Niemiecka marka Delock proponuje rozwiązanie problemu podłączenia smartfonu do telewizora. Oferowany przez nią kabel MHL obsługuje rozdzielczość ekranu Ultra HD (4K) oraz dźwięk przestrzenny w systemie 7.1.

Standard MHL (Mobile High-Definition Link) jest używany do komunikowania kompatybilnych z nim smartfonów z urządzeniami peryferyjnymi do wyświetlania i przechwytywania obrazu. Do tej pory wymagana była dodatkowa przejściówka między gniazdem microUSB, a HDMI. Kabel Delock niweluje konieczność jej posiadania. Co ważne podkreślenia, podłączonemu w ten sposób do telewizora smartfonowi ładujemy baterię.


I wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że Delock za taki kabel o długości 2 metrów życzy sobie aż 89 złotych. Produkt jest kompatybilny z takimi smartfonami, jak Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note Edge, Sony Xperia Z3 czy Sony Xperia Z3 Compact.

Połącz smartfon z telewizorem przez kabel MHL - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W Markecie właśnie pojawiła się nasza nowa aplikacja, dzięki której odrzucisz połączenie i oddzwonisz w kilka sekund. A wszystko to bez konieczności używania przycisków i ekranu.

Połącz chwile, bo tak nazywa się ten program, to nasz nowy pomysł na usprawnienie Twojej pracy ze smartfonem działającym pod kontrolą systemu Android. Sztuczka polega na wykorzystaniu czujnika położenia, który umożliwia rozpoznanie aktualnej pozycji naszego smartfona. To dzięki niemu obraz na ekranie obraca się automatycznie, a w grach wyścigowych telefon może zastąpić kierownicę. My wykorzystaliśmy go do obsługi połączeń, a konkretnie do oddzwaniania i odrzucania.

Oddzwanianie

W tej sekcji znalazły się 4 opcje odpowiedzialne ponowne wykonanie połączenia do osoby, która właśnie do nas dzwoniła. Podczas przychodzącego połączenia wystarczy potrząsnąć urządzeniem, aby uruchomić automatyczne oddzwonienie. Połączenie zostanie wówczas odrzucone, a po kilku sekundach zostanie wybrany numer rozłączonej osoby.

  • Aktywny - włączenie/wyłączenie usługi.
  • Czułość - ustawienie czułości reakcji (w skali od 1 do 10). Należy przy tym pamiętać, że ustawienie zbyt lekkiej siły wstrząsu może skutkować automatycznym odbieraniem połączeń np. podczas spaceru.
  • Test - tutaj można przetestować siłę wstrząsu. Gdy zostanie wykryty, program poinformuje nas o jego natężeniu. Warto wykorzystać tę informacje podczas konfiguracji czułości, aby dostosować ją do swoich wymagań.
  • Opóźnienie oddzwaniania - czas, po którym zostanie wybrany numer rozłączonej osoby.

Odrzucanie

Druga sekcja ustawień dotyczy automatycznego odrzucania połączeń po odwróceniu telefonu ekranem do dołu. Jeżeli więc nie możemy w chwili obecnej rozmawiać, wystarczy odwrócić urządzenie w celu zakończenia połączenia i wysłania powiadomienia.

  • Aktywny - włączenie/wyłączenie usługi.
  • Powiadom - włączenie/wyłączenie automatycznego wysyłania wiadomości SMS do rozłączonej osoby.
  • Treść powiadomienia - treść SMS-a wysyłanego po odwróceniu telefonu (tylko gdy opcja "Powiadom" jest włączona).

 

Oddzwanianie i odrzucanie połączeń nigdy nie było tak proste!

Połącz chwile z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Bezprzewodowa obsługa smartfonu z Androidem należy do głównych cech systemu Google. Cech, bo dla jednych to olbrzymia zaleta, a dla innych wręcz przeciwnie - ogromna wada. Gigantowi z Doliny Krzemowej nie można jednak odmówić, że zdołał w pewnym stopniu odzwyczaić nas od używania kabli. To samo robią niezależni programiści, których aplikacje umożliwiają wysyłanie wiadomości SMS, wykonywanie połączeń i zarządzanie smartfonem bez pośrednictwa uciążliwego okablowania.

