W programie inkubacyjnym, stworzonym przez Cisco, Deutsche Telekom i Intela z myślą o startupach działających w obszarze internetu rzeczy, weźmie udział dwanaście firm. Zobaczcie, kto się zakwalifikował.

Firmy Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom ogłosiły listę dwunastu startupów, które zakwalifikowały się do następnego etapu programu Challenge Up! 12 zespołów weźmie udział w czteromiesięcznym programie inkubacyjnym, stworzonym dla firm na wczesnym etapie rozwoju.

Zwycięskie zespoły zostały wybrane po pięciu dniach intensywnych sesji mentorskich, warsztatów i prezentacji podczas tygodnia akceleracyjnego Challenge Up!, który odbył się od 5 do 10 lipca w hub:raum Kraków.

Na spotkania z grupą ponad 100 międzynarodowych mentorów, ekspertów i przedsiębiorców zaproszono 20 startupów z 13 krajów, które zostały wyłonione spośród 300 zgłoszeń. Sesje zostały przygotowane tak, aby pomóc firmom w dostosowaniu ich pomysłów biznesowych do szybszego wprowadzenia na rynek.

Uczestnicy spędzili ponad 40 godzin, biorąc udział w warsztatach, podczas których doskonalili umiejętność prezentacji, ulepszali swoje produkty, modele biznesowe oraz strategie sprzedaży.

Startupy zaproszone do programu inkubacyjnego Challenge Up! To:

- Admetsys (Dania) www.admetsys.com - AdmetsysSmart PancreasTM w czasie rzeczywistym mierzy i podtrzymuje poziom cukru we krwi hospitalizowanym diabetykom, dzięki czemu odzwierciedla stężenie cukru u zdrowego pacjenta. Admetsys Smart PancreasTM jest podłączany dożylnie i automatycznie mierzy poziom glukozy we krwi w czasie rzeczywistym, bez utraty krwi.

- ComfyLight (Szwajcaria) www.comfylight.com - To świetlówka LED wzbogacona czujnikiem ruchu i funkcjami łączności, która zabezpiecza dom przed włamaniem. Urządzenie zapamiętuje schematy poruszania się domowników, gdy przebywają w mieszkaniu, a gdy opuszczają dom, włącza i wyłącza światło – zgodnie z autentycznym wzorcem.

- Devicehub.net (Rumunia) www.devicehub.net - Devicehub oferuje usługę chmurową PaaS (Platform as a Service), dzięki której z łatwością można się łączyć i zdalnie zarządzać wieloma urządzeniami oraz tworzyć usługi. Platforma wyraźnie zmniejsza nakład pracy i czas potrzebny usługom IoT do wejścia na rynek.

- Hi-Park (Izrael) www.hi-park.co - Technologia Hi-Park zbiera w czasie rzeczywistym informacje o wolnych miejscach parkingowych na ulicach, wykorzystując aparaty w smartfonach, dzięki czemu znacznie skraca czas poszukiwania miejsca do parkowania.

- Ifinity (Polska) www.getifinity.com - Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

- n-Join (Izrael) www.n-join.com - n-Join wykorzystuje szybki rozwój Internetu rzeczy do zwiększenia elastyczności zakładów produkcyjnych, maksymalizacji ich wydajności i zmniejszania wpływu na środowisko.

- OORT (Polska) www.oort.in - OORT jest unikatową technologią oczekującą na opatentowanie, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do Internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny.

- ProGlove (Niemcy) www.proglove.de - ProGlove jest urządzeniem wearable usprawniającym pracę. To inteligentna rękawica, która pozwala użytkownikowi na skanowanie bez użycia rąk, błyskawicznie reaguje na jego działania i otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie business intelligence, dostarczając dodatkowe dane.

- Senic (Niemcy) www.senic.com - Uniwersalny kontroler do Internetu rzeczy, umożliwiający sterowanie inteligentnym oświetleniem, zamkami, termostatami czy głośnikami, za pomocą prostych gestów, zamiast aplikacji na smartfonie.

- SEMSEYE (Litwa) www.semseye.com - Unikatowy produkt do pomiaru natężenia ruchu ludzi, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy inteligentnego przetwarzania wideo. Daje możliwość zwiększania skuteczności w handlu detalicznym każdego typu.

- Taggalo (Włochy) www.taggalo.co.uk - „iTunes do analityki świata rzeczywistego”. Otwarta platforma integrująca analizę wideo, śledzenie Wi-Fi oraz beacona w jednym czujniku plug & play. Pozwala ona na zbieranie danych kontekstowych (liczby kroków, liczby obserwujących, czasu zatrzymania, długości pobytu, częstotliwości powrotów, danych demograficznych) dostępnych bezpośrednio (specjalne panele) albo przez interfejsy API w czasie rzeczywistym.

- Waylay (Belgia) www.waylay.io - Waylay jest platformą automatyzacji łączącą Internet rzeczy z korporacyjnymi systemami IT oraz usługami online.

