Państwo Środka wyprzedziło dotychczasowego lidera - Stany Zjednoczone – chociaż jeszcze rok temu nic na to nie wskazywało.

Najwięcej aktywacji smartfonów z Androidem i iOS-em ma miejsce w Chinach. Jeszcze w styczniu 2011 roku obecny lider znajdował się na 10. miejscu w zestawieniu państw, w których kupuje się najwięcej urządzeń z systemami Google’a i Apple’a. W grudniu był już na 2. miejscu, za USA.

W styczniu ubiegłego roku odsetek aktywowanych w USA urządzeń z Androidem i iOS wynosił 28 proc., podczas gdy na Chiny przypadało zaledwie 8 proc. Pod koniec marca aktywacje wspomnianych urządzeń będą stanowiły 21 proc., podczas gdy w Chinach – 24 proc. Ilość aktywacji w Chinach jest obecnie większa niż w USA.

Firma Flurry Analytics zbadała także ilość sesji aplikacji mobilnych w poszczególnych krajach, porównując pierwsze kwartały ubiegłego i bieżącego roku. Sesja rozumiana jest jako każdorazowe uruchomienie aplikacji na smartfonie lub tablecie. Okazuje się, że także w Chinach ilość sesji aplikacji wzrosła najbardziej, bo aż o 1126 proc. w ciągu roku. Kolejne miejsca zajmują: Argentyna (599 proc.), Filipiny (548 proc.), Rosja (514 proc.), Belgia (467 proc.), Indie (463 proc.), Izrael (403 proc.), Arabia Saudyjska (399 proc.), Tajlandia (389 proc.) oraz Turcja (384 proc.).

Ilość sesji aplikacji wzrosła w USA w ciągu ostatniego roku dwukrotnie, jednak w innych krajach wspomniany parametr rośnie szybciej.

Podczas gdy całkowita liczba sesji aplikacji w USA zwiększyła się ponad dwukrotnie, ich udział w całości sesji i tak spadł z 56 do 46 proc. Amerykański rynek rośnie, jednak reszta świata rozwija się pod tym względem jeszcze szybciej. Wiodąca dziesiątka krajów (Chiny, Wielka Brytania, Korea Południowa, Francja, Australia, Kanada, Japonia, Niemcy i Hiszpania) zwiększyła ilość sesji aplikacji prawie 3,5-krotnie. To dało wzrost z 27 do 30 proc. udziału w rynku. Kolejne 217 krajów, które bada Flurry Analytics, zwiększyło ilość sesji ponad 4-krotnie, zwiększając udział w sesjach aplikacji z 17 do 24 proc.

Producentom smartfonów i tabletów nie pozostaje nic innego, jak skoncentrować się na walce o udziały w rynkach rozwijających się, takich jak Chiny, Indie, Brazylia. Tam mogą liczyć na największą liczbę nowych klientów.

Źródło/Fot.: Flurry

Chiny liderem w aktywacji smartfonów i tabletów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony Samsunga znalazły w drugim kwartale 2012 r. ponad 50 milionów nabywców.

Jak wynika z danych raportu przygotowanego przez Strategy Analytics, niekwestionowanym liderem sprzedaży smartfonów jest Samsung. W drugim kwartale tego roku, koreańskiemu producentowi udało się znaleźć nabywców na ponad 50 milionów swoich urządzeń. Liczba ta (Strategy Analytics szacuje liczbę sprzedanych smartfonów Samsunga na 50,5 milona urządzeń) stawia go na pierwszym miejscu z zasięgiem 34,6% globalnego rynku.

Samsung Galaxy S III - flagowy smartfon koreańskiego producenta

Amerykański Apple zajmuje drugie miejsce w rankingu Strategy Analytics. Udało mu się w drugim kwartale tego roku sprzedać 26,1 miliona iPhone'ów i osiągnąć pułap 17,8% udziału w globalnym rynku smartfonów. Trzecią pozycję okupuje Nokia, której udało się znaleźć nabywców na 10,2 milionów swoich smartfonów. Wynik ten daje fińskiemu producentowi 7% udział w rynku.

Źródło: Strategy Analytics
fot. Samsung

Samsung liderem w sprzedaży smartfonów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Cztery generacje iPada i iPad mini generują ogromną część ruchu w sieci. A jacy producenci znaleźli się jeszcze w czołówce?

Firma analityczna Chitika opublikowała zestawienie tabletów pod względem udziału ruchu generowanego w sieci. Pierwsze miejsce niezmiennie należy do tabletów Apple’a – czterech generacji klasycznego iPada i iPada mini, który stał się prawdziwym rynkowym hitem.

iPady generują 87 proc. ruchu w sieci, więc nie znalazły się na wykresie. Tutaj mamy urządzenia pozostałych producentów od miejsca drugiego.

Udział procentowy tabletów w generowanym w sieci ruchu Fot. Chitika

Drugie miejsce przypadło tabletom Kindle Fire Amazonu, trzecie przypadło Samsungowi i jego serii Galaxy Tab. Czwarte należy do Nexusa 7 i Nexusa 10. Asus okupuje także miejsce piąte.

Zebrane na wykresie dane pochodzą z dni 8-14 grudnia.

Źródło: allthingsd
Fot.: Chitika, 123rf

Tablety w sieci: iPad liderem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli chcecie ochronić swój smartfon lub tablet przed potencjalnymi uszkodzeniami lub po prostu nadać mu bardziej osobisty charakter, przyjrzyjcie się nowym futerałom i nakładkom na urządzenia mobilne, które są już dostępne w naszych salonach.

Nowe etui do smartfonów i tabletów w naszej ofercie - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Kat_Monson
24-08-2014 - 11:53:36
Na fejsbuku enzzo wyczaiłam info o nowych wzorach. Są świetne! Całe szczęście, że Enzzo poszerzyło ofertę i można dostać praktycznie etui na każdy model telefonu. Już od roku jestem posiadaczką jednego z ich etui, teraz zakupiłam drugie już z tej nowej serii ;D
  (0)
Odpowiedz
martaBbeee
14-08-2014 - 00:23:22
Nie wiedziałam nic o enzzo, o ich etui....a teraz już jestem w posiadaniu drugiej sztuki. Technicznie dobrze wykonane, jakość dobra i całe etui jest dobrym uzupełnieniem mojej garderoby. Takie z charakterem.
  (0)
Odpowiedz
Dbosak
05-06-2014 - 15:51:46
O dobre wieści. Widzę, że enzzo wchodzi z mocnym uderzeniem na rynek. ....I bardzo dobrze. Mam i korzystam z ich etui. Spełniło moje oczekiwania. Zależało mi na tym, żeby za szybko kolor etui nie wyblakł i jednak dobrze chroniło telefon. Jednocześnie bardzo ładnie się prezentowało. I enzzo podołało. :)
  (0)
Odpowiedz
AśkaG
01-06-2014 - 10:10:39
Fajne, bardzo fajne. Chyba przyszła pora na zakup nowego etui. Nowoczesne wzory, w końcu coś innego, niż już oklepane propozycje, które występują już na rynku. Dla mnie musi być kolorowo. :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się