Zaledwie tydzień z hakiem po premierze sezonu pierwszego władze platformy Netflix oficjalnie podjęli decyzję o powrocie serialowego Daredevila w 2016 roku.

W tytułowego bohatera telewizyjnej produkcji Marvela wciela się brytyjski aktor Charlie Cox. Gra on oślepionego w wieku 9 lat, ale obdarzonego nadzwyczajnymi zmysłami Matta Murdocka, który za dnia pracuje jako prawnik, a nocą jako Daredevil walczy z bandytami we współczesnym Nowym Jorku.

Poza Coxem w serialu występują: Vincent D'Onofrio (Kingpin), Elden Henson (Foggy Nelson), Deborah Ann Woll (Karen Page), Ayelet Zurer (Vanessa Marianna), Vondie Curtis-Hall (Ben Urich), Bob Gunton (Leland "The Owl" Owlsley) oraz Toby Leonard Moore (Wesley), a także Rosario Dawson, Scott Glenn i Peter Shinkoda.

Kontakty na wyreżyserowanie sezonu drugiego podpisali już Doug Petrie i Marco Ramirez, którzy zastąpią Stevena S. DeKnighta.

Drugi sezon "Daredevila" już pewny - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Za olbrzymim sukcesem Apple stoi m.in. Steve Jobs, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jednak nie wszystkie fakty są tak znane jak ten twórca alternatywy wobec PC-ta i trendsetter w świecie gadżetów. Sprawdź, czego nie wiesz o Apple.

Phreak

Draper, Jobs i Wozniak to kumple z podwórka. Jako, że dorastali w Dolinie Krzemowej i mieli fioła na punkcie elektroniki zajęli się działalnością „przedhakerską”, a mianowicie wszyscy trzej byli phreakami (słowo to łączy w sobie phone i freak) – hakowali systemy telefoniczne. Ich pierwszym sukces, na długo przed złożeniem komputera to… dodzwonienie się do papieża!

Obecne logo Apple jest jednym z najlepiej rozpoznawanych na całym świecie. Jednak zanim się pojawiło, znakiem rozpoznawczym firmy był… Newton siedzący pod jabłonką, na którego zaraz spadnie owoc.

Wegańska nazwa

„Apple” i logo firmy to nic innego, jak skutek zamiłowania Steve’a Jobsa do zdrowej diety. Jako 19-latek wyeliminował on z jadłospisu wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Macintosh to z kolei kanadyjska odmiana jabłka. Podobno w latach siedemdziesiątych, gdy Jobs tworzył firmę i pierwsze komputery, powiedział kolegom, że jeśli sami nie wymyślą nic innego, będą nazywać się „Apple Computers”. Najwyraźniej nie wymyślili.

Isaac Newton

Obecne logo Apple jest jednym z najlepiej rozpoznawanych na całym świecie. Jednak zanim się pojawiło, znakiem rozpoznawczym firmy był… Newton siedzący pod jabłonką, na którego zaraz spadnie owoc. Pierwsze logo zaprojektował jeden z założycieli firmy Ronald Wayne (ten sam, który później sprzedał swoje udziały za 800 dolarów – dziś byłyby warte około 22 biliony!).

Pierwsze wyrzeczenia

Żeby kupić części potrzebne do skonstruowania pierwszej maszyny – Apple I, Jobs i Wozniak musieli sprzedać po cennym przedmiocie. W pierwszym przypadku budżet zasiliło pozbycie się samochodu marki Volkswagen, Wozniak, natomiast, sprzedał profesjonalny kalkulator HP, który był wówczas równie drogocennym gadżetem, co obecnie dobry laptop.

666,66 $

Tyle kosztował Apple I. To podobno nie żadna szatańska sztuczka, a cena detaliczna, którą otrzymywało się za sprzęt kupiony w hurcie za 500 dolarów. Jak widać, produkty tej marki nigdy nie był tanie. Polityka firmy do tej pory się pod tym względem nie zmieniła.

Pierwszy aparat cyfrowy…

… został wypuszczony na rynek w 1994 r. przez firmę Apple. Podobnie jak w przypadku innych ich sprzętów, cena była dość absurdalna: by sobie sprawić to cacko, trzeba było wydać wtedy około 750 dolarów.

Założyciel na wylocie

W 1985 r. Steve Jobs zostaje wyrzucony z firmy, którą stworzył. Gdy w 1997 r., na prośbę dawnych kolegów, do niej wraca, zastaje ruinę. Nie jest tym specjalnie zaskoczony, ponieważ nazwy w stylu ‘Performa5200CD’ nie wydają mu się wystarczająco sexy. Kilka lat temu powiedział: „Wywalenie mnie z Apple to najlepsze, co mnie spotkało. Presja ciążąca na zwycięzcy została zastąpiona lekkością początkującego(…)”.