Program inkubacyjny będzie miał miejsce w Krakowie, Berlinie i Londynie od lipca do listopada tego roku. Startupy, które pomyślnie ukończą program, mogą liczyć na potencjalne doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom, a także czołowe korporacyjne fundusze inwestycyjne. Więcej informacji zostanie podanych w grudniu podczas spotkania Challenge Up! Summit, który będzie stanowić część konferencji technologicznej unBoundDigital, odbywającej się w Londynie w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2015.

Challenge Up! - zobacz listę uczestników - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Podczas Mobile World Congress firmy ogłosiły rozpoczęcie Challenge Up! - akceleratora dla startupów bazujących na idei internetu rzeczy.

Celem Challenge Up! Jest wsparcie innowacyjnych firm z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w szybszej komercjalizacji ich pomysłów. Projekt został stworzony z myślą o startupach na wczesnym etapie rozwoju, które pracują nad projektami z dziedziny Internet of Things i pokrewnymi, takimi jak inteligentne rozwiązania (inteligentny dom, inteligentne miasto, inteligentna energia, inteligentne samochody, technologie wearables, koncepcja Industry 4.0), bezpieczeństwo informacji, Big Data, analityka, łączność i cloud computing.

Mają w tym pomóc wspólne projekty, mentoring, wysokiej jakości networking oraz dostęp do zasobów trzech globalnych korporacji. Startupy, które dostaną się do programu, mogą także liczyć na inwestycje oraz wsparcie we wprowadzaniu produktu lub usługi na światowe rynki.

Świat A.D 2014 - jaki będzie?

Wspólna inicjatywa łączy zasoby i doświadczenie z obszaru inicjatyw startupowych trzech firm, w tym Cisco Entrepreneurs in Residence (Cisco EIR), Intel Business Challenge Europe oraz hub:raum powered by Deutsche Telekom.

Zainteresowane startupy mogą aplikować do programu poprzez stronę www.challengeup.eu. Termin nadsyłania aplikacji upływa 25 maja b.r. Wybrane do programu startupy nie ponoszą kosztów związanych z udziałem w Challenge Up!, nie jest także wymagany żaden kapitał własny, a uczestnicy zachowują prawa do swojej własności intelektualnej.

Czym jest inteligentny dom?

Najważniejszymi elementami programu będą Acceleration Week (który odbędzie się w dniach 22-26 czerwca 2015 r.) oraz skrojony na miarę potrzeb poszczególnych startupów, 4-miesięczny program inkubacji (lipiec – październik 2015 r.), który będzie miał miejsce w trzech miastach: Krakowie, Berlinie i Wiedniu.

- Czekamy na kreatywne pomysły nowych produktów i usług, które w przyszłości poprawią jakość życia i pracy. Dając młodym firmom dostęp do zasobów trzech globalnych firm możemy im pomóc w realny sposób - przekuwając ich idee w komercyjny sukces - mówi Christian Morales, wiceprezes i dyrektor generalny na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w firmie Intel.

Program dla startupów Cisco, Deutsche Telekom i Intela - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Otwarte 8 kwietnia Intel Innovator Zone to miejsce, gdzie młodzi przedsiębiorcy mają dostęp do najnowszych technologii Intela, które posłużą im w ich działalności.

Członkowie społeczności hub:raum będą mogli wykorzystywać w swojej działalności rozwiązania takie jak Intel RealSense, Intel Edison czy Intel Galileo. Poprzez dostęp do najnowszych technologii będą w stanie szybciej rozwijać i wdrażać swoje własne projekty.

Trójwymiarowa kamera z technologią Intel RealSense zmienia sposób sterowania urządzeniami i umożliwia nowe metody interakcji w grach i aplikacjach. Kamera obsługuje kolorowy obraz w formacie 1080p i umożliwia komputerom i tabletom widzenie trójwymiarowe. Poprzez funkcje takie jak rozpoznawanie twarzy, śledzenie emocji, skanowanie trójwymiarowe i wydobywanie tła interakcja z urządzeniami staje się bardziej intuicyjna. Z kolei rozpoznawanie gestów dłoni umożliwia wygodne bezdotykowe sterowanie urządzeniem.

Intel Edison to gotowa do użycia platforma komputerowa, która znacznie ułatwia projektowanie urządzeń i wprowadzanie ich na rynek. Ma rozmiar zbliżony do znaczka pocztowego i dzięki temu stanowi idealną podstawę do budowy urządzeń wearables. Z kolei płyta deweloperska Intel Galileo została zaprojektowana z myślą o projektantach, a także nauczycielach i studentach. Platforma umożliwia w łatwy i przystępny sposób tworzenie interaktywnych urządzeń i środowisk. Intel Galileo wyposażono w procesor Intel Quark SoC X1000. Technologia Intel Quark umożliwi wdrożenie technologii Intela w gwałtownie rozwijających się obszarach – od Internetu rzeczy po wearables.

