Chiński producent kontynuuje swoją ekspansję na europejskim rynku. Zapowiedział dwa nowe smartfon, w tym Porto S.

Coolpad Porto S posiada 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor MediTek MT 6735P o taktowaniu 1 GHz z 1 GB pamięci wewnętrznej. Nad całością czuwa Android 5.1 Lollipop.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Smartfon ma 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 64 GB dzięki kartom microSD, a także 8-megapikselowy aparat główny z lampą błyskową LE oraz 2-megapikselowa przednia kamerka. Bateria ma pojemność 2000 mAh. Smartfon oferuje wsparcie dla LTE. Jest także hybrydowy slot na karty SIM i microSD – można używać albo dwóch kart SIM albo jednej SIM i jednej służącej do rozszerzania pamięci.

Wymiary obudowy wynoszą 143 x 72 x 7,6 mm, a waga to 125 gramów. Porto S jest dostępny w kolorach białym i czarnym. Jego cena to 129 euro. Oceńcie sami, czy to dobra cena za niższą średnią półkę.

 

 

Porto S - średnia półka od Coolpad - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile - ostatnia chwila na złapanie okazji

Wirtualna rzeczywistość podbija wyobraźnię użytkowników smartfonów. Jeśli nie Oculus Rift czy Samsung Gear VR, to może chociaż gadżet z kartonu.

Już nie Google Glass, ale okulary przenoszące użytkownika całkowicie w wirtualną rzeczywistość są hitem ostatnich miesięcy. Nie każdego jednak stać na gadżet pokroju wymienionych powyżej Gear VR czy Oculus Rift, do korzystania z których trzeba najpierw wyposażyć się w bardzo dobrej jakości smartfon. Alternatywą są okulary z kartonu.

Kup smartfon z Androidem w e-sklepie i baw się Google Cardboard

Jak podaje Google na swoim blogu, w ciągu 19 miesięcy od ich wypuszczenia, Google Cardboard trafiły aż do 5 milionów użytkowników. To przełożyło się na ponad 25 milionów ściągniętych aplikacji (tutaj jedna z najbardziej lubianych) na okulary z Google Play. Posiadacze gadżetu obejrzeli na YouTube 350 tys. godzin filmów w technologii VR.

 

 

 

W grudniu Google umożliwił użytkownikom Cardboard robienie zdjęć po ich sparowaniu ze smartfonem. Użytkownicy wykonali ponad 750 tys. zdjęć w technologii VR przy użyciu aplikacji. Można je oglądać w pełnej krasie właśnie w tekturowych okularach.

Aplikacja Google Cardboard dostępna jest w Google Play także w języku polskim. Okulary możecie z łatwością kupić lub wykonać samodzielnie – w sieci znajdziecie instrukcję i spis niezbędnych elementów.

 

Już 5 milionów osób korzysta z Google Cardboard - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile - to ostatnia szansa!
Podziel się