Jajko z niespodzianką

Pierwszy iPod był wyposażony w grę-niespodziankę „wielkanocne jajo”. Była to opcja jedynie dla wtajemniczonych, bo by ją uruchomić trzeba było nacisnąć odpowiednią kombinację klawiszy w konkretnej kolejności. Gdy się to zrobiło, można było grac w tę prymitywną gierkę jednocześnie słuchając muzyki.

Perfekcjonizm w każdym calu

Rzeczy na pozór proste nie zawsze takie są. A przynajmniej stworzenie ich takie nie jest. Jeśli czytasz ten artykuł korzystając z Maca, zwróć uwagę na wygląd paska zawartości okna. Nieskomplikowane, prawda? Jednak Jobs przez pół roku odsyłał projektantów Apple by robili to od nowa i jeszcze raz. Dopiero po sześciu miesiącach ciężkiej pracy otrzymał efekt, który go zadowolił.

Trendsetting

Z czym kojarzy się postać Steve’a Jobsa? Niektórym z charakterystycznym ubiorem (tak mało popularnym wśród szefów światowych koncernów tej rangi): czarnym golfem, Levisami model 501 i tenisówkami New Balance. Ale nie on jedyny z dyrektorów Apple słynie z ekscentrycznych ciuchów. Internauci zauważyli, że główny projektant firmy, Jony Ive, na kolejnych prezentacjach on-line ma na sobie ten sam t-shirt.

Fakty z życia pewnego jabłka - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Redakcja T-Mobile Trendy
27-04-2011 - 14:50:26
A Wy znacie jeszcze jakieś ciekawostki dotyczące marki Apple? Piszcie w komentarzach, chętnie je dodamy na listę :)
  (0)
Odpowiedz
ja
23-04-2011 - 16:45:44
To jest to
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od długiego już czasu ludzie spierają się, czy telefony komórkowe powodują raka. Duńscy naukowy udowodnili, że nie.

Naukowcy z Institute of Cancer Epidemiology w Kopenhadze przeprowadzili bardzo rozległe badanie, które w końcu miało odpowiedzieć na pytanie, czy telefony komórkowe mogą wywoływać raka.

Najpierw duńscy badacze przebadali grupę ludzi (powyżej 30 roku życia), nie używających telefonów. Wykorzystano też wyniki badań osób, urodzony po 1925 r., a więc kiedy nikt jeszcze nie słyszał o smartfonach.

Następnie skierowali swoją uwagę na drugą grupę.  Przez 18 lat przebadano ponad 350 tys. właścicieli telefonów komórkowych. Naukowcy doszli do wniosków, że częstotliwość występowania chorób nowotworowych nie zmienia się pod wpływem korzystania z komórek. To, jak często ktoś korzysta z telefonu nie ma tutaj nic do rzeczy. Nawet ci, którzy używają telefonów od 13 lat, mogą być spokojni o swoje zdrowie.

Duńscy badacze są przekonani, że ich badanie raz na zawsze wyeliminuje mit o szkodliwości fal radiowych (wykorzystywanych przez telefony komórkowe) na ciało człowieka.

Smartfony nie powodują raka. To pewne - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

laura
06-11-2011 - 20:20:56
no ty chyba niewiesz o co chodzi !! z tym wszystkim
  (0)
Odpowiedz
stokrotka
31-10-2011 - 15:53:44
osoba która napisała że używanie telefonów powoduje raka jest chyba ograniczona umysłowo nie słyszałam żeby używanie telefonu komórkowego komuś zaszkodziło
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Temat iPhone'ów z większymi wyświetlaczami powraca niczym bumerang, tym razem przywołany przez prestiżowego Reutersa. Czy oznacza to, że faktycznie Apple ma takie urządzenia w planach?

Najnowsze plotki wskazują na to, że już w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek nowe wersje iPhone'a, które będą większe od iPhone'a 5 wyposażonego w 4-calowy ekran. Plotki na ten temat słyszeliśmy już w przeszłości, a tym razem powracają one za sprawą Reutersa, który powołując się na swoje źródła wśród azjatyckich dostawców, twierdząc, że już w przyszłym roku Apple może zaprezentować aż dwa nowe modele swojego flagowego smartfonu – z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,7 cala.

Koncern z Cupertino miałby w ten sposób nawiązać rywalizację z innymi producentami większych smartfonów, takimi jak chociażby Samsung, którego model Galaxy Note cieszy się sporą popularnością. Należy jednak pamiętać, że póki co są to tylko niepotwierdzone informacje i ostateczna decyzja jeszcze w tej sprawie nie zapadła.

Smartfony z większymi ekranami to jedno, natomiast nie należy zapominać, że Apple planuje zaskoczyć nas czymś ciekawym jeszcze w tym roku, konkretnie jesienią. iPhone 5S jest niemalże pewny, a dużo spekuluje się również o zupełnie nowych, tańszych modelach iPhone'a, wyposażonych w plastikowe obudowy. Tego typu modele miałyby być nastawione przede wszystkim na dynamicznie rozwijające się rynki chińskie oraz indyjskie.

Większe iPhone'y prawie pewne? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się