Intel Innovator Zone jest kolejnym krokiem w rozwoju współpracy między hub:raum Kraków i Intelem. Podczas Mobile World Congress (Barcelona, 03.03.2015), trzy globalne firmy: Cisco, Deutsche Telekom i Intel, ogłosiły rozpoczęcie programu Challenge Up! - akceleratora dla startupów bazujących na idei Internetu rzeczy (IoT: Internet of Things). Celem Challenge Up! jest wsparcie innowacyjnych firm zajmujących się tematyką IoT w szybszej komercjalizacji ich pomysłów. Pomóc mają w tym wspólne projekty, mentoring ekspertów, wysokiej jakości networking oraz dostęp do zasobów trzech korporacji. Startupy, które dostaną się do programu, mogą także liczyć na inwestycję oraz wsparcie we wprowadzaniu produktu lub usługi na światowe rynki.

Według prognoz w 2020 roku do sieci podłączonych będzie 50 miliardów urządzeń, co oznacza, że idea Internet of Things otwiera nieograniczone możliwości.

Intel wspiera startupy z hub:raum Kraków - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Intel, Cisco i Deutsche Telekom połączyły siły w celu wspierania rozwoju starupów. Co pokazały w Londynie najciekawsze młode firmy?

1 grudnia w Londynie Intel, Cisco i Deutsche Telekom zaprezentowały efekty programu Challenge Up! - europejskiego akceleratora i inkubatora dla startupów, którego celem jest wspieranie rozwoju produktów i usług z obszaru Internetu rzeczy.

Pierwszy dzień konferencji unBound Digital stanowił podsumowanie sześciu miesięcy trwania programu Challenge Up!, dzięki któremu startupy otrzymały od trzech koncernów wsparcie w rozwoju produktów i rozwiązań z zakresu Internetu rzeczy.

Startupy wybrane zostały przez doświadczony zespół specjalistów z Cisco, Intela i Deutsche Telekom. Wyłoniono je na podstawie skuteczności w tworzeniu produktów i usług z obszar Internetu rzeczy i pokrewnych, takich jak rozwiązania inteligentne, big data oraz łączność.

Sam program dostarczył startupom nie tylko wsparcie finansowe, ale również dał dostęp do sieci partnerskich oraz innych zasobów wszystkich trzech zaangażowanych koncernów. Ponadto, wschodzące firmy na bieżąco korzystały ze wsparcia mentorskiego, by szybciej rozwinąć swoje pomysły i przekształcić je w rozwiązania gotowe do wprowadzenia na rynek.

Podczas trwania programu 12 startupów z całej Europy zaskoczyło skutecznymi rozwiązaniami z obszaru Internetu rzeczy, które mogą sprawdzić się w realnych zastosowaniach – od mierzenia i podtrzymywania poziomu cukru w czasie rzeczywistym u diabetyków (Admetsys) po oszczędzanie czasu kierowców, dzięki zbieraniu w czasie rzeczywistym informacji o wolnych miejscach parkingowych (HiPark).

Podczas dwudniowej konferencji startupy zaprezentowały przykłady zastosowania swoich rozwiązań gronu mentorów, w skład którego weszli Elias Drakopoulos (Deutsche Telekom), Mike Flannagan (Cisco) oraz Christian Morales (Intel). Wśród publiczności znalazło się ponad 50 szefów firm oraz ekspertów z zakresu biznesu i technologii. Dodatkowo, rozwiązaniom opracowanym przez startupy mogło się przyjrzeć ponad 2 500 uczestników unBound Digital z 30 różnych krajów. Prezentacje były zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy zwycięskich zespołów, z których każdy pracował pod okiem trzech mentorów.

 

- Zainicjowaliśmy program Challenge Up!, by wspierać startupy z pomysłami z dziedziny Internetu rzeczy. Praca z tymi firmami, wspieranie ich rozwoju i pomaganie we wprowadzaniu rozwiązań na rynek przynosi korzyści obu stronom – zarówno startupom jak i Deutsche Telekom. Młode przedsiębiorstwa otrzymują unikalną wiedzę oraz dostęp do zasobów, które pomagają im się rozwijać. Z drugiej strony, my otrzymujemy cenne usługi i rozwiązania, które możemy zaoferować naszym klientom B2B. Sukces naszego przedsięwzięcia pokazuje, jak ważne jest zbudowanie odpowiedniego ekosystemu niezbędnego dla rozwoju innowacji – powiedział Elias Drakopoulos, wiceprezes Deutsche Telekom (Europe B2B). 

Wyłonione startupy rozwijają technologie, które monitorują, regulują i udoskonalają systemy w wielu branżach, takich jak handel detaliczny, inteligentne domy, analityka czy służba zdrowia. Pełną listę startupów można znaleźć pod adresem: http://challengeup.eu/.

Młode firmy zainteresowane uczestnictwem w kolejnej edycji programu Challenge Up! mogą dokonać wstępnej rejestracji na stronie http://challengeup.eu/.

Tutaj można znaleźć zdjęcia z wydarzenia.

Startupy z programu Challenge Up! pokazują, co potrafi Internet rzeczy (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się