Steve Hemmerstoffer, który na Twitterze ukrywa się pod nickiem Onleaks, opublikował zdjęcie, na którym możemy dostrzec informacje na temat iPhone'a 6s z 16 GB wbudowanej pamięci flash. Co to oznacza? Nic dobrego.

iPhone'y 6 dostępne są w następujących wariantach pojemnościowych: 16, 64 i 128 GB. Najchętniej wybieranym jest ten pierwszy. Oczywiście, z racji najniższej ceny. Niestety 16 GB pamięci (z czego i tak kilka gigabajtów okupuje system operacyjny) w 2015 roku jest bardzo małym rozmiarem. Tym bardziej, że w iPhone'ach nie można rozszerzyć pamięci z użyciem kart microSD.

Pewne plotki z tego roku sugerowały, że Apple jednak zrezygnuje wraz z iPhone'ami 6s z wariantu o pojemności 16 GB i zastąpi go modelem z 32 GB pamięci flash. Cóż, zdjęcie, które opublikował Steve Hemmerstoffer na Twitterze zdaje się temu zaprzeczać. Widzimy na nim informacje na temat iPhone'a 6s z 16 GB pamięci na dane. To oznacza, że najtańszy iPhone nadal będzie oferować tylko 16 GB miejsca na dane. Chcąc więcej trzeba będzie liczyć się z zakupem droższego modelu. Dla Apple jest to dobry chwyt marketingowy, bo pozwoli więcej zarobić na smartfonach z 64 i 128 GB miejsca na dane.

Oficjalnej premiery iPhone'ów 6s spodziewamy się 9 września. Smartfony mają mieć ekrany z technologią Force Touch, 2 GB pamięci RAM, procesory Apple A9, ulepszone kamery Facetime oraz iSight i obudowy wykonane z lepszej klasy aluminium.

iPhone 6s jednak bez wersji z 32 GB wbudowanej pamięci flash? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ciekawostka, która brzmi dość wiarygodnie biorąc pod uwagę źródło – agencję Reuters. Podobno we wrześniu zadebiutuje tańsza wersja smartfonu iPhone 4.

Jak podaje Reuters, azjatyccy partnerzy Apple, zaczęli produkować tańszą wersję smartfonu iPhone 4 z 8 GB pamięci flash na pokładzie. Ma on być dostępny, jako alternatywne urządzenie w ofercie Apple, po oczekiwanym na wrzesień debiucie iPhone 5 lub iPhone 4S/GS (nazwa nowego modelu wciąż jest tajemnicą).

Reuters powołuje się na bliżej „nieokreślone” dwa źródła, zbliżone do producenta urządzenia (iPhone 4 jest wytwarzany w zakładach koncernu Foxconn). Podobno 8 GB zestawy pamięci, będą dostarczane przez jednego z koreańskich partnerów Apple. Nie wiemy czy chodzi o Samsunga, który razem z Toshibą zaopatruje Apple w moduły flash. Ostatnio Apple z Samsungiem są na wojennej ścieżce, z uporem ciągając się po sądach w prawie każdym zakątku globu.

Ciekawe, czy wersja z mniejszą ilością pamięci, także będzie dostępna w dwóch kolorach?

iPhone 4 8GB jest podobno szykowany, jako model na tzw. rynki wschodzące, gdzie głównym czynnikiem jest cena. Jak zwykle w takich sytuacjach, Apple nie komentuje spekulacji. W tym jednak przypadku nie są one tak całkowicie wyssane z palca. W ubiegłym roku po premierze iPhone’a 4, Apple wprowadziło na rynek model 3GS z 8 GB pamięci. Powtórka jest więc mocno prawdopodobna, tym bardziej, iż fizycznie iPhone 4 nadal jest bardzo wydajnym urządzeniem i sprzedaje się świetnie.

Źródło: Reuters

Fot. Apple, Wikipedia

iPhone 4 w wersji 8 GB? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka
08-10-2011 - 13:33:46
bardzo mi się podoba ale jego cena jest dość wysoka
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli wierzyć plotkom, to w grudniu tego roku Apple wprowadzi do oferty tańszego iPhone'a 5s z 8 GB miejsca na dane. Smartfon ma pojawić się na rynkach rozwijających się.

iPhone 5s jest obecnie najtańszym smartfonem w ofercie Apple. Cenę urządzenie niedawno obniżono do 450 dolarów (za wariant z 16 GB miejsca na dane). Niestety, to nadal niemała kwota. Zdaje się jednak, że firma z Cupertino postanowiła zaradzić problemowi i przymierza się do wprowadzenia do oferty modelu z zaledwie 8 GB miejsca na dane.

iPhone 4s 520 zł taniej - za 9 zł!

Nie będzie to jednak model dostępny na wszystkich rynkach. Urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży w państwach rozwijających się, jak Chiny czy Indie. Zmniejszenie pamięci na dane pozwoli także na obniżenie ceny. Zapewne do kwoty stanowiącej równowartość 400 dolarów. iPhone 5s z 8 GB pamięci flash na dane ma trafić do sprzedaży w grudniu.

Oczywiście, pozostałe elementy specyfikacji technicznej smartfonu nie ulegną zmianie, a więc spodziewamy się 4-calowego ekranu Retina, dwurdzeniowego procesora Apple A7 z 1 GB pamięci RAM, kamerki FaceTime 1,2 Mpix czy aparatu fotograficznego 8 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED.

Źródło: Phonearena

 

Apple przygotowuje się do premiery iPhone'a 5s z 8 GB miejsca na dane - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Apple nie podaje informacji na temat rozmiaru pamięci operacyjnej RAM w iUrządzeniach. Tymczasem jej rozmiar w iPhone'ach 6s i iPadzie Pro ujawnia nam Xcode.

Apple milczy na temat rozmiaru pamięci RAM w urządzeniach z systemem iOS. Na stronie firmy, gdzie znajduje się specyfikacja techniczna iGadżetów, takich informacji nie znajdziemy. Tymczasem deweloper Hamza Sood doszukał się w programie Xcode referencji na temat rozmiaru pamięci operacyjnej RAM w iPhone'ach 6s oraz iPadzie Pro. Nowe smartfony marki Apple mają 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Natomiast 12,9-calowy iPad ma aż 4 GB pamięci RAM.

W zasadzie informacje te nie powinny dziwić. Już wcześniej sugerowano, że nowe iPhone'y w końcu doczekają się podwojenia pamięci RAM. Przez kilka ostatnich lat (od iPhone'a 5) Apple stosowało tylko 1 GB. Natomiast 4 GB w iPadzie Pro może być pewnym zaskoczeniem. Apple już wcześniej chwaliło się, że procesor A9X z nowego tabletu ma zaoferować naprawdę dużą moc. W połączeniu z 4 GB pamięci RAM zapewne dostaniemy bardzo szybkie urządzenie.

Warto dodać, że rozmiar pamięci RAM w iPadzie Pro, niedługo po środowej konferencji, zdradziło na własnym blogu Adobe. Informacje jednak po chwili usunięto, a dzięki odkryciu Hamza Sood mamy konkretne potwierdzenie. Sprzedaż iPhone'ów 6s na pierwszych rynkach rozpocznie się 25 września. Na iPada Pro musimy poczekać do listopada.

Źródło: Twitter

iPhone 6s ma 2 GB RAM, a iPad Pro 4 GB. Potwierdza to Xcode - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się