumie, ale możemy go łatwo w całości wyjąć - by naładować poprzez port micro USB.

W przeciwieństwie do większości opasek dostępnych na rynku SmartBand oferuje coś więcej, niż tylko rejestrowanie ile to czasu spędziliśmy śpiąc, chodząc, jeżdżąc czy biegając (w sumie opaska rejestruje 12 rodzajów aktywności) - zapisuje również na przykład zrobienie zdjęcia smartfonem czy korzystanie z przeglądarki, aplikacji społecznościowych, gier albo słuchanie muzyki. Pozwala nam to kontrolować ile czasu spędzamy online - i czy przypadkiem nie za dużo. Przydatną funkcją w powstrzymywaniu się od niektórych czynności (np. granie w gry czy używanie przeglądarki) jest możliwość ustawienia celu - na przykład 50 minut grania dziennie. Rzecz jasna - w podobny sposób możemy ustalić nasze cele dotyczące dziennej porcji spalanych kalorii. Warto też dodać, że by rejestrować nasz ruch wystarczy sama opaska - nie musimy mieć ze sobą telefonu. Gdy tylko opaska zjawi się w jego pobliżu dane zostaną automatycznie przekazane do urządzenia.

SmartBrand potrafi zawibrować - to przydatna funkcja, pozwalająca powiadamiać nas o notyfikacjach z telefonu. Po bokach opaski umieszczono dwa przyciski - ich wciśnięcie pozwala na kontrolę, na przykład, aplikacji do odtwarzania muzyki. Możemy też ich używać jako spustu migawki aparatu fotograficznego czy do przydatnej funkcji znajdź mój telefon. Wszystko to oczywiście możemy skonfigurować, wybierając daną funkcję. W przyszłości producent przygotuje zapewne jeszcze inne rozwiązania.

SonySmert Band znajdziecie w ofercie T-Mobile wraz ze smartofnem Sony Xperia T3. Sprawdźcie promocyjną ofertę!

Sony SmartBand - Twój sportowy asystent - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nowa opaska fitness zmierzy tętno i rytm serca. Czy czymś jeszcze różni się od poprzedniczki?

Sony zaprezentował swoją nową opaskę fitness, monitorującą wszelkie informacje dotyczące ważnych funkcji życiowych, co daje użytkownikowi informacje o jego kondycji, samopoczuciu oraz poziomie stresu. Akcelerometr oraz czujnik tętna wspólnie śledzą zmiany rytmu serca oraz poziom tętna.

SmartBand 2 śledzi także aktywność użytkownika, jak: chodzenie, bieganie oraz pozostałe ćwiczenia przy jednoczesnym mapowaniu czynności serca przy każdej aktywności. Popularna aplikacja Lifelog Sony pomaga śledzić postępy w budowaniu kondycji fizycznej, daje wgląd w dane porównawcze, serwuje komunikaty motywacyjne.

Opaska wykrywa także sen, a inteligentna funkcja budzika, w oparciu o indywidualny cykl snu użytkownika, uruchamia delikatne wibracje, by obudzić go w optymalnym momencie.

Ponadto gadżet łączy się naturalnie ze smartfonem i informuje o połączeniach, wiadomościach e-mail czy powiadomieniach z serwisów społecznościowych. Robi to przy pomocy subtelnych wibracji oraz jasnych pulsujących diod LED RGB. Opaska pozwala także na łatwe sterowanie muzyką na smartfonie czy tablecie.

Sony SmartBand 2 zawibruje, gry użytkownik znajdzie się w odległości większej niż 10 m od swojego smartfona, dzięki czemu go nie zgubi. Opaska jest w pełni naładowana po około godzinie i wytrzymuje na jednym ładowaniu do 2 dni. Jest wodoodporna, mimo nieosłoniętego portu USB.

Silikonowa opaska będzie dostępna w sprzedaży w kolorach czarnym, biały, różowym oraz indygo. W sklepach pojawi się we wrześniu, a w Polsce jej cena wyniesie 499 zł.

Źródło: Sony

SmartBand 2 – zobacz nową opaskę Sony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się