Aplikacje tego typu charakteryzują się zwykle tym, że wystarczy je zainstalować, uruchomić i zapomnieć o nich. Taką też jest Phonedeck, który po wstępnej konfiguracji nie będzie nam już zaprzątał głowy, chociaż wciąż można go użyć do podglądu różnych statystyk. Co ciekawe, w przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań, tutaj nie trzeba być podłączonym do tej samej sieci Wi-Fi, co nasz komputer, jednak trzeba uzbroić się w nowe konto, które zakładamy po pierwszym uruchomieniu aplikacji.

Po zalogowaniu należy wybrać typ synchronizacji - pełny, tylko do odczytu lub wyłączony. Pod tym pierwszym kryje się możliwość pełnej edycji kontaktów i aktywności w chmurze, ale jeśli względy bezpieczeństwa stanowią dla nas priorytet, lepiej wybrać opcję “tylko do odczytu” (tym bardziej, że kontakty można też edytować w dedykowanym serwisie Google). Po pomyślnej synchronizacji zostanie wyświetlony krótki przewodnik po najważniejszych funkcjach serwisu.

Funkcje programu ograniczone zostały do krótkich statystyk (liczba połączeń, SMS-ów, kontaktów) oraz listy najczęściej używanych kontaktów. Z poziomu strony internetowej Phonedeck.com można uzyskać dostęp do listy aktywności, czyli połączeń i SMS-ów. Każdym można podzielić się ze znajomymi, do każdego można szybko zadzwonić i wysłać wiadomość. W zależności od wybranego typu synchronizacji uzyskamy możliwość edycji kontaktów po kliknięciu w odnośnik “Contacts” umieszczony po lewej stronie. Szczegółowe statystyki dostępne są w zakładce “Insights”, gdzie poznamy listę osób, z którymi kontaktowaliśmy się najczęściej lub tych, które kontaktowały się z nami, przy podziale na tydzień, miesiąc i rok. Należy jednak pamiętać, że wykonywanie połączeń lub wysyłanie SMS-ów jest płatne według stawek operatora, a my tylko zlecamy odpowiednią aktywność - po “wykręceniu numeru” na telefonie zostanie wywołane nowe połączenie. POBIERZ

DeskSMS jest znacznie prostszą aplikacją. I to zarówno pod względem funkcjonalności, jak i intuicyjności. Jest też niestety płatnym programem, a portfel nowego nabywcy uszczupli się o ok. 15 zł, jeśli w ciągu dwóch tygodni przekona się o wartości aplikacji - tyle właśnie trwa okres próbny. Uruchamiamy aplikację, zezwalamy na dostęp do konta Google i gotowe - konfiguracja została uproszczona do minimum. Od teraz wszystkie nowe SMS-y będą trafiać do nas także w postaci maili, a nawet w formie nowego chatu na Google Talk. Później wystarczy odpowiedzieć na taką wiadomość w przeglądarce internetowej, by szybko wysłać SMS-a do naszego rozmówcy. Małą niedogodnością mogą być mnożące się powiadomienia, bo obok typowego komunikatu o SMS-ie, otrzymamy także informację o nowym chacie i mailu, jednak wszystkie można wyłączyć w ustawieniach aplikacji. Ponadto, twórcy udostępniają wtyczki do przeglądarek Chrome i Firefox, dzięki którym zawsze będziemy na bieżąco ze wszystkimi powiadomieniami. Warto też stworzyć odpowiednie filtry wiadomości na swoim koncie pocztowym, by zachować organizację maili (Gmail > Ustawienia > Filtry). POBIERZ

Android bez kabli, czyli SMS-y z przeglądarki - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zobaczcie jak bez problemu wyświetlić obraz z telefonu na telewizorze!

Miracast - jak wyświetlać obraz ze smartfonu na telewizorze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się